Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пирин пее / Копривщица / Рожен
Автор: sesilkam   
Дата:   06-02-17 20:20

Здравейте!!! Не знам дали тук е мястото да се обърна с подобно питане, но реших да го направя. Основното ми питане е някой разполага ли със снимков материал от горепосочените събори (Пирин пее / Копривщица / Рожен) - НО - от период до 2006 - 2007 г. Тоест колкото по ранни години толкова по добре. Известно е че апогея на тези събития е бил през 70те и най-вече през 80те години - особено Копривщица. Оказва се че никъде в никоя държавна институция няма систематизиран архив от създаването на тези събори до ден днешен. Всъщност дори такъв архив няма. Аз лично се занимавам с проучване на народното облекло и е ясно че особено през 80 и 90 години са представяни най - вече автентични облекла за разлика от днес - където масово е кич и бутафория. Не знам и до колко някой е склонен да сподели архива си тук във форума. Аз лично търся снимка на състава от с. Церово - Благоевградско. Вече несъществуващ. Участвал е на Пирин пее до към 2006 - 2007... Ще се радвам ако някой сподели нещо - независимо какво... Мога да съдействам в разпознаването на групите и костюмите... Този форум е последната ми инстанция - обиколила съм всички архиви, библиотеки, музеи и институции където може да има нещо - повярвайте - няма. Няма и никога не е имало системност в провеждането на тези събори поради причината че не са ръководени от централизирано звено... но това е друга тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин пее / Копривщица / Рожен
Автор: novi4ok   
Дата:   06-02-17 21:23

Изглежда не сте обиколил всички. В БНТ има доста богат архив - както от съборите, така и от различни документални и публицистични филми, използвали материал от събитията. За да се прерови архива си има официална такса, същото се отнася и за прехвърляне на избран вече материал на носител според вкуса Ви. Същото важи и за етнографската секция на БАН, с разликата, че е само снимков и текстов (песенен) архив.
Успех!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »