Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Благодарности към форума :)
Автор: tziko   
Дата:   08-03-17 10:37

Първо, честит празник на всички дами!

Днес стават 10 години от както съм се регистрирал във форума.

По този случай, искам да изкажа благодарности към всички, които са част от този форум (най-вече потребителите). Смея да твърдя, че съм научил доста неща за фотографията и не само, през многото часове прекарани тук с удоволствие.

Благодаря Ви!

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: asahi   
Дата:   08-03-17 10:59

За потребителките нищо не каза, срамота!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: tziko   
Дата:   08-03-17 11:06

За потребителките и мУделките е първото изречение, подробностите само на лични. [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-03-17 14:48

Честито! Аз също погледнах кога съм се регистрирал тук, оказа се че и аз съм чукнал 10 годинки преди половин година, та и аз искам да благодаря... пък и да се похваля [beer] [smilie3] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: h_bio   
Дата:   08-03-17 14:53

10 годишни, 5 годишни, миналогодишни. Има нова генерация форумци. Спойконо може да изпратим старите да си таковат ваковат :)

За протокола - аз съм от 12 годишните и подлежа на това дето съм го написал горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: тьма   
Дата:   08-03-17 15:31

Оле, аз съм от ветераните - 15 години, време е да си ходя изобщо[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: tziko   
Дата:   08-03-17 15:37

Глупости, никой не трябва да ходи никъде! Колкото повече толкова повече (казал мечо Пух и умрял от свръхдоза [smilie18] ). Аз ще кажа, че хубавите неща стават бавно и с постоянство.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: samurai2   
Дата:   08-03-17 15:44

И ние с малко зор [smilie3] чукнахме вече 2 г
Благодарности към новите собственици на ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   08-03-17 16:00

На тази дата преди 9 години си купих първия по-сериозен фотоапарат.
9 години по-късно, пак на тази дата, си купих поредния несериозен.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: quazimodo   
Дата:   08-03-17 17:21

my.point.of.view написа:


> 9 години по-късно, пак на тази дата,
> си купих поредния несериозен.

И той е...?


Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: caspin   
Дата:   08-03-17 17:39

Как пък за десет години една снимка нямаш като хората...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: тьма   
Дата:   08-03-17 19:15

Винаги ще се намери някое магаре, да ти развали настроението[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: lamerko   
Дата:   08-03-17 19:21

Хм... почти 12 години съм направил. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   08-03-17 20:38

Олимпус суперзум 80 за 12 лв
Имах суперзум 70, който ми се повреди и изхвърлих. Но се оказа много важен фотоапарат в живота ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: caspin   
Дата:   08-03-17 20:39

Сори уважаеми юзъре но само ляляне не става.И аз забелязвам че цикля яко на едно място.Нооо некои хора са страшно неадекватни на ситуацията въпреки че много знаят.Айде наздраве и имайте Никоне Каноне и кво ли не[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: fotograf123   
Дата:   08-03-17 20:41

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   08-03-17 20:49

Каспин,
Не разбирам какво искаш да кажеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: тьма   
Дата:   08-03-17 21:10

Огладнял е за бодили [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: caspin   
Дата:   08-03-17 21:28

Я ме понахранете малко[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: philip   
Дата:   08-03-17 21:35

Браво! Един да каже БЛАГОДАРЯ за нещо, щото рядко се случва...


Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   08-03-17 23:00

И аз съм благодарен.
За толкова години.
Човек научава толкова неща.
Среща толкова хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: тьма   
Дата:   08-03-17 23:05

Да, някои от тях много стойностни :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: caspin   
Дата:   08-03-17 23:41

Хората не могат да се преценят само от форума.Що толкова активни и разбиращи нямат читава снимка.Що ли...Защо много хора имат камара профили.Защо са всички тъпи теми, коментари и остроумия.Да снимаме 90 процента и да говорим 10 искате ли.Честито на всички дет се чувстват дами и наздраве[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: tziko   
Дата:   09-03-17 10:18

Защо пък трябва да имам читава снимка? А дали, това са всичките ми снимки? Не съм се опитвал да се доказвам тук със снимки, аз не съм фотограф, а счетоводител. Тук съм за развлечение и да понауча нещо свързано с техниката (не толкова с фотографията), да общувам с личности като Caspin за да стана по адекватен към ситуацията и така на татък. Чуждото мнение не ме обижда, мога само да се опитам да се коригирам, ако мнението е на човек на когото държа.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: h_bio   
Дата:   09-03-17 11:06

Благодарности към форума за прекараното тук време.




Но като казах време - защото то не се уважава? Пишем менеия по разни теми, които после се трият. Ми загуба на време си е.

Аспектът "отнемането на правото на гледна точка" хич няма и да го коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: caspin   
Дата:   09-03-17 11:44

Защо трябва да имаш читава снимка ли...Размишляваш много посредствено човече.Ако имаше добри снимки щеше да ги покажеш[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: bg2014   
Дата:   09-03-17 12:02

Благодаря!
1. На многото колеги, които са ми позволили да се докосна до съвършена фотографска техника.
2. На много знаещи колеги, които ми "наляха" знания с добри съвети.
3. На много колеги, които с конфронтация ме провокираха да чета и да си набавя липсващите знания.
За да мога да им опонирам сега.
4. На всички, които все още са тук и провеждат диалог баз значение от резултата.
И не за първи път се опитваме да прокараме положителна тема във форума. Но тя няма да набере 300 мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   09-03-17 13:08

Ако се закучим, ще илядим :)

Аз ще отговоря за себе си, без да са ме питали, защото е публичен форум, изправям се на пясъка /арена на латински - защото Колизея е бил застлан с пясък, та затова са се викали на пясъка, пардон, арената/. В този ред на мисли Арена Армеец е просто един нов Колизей. А ние живеем в поредната Римска империя.

Но да се върнем за зрънцето, което сме отделили от плявата, както казват испанците.

Нямам снимки, защото вече достатъчно хора ме знаят, за да трябва да се навирам и да ме гледат. Който иска да гледа снимки, може да чукне я гугъл, я в блога ми. Не искам да ангажирам никого със себе си. Пиша рядко. Главно щуротии. Но им се радвам. На това му се казва тиха лудост.

Признавам, че не разбирам как функционира системата за раздаване на червени точки и пчелички и изпитвам лека погнуса. Стигал съм три пъти до момента да имам по две снимки над 150Б точки и в тези моменти съм си трил снимките, защото не искам да ставам Б.

Получавал съм съобщения с въпроса - Извинявай, ти Б ли си? Че ако си Б, да ми налееш малко точки.

А и освен това има и морална отговорност, която не желая да поемам.

Ще се чувствам длъжен да гласувам за добрите снимки, да пиша коментари, а нямам време. Достатъчно съм зает с това да правя пуканки на колежките.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: nyamago   
Дата:   09-03-17 13:12

А мерси и от мене. За всичко.
[beer]

(Щом продължаваме да идваме, сигурно има защо. Едва ли е за да берем ядове или да търпим загуби. Щом получаваме нещо, което ценим - защо пък да не благодарим?!)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   09-03-17 13:16

Днес си мислех за една задача.

1. Има нещо, което нямаш. Примерно малка черна рокля. С мацето вътре барабар.
2. Създаваш си мъка, че го нямаш.

обаче

не е ли по-лесно и по-добре

3. Има нещо, което имаш. Примерно на дядо ти грамофона.
4. Създаваш си радост, че в този момент е до теб.

На дядо ти грамофона може и да е самия ти дядо, щото идва един момент, в който дядовците стават кът.

Тревата има две страни. Откъм корените ще я гледаме цяла вечност.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: Moonchild   
Дата:   09-03-17 13:20

Аз съм веган!

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: tziko   
Дата:   09-03-17 13:53

Автор: caspin
Дата: 09-03-17 11:44

Защо трябва да имаш читава снимка ли...Размишляваш много посредствено човече.Ако имаше добри снимки щеше да ги покажеш[beer]


Това как го реши? Имаш някви ясновидски способности явно, защото както сам каза, през форума не можеш да опознаеш някого. Но ти явно ме познаваш и знаеш, че съм качил най-хубавите си снимки тук.

Отделно от това, не може да дефинираме понятието "добри". Според теб твоите са добри, а моите не, според мен е обратното, според аудиторията няма как да разберем, защото не си пуснал твоите за гласуване. - Въпрос на вкус; казало кучето...

В крайна сметка, какво значение има това? -Никакво. Мотивите да се качи снимка във форума могат да са най-различни. А това дали на някой му харесва дадена снимка или не, е отделен въпрос, както дали въобще на автора му пука.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: caspin   
Дата:   09-03-17 14:25

Не ми се спори с бързия влак.Ти със сигурност можеш много, но не показваш за да се наслаждаваш сам на уменията си.Кой кво може да гледат хората и преценяват.За снимките ми се гласува около три дни и ги свалям точно заради пусти точки Б, автори и т.н.Нямам желание никой нищо да налива.Който иска да гледа, който иска да коментира.Това е.Много грешиш че не може да се дефинира понятие "добри"[smilie18] .Просто излез от буркана и с огледай човече- не е страшно[smile].С най добри чувства към всички засегнали се автори.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: мара   
Дата:   09-03-17 15:46

това беше най-добрият форум за фотография :)
предполагам, че огромно количество хора оттук са се научили да "виждат" и да показват. щастлива съм, че когато аз започнах да чета и гледам в тоя форум, тук имаше много кадърни човеци и учители, защото всичко, което знам за снимането, оттук го знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: tziko   
Дата:   09-03-17 16:04

Все още е най-добрия форум за фотография. Поне аз не знам друг някога да го е надминавал.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: мара   
Дата:   09-03-17 19:34

да.
все още е най-добрият. но е много по-малко добър, отколкото беше. вероятно е в реда на нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: тьма   
Дата:   09-03-17 20:06

обратно на старото вино, старите приятели, защо ли


Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: pumabg   
Дата:   09-03-17 20:10

Мдаа... Вероятно е в реда на нещата...
Това е процес, който се вижда и на други места. Хората бързо се наситиха на цифровата матрица и Шоп-а... Предвид как се движи пазара в скоро време очаквам продажбите на фототехника да спаднат от там цените да се вдигнат и да станем една елитарна група за спомени...
Просто в такъв свят живеем... Консуматорски... Нещо, като разказ на Стивън Кинг за малки същества, които изяждат всичко по пътя си а по някой път и себе си.
Смелихме за има няма едно десетилетие този кеф и сега всеки може да продължи по пътя си...
Жалко!
Фотофорум е едно прекрасно място на което ебахме майката и то с финес.
През годините много съм обвинявал но като се сетя с нищо не съм бил по-добър от другите!
Последно си мислех, че когато всичко се заснеме идва истинската фотография... Тази, която не се гледа а се усеща...
Дано някой ден всички си спомняме за хубавите години тук и какво това място ни е дало...!

Аз благодаря !


Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: мара   
Дата:   09-03-17 22:41

малко минАхме към за упокой [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: nyamago   
Дата:   09-03-17 23:19

Пума - засягаш едно обективно явление: фотографията като занимание се променя необратимо. От нишева професиа и хоби на сравнително малък сегмент население, вече се демократизира до краен предел и (с малко помощ от всесилните технологии) днес всеки е и репортер, и 'артист'. Когато нещо се върши от прочутите 'мало и голямо' и 'куцо и сакато', тръпката да си в малцинство се губи.

Кое е по-добро (старото или новото положение), обаче, е крайно субективен въпрос и не непременно необратим. И той важи не само за заниманието фотография, а и за социалното общуване на занимаващите се (тоя форум, например).

Виждам в много от постовете познатата песен "Това сега пържоли ли са? Едно време какви пържоли ядяхме!.." и "Това сега изгреви ли са? Ено време какви изгреви имаше!.." - та чак до "Това сега болести ли са? Едно време от кави болести боледувахме!.."

Не съм бил във форума преди 10 години, но понеже съм живял малко повече (даже от тия с внуци тук) мога отговорно да ви кажа: проблемът НЕ Е ексклузивен патент на тоя форум. Идеализирането на миналото е характерна игра на човечеството от древни времена (откакто има старци ; ) и ще продължи и в бъдеще (докато ги има). Така са ни програмирани мозъците, искрено си вярваме, че едно време е било по-добре и няма сила да ни убеди в друго.

Сега чакам с нетърпение някой да вметне, че 'при бай Тошо е било по-добре' - после да намесят руснаците и американците, капитализЪма, Хитлер (неизбежно) - та да влезе най-после и тая тема в правилното русло и да постигне рекорден брой постове и страници. Разрешавам и отклонения от най-правилното русло, с по-малко правилни но важни въпроси като например важния избор между Канон и Никон или между огледало и без такова.

Напред към рекорда! [smilie6]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: philip   
Дата:   10-03-17 06:56

nyamago, ме подсети за един надпис:

"Децата взеха да не слушат родителите си, явно наближава краят на света!"

Открит е на каменна плоча, датирана 2000 г. преди Христа.[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Благодарности към форума :)
Автор: tziko   
Дата:   10-03-17 10:07

nyamago [smilie24] , philip [smilie24]

Винаги е било удоволствие за мен да участвам или наблюдавам спорове от сорта никон-канон, амд-интел, тефал-алпака и т.н. въпреки, че знам, че са безсмислени [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »