Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощник-фотограф или почасово снимане
Автор: MrWrong   
Дата:   06-03-17 00:04

Здравейте,
от известно време си мисля дали да пусна тази тема, ето че се реших, надявам се да не е натрапваща, а ако е, няма проблем да бъде изтрита.

Запален любител фотограф съм, вече от няколко години, имам техника, интерес, виждане, а й доста нащракани фотосесии вече, предимно на приятели.

Понеже съм студент, малко по-ограничен съм откъм време, а й лавирам между София и провинцията, идеята ми е, дали има някакъв начин да материализирам това мое хоби в припечелването на някакви парички почасово?

Мисля си за помощник-фотограф на някой, или някъде, снимане за някоя страничка, на разни събития, нещо от типа "франчайз"/помощник на някой, някъде, снимане на хора/портрети та така..

Доста е абстрактно, разчитам на вашата помощ, коментар, съвет и насока. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощник-фотограф или почасово снимане
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-03-17 00:17

Хубаво си се ориентирал, дано някъде някой ти даде добра препоръка, съвет или направо те вземе под крилото си! Това за което се сещам на този етап е за снимки по заведения за парти сайтове, стига да ти е интересно и да ти допада подобно занимание. За студент е перфе, само, че ще ти коства от личното време и вместо да си от тия пред обектива, на парти с приятели, ще си зад него... Сигурен съм, че някой ще ти даде по-добра идея от мен, успех! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощник-фотограф или почасово снимане
Автор: GenaDP   
Дата:   06-03-17 00:59

Гусин студинтино, трудно ли ви е да различавате буквите и и й, или просто не знаете коя кога да ползвате?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощник-фотограф или почасово снимане
Автор: Gecata   
Дата:   06-03-17 07:42

Фотографията драги ми Смехурко е сериозно занаятие и материализирането и във вид на припечелване на някакви парички почасово ще е чиста загуба на време за Вас и за науката която следвате!
Ваш искрен Патилан - Гецата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощник-фотограф или почасово снимане
Автор: samurai2   
Дата:   06-03-17 07:49

Здравей,
скоро снимах детски р.д в Бистро с Детски Кът Sugar & Spise
Студентски град / май зад 34 блок се падаше /
Шефката спомена че си търсят фотограф - пробвай се.[smilie3]
Успех.



Публикацията е редактирана (06-03-17 08:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощник-фотограф или почасово снимане
Автор: abcdef123456   
Дата:   06-03-17 08:05

кУлеги,
не въЙ ли срам, бобито да е по-добронамерен от вас ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощник-фотограф или почасово снимане
Автор: domidi   
Дата:   06-03-17 23:35

MrWrong,
а къде ти е портфолиото,профила ти във ФФ е празен!Малко странно ми се струва да се предлага някой за работа пък да не покаже поне малко какво може.Може наистина да имаш умения и усет ама как да повярваме на приказки?[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощник-фотограф или почасово снимане
Автор: MrWrong   
Дата:   07-03-17 00:55

Не се предлагам а подпитвам, търся алтернатива.
Жалко че 70% от коментарите са остроумни, всеки търси поле за изява из сивотата. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощник-фотограф или почасово снимане
Автор: mihalo   
Дата:   07-03-17 02:50

MrWrong... защото ми хареса обобщението ти накря, та реших да напиша... Да, съвсем прав си! "Ф"Форума си е особено пространство, с много различни, противоположни.. та даже и еднакви, но воюващи с различни парадигми страни. Всеки, точно както като теб, защитава индивидуалността си... и накря.. "вземем, че да не се разберем" :((
Нооо... хората, които са "отчели" темата ти.. те, всъщтност искат да помогнат.. но също като мен нямат достатъчно адекватни на неободимите за теб възможности. В крайна сметка ще откриеш, че дори "агресивните" коментари тук, всъщност са приятелски :)) Просто настоявай, имаш пълното право! И да, сложи нещо в профила си, както те съветва domidi! Ще си получиш критиките и ще си направиш изводите... в резултат ще се ориентираш какво ти е важно. Както казват хАмериканците - "това е процес".


Отговори на това съобщение
 Re: Помощник-фотограф или почасово снимане
Автор: Kalimas   
Дата:   07-03-17 06:55

Търсенето на платена "алтернатива" си е живо търсене на работа. [smilie5]
Сега да ти кажа, като човек, който е предимно клиент (сиреч, тоя дето плаща за "алтернативата" [smilie5] ) - Портфолио (както ти споменаха вече) - дали във фейсбук, дали като блог, дали като фотокнига (ел. или обикновена) трябва да е налично, като може да се показва и праща само при поискване. Аз досега не съм наемал някой, без да видя какво може (това не гарантира, че няма да има изненади, но са по-малко).
Виж конкуренцията, как си е изградила тяхното представяне и реклама. Изтъкни положителните разлики.
За снимките, на които си снимал приятели и/или модели и ще ползваш, е добре да вземеш по едно съгласие от тях, най-добре писмено.
Та това са моите съвети. И успех с работата... упс, "алтернативата" де.[smilie3]



Публикацията е редактирана (07-03-17 06:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощник-фотограф или почасово снимане
Автор: colorphoto   
Дата:   07-03-17 20:24

Авторе,ти добре си решил да питаш,ама тук повечето ще ти вадят от девет кладенеца вода как няма да ти се получи идеята - та на тези недей да се вързваш прекалено.

Не че е лесно,но не е и невъзможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощник-фотограф или почасово снимане
Автор: bg2014   
Дата:   07-03-17 22:39

Колега MrWrong, влизаш във форум с интелигентни колеги. Съобрази се с това.
Ако искаш уважение - покажи своето.
Поздрави и успех!
Провокиран да се замисля от следващия пост- може да си голяма работа. Тогава просто качи снимки и ни покажи твоите шедьоври. Аз може да греша и скоро ти да търсиш помощник. Де да знам. Възможно е.



Публикацията е редактирана (08-03-17 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощник-фотограф или почасово снимане
Автор: colorphoto   
Дата:   08-03-17 01:09

Лелеее...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »