Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за съвет за фотоапарат
Автор: Anfaris   
Дата:   25-01-17 16:41

Здравейте,

Търся си фотоапарат, който да е хубав и да е с два обектива.
Трябва ми за снимане на движещи се обекти от много близо (портрет) и от далече. Снимките да стават качествени и детайлни без изкривяване на образа и с възможно най-малко шум от много близо (от 10-50см) и от далече поне до 50 - 100 м.
Трябва ми най-вече за снимане на движещи се много дребни животни от много близо и далеч.
Много държа да мога да правя добър зуум без това да разваля качеството на образа.
Важно ме е да е бърз и да мога да хващам точният кадър, а не да ми избяга обекта докато направя втората снимка или все да заснема чак като се затворят клепачите :D
Моля да ме насочите каква техника да си търся.

Много благодаря на всички, които ще се включат със свети.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   25-01-17 16:48

А бюджет ?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: Anfaris   
Дата:   25-01-17 16:56

Може би до 2500 лв евентуално още малко

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: obscureman   
Дата:   25-01-17 17:01

Доста амбициозно начинание, което не виждам как може да бъде решено с малко средства. Ако дадете наистина бюджет, може да се прецени кое и как. Освен това подобно снимане не е само въпрос на техника, а и на умела работа с нея. Не очаквайте дори и с един висок клас тяло и обективи да започнете веднага да правите наистина качествени неща, ако до момента нямате опит. Споделете опит, бюджет и повече за обектите на снимките и резултата, който очаквате и може да помислим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: Anfaris   
Дата:   25-01-17 17:14

Бюджета мисля да е към 2500лв евентуално ако има добра оферта мога да помисля и за по-скъпа техника.
Професионален опит нямам . Но имам все пак добра представа от какъв ъгъл да снимам, за да получа желаният ефект на образа.

Ще се снимат главно кученца от бебешка възраст до снимки в движение от далечно разстояние. Дори и бебета пак мърдат, притреперват постоянно и ако апарата не е добър образа винаги се маже. Ако е бавен апарата губя много ценни и ефектни кадри, защото често са много емоционални и бързо сменят настроенията си.
Снимките ще са на открито и на закрито.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: silvesar   
Дата:   25-01-17 17:18

И все пак obscureman Ви го е казал не е само да техниката.
С много тела можете да постегнете това което искате.
Друг е въпросът дали вие ще можете да работите правилно с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: Anfaris   
Дата:   25-01-17 17:23

Естествено, че не е само до техниката. Но има техника и техника. Все пак с обикновен телефон или фотоапарат снимките първо не са детайлни, бавно презареждане, не може да снима в движение ...и т.н. Да, лови се някой читав кадър, но огромно количество чудни кадри просто пропадат понеже техниката не е добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   25-01-17 18:10

С бюджет от 2500 лв. бихте могли да купите повече от добри неща :) дори и нови ... А ако се насочите към втора употреба значително вдигате класа на техниката [smile].. Ако нямате много голям опит бих препоръчал да отделите 200-300 лв. за един курс - много помага [shtrak] ..
Тъй като не съм снимал никога с Canon не мога да препоръчам модел от тази марка. Бихте могли да погледнете Nikon D7200 или Pentax K - 3II. Успех [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: D.S   
Дата:   25-01-17 18:39

С тези пари по-скоро нещо втора употреба ? Canon 7d + 70 200 f4 и нещо светло, 50 или 85 мм 1.8. Точно на около 2500 лв. ще дойде с аксесоари и тн. После и едно широко варио и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: the_fraction   
Дата:   25-01-17 18:41

Остави телата.
Имаш проблем със стъклата.
Буболечка от 100 метра ... 2 бона няма да ти стигнат само за този обектив.
Според мен се ориентирай към един тирано зуум :

Nikon CoolPix P900


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: Anfaris   
Дата:   25-01-17 18:48

Много благодаря за съветите! Ще огледам тези фотоапарати.
Нов или втора употреба нямам претенции стига да е в добро състояние.
Предпочитам да снимам без светкавица, а и когато правим снимки по състезания в зала светкавицата не може да помогне за големите разстояния.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: dragovarvar   
Дата:   25-01-17 18:53

Според мен на човека турбо сапунерката не мисля че ще свърши работа, търси се качество а не шум. Аз бих направил така: едно тяло Canon/ Nikon/ Pentax...(с мотор) втора ръка, + един 70-200мм или нещо твърдо като 300мм + макро обектив от 90мм на горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   25-01-17 19:34

Щом нямаш амбициите да е нов задачата ти се улеснява значително [smile].. С подобен бюджет може да се купи много качествена техника втора ръка ... Въпрос на малко време за търсене и консултиране. Успех [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   25-01-17 20:36

За разстоянията, които е посочил авторът, един обектив няма да свърши работа. Не мисля, че 2500лв ще стигнат, ако тялото е нещо от рода на D7200.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: dragovarvar   
Дата:   25-01-17 21:36

Не е нужно да се взима най новия модел тяло.Може и с предишния, който не е по зле от наследника си. Та може и така да се подходи. Втора ръка, като цените са примерни, може и по ниско да се мине с пазарлък, D7100- примерно 900лв / Nikon AF-S 105mm f/2.8 G IF-ED VR Micro 1000-1200лв и понеже не стига бюджета за 70-200f2.8 който е към 1800-2000лв та временно за дълго може един AF-S 70-300 VR за 500-550лв. Другия вариант е Pentax K-3 1000лв + Pentax 100mm WR macro 1000лв и пак за дълго 55-300wr 500-600лв. в този вариант всичко е влаго и прахо защитено.За Canon или някоя безогледалка, някой друг да даде мнения.



Публикацията е редактирана (26-01-17 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: Anfaris   
Дата:   26-01-17 14:16

Благодаря за съветите!
Нужни ми бяха насоки каква техника точно да избера за моите критерии. Защото за моята работа е важна бързината и детайлите. Кученцата, които снимам са или бебета или израснали и когато са новородени главичката е по-голяма от лешник и ми е нужен детайл на образа, задължително да не изкривява и да опропасти снимката. Вторият обектив е за работни снимки в движение.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: steeens   
Дата:   26-01-17 15:02

Тая тема почна да ми прилича на тази:




"Текста е публикуван за първи път на дата: 25.04.2007, 17:07 часа във www.photo-forum.net
---

Здравейте фото-форумци.
Нов съм тука. Днес се регистрирах и бързам да ви помоля за помощ.
Имам страхотна дилема и се надявам да ми помогнете да я разреша, защото разбрах, че само тук може да ми се помогне.
Искам да си купя фотопарат ама се чудя какъв!? Чудя се защото досега съм снимал само на лента с една скина /много ме кефи кви снимки прави, ама се счупи, а от скоро имам и Нокия с камера /и тя ме кефи кви снимки прави/.
Та искам да си купя апарат дето да може да снима и на лента и дигитално. Питах един колега от офиса дето го знам, че се занимава с тия работи /даже той ми каза за тоя сайт/ и той ми каза да си избера: или си взимам два - единия на лента, а другия дигитален или си взимам лайка /май така се казваше - като кучето/ имало серия някаква дето работела и така и така. Ама аз тая фирма лайка ни съм я чувал ни я знам и нещо съмнително ми е името, сигурно е поредния руски боклук. Та споделих му това и колегата малко се соцна и ми каза като неща лайка да си взема - хасибалд /май така рече/ - снимал с по-големи ленти и можело да му се сложи отделно дигиталка отзад та да снима и дигитално. И хасибалд не ги знам като фирма и в нета нищо не можах да намеря. Ето защо се обръщам към Вас да ви питам какви са тия фирми ако изобщо съществуват и струва ли си да си купя техен апарат, защото не ми се дават пари за поредния китайски боклук. Ако е някоя известна фирма - Самсунг например /един приятел има дигитален самсунг - прави много яки снимки/ или пък Панасоник или Сони, пък и даже Канон дето правят копири и скенери предимно, ама гледам имат и фотоапарати, за такива фирми разбирам, ама тия горепосочените две - незнам. "


[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: dragovarvar   
Дата:   26-01-17 15:04

Значи напълно ти е достатъчно това което съм ти написал, като в твоя случай тялото на Nikon с тези обективи, които съм ти написал може да бъде и D5300/ D5500/ D7100/ D7200, но ако ще ползваш и стари обективи по добре заложи на 7100-7200. Ако решиш да ползваш обективите с D5300 или D5500, мисля че щети е по полeзен подвижния дисплей при тях. А до Pentax може да погледнеш освен К-3 и К-3ll/ К-70 (подвижен дисплей)/ K-S2(Подвижен дисплей) всичките са водо и прахо защитени и с въпросните обективи 100мм и 55-300 но да са WR( водо и прахо защитен) ще останеш доволен, не че и тези обективи, които не са WR няма да свършат работа, но не са водо и прахо защитени.



Публикацията е редактирана (26-01-17 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   27-01-17 12:05

Един глас от мен за Pentax [smile]. Лично аз съм с К-S2 и съм изключително доволен, а 55-300 е един невероятен обектив ! Успех в избора [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »