Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   09-02-16 19:50

Въпрос към собствениците/ползвателите на Epson SureLab SL-D700:
-Какъв софтуер за печат ползвате ?
Аз лично пробвах няколко,но все не мога да попадна на подходящият който да е близо до функциите на софта на минилаба...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Станчев   
Дата:   10-02-16 10:06

http://photocafe.bg/epson-surelab-sl-d700/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   10-02-16 11:09

Станчев- какво искаш да кажеш с тази тема от кафето ???[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: джъмбо   
Дата:   10-02-16 12:12

ето цитата който е имал предвид: За да използвате напълно възможностите му, то е необходимо да използвате специален софтуер, например Epson OrderController (работи само на Windows) или Mirage,

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   10-02-16 20:25

до "джъмбо"- Ти лично :
- кой от двата софтуера за Епсон Д700 си ползвал ?
- Работил ли си със софт на минилаб ?
(ако може конкретни примери !)
--Намираш ли прилики/разлики и какви ?

Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: джъмбо   
Дата:   10-02-16 20:28

не съм работил на минилаб...
както съм написал използвал съм МИРАЖ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   10-02-16 21:09

Пак към "джъмбо": "не съм работил на минилаб"-точно там е проблема- говорим за масови поръчки и срокове...ако имаш 300 файла "експрес до 1 час" - как ще ги обработиш (колор корекция,брайтнес,контраст, кроп- където се наложи...)и принтираш ???
"както съм написал използвал съм МИРАЖ..."- и какво точно ти хареса или не на този софт ???

Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   12-03-17 14:15

Темата беше "потънала" , та реших да я повдигна [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   12-03-17 14:34

Като гледам безрезултатния (за теб) разговор стигам до следния извод: На теб ти е нужен софтуер, с който бързо да правиш елементарни обработки и да пращаш файловеет към машината. Това по принцип са две различно ориентирани дейности. За всяка от нея има някакво по-добро средство. Въпрос на пазарно позициониране е дали производителят ще иска да снабди точно този модел машина с точно такъв софтуер. Може да реши, че трябва да го продава с по-висок клас машина. Проучи дали е така. В тази ситуация нямаш полезен ход. Производителят няма да предостави върхова функционалност в евтина машина, особено ако и конкурентите не го правят.

Остава другият вариант - сам да си оптимизираш работния процес. Например добра практика е обработките да се правят извън компютъра на машината, от клиенти и оператори. Клиентът може да направи обработката вкъщи и затова да получи отстъпкя в цената. Намясто във външен мощен компютър оператор (оператори) могат бързо да обработят поръчката на порции и да я пуснат за печат. Експресните поръчки са с по-висока цена и това оправдава операторите да зарежат текущата си работа и да я изпълнят. Крайната цел е машината да не спира и да носу пари.

В практиката си съм виждал и организирал и едното, и другото. Изборът опира до приоритети - дали да се представяш на пазара като бърз, евтин или качествен. И в трите случая слабото място се оказва персонала, в частност шефа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: imitev   
Дата:   12-03-17 23:39

На сайта на епсън пише че епсън ордер контролер има възможност за цветни корекции...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   13-03-17 00:30

Дали си го е купил?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: джъмбо   
Дата:   13-03-17 12:33

когато трябва да оправя 300 снимки ще си отворя лайтрума и там ще пипна бързо всичко изброено и после ще ги хвърля към рипа...
за целта клиента ще трябва да си плати тази дейност
по спомени от навремето, когато исках експрес... лаборанта зареждаше филма натискаше старт и каквото излезе... за снимки с претенции от моя страна плащах друга цена или разчитах на това че съм много редовен клиент
та и тук си мисля, че клиента ди дава флашка, зареждаш и каквото излезе, а ако има претенции то седите двамата на компа и действате, но това не е екпрес...

а иначе за тестовете ползвах мираж защото съм мак ориентиран и епсънската програма я нямаше за мак, който я е пробвал да каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   13-03-17 16:50

"лаборанта зареждаше филма натискаше старт и каквото излезе" - тоя дали е бил лаборант наистина или е познавал копчето СТАРТ?
[smilie18]
"клиента ди дава флашка, зареждаш и каквото излезе" - ама вие сериозно ли го мислите това?!?
Всяко уважаващо себе си (не говорим за клиента) фотоателие копира и коригира всеки кадър!
asahi пък - "добра практика е обработките да се правят извън компютъра на машината"
[smilie18]
Не разбирам само защо си хабите времето да пишете неща за процеси, които не познавате ...
Ама той rufo си знае какво търси.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   13-03-17 16:55

И аз не те разбирам, ама сигурно защото нищо не казваш. Дано Руфо те е разбрал.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   13-03-17 17:47

Ами - чети и ще разбереш - човека пита за софтуер с функции "близо до функциите на софта на минилаба"....

...един не работил с минилабове, ама дава съвети за лайтрум, друг пък съветва за обработки извън машината или даже в къщи...

Карай да върви.....


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   13-03-17 21:05

Приносът към решаване на задачата е нулев.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   28-08-17 10:12

HIT [smilie24]

само който има ателие с минилаб те рабира [smilie3]

Да попитам - някъде дава ли се този принтер на изплащане на равни вноски без първоначалната 3000 лева, примерно 12Х400 ?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   28-08-17 15:55

Румба...да дава се ...в най близката до теб банка ;)
Поздрави :))))))

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Джъмбо   
Дата:   28-08-17 16:04

в монета този принтер се предлага с два минилаб подобни софта едната оферта е на Фактор, другата на Одесос

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   28-08-17 21:06

Йонко, чети внимателно или си купи очила...не дей да бъркаш "rufo" с "da.fo" , двама различни колеги сме !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   28-08-17 21:58

rufo [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   29-08-17 13:13

Epson D700. Зависи от къде си го купил, Одесос Колор или Фактор БГ. Фактор са адаптирали един много добър софтуер за принтиране, по-удобен от този на Epson. Не е същия като при минилабовете, но е въпрос на свикване. Има всички бързи корекции. Дпълнителният плъгин на една стара, но добра програма I2E, прави чудеса със снимките и масовият клиент много ги харесва. Платена е, временната версия е една седмица.



Публикацията е редактирана (29-08-17 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   29-08-17 13:39

На времето I2E доста сватби е обработила.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   30-08-17 14:29

Софтуер рано или късно ще си намериш или някой ще го напише. Истината е, че D700 превъзхожда всеки един минилаб по мокър процес със светлочувствителна хартия. Абсолютно всеки един. Аз бях глям скептик дълго време, докато не обиколих десетина европейски държави и да видя, че всичко е минало на професионални мастилени принтери.Онзи голям "варел" го изхвърляй час по-скоро и ще си оправиш живота :)



Публикацията е редактирана (30-08-17 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   31-08-17 11:31

И принтера и минилаба си имат своите плюсове и минуси...въпроса ми беше за софтуера.Ползвам в момента и двата гореспоменати - но са далеч от функциалността на минилаб софта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »