Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся програмист за app
Автор: Frenchev   
Дата:   27-12-16 17:04

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся програмист за app
Автор: Frenchev   
Дата:   27-12-16 17:05

Здравейте колеги,

знам че между вас има програмисти и IT специалисти като цяло. Търся някой, който да ми помогне с разработването на един app за Android, както и за нужната поддръжка след това. Предполагам, че трябва да е цял екип тъй като надали само един човек ще може да се справи.

Апликацията ще има login и база данни със снимки и 3д модели на предмети. Подробности за аппа ще споделя с човека или фирмата, която ще се загърби със задачата.

Тъй като това е мой личен проект, ще го финансирам сам и бюджета е сравнително ограничен (поне в началото), което обаче не означава че търся някой да ми работи без пари.

Ще се радвам на всякакви контакти с подобни хора и фирми тъй като самия концепт още не е напълно избистрен и аз самият не съм сигурен какво и какъв точно специалист ми трябва.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся програмист за app
Автор: Frenchev   
Дата:   28-12-16 14:12

малко up на темата

Отговори на това съобщение
 Re: Търся програмист за app
Автор: sherbit   
Дата:   28-12-16 14:17

Давам апартамент под наем. Варна, широк център.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся програмист за app
Автор: iasen2   
Дата:   28-12-16 14:26

пусни обява в предприемач.ком
Защо точно аппЪ, ще трябва да го правиш поне за 2 ОС.
сайт защо не ти върши работа. още преди 1000 години целта на http е била да е независима от ОС. Апповете са абсолютна простотия, продиктувана от временни конюктурни особености на хардуера, дето сега ги няма почти



Публикацията е редактирана (28-12-16 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся програмист за app
Автор: vkk1   
Дата:   28-12-16 14:38

точно пък в предприемач няма смисъл да пуска обявата.
Там има повече зарзаватчии, отколкото програмисти [smile]
А и като цяло в България истинските програмисти са изчезващ вид, виж ако ще се драска пхп - да ги ринеш, всеки потомствен градинар вече е настоящ "програмист" или горд "ИТ" /телефонист демек/.
Малко извън темата - преди няколко дни гледам една класация за най-търсените професии в БГ. На първите места бяха - шофьори, продавачи, сервитьори. На незавидното 10-то място, след всички шлосери и заварчици - гордо се пъчеха "програмистите". Къде е сега другаря Плевнелиев да обясни как ще сме топ ИТ нация, хах, цирк.
Сега вече по темата - пусни си обява в freelancer.com, до там се докарахме, че от "спецове по дриймуивър" - индусите и пакистанците пишат софтуера на света вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся програмист за app
Автор: lamerko   
Дата:   28-12-16 14:52

Точно сега съм доста позает и не мога да започна нов проект...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся програмист за app
Автор: Pif   
Дата:   01-01-17 14:20

Цената за програмист при поръчка отвън е 55 евро на час за редови програмист и 75 за старши. За БГ пазара цената е 20-25 на час. Ако е фриленсър може да ти падне на 15 евро/час. Тогава нямаш гаранция, че ако се разболее или му писне ще си получиш продукта. От тея 25 евро на ча 12.50 са за програмиста, останалите са за наем на офис, данъци и печалба на фирмата. Кадърните фриленсъри намират намират поръчки отвън за по 50-80 на час и то за готини проекти по 2-3 месеца.
Освен всичко друго ще трябва и добре написано задание. Ако не можеш сам - ще трябва да си наемеш системен инженер който е още по-скъпо платен.
Иначе представяш ли си ти вкарваш 1000 лева, някой ти написва един ап и бизнеса готов. От това издържаш и децата и внуците си.
Всички имаме гениални идеи но не от всички ни става бизнесмени.
Пробвай с някой фонд за стартъпи. Ако им хареса идеята ти ще ти платят парите за програмистите.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся програмист за app
Автор: vkk1   
Дата:   01-01-17 15:12

Някъде бях чел, че не повече от 5% от апликациите в света реално започват да носят някакви доходи, останалите потъват в небитието. Не си спомням източника, а и нямам особен поглед върху нишата, с андроид някак не станахме от една порода ... евентуално за иос по бих скалъпил нещо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся програмист за app
Автор: sherbit   
Дата:   01-01-17 16:13

Просторен с нови подови настилки и поглед към бъдещето.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся програмист за app
Автор: Frenchev   
Дата:   03-01-17 10:36

Благодаря на всички отзовали се.

lamerko, ако ти се отвори време, пиши.

sherbit, с това търсене в момента съм сигурен, че бързо ще си намериш наематели.

Pif, благодаря за ориентирането в обстановката. Напълно съм съгласен с теб, че не става от всеки бизнесмен и не това е начина за правене на бизнес, който си описал.
Аз имам клиент (федерация), с който работя от 5 години и сме завършили вече няколко доста големи проекта заедно. Сега ми хрумна нова идея, но не мога просто да отида при него и да му я изтърся. Първо трябва да си "напиша домашното" така да се каже.

Искам да скалъпя един апп, с който да визуализирам идеята си пред него и да тествам пазара. Той да го представи на някое от събранията или да го прати на членовете за мнение. И ако има положителни мнения, чак тогава да се инвестира голяма сума за направа на апликация за различни операционни системи и прочее.

Според мен няма смисъл да се хвърлят 20, 30, 50 хиляди за направата на нещо без да се знае има ли смисъл от него.

Затова и попитах тук дали няма някой, който има възможността да направи един ап, който нито ще се слага в app store, нито ще трябва да минава някакви одобрения от google, apple или който и да било.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся програмист за app
Автор: iasen2   
Дата:   03-01-17 10:47

тогава всеки сайт може да го капсулираш в ап и да го дадеш на клиента :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся програмист за app
Автор: Frenchev   
Дата:   03-01-17 12:23

Аз нито мога, нито имам времето да се занимавам с това. Затова търся някой, който може.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »