Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: rlk   
Дата:   19-01-17 05:19

Имам Канон 24-70 2.8 първа версия, купен 2006, ползван за сватби до преди година. За съжаление вече износването вътре на механиката е очевадно и трудно зум пръстена се завърта до край на 24 или 70мм. Естествено и фокуса дава доста повече брак. Какво мога да го направя? Да го дам в Канон да го оправят, но незнам колко ще излезе и дали изобщо си заслужава при положение, че в добро състояние едва ли може да му взема и $600, а ремонта може да е от този порядък евентуално. От друга страна ми трябва обектив все пак, но нямам средства,а най-доброто което намирам е refurbished от Канон за $1450 втората версия, с гаранция 1 година, a и на изплащане с PayPal.

Какво правите със старата си техника. Не ми се хвърля просто така. Имам все още 20Д с направо нов Тамрон обектив така си ми стои и немога да го продам и за $100 комплекта, а и ми е жал де. П.П. Не съм в България.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: Kateri4oka   
Дата:   19-01-17 08:02

Първо се свържи със 1-2 сервиза или канон и направи запитване... тогава ще имаш информация точно колко би струвало и ще си направиш сметка.. а иначе старата техника и при мен стои при шкафовете неползвана. Моля се някой ден я жената... я деца ако се пръкнат да я ползват :D

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: bg2014   
Дата:   19-01-17 11:19

Отиваш в сервиз на Канон. Обясняваш им проблема и им се доверяваш.
Те ще го тестват и ще ти определят цена за ремонта (вероятно няма да е ремонт, а ще е профилактика).
И едва тогава ти определяш дали да платиш за ремонта или не.
Да го отваряш сам е рисковано. Да го дадеш на приятел да го ремонтира е рисковано. Не си заслужава риска.
Довери се на професионалистите. Дори да го отворите с приятели е възможно да се наложи калибриране и отново отиваш към сервиза.
Затова мини по краткия път - към сервиза на Канон, за да си доволен от решението си. Успех!



Публикацията е редактирана (19-01-17 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: rlk   
Дата:   19-01-17 21:39

Аз вече говорих с Канон по телефона, но не дават цена. Отиване до сервиза е невъзможно. Стандартната процедура е да го пратя до там ($15), правят му оглед ($79), обаждат ми се и казват колко ще струва ($1-$1000), аз потвърждавам или отказвам, пращат го обратно ($15). Затова въпроса ми е за нещо за което разходите започват от $110 до към ( не си заслужава), дали някой има идея до колко износването може да се поправи и дали ще си заслужава разходите за 10 годишен обектив, колкото и да е запазен.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: obscureman   
Дата:   19-01-17 21:59

rlk, техниката не е вечна, ти вече си провел разговор и всичко е въпрос на джоба ти и на базова математика. Едва ли някой тук ще вземе решение вместо теб дали да ремонтираш или не, още повече че тази техника е носела пари. Ако многократно се е избила, махай и взимай ново, за да продължи да носи пари - лично мнение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: JXT   
Дата:   19-01-17 22:01

Ами тогава го продай в това състояние и си купи друг, който няма описаните проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: samurai2   
Дата:   19-01-17 22:03

Нов каква му е цената колега.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: rlk   
Дата:   19-01-17 22:47

Мдаааа, май ще се пробвам да го продам (ако изобщо някой го купи). Нов е $1750 втората версия, но трябва да ги дам на куп или за 6 месеца разсрочено. Но сега не е сезон за сватби, но докато дойде сезона ще свършат промоциите. Канон го имат рефурбищ до 21ви за $1450, а и мога да го разсроча доста. Та реално питах за побутване в коя посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: mogila   
Дата:   19-01-17 22:59

Втората версия е много як..

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: victory13   
Дата:   19-01-17 23:03

Бих го изпратил за диагноза. След това ще може да се вземе информирано решение как да се постъпи. Ако се продава, ще е по-ясна цената, ако се ремонтира също вече ще е ясно.
Водачите на зума не са космическа технология, жлебовете и пиновете се износват. По-сериозен може да е проблемът с автофокуса, ако го има...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: rlk   
Дата:   31-01-17 07:28

Ако някой го интересува, та само така информативно а и за обща култура споделям. Аз описах симптомите на проблема, като недобро движение и не особенно плавно на зуум пръстена и на фокуса и също непостоянни резултати с фокуса. По долното е отговора от имейла от Канон сервиза.

Description of Problem/Symptoms
The power diaphragm flex and the guide key collars are worn/loose. These parts need to be replaced. Estimate reflects clean and checks of all functions repair to good working order. Unit is subject to an update estimate if additional repairs or calibrations are needed. Please respond to this estimate.

Description Gross Price
Labor $269.00
Parts $48.04
2 Day Shipping & Handling $14.00
Subtotal
Tax $3.72
Total Charge $334.76

Пратих обектива в петък, в понеделник го бяха получили и разкостили, а след обяд получих имейла.

Понеже немога да го продам в това състояние, а нов немога да си купя сега, та реших да потвърдя ремонта. Ще пиша как е като го получа обратно.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: Mogila   
Дата:   02-02-17 02:59

Малиии

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: sigmadelta   
Дата:   02-02-17 08:17

За моя 24-105 платих за ремонт 300 паунда !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: bg2014   
Дата:   02-02-17 20:51

Аз не съм човекът, който може да даде преценка дали е скъпо или не за Канон. Но според моите стандарти това е обектив който изкарва пари. След подобна профилактика и ремонт той ще "воюва" много дълго време безпроблемно. Дето се казва ще си изплати ремонта от първото участие във фотосесия, сватба или друго събитие.
И освен това все пак е бил у дома си във фирмения сервиз. Няма по-вярно решение.
Това не е скъп ремонт- 350 долара.
Според мен, колега rlk постъпил си правилно. Успех!



Публикацията е редактирана (02-02-17 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: colorphoto   
Дата:   03-02-17 05:09

Това е единственото правилно решение да го реновират в Канонския сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: lamerko   
Дата:   03-02-17 06:09

Не знам какво очаквате, но хората са отговорили много коректно, за разлика от европейските псевдо сервизи. На първо място всичко е задействано много бързо - там знаят, че с тази техника се прави бизнес и времето е от значение. На второ място има разбивка на цената, както и описание. Цената на частите е абсолютно адеакватна, а сумата за труда е съобразена с американския пазар на труда, която според местонахождението вероятно просто е равна на дневния надник на един работник и всичките свързани разходи. По плашещото е, че може да набъбне :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: rlk   
Дата:   03-02-17 08:25

Получих си обектива в четвъртък. Почивните дни ще го пробвам как е. Толкова си остана цената за ремонта и друго явно не са открили. Сега ако ме изкара още толкова години или дори на половина до следващия ремонт, ехееее.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Канон 24-70 обектив
Автор: realnoncho   
Дата:   03-02-17 08:46

[smilie24]
Специализираният ръчен труд в развитите страни е наистина скъпо удоволствие.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »