Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: quazimodo   
Дата:   02-03-17 08:43

Който иска може да сподели мисли и чувства по въпроса[smile] От няколко дни човъркам туй БЕЗПЛАТНО чудо на колективната мисъл. Захванах се с него, защото уж измъква някакви допълнителни пиксели и битове, които се орязват от другите конвертори. Не, че мога да снимам и точно тези липсващи пиксели са ми проблема де...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: ludiakolio   
Дата:   02-03-17 09:11

Много е добре,страхотна алтернатива на адобските лакоми на ресурси софтове е.Има доста повече врътки от Лайтрума и си иска доста играчка да свикнеш с всичко.Може да се бъгне някога, ако решиш да експортнеш едновременно много файлове, а леката му работа те е заблудила, че стария лаптоп лети.:)Безплатно е, така че си струва всяка стотинка:)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: virosh   
Дата:   02-03-17 09:29

И аз. И мога да кажа че е супер. Особенно след като вкараха и поддръжка за компресираният RAW на Фуджи (за съжаление все още само в dev версията).
За повече информация можеш да посетиш официалният им форум Pixls.

Иначе аз я ползвам почти откакто се занимавам с дигитална фотография. Отнема време да се научат някои тънкости и методи за обработка, но затова по-горе съм дал форума. Доста неща научих и от там след като го създадоха.

П.С. - Оправих линка.



Публикацията е редактирана (02-03-17 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: xela1bg   
Дата:   02-03-17 10:06

Този линк работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: lamerko   
Дата:   02-03-17 10:37

Мда... само аз ли мърдах като шамав слайдери без никакъв ефект [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: virosh   
Дата:   02-03-17 11:29

@lamerko, не си само ти. В началото и аз така правех докато науча кое за какво служи.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: midtone   
Дата:   02-03-17 12:16

Впечатлен съм от нещата, които прави с контраста, също и Tone mapping, което предполагам работи и с 32-битови файлoве.
Не съм впечатлен от много бавната работа (с Core i7 съм).
Ще чета форума, защото съм заитригован. Лошото е, че не намирам актуални уроци в youtube.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: dimityrkukov   
Дата:   02-03-17 14:34

Няма и да намериш урочи в YuoTube :). В reddit, като ги питат за помощ ги насочват обикновенно към тяхната документация.

Програмата е ок, имаше много съмнителни решения когато я пробвах преди време. Сега с последната версия уж са я подобрили доста.

Определено е програма с доста възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: aldygreen   
Дата:   02-03-17 14:42

Имах Raw Therapee известно време и не намерих причина с него да замествам фирмения DPP, също безплатен. След като се бъгна, вече не ми позволява нова инсталация. Претеглих му една къса-дълга и повече не съм си спомнял за него.
Едо от дразнещите неща е, че не разпознава настройките на апарата и параметрите на обективите и всичко трябва да се върши ръчно.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: virosh   
Дата:   02-03-17 15:50

@midtone, аз също съм с i7 и при мен си работи съвсем прилично.
Но пък аз съм със Линукс и си я компилирам всеки път когато обновят нещо така че при мен се получава малко по-оптимизирана версия.
Уроци в YouTube, за съжаление няма. Не знам защо никой не се занимава да прави. Има няколко блога (освен форума) в които има някои техники при обработка и това е което съм намирал аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: sherbit   
Дата:   02-03-17 17:27

Dartkable, Rawtherapee после Gimp. Rawtherapee e зле с шума.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: midtone   
Дата:   02-03-17 17:45


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1488469050_160405_120729_manual_blend.jpg


Горната снимка: 20 мин ръчен бленд от 3 експозиции.
Долната: 3 секунди Tone Mapping с Raw Therapee от 32-битов tiff. Зарибен съм.

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1488469052_160405_120729_raw_therapee_tone_mapped.jp

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: virosh   
Дата:   02-03-17 18:24

@sherbit, точно за шума има една доста добра статия във форума им където се разискват различни техники и се съпоставят с LR. След като я изчетох и приложих някои от нещата там шума в кадрите почти изчезна.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: sherbit   
Дата:   02-03-17 18:43

[smilie18] не е до четенето, повярвай ми Darktable дава повече. Снимките с изглеждат като измити.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: quazimodo   
Дата:   04-03-17 09:22

sherbit написа:

> [smilie18] не е до четенето, повярвай ми
> Darktable дава повече. Снимките с
> изглеждат като измити.

Прав си, измити са - ни шум... ни детайли се виждат[smilie18]
[smilie18] [smilie18]

За дъртите супераматери като мен, които са скарани с английската реч омайна, сладка, но поназнайват старосъвецки [smilie25] - https://yadi.sk/d/ned0jq300NkjN


Това е кратко обяснение за 4-тата версия на Терапията. Мисля, че ще даде основни насоки и за 5-тата.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: sherbit   
Дата:   04-03-17 09:50

Щастливо се разделих с терапията. Не ме разбирайте погрешно. Линукс потребител съм и това не е най-доброто. Ако искате меки снимки ползвайте си го.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: virosh   
Дата:   04-03-17 09:53

@sherbit, всичко в профила ми е минало през RT и независимо че на някои от тях все още съм се учел, някак си не мога да се съглася с теб.

Все пак смятам че това е безмислен спор.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: sherbit   
Дата:   04-03-17 10:07

Всичко в профила ми е RT, DT и Ufraw.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли Raw Therapee
Автор: Lycan   
Дата:   04-03-17 22:06

Mо̀ре, изобщо не са ми меки! От X-trans III текстурата е супер в терапията.



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »