Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 10-18 , Сигма 10-20 3.5 (фиксирания) или токина 11-16
Автор: sakuraki   
Дата:   01-03-17 20:04

Реших и аз най - после да си взема един широкоъгълен обектив, но съм сигурен, че някой, който е снимам с тези обективи ще може да даде мнение. Снимах с 10-18мм няколко месеца, не лош обектив, но някой път ми правеше грозни номера като снимам в по - малки помещения, направо краищата ги размазваше дори при бленда на ф10, може и обектива да е бил проблемен, защото след няколко снимки и се оправяше проблема при префокусиране.

Със сигмата имам само 1 снимка и то е със старата версия, която беше 4.5 май.

Токината съм снимал няколко пъти с нея, но тази, която снимах имаш проблем с фокуса и не успях да я тествам

Обективите Сигмата и Токината вероятно ще ги взимам 2ра ръка ако ги взимам, а канона вероятно нов.

Светлосилата не ми е критерии. Желателно е да не криви много и по - важното за мен да е остър.



Писна ми да сглобявам панорами на интериорите и затова ми е желателно да не криви. Не мога да намеря хубави примери, за подобни снимки със Сигмата и Токината.

Ако някой е снимал с двата ще ми е много от помощ ако даде мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 10-18 , Сигма 10-20 3.5 (фиксирания) или токина 11-16
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-03-17 20:50

Проблема е бил с фокуса. Ползвал съм го на сони с ръчен фокус и крайщата са супер още от 4.5 бленда.
Сигмата е най-добра срещу насрещна светлина, по-мека е по крайщата от канона.
Токината е добра като острота, има повечко аберации и срещу светлина за нищо не става [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 10-18 , Сигма 10-20 3.5 (фиксирания) или токина 11-16
Автор: sakuraki   
Дата:   01-03-17 20:56

Ех вероятно наистина ще е бил с обектива проблема, но ужасно ставаше някой път, фокусирам на централна точна и само там е добре, всичко около центъра разтегнато меко и никакъв контраст и това на f8 след няколко снимки префокусирах и хоп оправи се, гледах да не е зачекнала блендата нещо, но нямаше проблеми.

Гледам, че мога и сигма 8-16 също да намеря на подобна цена като другите, което също е опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 10-18 , Сигма 10-20 3.5 (фиксирания) или токина 11-16
Автор: Pavlov   
Дата:   01-03-17 21:10

Имал съм:
Tokina 11-16/2.8 - 3 броя;
Sigma 10-20/4-5.6 - 2 броя;
Canon 10-18 IS STM - 1 брой.
Canon-чето е много як обектив, продадох го само защото реших да остана само с Nikon. Предполагам, че твоят нещо не се е сработил с тялото, жалко, че 60D няма настройка на фокуса. С моята Sigma 10-20, с която съм в момента, имах същия проблем - остра в центъра, краищата мазало, даже и на f/11. След малко проби ѝ сложих -5 единици корекция на фокуса, и сега цепи пиксела на две [smile] .
Иначе с обективите от други марки остротата е до бройка. Тестваш този, който смяташ да купиш, и ако ти хареса - твой е.
А на 10-11 мм изкривявания винаги ще има - заради перспективата. Няма спасение от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 10-18 , Сигма 10-20 3.5 (фиксирания) или токина 11-16
Автор: sakuraki   
Дата:   01-03-17 21:47

Може и да е проблема бил в него, но е проверен /само обектива не към тялото/ и казаха, че нямало проблем с него.
Кривенето не е чак такъв голям проблем, но просто мазалото, което се получаваше чат пат няма оправия [smilie5] .

Сигмата, която мога да взема е 10-20 с фиксираната бленда на 3.5, която уж я дават по - остра от старата версия ама кой знае [smilie5] .

Ще отскокна до Фотопавилиона да тествам няколко бройки от канона да видим дали не е било там проблема, но от това, което успях да прочета уж сигмата по - остра, но до бройка, не че с канона не се случи същото де [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 10-18 , Сигма 10-20 3.5 (фиксирания) или токина 11-16
Автор: spotter84   
Дата:   01-03-17 22:15

Аз щях да отварям тотално аналогична като обективи тема, sakuraki ми е прочел мисълта направо [smilie5]
Ако позволите да добавя и питането дали някой от вас е пробвал тази Сигма или Токината на апарат като Sony A57 или подобен, който обаче НЯМА микро настройка на фокуса?[smilie8]
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 10-18 , Сигма 10-20 3.5 (фиксирания) или токина 11-16
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-03-17 23:36

Имам такава Сигма - А-маунт.На 10 мм по краищата е малко по-мек до бленда 11, където вече се ядва. На 12 мм и нагоре става с доста по-равномерна рязкост по цялото поле при бленда 8 или по-затворена.
Като цяло си е много добър обектив. Обаче изисква да се държи строго хоризонтално по надлъжната ос на обектива, иначе криви яко.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 10-18 , Сигма 10-20 3.5 (фиксирания) или токина 11-16
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-03-17 07:57

Teзи обективи се държат различно на канон и другите. сони сензорите ползват по-дебел АА филтър и това криви фокусната равнина на 10мм обективите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »