Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Първи блог
Автор: slavi_biserov   
Дата:   31-01-17 20:45

Здравейте, колеги

Не съм писал от доста време тук - любимото място Фото Форума и реших да ви покажа до къде стигнах с прогреса. Направих собствен блог под системата на Wordpress като съм решил да качвам доста снимки и статии както и във ФБ страницата ми. Целта на блога не е реклама, а критики към дизайна, снимките, статиите и общо взето всичко. Намира се на следния уеб адрес: https://stanislavstoyanov.wordpress.com/. Ще откриете статии за Сурва 2017г. както и откъде започнах. Скоро ще напиша нови интересни статии и истории с моите премеждия. Надявам се, че следващата стъпка ще бъде уеб сайт, но има много време. То първа ще се развивам и целя да превърна хобито си - фотография в нещо по-голямо. Приемам всякакви съвети, препоръки и критики.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: bg2014   
Дата:   31-01-17 21:28

Браво!
Смело и трудно начинание. Дано успееш! Няма да ти е лесно. А имаш чудесни снимки.
Според мен ..... ще те "попарят" малко колегите професионалисти, но ти не спирай да мечтаеш.
Няма по-хубаво нещо от сбъднатите мечти. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: slavi_biserov   
Дата:   31-01-17 21:45

@bg2014 благодаря за позитивния коментар! Знам, че повечето тук ще отговорят скептично, но все пак трябва да се почне от някъде и да се науча как стават нещата.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: bg2014   
Дата:   31-01-17 21:51

С много четене, с много разглеждане на снимки на професионалисти. Със слушането им при критика и най-важното.
С много снимане и експериментиране със собствен стил.
Всички ще ти кажат - курсове, образование и подобни. Ти сам си избираш пътя. И следваш мечтите.
Знам, че до върховете се достига по много и различни пътеки.
Всеки голям алпинист ИСКА И МЕЧТАЕ да прокара собствен нов непрокарван от друг маршрут. И дори е готов да рискува живота си със собствена проба и експерименти. Мнозина успяват, други .... не.
Във фотографията е по-лесно (въпреки, че ще го изкарат по-трудно).
Но принципът е същия - най-сладко е да вървиш по собствен път.
А ти вече си тръгнал. Не спирай!



Публикацията е редактирана (31-01-17 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: vkk1   
Дата:   31-01-17 21:57

На мен ми харесват и снимките, и сайта - изчистена и стилна визия, лесна навигация. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: pdimitrov   
Дата:   31-01-17 22:00

Дразнят ме изкачащите имена на снимките при hover над тях. Не се заяждам, просто са ми трън в очите :D Иначе успех! Категоризация на постовете няма да е лоша, ако ще пишеш много и разнообразни работи. Прочетох първия ти пост и ми дойде в повече информацията. Няма нужда да обясняваш толкова подробно развитието според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: slavi_biserov   
Дата:   31-01-17 22:12

Благодаря на всички, които се включват в темата! Да обмислям категоризацията, относно hover-ите също ще видя какво може да се направи. Аз съм такъв човек, които обича много да пише и в първия пост се развихрих, ще го имам предвид занапред.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (31-01-17 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: bg2014   
Дата:   31-01-17 22:25

За улеснение на колегите, когато пускаш линк го направи като "Текст, който препраща ".
Можеш и сега да го редактираш.

Правиш го като ново мнение и не го публикуваш, а само го копираш. После редактираш твоето първо мнение и си готов.



Публикацията е редактирана (31-01-17 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: slavi_biserov   
Дата:   31-01-17 22:29

@bg2014 Да, сетих се, че трябва така да го направя, но не мога да едитна първия пост. Все пак ти си го пуснал. Ето линк: ЦЪК



Публикацията е редактирана (31-01-17 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: slavi_biserov   
Дата:   31-01-17 22:41

П.С Малко редакция на първия пост, защото явно стана вече късно за писане на текстове. :D

"Здравейте, колеги

Не съм писал от доста време тук - любимото място Фото Форума и реших да ви покажа до къде стигнах с прогреса. Направих собствен блог под системата на Wordpress като съм решил да качвам доста снимки и статии както и във ФБ страницата ми. Целта на темата не е реклама, а критики към дизайна, снимките, статиите и общо взето всичко. Намира се на следния уеб адрес: https://stanislavstoyanov.wordpress.com/. Ще откриете статии за Сурва 2017г. както и от къде започнах. Скоро ще напиша нови интересни статии и истории с моите премеждия. Надявам се, че следващата стъпка ще бъде уеб сайт, но има много време. Тепърва ще се развивам и целя да превърна хобито си - фотографията в нещо по-значимо за мен. Приемам всякакви съвети, препоръки и критики!"

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: shamelessEyes   
Дата:   31-01-17 22:47

нищо не моа да разбера от написаното. Къв е тоя блок, в кой квартал е, кво е тва система урдпрес.

Тва за фотография ли се ползва или е за архитектура?

само за хобитите, мога да кажа, че е безвъзвратно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: CDman   
Дата:   01-02-17 08:36

С много трудно нещо си се захванал. От личен опит - критикарите ще те емнат първо за снимките, после за текста, а ако разказваш лични неща и за теб самия.


Успех ! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: Synthy   
Дата:   01-02-17 09:10

Хубави снимки, не особено красив сайт (не ми слушай хейтенето за сайта [smile]). Продължавай да снимаш, получава ти се. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: kvakioh   
Дата:   01-02-17 11:42

ПочнАл си, да няма спирка. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: iasen2   
Дата:   01-02-17 12:12

Пожелавам ти повече посетители в сайта и успех в това,което правиш !



Публикацията е редактирана (02-02-17 19:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: slavi_biserov   
Дата:   01-02-17 18:42

Благодаря на всички, които се включиха в темата! Предлагам, ако някой от вас има желание да сподели собствения си с блог нас, пък и да видя какво трябва да има в този блог. Относно статиите, знам, че не са много добри, но тепърва започвам да пиша и да се уча как се правят.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: vkk1   
Дата:   01-02-17 20:53

Мога ли и аз да задам един въпрос: Каква е целта на блога, какво развитие се очаква, в каква аудитория ще се цели?
В момента аз го виждам като стандартно портфолио, ако идеята е друга, мисля трябва да се преразгледа концепцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: slavi_biserov   
Дата:   01-02-17 22:13

Идеята е точно такава - стандартно портфолио с най-добрите ми снимки и придружаващи ги статии. Аудиторията е за хора от всякаква възраст. Развитие се очаква да има след време, когато кача много снимки и постове в блога. Целта ми е да популяризирам фотографията си и да покажа света през моя поглед.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: mihalo   
Дата:   02-02-17 01:54

Всеки свестен човек, който се бори за мечтите си има моето уважение!


Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: Synthy   
Дата:   02-02-17 09:20

Аз бих махнал писаниците. Снимките говорят повече от думите. Ако искаш да пишеш и да пълниш блог с текст - направи отделен за тази цел. Според мен смесването на концепциите е напълно погрешно и абсолютно не го одобрявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: vkk1   
Дата:   02-02-17 10:19

Аз пък съм на обратното мнение. По този начин има история и заинтигува читателя да я проследи в снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: Synthy   
Дата:   02-02-17 10:24

Както сам каза - читател [smilie3]
Портфолио предполага нещо професионално - да покаже на бъдещите си клиенти как снима (в случая). Словоизлиянията са пречещи в този случай. Ако иска да бъде личен блог, тогава вече е на прав път - снимки подкрепени с мисловните напъни на поредния блогър, решил да покаже на света какво мисли (без лоши чувства, просто вече имам алергия към подобни писачи - в интернет е бол). Хубавото е, че до тук автора показва, че е интелигентен човек, и може би има какво да сподели със света. Времето ще покаже дали е така, а каква е целта на блога само той си знае (до тук, аз поне не разбрах).

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: bg2014   
Дата:   02-02-17 13:16

Колеги, вие на 17 години ДАЛИ сте имали идея какво и защо вършите?
Този колега е на тази възраст.
Просто има мечти и ги споделя с нас. Какво по-хубаво от това? След година ще е много по-различно. Аз му се радвам и очаквам развитието на колегата. Ние на 17 гледахме негативи....



Публикацията е редактирана (02-02-17 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: Synthy   
Дата:   02-02-17 13:48

Еми има я. Поне от постовете по-горе (в това число и моите). Ще се радвам да гелдам хубави снимки там :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи блог
Автор: slavi_biserov   
Дата:   02-02-17 14:16

Не разбирам за какво смесване на концепции говорите, но преди да направя този блог прегледах много други и там имаше снимкии с кратки статии. Не виждам къде е проблема в това, но в същото време сте прави, че сами по себе си снимките говорят. Тук идва едно голямо, НО. Всяка снимка може да има история представена в кратък текст от автора и. Не разбирам и за какви професионални неща говорите, та аз съм още дете и не целя да заинтригувам "бъдещите" ми клиенти. Просто представям своята гледна точка. Колко пъти трябва да напиша, че целта на блога е за лично удоволствие и копнеж да покажа снимките си пред другите хора. Разбирам, че ще има колеги, които не мислят като мене, но всеки има право да мисли каквото си иска. Надявам се, че с тези антитези се аргументирах добре.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »