Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Кое GoPro е най-добро
Автор: gushev   
Дата:   01-03-17 20:54

Здравейте,като начинаещ във видеоснимането имам въпрос относно action камерите.Кое GoPro е най добро?Двуомя се между Herro и Session.Ако някой е ползвал някоя по ефтина и е доволен нека пише.Благодаря си предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lamerko   
Дата:   01-03-17 20:58

Черното :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: gushev   
Дата:   01-03-17 21:07

Кажи чесно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lamerko   
Дата:   01-03-17 21:14

Е казвам де... черното (Black) е най-доброто от трите...

gopro

Натисни върху линка "COMPARE CAMERAS" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: gushev   
Дата:   01-03-17 21:47

А защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: jingov   
Дата:   01-03-17 21:52

Съгласен , но както и при другата техника нещата се изравняват , технологиите стават вси по достъпни и на по ниски цени. http://elproducente.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lamerko   
Дата:   01-03-17 21:54

Ем отиди на линка, дето го пуснах и скролирай до сравненията между моделите. Най-вече, защото има РОУ за снимките и 120 кадъра на 1080p. Е, цената не е много готина, но щом ще е най-доброто... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: gushev   
Дата:   01-03-17 22:24

А аналог китайски :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lamerko   
Дата:   01-03-17 22:29

Може да пробваш Xiaomi YI II - в момента е на промоция $200, но остават само няколко бройки в европейския склад на Gearbest и вероятно няма да може да се вредиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: gushev   
Дата:   01-03-17 22:31

А ъгълът на снимане колко градуса е при GoPro?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: k7   
Дата:   01-03-17 23:24

218 градуса. Това е шега. Почетете малко преди да питате!!!



Публикацията е редактирана (01-03-17 23:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: iLudia   
Дата:   02-03-17 09:45

След 3 години употреба на GoPro Hero4 Session, реших че ми трябва ъпгрейд към GoPro Hero5 Black. Изчетох света и след много мислене и сравнения взех Garmin Virb Ultra 30. Ползвах я вече и съм страшно доволен от покупката. Препоръчвам я [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: alext   
Дата:   02-03-17 10:31

А защо Garmina избра?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Gushev   
Дата:   02-03-17 10:44

Какво не ти хареса в 4?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 10:45

iLudia
качи някой клип да видим как снима [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lamerko   
Дата:   02-03-17 10:55

Мда наистина, защо Гармин-а? Не съм го ползвал, но не чувам много добри неща за него...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: alek200   
Дата:   02-03-17 11:06

Ако търсиш втора употреба се насочи към GoPro Hero 4 Black
ако искаш да с вграден екран значи GoPro Hero 4 silver
5-цата е много скъпа за сега.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Gushev   
Дата:   02-03-17 13:16

То ново май е най добре за такъв тип камера

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: M17cH   
Дата:   02-03-17 18:16

Аз лично се спрях на Hero4 Silver.
Ако сега трябваше да купувам, най-вероятно щеше да е hero5 Session или тия Xiaomi-та. Преди да купя среброто, тествах и Сони-та много зле ми се стори като качество на картината(странни цветове мега много fisheye..) а и е странно за прикрепяне..

Без значение камерата, ако нямаш правилните маунтове си остава скъп сувенир.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: eewf   
Дата:   02-03-17 19:34

Аз ползвам Xiaomi YI ... и съм супер доволен [cool]

Ето ми я последната проба на 60 fps 720p
https://www.youtube.com/watch?v=5Ma-QUcwnKY



В профилът ми в ютуб всичко е снимано с въпросната камера. (без леготата )

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: baraba   
Дата:   03-03-17 16:29

кога казват ще излезе GoPro HERO6 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lamerko   
Дата:   03-03-17 16:47

5-цата излезе сравнително скоро :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: digitalpr   
Дата:   04-03-17 09:15

Знам само, че дисплей трябва да има. Много ценна "екстра". Пътувах дълго с Hero 3 Black, след което си купих Hero 4 Silver, което на практика е същото като възможности но има дисплей. Изключително полезна екстра за снимане под вода и изобщо от ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Gushev   
Дата:   04-03-17 09:21

А снимките на 5 задоволителни ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: iLudia   
Дата:   06-03-17 10:09

За да не решите че хейтя ГоПро - да си кажа, аз бях фен на ГоПро.
Това което мое отказа от Херо 5 Блек е, многото оплаквания в нета от проблеми с камерата. Проверете сами - неработещ екран, гласовите команди не работят в леко шумна среда, проблеми с карти, дори с тези от списъка с уж съвместими. Щях да го купя от Англия и не ми се рискуваше да попадна на проблемна бройка, която после да връщам обратно и да влизам в омагьосания кръг. Вижте ревютата на хората в Амазон примерно, оплакват се че дори след подмяна, новата камера дефектира. Има и такива които твърдят, че ГоПро не им подменя продукта с оправдание, че нещо от комплекта липсва. В момента в амазон.ук Херо 5 блек е по-евтино от Херо 4 блек и почти колкото Херо 4 силвър.

Гармин до момента не ми е дал никакъв проблем, нещо повече - всичко обявено от прозиводителя работи така както очкавам да работи. Вградените сензори мерят прецизно и на екрана при пост обработката се виждат скорост, местоположение, ускорение, надморска височина, посока на движение. Има много темплейти за визуализиране след това във видеото - километражи, цифри стрелки и т.н. Гласовите команди работят, тъч екрана работи дори и когато камерата е във водоустойчивия калъф. Микрофона дори в калъфа се справя значително по-добре с вятъра при ски спускане от предишната ми ГоПро Херо 4 Сешън. Има още много неща, които в момента не ми се описват, пък и заприличах на дилър на Гармин.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: r_rusev   
Дата:   06-03-17 10:18

Имам Херо 5 блек и Сони 3000. Определено сонито ми харесва повече.Освен проблемите с Го про, описани по-горе, ще добавя и :
-Уникално ЮСБ.
-Дращене и мъка да се отворят капачетата за заряд.
-Произволно сменяне на режимите.
От Гармин нямам лични впечатления


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Gushev   
Дата:   06-03-17 11:57

Е добре де ами кой друг модел бихте ми препоръчали?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: alek200   
Дата:   06-03-17 12:27

Автор: baraba
Дата: 03-03-17 16:29

кога казват ще излезе GoPro HERO6?

Края на 2018 година.


@iLudia Камерата скоро излезе ще пратят ъпдейт на софтуера и ще се оправят нещата. Аз не съм ползвал все още 5цата, но имам познати които да много доволни.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: digitalpr   
Дата:   06-03-17 13:08

И аз имам такива наблюдения. Трябва да минат един-два упдейта за да се стабилизира камерата. В началото 4 Silver-а ми беше ужас - замръзваше образа, не можеше да се включи, не можеше да се изключи. Сега е бетон.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Gushev   
Дата:   06-03-17 14:12

А програма за обработка на видеата да споделите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: digitalpr   
Дата:   06-03-17 14:39

Аз ползвам тяхната си - GoPro Studio.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Gushev   
Дата:   06-03-17 14:53

А добра ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: digitalpr   
Дата:   06-03-17 16:01

Аз не съм много про, а изискванията ми за обработна на видео да не са много високи :) На мен ми допада, защото е лесна и интуитивна.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Gushev   
Дата:   06-03-17 22:11

От нета ли се сваля или си върви в комплекта?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: baraba   
Дата:   06-03-17 23:14

нямам гопро , но ме вълнува как става абдейта на херо 5 ?


значи купувате си камерата и си правите някаква регистрация ли?

и те ви пращат абдейта като излезне, или следите някакви форуми?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: digitalpr   
Дата:   07-03-17 09:48

Софтуета за видео обработка го има в сайта на GoPro.

Камерата се ъпдейтва или през него, или през мобилното приложение на телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Gushev   
Дата:   07-03-17 15:28

Днес вече го взех :)GoPro 5 избрах дано не сгреших :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: iLudia   
Дата:   07-03-17 16:50

Честито ! Дано да те радва дълго. Интересно ще е да споделиш първи впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: baraba   
Дата:   08-03-17 02:28

херо 5 в плесио беше 799лв сега гледам под 840лв няма, за колко я купи?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: gushev   
Дата:   08-03-17 07:44

860 с карта памет.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: allmovies   
Дата:   08-03-17 11:44

Супер, като поснимаш пусни снимки и клипчета в темата да видим как е

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-07-18 08:22

Здравейте, да използвам темата за въпрос.Половин година вече използвам Gopro hero 5 black, но ми е интересно как да постигна качеството на клипчетата от рекламките.То аз ако сравнявам...дори клипчетата от рекламките на 4-ката са в пъти по-добри от моите с 5-цата.И не говорим за намаляване на качеството при обработка и конвертиране...а дори и в оригиналните клипчета.Примерно в доста от случаите ми небето постоянно пикселизира, особено при движение и промяна на светлината, а на рекламните клипчета винаги си е едно консистентно, оцветено и не забелязвам този проблем.Другото което ме дразни и прекалено черните сенки/примерно под дърветата/, които дори и да опитам да пооправя с програма, то пък се изсветлява небето и му се губи дори и цвета...Не знам да търся някаква друга програма за пост-обработка ли, настройките на камерата ли са проблема, самата камера ли не струва...Ама нали уж трябва да е по-добра от предходните модели, а като гледам рекламните клипчета на 4-ката ми идва моята 5-ца да я засиля към коша за боклук...Та някой някакви идеи...най-малкото съвет за ползване на някаква по-добра програма за обработка и сглобяване на клипчетата/ползвам в момента Filmora, която ма доста опции и не е много тежка/
Предварително ви благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   01-07-18 08:47

Ми те тея рекламните да не мислиш, че с гопро-та са снимани? :):)

Сериозно, с какви настойки снимаш и не си доволен? Пусни едно проблемно клипче ако искаш.

Относно програми и пост - с PR / AE и плъгини разни можеш да изсветляваш сенки, без да гориш небето, също както би го направил при обработка на снимка.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Стефан-Г   
Дата:   01-07-18 10:25

Gopro-то снима в RAW. Като се обработи може да излезе много добро. Аз имам hero 4 black (което го продавам между другото) и в 4К качеството е невероятно. Само дето нямам устройство дето да му върви добре. [smilie18] Иначе някой може ли да предложи програма за конвертиране, че имам 200гб клипове и искам да не заемат толкова?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   01-07-18 12:45

Те и рекламните клипове на сапунерките са много добри и тестовите изображения са перфектни. Маркетинг. Не гледам реклани клипове, гледам тестове в Ютуб, за да имам реална представа какво да очаквам и от ГоПро не можеш да очакваш кой знае какво. Може би ако се снима с гимбал и после се обработят цветовете ще стане хубаво, но пак идва въпросът на какво ще се гледа, щото аз моите като ги гледам на телефон са перфектни.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-07-18 13:11

Принципно гледам на лаптоп с 18.4 инча Fill HD монитор.Момента е, че аз карам мотор и видеото не става с добър детайл...т.е. липсва рязкост . Говорим за асфалтов мотоциклет, а не за друсане по черните пътища. Сега промених настройките за цвят. До сега снимах с настройка за Го Про колоритни, но ми се струва, че при нея се засилва цветовете, но и контраста и...сенките ми са направо чисто черни. Направо е много дразнещо. Сега го направих на другата настройка за колор...дава, че прави цветовете равни. На първо четене проблема със сенките е по поносим... Лошото е, че след обработка и при експорта/мака да съм го сложил на макс 80 000 битрейд/ качеството пада и детайла се по загубва спрямо не обработено клипче.Имам и три осен гимбъл и да...там качеството е доста по-добре още при заснимането, ама аджаба е екшън камера...то ако е иначе ще си взема една стационарна видеокамера и ще имам и оптичен зум и стабилизация и т.н



Публикацията е редактирана (01-07-18 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-07-18 13:22

Ако говориш за Адобе Премиер...пробвах да го инсталирам, но не успях. Ще съм благодарен ако може помощ в тази посока. Също какви плъгини да търся...



Публикацията е редактирана (01-07-18 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: nice2mitiu   
Дата:   01-07-18 13:30

GoPro Hero 4 black, 5 и 6 (общо взето по-високия клас) имат възможност да снимат във по-"flat" профил на картината, което като се комбинира с добра осветеност, може да се направят доста прилични цветови корекции.
Това е основната разлика с всички други копия и клонове, както и ниските класове от Silver, Session и новото Hero 2018.
При избора на екшън камера също е важно да се предвидят какви аксесоари ще се използват, за GoPro екосистемата има хиляди възможности, от оригинални, до доста читави китайски изпълнения - от всевъзможни стойки и системи за закрепяне, до гимбъли, микрофони и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-07-18 13:35

Да сега го прехвърли именно на настройка на цветовете Flat...и ще експериментирам...Остава обаче въпроса с рязкостта.Категорично след експорта при постобработката и детайла се влошава...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   01-07-18 14:44

Еми аз съм едитвал само с Адоуб Премиер и Сони Вегас, и при двете нямам загуба на качество при съответните настройки, които можеш да видиш в интернет. Разликата е, че Adobe е по-бърза. Аз лично не бих ползвал други програми освен тези.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   01-07-18 14:52

Я виж това клипче. Качеството харесва ли ти и как е спрямо това, което ти изкарваш?

Ето ти и едно по-професионално заснето и обработено клипче . Вярно, че е снимано с дрон, но като идеи за пост обработка си струва според мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-07-18 19:28

Видях го...ами за мен е страшно тъмно.Това покрай пътя под дърветата нищо не се види...пълна чернилка.Наистина небето е доста наситено, но за сметка на много тъмната картина долу...
Интересно...снимано е с гимбъл, а аз си мислех, че ако сложа гимбъл на каската и моторчетата му няма да могат да противодействат на силата на въздушната струя...



Публикацията е редактирана (01-07-18 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-07-18 20:03

Другото пък което е...качвам си клипчето в Тубата, то е кратко, и да...качва ми го с 1080 /Full HD/...и клипчето е по-замазано от това на моя комп.Направо не знам как хората си качват видеото там и то се вижда ненормално...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   01-07-18 20:47

Прочети внимателно препоръките за качване в тубата. Всъщност ако гледаш веднага след качване, тубата пуска "прокси" на истинския клип, и едвам след време го уплътнява до пълно качество.
Взимай go pro, сонито е по-зле като динамика, а другите са компромис. Нещо като Терано и всички останали.. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-18 04:26

georgioiv,
Пълни глупости!
Камерите на Сони НЕ са по-зле като динамика - точно обратното е.
А Нисан Терано е най-добрият джип САМО ако не можеш да си позволиш по-добър.
[smilie5]


lubashki777,
80'000 битрейт???
Това в kbps или Mbps? (Не познавам Filmora, та не знам в какви единици са настройките.) И kbps да е, пак е ужасно много!
Я дай скрийншот с настройките, които използваш за експорт. Иначе няма как да разберем къде бъркаш.
Няма да е зле да опишеш и основните настройки на камерата.
С екшън камера при слънчева време е много трудно хем небето да е добре експонирано, хем сенките под дърветата да са разработени. Ако снимаш в RAW, aко знаеш как да обработваш, ако ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   02-07-18 09:08

chrisnoch: Представи си, тоя път любимото Сони е по-зле. Факт.. :)

За Тераното - дай-пример за по-добър джип, който да е еднакво използваем и на шосе и в офроуд. И да не се чупи никога. Ама никога. Щото не е като да не съм пробвал едно -друго и покрай офроуд форума да нямам наблюдения.

В случая тук е закачка към lubashki777, щото има едно от най-яките Теранота. Или поне имаше, докато следях офроуд форума преди години.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   02-07-18 09:12

Така...значи започвам с основните настройки на камерата...
Колор - GoPro style - от два дена съм на Flat color, но нямам време за проби и тестове
Резолюция - 2700к / 50 кадъра в секунда
Баланс бяло - ауто
Стабилизация - включена
Исо - 400

EV - 0

Sharp - High

Audio - High

Auto Low Light - включено

Както споменах, от два дена съм променил настройките.Основно на колор - Flat, EV /-0.5/q ,Резолюцията е свалих на 1080p и кадрите ги направих 120/сек...При тази настройка камерата не ми дава да включа стабилизацията/явно не е нужна/
Така...само да вметна...Говорим единствено и само за видео.Та не знам за какво го споменаваме този Raw формат.Снимки пробвах преди няколко месеца да правя в Raw и да ги обработвам...ами не са съвсем зле, ама...предпочитам снимките да си ги правя с фотоапарата, а не с камерката...
Давам и скрийншот към настройките при експорт от Филмора/и да...80000kbs e.../
https://www.flickr.com/photos/143986505@N06/43145129031/in/datetaken-public/


Ето и линк към тубата на едно от доста зле изглеждащите клипчета.Не обръщайте внимание на детайла, че Тубата го е размазала още повече/трябва да прочета явно как да качвам в Тубата, защото пише, че е 1080p HD, ама качеството е трагично/.Повече ме интересува цветово и сенките...

https://youtu.be/-uvTnqQSYzU


П.П.Това е най-зле изглеждащото клипче и е в суров вариант без никакви обработки, освен интервенциите на Тубата...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   02-07-18 09:53

Линкът ти не работи, виж дали не е "скрит" клипа

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-18 14:03

Автор: georgioiv
Дата: 02-07-18 09:08
chrisnoch: Представи си, тоя път любимото Сони е по-зле. Факт.. :)


GoPro HERO5 Black използва сензор на Сони. Същият, който използваха в HERO4.
Защо се заблуждаваш, че GoPro могат да извадят от сензора по-голям динамичен диапазон от производителя му???
Сони продават сензори на конкуренцията САМО СЛЕД като подготвят по-добър сензор за своите модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-18 15:28

lubashki777,

Линкът към видеото наистина не работи.

Бъркаш в много настройки - затова резултатите са плачевни.
За камерата:
- Снимай на 1080р и 25 FPS. Можеш да вдигнеш на 50 FPS, ако искаш да използваш "слоу моушън" (1:2). Над 60 FPS електронната стабилизация не работи. За чий чеп са ти 120 FPS ??? Колкото повече са кадрите в секунда, толкова по-малко детайли има в изображението.
- Flat color позволява възможно най-голям динамичен диапазон, но трябва да направиш цветни корекции, за да изглежда добре изображението. Не знам какви са възможностите на Filmora в това отношение. Апропо, защо не пробваш безплатния софтуер за видео на GoPro? Нямам никаква представа какво представлява, но поне е създаден за аматьори и вероятно са се постарали да го направят простичък с минимална възможност за грешки.
- Остави белия баланс и електронния затвор на автомат. Засега.
- ISO:400 е настойка за максималното използваемо ISO. Ако снимаш само през деня, ще свърши работа. По здрач и през нощта - не. GoPro не се държи добре при ниски осветености, но ...
- Много е важно да НЕ използваш повече кадри в секунда (FPS), отколкото са ти нужни. Ако няма да забавяш движението при монтажа (слоу моушън), 25 FPS е ТВ стандартът в почти целия свят - без САЩ, Япония и още няколко територии, които използват 30 FPS (всъщност 29,97).
За монтажа:
- 80'000 kbps са УЖАСНО много!!! Това са 80 Mbps - т.е. 8-10 ПЪТИ повече от препоръчаните стойности на YouTube (8-10 Mbps) за 1080р!! Тези стойности НЕ са случайни. Вмествай се в тях!
- Апропо, максималният битрейт на GoPro HERO5 Black е 30 Mbps при 1080р. Надвишаването на този битрейт в монтажа е абсолютно безсмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   02-07-18 15:50

Gopro софтуерът за обработка е доста простичък и става като за начало. Основният му и ОГРОМЕН проблем е, че е адски бъгав и крашва постоянно. При всеки случай използването на друго приложение за мен е по-добрият вариант.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-18 17:46

Както подчертах по-горе, не познавам софтуера на GoPro и няма как да дам мнение за него.
Ако питате мен - към днешна дата: само Adobe Premiere!
Апропо, работил съм с почти всичко, дето е излязло от 1992-ра насам и е/било що-годе професионално: Media 100, Edit, Pinnacle Studio, Infinity, Edius, Final Cut, Avid и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   02-07-18 21:25

Мда...ок, ще се съобразя със съветите относно настройките...и да видим.
Клипчето ми в Тубата си пише, че е обществено и не е скрито, не знам защо не ти го отваря...[smilie11]
Пробвах да инсталирам софта на ГоПро...инстална се, но не ми отваря клипчетата...дори не мога да заредя нито едно...Аз ли не правя нещо както трябва не знам, но е факт и...ами ударих му балтийката.Филмора не е лоша програмка и всъщност без да е тежка дава едни много добри възможности за обработка и монтаж.Единственото което ме дразни е, че когато изсветлявам сенките, се изсветлява и небето...
П.П.За Тераното...хванах закачката, но пропуснах да го отбележа.И да...и според мен Тераното е един от най-здравите/говорим за 2,7тди мотора и за никой друг/ и универсални джипове.Тоест дава един много добър комфорт на асфалта и същевременно може да се справи с доста екстремен офроуд/е това зависи и от подготовката му де, в стоков вид никой джип не става за гората...никой!!!/.
И да...все още си го имам моето и нямам никакво намерение да се разделям с него!
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Viajero   
Дата:   03-07-18 01:03

Знам, че темата е за GoPro. Но преди година избирах action camera и след дълго гледане на ревюта си взех FDR-x3000. Чуденето беше голямо дали да взема сонито или yi 2. Избора наклони заради стабилизацията на сонито.

Имам много клипчета ама скрити.
Тук имам две видими.

Снимано в колата закачена камерата за стъклото
https://vimeo.com/249513380


И един timelaps
https://vimeo.com/249523772


За редакция ползвам Shotcut.

За предпочитане да се гледат на 4k



Публикацията е редактирана (03-07-18 01:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   03-07-18 10:15

Виж това сравнение, доста е подробно.

https://www.youtube.com/watch?v=XhinNFHXgPo



Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   03-07-18 11:40

То май човекът питаше конкретно за hero5 и настройки/пост...защо се почна с коментари за други модели/марки и клипчета за сравнения (и то доста некоректни бих казал) не знам.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lamerko   
Дата:   03-07-18 12:50

Видеото вече се отваря - веднага се вижда, че видеото е прецакано. И съм сигурен, че не от камерката, а от обработката. В началото най-добре си снимайте с нормалните цветове (не флат), на 25 кадъра и ако не е нужно 4к - на 1080p. Може и без обработка, само от кроп, а за настройките - това "Sharp - High" е може да доведе до проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   03-07-18 13:29

Дам и аз го видях вече клипчето....
Относно качеството: тия постоянни артефакти при движение може и да са от обработката (не знам точно как и на какви настройки рендваш), но може и да са от ютубата и нейното допълнително омачкване на видеото. Ето ти малко инфо по темата:
The problem with Sample Clip Compression
Making your GoPro Video Look Great on YouTube
Няколко пъти са ти писали, че няма нужда (даже е по-зле) да ги оставяш на 50 fps, рендвай на 25 fps и така ги качвай.
Относно цветове/сенки - всичко можеш да оправяш/променяш с правилните инструменти и малко четене. Не знам това, което ползваш какви са му възможностите. И не знам на какво ги гледаш тия клипчета, аз лично не ги намирам за толкова тъмни сенките, ако това е директно от камерата без обработка.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   03-07-18 15:48

Дам, това е някаква гадна компресия. Най-общо можеш да се ориентираш по големината на файла. Файлът ти при FHD за минута и половина е 27МБ, когато нормално трябва да е поне десет пъти по-голям - примерно около 270МБ. Което означава, че "нещо" ти е смачкало информацията 10 пъти. И както ти писаха - ако няма нужда, не вдигай кадрите в секунда, защото ти "ядат" от битрейта.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   03-07-18 19:34

Ок...благодаря на всички, ще пробвам и ще докладвам после има ли промяна.Ще се опитам отново да си сваля Адобе Премиер, Пробвах го от Замунда, но нещо не се получават нещата при мен.Първо Нод 32 ми хваща троянски кон и го трие автоматично и без да ме пита и второ...дори и след като я изключих, уж се инсталва, но нищо не се случва...Ще я търся от другаде и дано успея да я намеря и инсталирам.
Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   03-07-18 20:00

lubashki777: не ти трябва Премиер. Там има много учене докато докараш някакъв нормален резултат. Не го слушай Ночев, за него монтажа е фасулска работа, но всъщност не е.

Програмата на go pro си е чудесна за целите които имаш - да си правиш клипчета с мотора, да ги редактираш леко и да ги качваш в ютуб. Ако имаш път към Варна, свирни, ще си взема компютъра и ще ти покажа. Или ако има някой във вашия регион, за 30 минути ще можеш да правиш качествени клипчета. Пък после ако искаш сядай да учиш Премиер, но това не става за седмица - две...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-07-18 14:33

Автор: georgioiv
Дата: 03-07-18 10:15
Виж това сравнение, доста е подробно.
https://www.youtube.com/watch?v=XhinNFHXgPo


Хи-хи-хи!
Лаишко видео с аматьорски изводи. Сравнението на flat color и динамичния обхват е просто смехотворно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   04-07-18 14:39

Смехотворно, ама детайла е по-добър на гопрото, признай си.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: rossen76   
Дата:   04-07-18 17:50

АЗ закупих като бюфжетно решение новото go pro hero 2018 за около 450 лева.Мога да кажа че много добре се справя хубави наситени цветове .
Но има един недостатък в формат full hd въпросният формат е 4/ 3 което мене не ми много допада на тв излиза нещо като квадрат и я ползвам само на hd.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: rossen76   
Дата:   04-07-18 17:53

Относно китайските алтернативи останах с много добри впечетления от марката EKEN много хубави правилни цветове, но я продадох зашщото бях взел модела без стабилизация и тресеше. Има и стабилизирана версия много добре се представя.Звука е отличен ...

Имах и si jei алтернативата на го про , нищо не става от тази камера .Много тих и лош звук , белия баланс пълна боза лицата стават бежеви .
стабилизацията е добра - жироскоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-07-18 18:36

Автор: georgioiv
Дата: 04-07-18 14:39
Смехотворно, ама детайла е по-добър на гопрото, признай си.. [smilie5]


Нищо подобно!
Нито обективът на ГоуПро е толкова добър, нито алгоритмите за компресия на видеото. Сензорът, както вече споменах, е на Сони. Откъде да дойде този "по-добър детайл"? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   05-07-18 08:14

Така...по ваш съвет реших отново да пробвам да се преборя с инсталирането на ГоПро Студио...След няколко неуспешни опита все пак успях да я подкарам.Първото нещо което ми направи впечатление е...че настройките са и доста поорязани/това спрямо Filmora/.Примерно няма настройка за цветовете/или поне аз не открих/ и...най-кофтито според мен, няма корекция за сенките...
Реших да опитам все пак да обработя тестово едно клипче с наличните настройки и дори ползвайки отчасти готовите решения...
Така...обработих го аз, и преминах към последната стъпка - експорт.
Да обаче ядец...програмата категорично отказва да ми експортне обработеното видео и ми изписва в изкачащ прозорец - error code:30
Та не знам вече какво да правя.Помъчих се да открия каква е тази грешка с номер 30...
Ще съм благодарен за помощ в тази посока, защото ми е интересно какво ще се получи с тази програма.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   05-07-18 08:53

Кога ти дава грешката? По време на експорта, например като стигне 60% или още преди да е почнал.
Най-вероятно имаш пре_бано клипче в проекта, но има и други варианти.

ПС: Както ти написах по-горе, тоя гопро софтуер е супер бъгав и не си струва човек да се занимава с него.....


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   05-07-18 19:29

[smilie11] [smilie11] Ами още от самото начало...Не тръгва въобще и изписва грешка.
То хубаво прее-но клипче, ама аз пробвах и с друго...и при него е така...И какво може да му е ...прее-но, при положение, че е свалено от камерата на компа и това е...В първа стъпка програмата иска да си конвертира в AVI формат/това не знам защо/, след това си задаваш някакви настройки в стъпка две и след като приключиш с тях минаваш на стъпка три...експорт.Дава ти няколко опции като формати, за Тубата и т.н. да си избереш, както и режим в който ти си правиш настройките за експорт...След това му даваш експорт и трябва да тръгне, но при мен дори пробвайки с различни заложени от софта на програмата настройки не тръгва и изписва грешка 30...
Наистина много бъгава ...баси...
П.П.Добре де...Адобе Премиер била сложна и трябва доста време да с еучи преди да се постигне някакъв добър резултат, тази бъгня ГоПро Студио за никакъв не става и според мен и липсват доста съществени опции за обработка, с какво да обработвам тогава...[smilie11]
Дайте някаква идея за читав и същевременно не толкова сложен софтуер...
Благодаря предварително !

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   05-07-18 21:06

Виж тая тема във връзка с грешката, която ти дава.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   30-09-18 12:22

Зравейте, понеже преди време в тази тема стана въпрос за обработката на клипчетата от Гопро, ще я ползвам за въпрос.Както ме посъветваха някои колеги започнах да се мъча да изкарам най-доброто възможно при обработката с Гопро Студио.Като цяло според мен има какво да се желае, но с многото обработки сякаш...качеството на изходния материал е малко по-добро.Та на въпроса...утрепах се да пробвам да добавя към клипчето и снимки...Е, не става и не става...[smilie11]
Гледах доста клипчета нета и пробвах всичко което видях и нищо...Стигам до отваряне на снимката/да появява ми се/, но след като я пусна за конвертиране към стъпка две...и изходния материал е черен екран.Пробвах да я направя предварително на резолюция 4000/3000 както гледах в едно клипче, пробвах да и задам 1080р резолюция...обаче крайния резултат е все един и същ.След конвертирането на хората по клипчетата си им излизат снимките във втора стъпка за обработка, а при мен в рамката на снимката...черен екран.
Къде я бъркам???
Вече имам чувството, че съм си свалил някакво бъгнато ГоПро Студио...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   30-09-18 14:47

И още да попитам по-запознатите...
Правя клип, обработвам го и го сейфвам...Получава се поносимо качество.Забелязвам обаче, че...при експорта когато си задавам обикновено 30 000 битрейт на компа се вижда поносимо добре...Някой беше споменал по-нагоре, че ГоПро-то правело не повече от това като битрейд оригиналния клип.е да...ама не...Направих си проверка, и при мен моя суров клип от камерката е на 45 000 битрейд...
Навсякъде в нета пише, че...за качване на клип с добро качество в Тубата за 1080р трябва да е 8 000 битрейд.Добре де...ама аз като го направя на такава скорост на предаване на данните и...качеството се сгромолясва тотално.Започва едно пикселизиране, няма детайл и въобще...на компа се вижда по един начин, а в Тубата е все едно 10 пъти по-зле...
За пробата същия клип си го експортнах от програмката с опция да ми го направи като за Тубата.Това с цел да видя дали самата Туба не ми орязва качеството...Ами не...същата трагедия се получи...
С две думи...как хем клипа да е с 8 000 битрей, и в същото време да си запази качеството като с 30 000 битрейд...???
П.П.Всъщност има ли място в нета, където можеш да си качиш клипчетата с висок битрейд...т.е. с високо качество???
Явно Тубата не е това място....

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   30-09-18 17:39

краткия отговор е не. Дългия отговор - ще рябва да дадеш линк към клипа да видим какво не му харесваш и да опишеш процесите преди да стигнещ до тубата, да видим къде разваляш качеството... Битрейта не е единствения показател за качество на картината. Примерно - ако се мъчиш видео с 8 битов цвят или по скоро с 8 бита нюанси на цветовете да го обработваш откъм цветове или експонация може да се получи много сговнен 30 мб битрейт видео. Това само като пример... Ако опишеш подробно процеса - от нстройките на екшън камерата до момента с ъплоуд ще може да ти помогнем със съвети...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   30-09-18 20:53

Какво не ми харесва...
На кратко.Обработвам един и същ видео клип.Експортвам го със следните параметри 1080р 25кадъра Н.264 и МР4 и...битрейт 30 000...
Гледам клипчето на компа горе долу бива.Рязко е, има детайл и никакви пикселизации...дори и в небето.
Същия клип качвам както е така в Тубата и се омазва и започва яко да се появяват през целия клип пикселизации и то не само на небето, а и на асфалта...
Решавам, експортна същи клип, но със настройки от програмата за Тубата...
Разликата в параметрите при експорта е само и единствено вместо 30 000...8 000 битрейд.
Само, че...преди да го кача в Тубата го гледам в този му вид на компа...Ами пълна трагедия...Същото омазване и пикселизация на много моменти гледано на самия компютър...Не ми се мисли, ако само един битрейт разваля толкова качеството, то...Тубата ако го разваля и по други параметри при така нар. им обработване на клипа...
Така...това беше краткото обяснение.
Дългото...ще видя всички настройки на камерата и на програмата и ще пиша.
Ето и линк към въпросното клипче в Тубата...

https://www.youtube.com/watch?v=sWvr3VdvrBk&t=62s


Според вас добре ли е...?Защото според мен е трагедия!!!
П.П.Единствения начин да дам за сравнение клипчето от компа което е на 30 000 битрейд е да го кача някъде и да ви дам линк да си го свалите.
Само така ще може да го видите както го виждам аз на моя комп...Друг начин не знам, Лошото е, че с този битрейд е доста голямо...
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   30-09-18 20:58

Това в ютуб е ужасно [smile]

Качи оригинала тук и дай линк да го видим - https://www.myairbridge.com/en/

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 07:44

Ето това, което според мен не е върха на сладоледа, но се ядва и не дразни толкова...Така се вижда на моя комп, ама в Тубата...разликата е убийствена...
https://mab.to/tCZmmVJ1F

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   01-10-18 09:37

Това което си качил е вече обработено по някакъв начин. То вече е ужасно. Източника качи да видим или по-скоро разкажи какво правиш, с какво слагаш надписа например.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 19:59

Ами въпросния клип е обработен с GoPro Studio.
Как протича обработката...
1. Импорт на файловете които са ми качени на компа от камерката
2. Програмата изисква да ги конвертира.Дава избор това да стане в AVI или MOV формат - аз лично не намирам в последствие никаква разлика от това дали е единия или другия
3.След конвертирането следва стъпка две - обработка.
Тук вече програмата ми дава да ги навържа клипчетта, да ги изрежа, както и да им направя някакви обработки от типа контраст, експозиция шарп и сатурация...Правя го.
След като добавя и музиката и текста/текста си е опция на програмата и то доста орязана.Просто си плъзгам прозорче за текст където иска да бъде поставено и пиша в него...това е/...следва стъпка 3...
4.Стъпка 3 е експорт на готовата компилацийка и запаметяване някъде на компа.
Програмата ми дава някакви готови опции с настройки според това за което ще се ползва клипчето/примерно за Тубата, за гледане на ТВ и т.н./, както и опция сам да си избера настройките ръчно
Там обикновено го експортвам в МР4, Н.264, 1080р и 25каддъра/това са си параметрите на които е снимано и самото клипче/ и...накрая е битрейда.
Въпросното клипче е направено с битрейт 30 000, а това в Тубата е с 8 000 битрейд.Това е единствената разлика в настройките от моята и тази готовата за Тубата.
Никъде не сменям цветови профил/примерно RGB и SRGB/, защото никъде не ме и пита/примерно във ФШ си пита и си пише в какъв формат запаметява снимката, но тук такова нещо няма.../
Та това правя...
Ще кача и едно от клипчетата необработено по същия начин...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 20:08

Ето качено и първото от трите клипчета с които е правена компилация в суров вид без никакви обработки...
https://mab.to/CnUlc36wz


Не знам, но все ми се струва, че...всичките тия конвертирания , които правят програмите за постобработка разказват играта на качеството.
Лошото е, че колкото и да се заиграеш с настройките на камерката...все пак не снимаш в едни и същи условия когато си в движение.Слънцето ту пече, ту се скрива зад облаците...маршрута ти води един път срещу слънцето, друг път то е зад гърба ти и няма как на всеки два завоя да променяш настройките...Отделно от това, няма как без програма и да си свържеш няколко клипчета, та така или иначе...все минаваш през конвертиране от един формат в друг...Ама дали качеството не отива на кино...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: bam-bam   
Дата:   01-10-18 20:22

Не видях някъде да си споменал да си пробвал с друга програма за едит ?
Та .. пробвал ли си ?
Да видиш дали с другите се получава крайния кофти резултат

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 20:57

Мда...пробвал съм с Филмора...Крайния резултат е същия!
От седмица имам инсталиран Премир Про СС, но...за него ще си трябва доста време да се науча и да се получи нещо.Първия опит е трагичен...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   01-10-18 21:08

Да, оригиналът ти е добре.

Мизериите ти се получават в го про студиото... Нещо бъркаш при настройките на го про студиото за да стане толкова зле после... Нямам на мак-а у дома го про студио да си припомня какво може да се омаже там, утре ще погледна на PC-тo...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: gushev   
Дата:   01-10-18 21:15

Аз си ги обработвам с iPhone X и ми се получават добро качество.Нямам качено някъде ама ще кача и ще дам линк.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 21:17

Ок...ще чакам да видим.Не знам какво може толкова да се обърка...То самата програма не дава кой знае какви възможности, та да се обърка човек, ама...знам ли...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: gushev   
Дата:   01-10-18 21:19

https://youtu.be/2OyCjDZ0THM
Ето линк от последният ми клип.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 21:25

Ето линк от едно видео заснето наистина с триосен гимбъл със същата камерка ГоПро 5...Качено е за проба в Тубата...Ами вижда се като на компа ми, колкото и да го орязва софта на тубата

https://www.youtube.com/watch?v=rp2KnfylTjk


Сега...клипчетата за които става въпрос са друга бира.Те са снимани в движение, има вибрации, камерката е на каската ми и ...детайла няма как да е същия...Въпроса е, как да накарам пустия клип да изглежда в Тубата поне както го докарвам/колкото и да не е съвсем добре/ на компа...Определено има разлика...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 22:45

Разглеждайки ограниченията на Тубата за битрейда, макар и да го дискутирахме вече, но все пак...
Както се вижда използвам повече камерата като такава закачена на каската ми и съм в движение с мотора...Та на каква скорост като кадри в сек. да снимам?
Преди ме посъветвахте да не снимам на 50р, да го правя на 25р, защото ще има по-добър детайл.Това ок...ама важи ли и когато снимам в движение?
Отделно от това, в Тубата забелязах, че ограничението за битрейда пак при 25р, но вече за 4к е доста по-високо.Въпросът ми е, ако трябва да се придържам към въпросните 25р/за повече детайлност/, но започна да снимам в 4к и тубата ми разреши да си качвам клипчетата с доста по-висок битрейд от сегашния мизерен 8000...дали качеството на качения клип няма да е по-добро?
Също така не разбирам...Как така директно качено без обработки клипче/това от предния ми пост/, което оригинално е на 60 000 битрейд, Тубата не го мачка и то не пикселизира и не се омазва.Буквално се вижда като на компа ми...Това не разбирам?
Ще съм благодарен да ме осветлите по отношението на броя кадри и резолюцията.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   02-10-18 20:08

Правих си малко тестове на PC-то.

Проблемът ти идва при експорта от go pro студиото.

Направи го на custom и дай битрейт (не битрейд, преведено е от bit rate) над 30 000. Това е обикновено минималния битрейт при FHD конвертиране.

С твоя файл, при грейдване на цвят и при експорт и рендване с 30 000 Mbps детайлът се запазва както на оригинала. С готовите настройки за youtube прави мазало като твоето. Естествено файлът е доста голям, но при неограничения интернет който ползваме, това не е кой знае какъв проблем да се качва към youtube

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: bam-bam   
Дата:   02-10-18 20:12

Той това го знае, проблема му е, че снима в 25п и там тубата го ограничава до 8 мбпс, иначе не му дава да си качи клипчето.

Video Bitrate, Standard Frame Rate(24, 25, 30)

2160p (4k) 35-45 Mbps
1440p (2k) 16 Mbps
1080p 8 Mbps
720p 5 Mbps
480p 2.5 Mbps
360p 1 Mbps

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: asahi   
Дата:   02-10-18 20:17

Както сме споменавали не веднъж "тубата" не е място за гледане на качествено видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   02-10-18 20:29

Той това го знае, проблема му е, че снима в 25п и там тубата го ограничава до 8 мбпс, иначе не му дава да си качи клипчето.

Video Bitrate, Standard Frame Rate(24, 25, 30)

2160p (4k) 35-45 Mbps
1440p (2k) 16 Mbps
1080p 8 Mbps
720p 5 Mbps
480p 2.5 Mbps
360p 1 Mbps



1. Той това не го знае, защото преди "тубата" вече беше "омазал" детайла, рендвайки на 8 Mbps. Какво се получава като се прави второ рендване, вече в youtube - се вижда на линка по-горе в темата.

2. Рендването в go pro студио трябва да се прави с поне 30 Mbps битрейт, което няма общо с последващото рендване в "тубата", което заради икономия на място е ограничено до 8 Mbps при този размер и кадри в секунда.

Идеята е - да се рендва в go pro студио за промяна на цвят, рязане, добавяне на музика или текст с поне 30 Mbps, след което в максимално качество, видеото да се предостави на "тубата" да реже.

Аз качвам предимно 4к, за да запазя колкото се може повече детайл, но не винаги е удобно, заради огромното място което заема 4к видео.



Публикацията е редактирана (02-10-18 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: bam-bam   
Дата:   02-10-18 21:36

Навсякъде в нета пише, че...за качване на клип с добро качество в Тубата за 1080р трябва да е 8 000 битрейд.Добре де...ама аз като го направя на такава скорост на предаване на данните и...качеството се сгромолясва тотално.Започва едно пикселизиране, няма детайл и въобще...на компа се вижда по един начин, а в Тубата е все едно 10 пъти по-зле...
За пробата същия клип си го експортнах от програмката с опция да ми го направи като за Тубата.Това с цел да видя дали самата Туба не ми орязва качеството...Ами не...същата трагедия се получи...
С две думи...как хем клипа да е с 8 000 битрей, и в същото време да си запази качеството като с 30 000 битрейд...???....


Знае го, знае го, прочети хубаво постовете му и от къде тръгва цялата драма.
Някой му е казал да снима 25п, но за 1080 тубата му вика , имаш 8мбпс оправяй се.
За това е и последния му въпрос, кое и как точно да снима за да е доволен

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   03-10-18 14:58


Знае го, знае го, прочети хубаво постовете му и от къде тръгва цялата драма.
Някой му е казал да снима 25п, но за 1080 тубата му вика , имаш 8мбпс оправяй се.
За това е и последния му въпрос, кое и как точно да снима за да е доволен


Тук по-нагоре в темата го посъветвахме да снима на 24/25 ако няма да прави слоу моушън, за да може да записва в по-висок битрейт.

Не бъркай обработката до youtube и в самия youtube

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   03-10-18 20:47

Така...Да внеса малко яснота.
Клипчето което дадох като линк в Тубата е рендвано именно на 30 000 в ГоПро Студио.Резултата на компа е поносим/качих ви да видите как се вижда - първия линк към облака в нета/, но след като го "обработи" Тубата резултата е именно тази трагедия която видяхте.
Така...понеже в настройките от програмата при рендване които аз си правя и тези готовите за Тубата като разлика аз видях единствено и само разликата в бит рейда...реших да проверя какво ще стане като качество с клипа ако му дам да се рендва с настройки за Тубата.
Направих го/на компа си имам и двата варианта...този с 30 000 и този за Тубата който е на 8 000 бит рейд/ и...трагедията с пикселизирането и същата и качеството е същото като бозата в Тубата...
Тоест почти не намирам разлика дали ще си обработя и рендвам клипчета на 30 000 бит рейд и после ще го кача в Тубата и тя ще му види сметката/пак повтарям...първото клипче за което дадох линк към Тубата е именно такова/или направо аз ще си го засера като го рендвам направо с настройките за Тубата...
Та за мен проблема е в следното...как да направя така, че да си качвам клипчетта с по-висок бит рейд, защото в груб вид само там намирам спасението клипа да изглежда добре...???
Затова последваха и опити, проби и човъркането за изискванията на Тубата...
П.П.Нека колегата който писа малко по-горе, че тубата въобще не е мястото за качване и гледане на качествено видео да сподели ако обича къде аджаба да качвам видеото и то да си остава качествено...Говорим си за безплатно такова място, защото то с пари вероятно и в Тубата може и това не е оферта...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   03-10-18 20:54

Още един въпрос, който зададох, но няма отговор...
Защо качено видео в Тубата директно от камерката, снимано на 50р и бит рейд около 55 000, изглежда както го виждам на компа си, а вкарам ли същото клипче и то без да го обработва, а само го рендвам с програма и след това качеството му вече е друго...?Дори и като запазя същия бит рейд...Просто само минава през програмата, без нищо да се прави по него...?
Като го качвам директно в Тубата, тя не го ли реже...не го ли мачка...как става, че качено директно се вижда перфектно?
Пример ...
https://www.youtube.com/watch?v=rp2KnfylTjk


Ето това на компа си го виждам по същия начин...Поне и да има разлика, окото ми не я забелязва...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »