Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фото раница Ташев
Автор: alext   
Дата:   23-01-17 16:14

Българската марка за раници Ташев най- накрая имат и фотографска раничка Focus 30. Така като гледам е на базата на rocky 30, преградена на 2 за фото техниката. Някои пробвал ли я е вече. Предвид цената обаче, май се намират и по- добри предложения..

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: kvakioh   
Дата:   23-01-17 16:17

ЗА 198лв може да се намерят 3бр. чанти- раница, чанта за лаптоп и малка чанта за безогледалка и със сигурност по-добра изработка и марка...
Иначе е доста идейна като разположение на нещата и техниката, такава раница от известните марки струва повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: alext   
Дата:   23-01-17 16:21

Малко недомислен ми се вижда модела относно циповете, че достъпа е отпред а не откъм гърба, а и литража е малко малък за допълнителни неща. Също не споменават каква техника събира. Иначе би трябвало да е доста здрава.

Джоб за три/монопод от едната страна[smilie24]

Абсолютно омекотено от всички страни отделение за огледално рефлексен фотоапарат
с вход с цип и подвижни омекотени прегради[smilie24]

Челен джоб с цип в долната част с органайзер за фотопринадлжежности[smilie24]



Публикацията е редактирана (23-01-17 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: catandgoddess   
Дата:   23-01-17 16:35

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: Zdram   
Дата:   23-01-17 16:38

kvakioh, за изработката не си безусловно прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: kvakioh   
Дата:   23-01-17 16:53

Знам ли, Kata станаха Manfrotto, купих менте Lowepro на едва 40% от официалната цена...ТЕзи не ги знам толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: ivjordan   
Дата:   23-01-17 17:02

Туристическите "Ташев" са доста добри за парите си и изработката не отстъпва на най- най-марковите. Та, в тази насока едва ли има място за притеснение. Ценичката обаче, не е от най-конкурентните.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: sherbit   
Дата:   23-01-17 17:12

Само за раниците и чантите на един съфорумец можем да работим цял месец.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: didesignbg   
Дата:   23-01-17 20:35

Малко ми се губи фокуса в тази раница. Фотораница със сигурност не е, по-скоро фото раница за туризъм. За двудневен преход е малка, може би за еднодневен, но в такъв случай достъпа доста страда. Пространството е разпределено като за слингшот, но не е слингшот. Същевременно цялата тежест пада върху комбинацията апарат обектив и с по-тежко тяло всичко отива в байонета (типичен недостатък на слингшотите).
Изглежда много сериозно изработена, но и цената хич не е ниска.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: asahi   
Дата:   24-01-17 01:17

Браво на Ташев!

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   24-01-17 08:11

Раницата е скъпа, малка и не до толкова изпипана. Чакаме и друг модел на прекрасните раници Ташев :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: idoru   
Дата:   24-01-17 08:55

Не мога да се съглася за това, че раниците на Ташев отговаряли на най-марковите. Че са здрави, здрави са, обаче са много по-тежки, доста по-неудобни и не на последно място - много по-спарващи от марковите продукти.

Вече по въпроса за фото-направлението нищо не мога да кажа, но прави впечатление, че влизат с неоправдано висока цена разчитайки само на името си - поведение типично за фирмата за последните няколко години.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: yarek   
Дата:   24-01-17 09:45

В трепетна подготовка за един уъркшоп на хижа Ехо си търсих раница. Понеже доста пари изхарчих по други задължителни неща от екипировката. Реших да заложа на българското и се подведох по замачивата цена. Това беше грешка !!! Не правите като мен, освен че раницата е страшно неудобна, и не практична, след като се върнах вкъщи видях че има разшити шевове. На самата раница имаше място за пикел, но нямаше каишка за захващаннто, трябва да де докупи отделно. Има места за ластици, но няма ласьици, трябва да се докупят отделно. Докупих тези неща, но цената естествено вече се промени. След като се върнах от уъркшопа, първата работа ми беше да върна раницата в магазина. И за себе си знам, Ташев - никога повече !

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: alext   
Дата:   24-01-17 10:08

@yarek кой модел беше. Има споучливи ташевки и не толкова.

@idoru така е, сами че теглото не мога да се съглася.60+10 на ташев е 1,9кг, еквивалентия дойтер act lite също е 1,9, докато не леката версия 2,5кг. Съвсем в нормите са си ташев. А акт лайта не е правен да понесе колкото кентавър 60 примерно.

П.С Най- големият проблем при туристическите е, че няма мъжки и женски модели или за различен ръст. От там идва и неудобството. Като че ли на хора по- едри са им по удобни ташевките големите.



Публикацията е редактирана (24-01-17 10:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: idoru   
Дата:   24-01-17 12:01

Е, моите впечатления за Ташевите творения са от преди 5-6 години, напълно е възможно да е дръпнал напред [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: Argo   
Дата:   24-01-17 12:10

Грозно изпляскано лого..., а и от сайтове с визия от преди 15 години не купувам нищо... Какъвто ти е сайта, такива са ти и стоките!

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: nikon_f2   
Дата:   24-01-17 16:51

С един приятел имаме заигравка на тема:
Ташев - ДА. или Ташев -НЕ
Приятелят е патриот и залага на българското
аз го играя "непатриот" и купувам туристически, ученически и ежедневни раници от европейски и китайски производители.
За момента резултатът е 3:0 в моя полза.
3 раници Ташев в боклука, в същото време моите раници от същия период са все още напълно използваеми.
И още нещо- аз съм дал наполовината пари на приятеля ми.
[shtrak]
Конкретно по темата:
-оставам с впечатлението, че тези хора не разбират какво правят.
Тази раница е непрактична, а в същото време цената е неоправдано висока.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: xsakex   
Дата:   24-01-17 17:10

Използвам раници Ташев от 2003/2004-та насам и съм абсолютно доволен.

Имам:
- 2x Rock Eagle 35 (Cordura)
- Kentaurus 60+10 (Cordura)
- Kentaurus 80+20 (Cordura)
- Saver 30 (от първите модели, Cordura)

Абсолютно нищо скъсано няма по тях, освен ластиците на джобовете на по-старите, които с времето са изсъхнали и са се напукали.
Разбира се имам и Jack Wolfskin и Deuter и те определено са по-измислени откъм дизайн, но по здравина Ташев не отстъпват. Единствено ме дразнеше факта, че измежду годините на Rock Eagle 35 му махнаха дишащите презрамки една година и после ги върнаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: Zdram   
Дата:   24-01-17 17:26

Имам 30-литрова Ташевка от 95-та и 80-литрова от 97-ма. На малката й се повреди ципа, а на голямата й закъсах презрамката заради лошо вдигане, когато бе много тежка. Поправими неща. Малко са поизбелели, но са здрави. Ползвани са много, особено малката, и за планини, и в града, и зиме, и лете. Давал съм ги на много хора - и това издържаха. Относно удобството - за мене са си ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: alext   
Дата:   25-01-17 01:22

Ми не знам, но скоро видях, че ташев се продават и в немския амазон цък , на цени по високи от тези в бг. Рейтинг под 4,5-5 няма, а пък немците не са като да не знаят дойтер.[smilie5] Тъй че трябва да си оценяваме повече родния производител. Естествено за хард кор планинарите марки като оспрей или lowepro за фото са си задължителна инвестиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: jingov   
Дата:   25-01-17 22:52

Винаги съм се чудел в способността българският потребител да оплюва първо /народопсихология/.
Нямам оплаквания от отношението и качеството на закупените стоки от Ташев. Винаги го препоръчвам . Смятам, че са на ниво гонещо високи стандарти и изисквания. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: graveheart   
Дата:   18-03-17 15:40

Тази тема е отишла в насока за и против раниците Ташев. За да не отварям нова, някой може ли да сподели алтернативи на раницата за подобни пари (или по-евтино [smilie7] )? Нещо за 1-2 дни в планината с място за апарат с 2 обектива и място за някой сандвич и пуловер, да има място за компактен статив. Или пък ако вече има хора, купили си раницата, да я похвалят/да се оплачат [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   18-03-17 16:15

За подобни пари не се сещам, но за малко повече мога да препоръчам това

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: colorphoto   
Дата:   18-03-17 16:43

Статива не се носи във вътрешния обем на раницата а се стяга отвънка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото раница Ташев
Автор: alext   
Дата:   18-03-17 19:10

Най- лесният вариант меко отделение за фотоапарат тип това плюс каквато и да е по- голяма раница с ленти отстрани за статива. Сам си решаваш размера на раницата и вида й. Ще излезе по- евтино от готовите варианти. Иначе тези фото раници за планина са доста ограничаващи откъм допълнително пространство според мен.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »