Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: nokoniko   
Дата:   09-01-17 13:53

Здравейте, от около година съм с никон 5300 и обектив 18-140. Разучих доста апарата и е време да минавам към по-светли обективи. Дали е разумно да да сменя сегашния обектив/18-140/ с Tamron SP AF 17-50mm F/2.8 /не стабилизираната версия/ и Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro. Заслужава ли си при тази подмяна да продам 18-140 обектива. Въобще заслужава ли си цялата тази процедура или да си оставя 18-140 и да купя някой твърд обекти/например 35 1.8G/. Като качество на картината/острота например/ тези тамрони по-добри ли са от никона 18-140 или не. От 18-140 съм доволен даже ходих в сервиза на никон и го калибрираха. Като за китов любителски е перфектен, но мисля, че дойде време за светли обективи, а тези двата в момента за 2000 лв. може да се вземат.....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: iasen2   
Дата:   09-01-17 14:01

Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro - най добре с монопод
иначе не става :)
ако искаш светли и резки обективи - 35, 50, 85, 105мм твърди
другото е за туристи. Обективите префектно снимат на отворени бленди 2.0 и разликата до бленда 2.8 е доста голяма

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: bg2014   
Дата:   09-01-17 14:39

Най-лесно е ти сам да си отговориш.
Смяната на 18-140 с по-светли е задължителна. Когато се научиш да снимаш и си попълниш знанията започваш да усещаш. че хубавите снимки стават с по-светли обективи. (не само, но повечето). Въпрос на твоя стил е на какви милиметри снимаш най-много. Виж си EXIF данните на твоите снимки (тези които ти харесват) и на какви "мм" са направени. Това е твоя стил. Намери си обектив светъл, който поддържа тези милиметри. Снимай с него и ще разбереш ДАЛИ да продаваш 18-140 или не.
Макар, че като гледам "Скорпионс" май този обектив ти върши чудесна работа. Все пак има евтини 28-70/2.8 за пробата......колко по-светли са тези на 2.8.
Примерно:
този или
този
От къде си?
Имам Сигма 28-70/2.8 мога да ти я дам за пробата, ако си в Пловдив.


Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: nokoniko   
Дата:   09-01-17 15:27

за съжаление малко съм далечко...Брезник /пернишко/. Все пак благодаря за предложението.18-140 наистина ми върши работа, но апетита идва с яденето. Наистина от 3,5 на 2,8 не е чак толкова много, но твърд на 1,8 вече ще окаже разлика. Дали да не се насоча, като начало на 35/1,8 и 85/1,8. В началото идеята ми беше с Tamron SP AF 17-50mm F2.8 /ако дава достатъчна острота/ да покрия тези разстояния, но ще видим. Лошото е, че при мен няма от кого да взема подобни обективи, за да имам наистина представа точно какво ми е нужно. Тук на село /макар че с Пловдив заедно сме обявени за градове/ е малко по-сложно. То и в Перник няма фотографски магазин. Добре, че София е на 40 мин.път....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: samurai2   
Дата:   09-01-17 15:31

по близко си [smile] нали бат Бойко ни направи нови пътища.
сега по темата,като се оправи времето се разходи до мен на удобно място съм ти, ще ти дам да тестваш един 85/1.8 ако желаеш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: nokoniko   
Дата:   09-01-17 16:01

Съгласен съм ....дай малък ориентир къде живееш.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: virosh   
Дата:   09-01-17 16:07

Тъй като си с кропка ще ти препоръчам 35 f/1.8 и 50 f/1.8. 85mm ще ти дойде малко дълъг, но все пак зависи какво ще снимаш и за какво ти трябва.
Tamron-а 70-200mm го имах преди и го ползвах точно на кропка. Чудесен обектив но голям и тежък. Снимал съм събития по цял ден с него и да ти кажа после не си усещаш ръцете.[smilie18] Също така моят беше малко мек на 2.8 но в момента в който затвориш блендата на 4 ставаше перфектен.

Също така запази си 18-140mm и го ползвай като ходиш на екскурзии. Ако не за друго, то поне за туристически обектив ще ти свърши чудесна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: samurai2   
Дата:   09-01-17 16:19

пратих ти феиса на лично [smile] оффф бора се тук с парното нещо не се разпалва и сега жената като се прибере от работа ше ме направи див и щастлив [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: nokoniko   
Дата:   09-01-17 16:54

Мойто парно въобще не го гася, но отивам към 20 кубика дърва за сезона.

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: Synthy   
Дата:   09-01-17 16:56

Е ти смао с парно ли можеш да сгрееш жена си... Пробвай с нещо по-креативно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: samurai2   
Дата:   09-01-17 16:59

Synthy [smilie24]
мани не се бъзикай 2 часа го паля [smile] от сутринта един детски р.д още се мотам не мога го оправя [smile]
иначе довечера като се прибере ше има по креативно топлене [smile]
/ таз дума не знам какво означава /

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: steeens   
Дата:   09-01-17 17:31

Творческо означава, Боби.

nokoniko , 18-140 е добър обектив, не го продавай, за да не съжаляваш после.

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: samurai2   
Дата:   09-01-17 17:34

steeens [smilie24]
по точно е " идеен, изобретателен, градивен, конструктивен "
знам ги аз теб думички [smile] нали аз съм ги измислил [beer]
шегата на страна но навън е страшен студ.

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: Synthy   
Дата:   09-01-17 17:36

Е колко пък да е студ. Нали е зима. Като е топло - егати мърлявата зима - това зима ли е?! Сега като е студено - много студено бе, кучетата даже се крият... Нема угодия. Пали парното, стига си писал у форума. И отваряй виното за жената, като се прибере да е "дръпнало".

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: samurai2   
Дата:   09-01-17 17:39

Synthy [smilie24]
yes sir

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: nokoniko   
Дата:   09-01-17 17:56

Пуснах темата да се ориентирам какъв обектив да си купя,а стигнахме до парно и студ.....[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: samurai2   
Дата:   09-01-17 18:06

offf винаги така става в темите.ти питаш за едно те за друго си хортуват хорицата.[smile]
Излизам от темата,лека вечер на всички,и последно по темата само тамрон не взимай.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: chepkata   
Дата:   09-01-17 18:17

креативно= креВативно= креВат И вИно?[smile]

По темата- добавих към един 18-105 уж светъл Тамрон 17-50/2,8 VC, но според мен не си заслужава разликата. Малко по-остър е, но светлосилата му е пренебрежимо малко по-голяма. Често снимам на най-широко, а там реална разлика няма! Имам и твърд 50-1,8 и всеки път, когато го ползвам, се кефя максимално на резултата. Няма нищо общо с евтините зумове. За скъпите не знам, не разполагам с такъв. Моят съвет е да си запазиш Никора и да добавиш твърди. И без друго ще го продадеш за смешна сума, по добре да стои за пътувания, когато е сложна смяната на обективи. А дължините на твърдаците наистина много зависят от стила ти.

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: steeens   
Дата:   09-01-17 18:19

nokoniko написа:

> Пуснах темата да се ориентирам
> какъв обектив да си купя,а
> стигнахме до парно и студ.....[smilie5]
> [smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [shtrak]
> [shtrak] [shtrak]
Ми аз/а и не само аз, като гледам какво са писали колегите/ писах и за обектива, запази си тоя който имаш и си вземи 35 / 1.8 и /или/ 50/1.8. Отиди до София и пробвай 85/1.8 на Самурая, това също е вариант. Ама ако си решил вече да изхарчиш едни пари, няма кой да те спре...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: СМЯНА НА ОБЕКТИВИ
Автор: nokoniko   
Дата:   09-01-17 19:34

Окончателно решено-оставам 18-140 и ще си взема твърди.....[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »