Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: Eye_Contact   
Дата:   04-01-17 21:06

[u GH5

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: the_fraction   
Дата:   04-01-17 21:27

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: georgioiv   
Дата:   04-01-17 21:45

интересно ми е за цената у нас :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: steltphone   
Дата:   04-01-17 22:42

цената ще е 4000 без 1лв. :) с обектив 12-60 - 2.8 - 4 може би 5600лв
Очаква се и платен ъпдейт за 4К запис за internal hi bitrate втората повина на годината .



Публикацията е редактирана (04-01-17 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: stef7   
Дата:   05-01-17 08:02

Платен (100$) e V-LOGL профила за видео, също както беше при GH4. Другите ъпдейти ще са безплатни и касаят основно висок бит рейт за видеото и нови кодеци. Доколкото разбирам 10бит 4:2:2 видео на IPB codec 24 fps на вътрешен запис ще е достъпно при пускането в продажба или с ъпдейт през април. Същото но на 400Mbit/s All-Intra codec на 24, 30, 60 fps с ъпдейт през лятото. И говорят х265 кодиране. Информацията ще е твърде много за х264 кодиране.

Новостите при GH5 разбира са основно свързани с видеото :) Общо взето само дето RAW video няма. За камера от 2000 $ е направо революция това което предлагат.

Ако са подобрили работата при високи ИСО за видео, което беше една от слабостите на GH4, камерата ще е направо трепач за парите си.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: steltphone   
Дата:   05-01-17 09:40

While the GH5 has the same dynamic range as the Panasonic GH4, it has slightly improved lowlight performance, but I wouldn’t call this a lowlight camera by any means. We were presented with a ISO 6400 video sample and noise in the picture was very evident. On top of that, when shooting with high ISO settings, the camera will automatically reduce noise internally. This feature cannot currently be turned off and can only be controlled via the menu with high/mid/ and low settings. Panasonic is certainly willing to listen to feedback and might consider adding a complete “off position button” if there is a demand for it.


----------
Unfortunately, if you previously purchased V-Log for your GH4 you will not be able to transfer that update over to the new GH5. A new purchase is required.
V-Log Color Profile – Available at launch, Cost: $100

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: Eye_Contact   
Дата:   05-01-17 10:56

stelt

Намираш се в Български форум ако исках да чета на шльокавица щях да ровя чуждестранните форуми .

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: vladopetrofff   
Дата:   05-01-17 11:07

stelth

От къде е този цитат, може ли линк към публикацията :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: Eye_Contact   
Дата:   05-01-17 11:17

Най-вероятно от форума на Сони:)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: georgioiv   
Дата:   05-01-17 11:36

цената е повече от добра.. Трябва да се провери как снима видео на високо исо и да се купува.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: lamerko   
Дата:   05-01-17 11:39

Хм... тук ще дойде сигурно на 5000 лева само тялото - Олито вече си има ценови конкурент :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: Тед   
Дата:   05-01-17 12:53

Извинявам се, но имам въпроси към хората, които снимат 4к и ПРОДАВАТ този продукт - заснемане 4к, като ще подмина отговори на лица, които са си купили камери с 4к:

1/ Откъм продължителнот на заснемането - каква продължителност?
2/ Какви носители на записа?
3/ На какво предавате продукт на клиента?
4/ Знаете ли го той на какво го гледа и с КАКВО го плейва? Или не ви интересува.

Въпросите ми са породени от факта, че Марк 4 снима 4к, като за 30 мин. отиват 128 ГБ.
С какво да го обработя това или да го монтирам.
Компресирате ли файла - 4К оригиналния го мачкате с някакви кодеци, модеци .... и давате едно 4К ...дето е 100 мб....или 1 ГБ например?
В крайна сметка аз няма с какво да ги плейна тези 4К на ТВ. Ако не са омачкани и т.н.

Еднственото приложимо реално нещо за мен от 4к е да си гепя 9 мпкс кадър от направено видео.
А да има и супер ТВ с Фулл ХД на ниски цени заради 4К ТВ, на които никой не е пуснал 4К нещо си да гледа... Аз видео не снимам, но възникнаха тези питания.
Няма носители, няма шини, процесорите умират...

Очаквам смислени отговори. Кой знае...



Публикацията е редактирана (05-01-17 12:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: Eye_Contact   
Дата:   05-01-17 13:33

Едно видео снимано с кадърен цветови кодек какъвто предлага паната и висок битрейт търпи доста обработката колор грейд и цветови корекции.После даунгрейдваш до фул хд и имаш кдърно видео.А ако тръгнеш да грейдваш файловете на 5дмк3 примерно после получаваш мазало.Но това повечето сватбени видеографи не ги интересува щото тия които снимат добре и правят цветови корекции се броят на пръстите на едната ръка на непохватен стругар.На тях им дай голямата камера щото е по профи няколко надписа в началотос музика на Ричард Глайдерман и филма за 200лв е готов :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: vladopetrofff   
Дата:   05-01-17 13:37

@Тед
Отговорът ти се намира във въпроса ти "Аз видео не снимам" :) Прочети малко за кодеци и компресии... Аз съм от хората които продават услугата заснемане в 4К единствено само ако клиента е наясно и сам си пожелае. При двата ми такива случая, първият ми каза "Аз съм с iMac 5к ретина... и на него ще си гледам сватбата" - собственик на компютърна фирма, експортнах му го на битрейт 100 мбита/с толкова, на колкото апарата го снима. Вторият случай, 65 инчово Сони, експорт с вградените настройки на Адоб премиер за Ютюб, защото каза, че без проблеми гледа клипове в 4к от тубата :)
И да ... също смятам, че 4к е преходен формат, в 8К е истината :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: Тед   
Дата:   05-01-17 13:39

A защо да не снимаш ФУЛЛ ХД с голям битрейт, фпс, кодек и т.н., а е нужно да се мачка 4к?
И пак клиента няма 4к, които реално да плейва на ТВ...
Гледа иситнско 4к от Тубата :) уауу ....
За какво ще ми го компресираш? Ти му раказваш играта...и да гониш компресии...

А ве хора, аз ви питам вас, кодеци да съм четял...
На какви носители им давате файла? На ХДД?



Публикацията е редактирана (05-01-17 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: steltphone   
Дата:   05-01-17 13:43

това е статията: Panasonic GH5 Hands-on at Cinema5D

https://www.cinema5d.com/panasonic-gh5-hands-on-6k-anamorphic-video-4k-60p-180fps-fhd/

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: Тед   
Дата:   05-01-17 13:55

GH5 video

От близо си личи детайла на 4к вс.1080р. От по-далеко - вие ще кажете.
Скокът бе ФД. За 8к - не виждам никакъв хардуер.



Публикацията е редактирана (05-01-17 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: lamerko   
Дата:   05-01-17 14:11

Тед: много ското всички VR устройства ще изискват 8к резолюция за пълноценно изживяване. От Самсунг си го казват - 8к е минималната долна граница, и то с компромиси :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: steltphone   
Дата:   05-01-17 14:22

потърсих интервюто с човек от Панасоник. Източниците са на английски...
Eто интервю с истински японец от Panasonic. Той казва същото, няма съществена промяна в динамик рейндж DR, а вероятно и в шумопотискането NR.

https://www.youtube.com/watch?v=MukM7WhCgQU


Иска ни се да е по-добро, но не можем да очакваме чудеса от малкия сензор.



Публикацията е редактирана (05-01-17 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: Тед   
Дата:   05-01-17 14:59

Kato оправят нета, хард дисковете, процесорите, плеарите, видео картите, дисплеите 8К - телевизиите 8К да пускат....може Самсунг да си говорят каквото искат - тотално са ограничени.
Те си продават ТВ - утре ще пунсат 8к модел и шараните са сигурни, както тези с 4к в момента...голямо преживяване видяха собствениците на 4К :)
Само това мога да кажа на Самсунг...

Което значи, че ще хвърлиш всичката техника от вас в момента на боклука - от рутери, до компютри и др.
4-5 ТБ филм ...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: georgioiv   
Дата:   05-01-17 15:44

Тед както винаги си философствува, колкото да не заспи.. [smilie5]

Снимам с дрона само на 4К и си съхранявам после видеото също в 4К. Панасоника снимам също само в 4К и си ги съхранявам в 4К. 1 минута видео ми е 600мб. 10 мин са 6Г 30 мин са 18Г. Картите ми са по 64 Г, стигат предостатъчно.
За клиенти когато се снима, готовият продукт е клип с дължина от 1 до 10 мин, аз не снимам сватби или кино :)
Обработка, рязане, дърпане, колор грейдинг и после с адоб медия енкодер се прекодира за да заема по-малко място.

Клиентът къде ще си го гледа, и дали ще види разлика си е негов проблем. Сега не вижда, след 5 години ще види. Готовият продукт може да се качи в тубата на 4к, на флашка, на външен диск, аз лично качвам в облачните услуги, където може до 20Г.

Телевизорът ми от година и половина е 4К, компютрите ми плейват 4К въобще без проблем, дори телефоните ми вече плейват 4К. Обработка правя само на мака, защото PC то, макар и с по-добри параметри, не се справя.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: Eye_Contact   
Дата:   05-01-17 15:46

Просто всичко върви натам само едно нещо ще остане тва е лентата във всичките и разновидности .Било видео или аудио касета било лента наапарат .Същото и с плочите за грамофоните оцеляват .Диска умира всички виждаме ,но трябва да се върви напред поради и тази причина има full HD 4K и хората си ги искат а не снимат VGA .

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: Тед   
Дата:   05-01-17 18:57

Като ги гледам тия с флашките - взел сигурно 64гб - отива и муши в 4К да тества бъдещия телевизор - и той сече сече ... Продавача му разправя, че от компютъра да се свърже на ТВ и така да гледа....онзи прикляпа, аз му свиркам -- и компютър ти трябва с телевизора [smilie25]
То няма нито филми, нито ТВ излъчвания с 4к... Онзи трябва да си снима сам филма и предаването, за да го гледа на 4 к :) Какво има на него ....друга тема.

По на горби сметките - една сватба 2 часа монтаж 4к ... отиде та се не видя --- младоженците трявба да купуват 300 ТБ дискове да си го гледат....пък като почне да сече...тогава не знам...



Публикацията е редактирана (05-01-17 19:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: georgioiv   
Дата:   05-01-17 19:19

Е, ма аз ти казвам, че не сече... И даже няма нужда от карта в тв :) Модерните телевизори могат от mac os или от windows 10 да стриймват 4к, без да секат :) Гледали сте някой съветЦки ТВ.

Не знам за сватба, но аз снимах 30 мин кръщене на Панасоника нон стоп и беше 18 Г. Не знам колко минути покриват една сватба, но ако допуснем че са 5 часа, това прави 180 Г некомпресиран материал. Ако имаш три карти по 64 и си ОК. Верно - не знам как ще се редактира това нещо, но не ме и вълнува,да му мислят сватбаджиите с тия мелодрами по 2 часа, дето ги гледат три пъти в целия си съвместен живот. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5 първи за 2017
Автор: stzz   
Дата:   05-01-17 20:05

Писал съм го - след 5Д, нищо смислено, и фотографски, и технологично не се е променило в значима сепен!
Само някакви маркетингово-софтуерни "екстри"!!!

.......[smilie18] ........ама пък е cool да си в технологичния "елит".......[smilie18] ....

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »