Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Молба за консултация
Автор: n.nenkov   
Дата:   13-03-17 12:48

Здравейте на всички. Много съм нов във фотографията и за това имам нужда от консултация от по-разбиращите и знаещите. Дилемата ми е между Nikon d3200 с Nikkor 18-105 и Olympus E-PL1 с китовия обектив. Знам, че са различни като типове, но тук водещо е цената. До сега снимах с Е-PL1, продадох го и си търся нещо по-добро. Размера на Никона не ме притеснява. Въпроса е, че по всички сравнителни снимки, които намирам Олимпуса се справя по-добре (или поне на мен ми се струва така) с шума при високо исо, а по характеристики дават, че Никона е по - напред.
Относно какво ще се снима: за сега още няма изградено мнение. Опитвам от всичко по малко, но водещи са децата. Партита, кръщенета ... На първо време ще се снима с китовите обективи.
Очаквам с нетърпение Вашите съвети. Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: lamerko   
Дата:   13-03-17 12:53

Чисто технически от Никон-а би могъл да изкараш по-добри (технически) снимки. Друг е въпроса, че това е входящия (нисък) клас тяло на Никон и съответно най-масовото ЗАУ не е съвсем на час с тениката. От там и големия обем котки на диван и подобни шедьоври. Взе пак не забравяй, че освен тялото, важни са и обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: Pavlov   
Дата:   13-03-17 12:55

"Препоръчайте ми нещо хубаво, ама да знаете, че нямам пари за нещо по-хубаво от Nikon D3200" [smilie5]

При това положение какво да кажем?... Освен, че за детски партита по-добре е за си вземеш 35/1.8G вместо 18-105VR, и една светкавичка.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: iasen2   
Дата:   13-03-17 12:59

аз не знам какво очаквате от обектив, дето нищо не се види през него и апарат дето не може да фокусира..................

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: n.nenkov   
Дата:   13-03-17 13:00

Апаратите, които разглеждам са втора ръка и вървят с тези обективи. Просто са на сходни цени и от там и дилемата.


Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: kvakioh   
Дата:   13-03-17 13:03

Бих заложил на Никон в случая, защото Олимпуса е с китовия обектив, който хич не е добър. Ако е тялото с 14-45 Панасоник, бих се замислил пред Никона. Но само в този случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-03-17 13:16

То всичко все китово вече. Аз съм се убедил пък, че от китовите най-сносен излиза кое да е фуджи с неговия китов [smilie3]
От там нататък или взимаш тяло според обектива или въобще не издребняваш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: bg2014   
Дата:   13-03-17 13:23

Не познавам Олимпуса. Говоря за Никон.
С този апарат можеш да изпълниш всяка твоя прищявка. Слагаш светлосилен обектив 35 или 50 на 1.8 G(за да имаш автофокус). С вградената светкавица, и с правилните настройки за ИСО можеш да снимаш на доста тъмно. Но трябва да ползваш и асистент за фокусиране на тъмно (това е настройка на тялото, която пуска една малка светка за улеснено фокусиране на тъмно).
От Shoting menu - Built in AF asist illuminator - ON. И така разширяваш възможностите за снимане в тъмно. Трябват и малко знания да натрупаш за да разбереш, че ако фокусната точка е в празно петно тъмнина НЯМА да фокусира правилно. Но, това е не само за Никона, а за много фотоапарати. Не е само за входно ниво тела, а и за доста по-висок клас апарати и т.н....трябват си знания и натрупване на опит.
Сега видях Олимпуса- 12МП. По-малка матрица, HD видео.
Nikonа е с по-голяма матрица, 24 МП, full HD видео.
Въобще не се чуди. Взимай Никон Д 3200.
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: iasen2   
Дата:   13-03-17 13:42

ако искаш апарат да снимаш и да ти доставя удоволствие вземи си Д300 и обектив 50/1.8 от базара втора ръка

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: silvesar   
Дата:   13-03-17 13:46

Имал съм E-PM1 с китовият и 451.8 също имам и 3200 и мога да кажа, че Nikona е по-добър в почни всичко казвам почти заради размера на телата [smile]

В профилът ми можеш да видиш снимки правени и с двата апарата и да видиш каква е разликата.



Публикацията е редактирана (13-03-17 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: n.nenkov   
Дата:   13-03-17 13:57

Тъй като явно съм много заблеян... Олимпуса, който разглеждам в момента е E-PL5. Аз съм писал 1... Извинете за грешката.



Публикацията е редактирана (13-03-17 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: kvakioh   
Дата:   13-03-17 14:09

С този китов не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: quazimodo   
Дата:   13-03-17 15:02

Щом ще пазаруваш от базара, поогледай се за нещо от 5-та серия. За начало може да минеш и с 18-55ВР2. ВЕрвай ми, че хората, които ще скокнат срещу него, най-вероятно са го виждали само на снимка[smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: n.nenkov   
Дата:   13-03-17 15:40

Добре тогава. Да разбирам ли, че д5100 е по-добре от д3200, като изключим въртящия дисплей?

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: Pavlov   
Дата:   13-03-17 15:46

Не [smile]
Както казваше един от бившите (за съжаление) админи на форума - "Няма добър или лош апарат, има подходящ или не за дадена фотографска задача".
За това, което искаш да снимаш, ти са нужни някакъв нормален светлосилен обектив, тяло за него, и светкавица. Препоръчах ти 35/1.8G , избери си тяло за него според бюджета, и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: n.nenkov   
Дата:   13-03-17 15:59

ОК. Благодаря на всички за помоща. Ще обмисля новите идеи и се хвърлям [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: bg2014   
Дата:   13-03-17 16:52

5100 не, но 5300 да.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: Pavlov   
Дата:   13-03-17 17:58

@bg2014:
Авторът на темата е гледал две конкретни обяви, които с малко помощ от Google не е трудно да бъдат намерени. Едната е D3200+18-105 за 500 лв, другата PL5 с китак за 400 .
Ясно е какъв е предвиденият бюджет. Къде го засилваш на D5300, може би?... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: bg2014   
Дата:   13-03-17 18:19

Продадох моя Д5300 за 750 лв.



Публикацията е редактирана (13-03-17 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за консултация
Автор: colorphoto   
Дата:   13-03-17 18:30

Аз лани за моя Д-7000 по-малко от 750лв. исках-ха-хаа!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »