Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ръкавици или без?
Автор: Fifata   
Дата:   24-12-16 23:47

Добър вечер и весели празници.

Интересно ми е и може би ще има доста подигравки в темата, но се чудя какви ръкавици да си купя, за да мога да снимам с тях.
Преди няколко дни снимах навън и ми беше адски студено на ръцете без ръкавици, а от много години не съм ползвал, та ми беше интересно вие дали ползвате и какви?
Имате ли определени материи който търсите или?

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-12-16 00:00

Ти в казарма ходил ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: GenaDP   
Дата:   25-12-16 00:16

...та ми беше интересно вие дали ползвате и какви?

Ползваме. Топли.

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: Fifata   
Дата:   25-12-16 00:22

Не съм ходил в казарма :) отмениха я точно преди да влезна.
Гена... има доста видео ръкавици. За това и питам кой какви ръкавици предпочита.

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: guciguci   
Дата:   25-12-16 00:24

Вземи си кожени,но велурени. Другите кожени много замръзват и стават твърди,ако е много голям студ. Влннените пускат много влакна,скиорските са много дебели и няма да уцелваш копчетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: Антивик   
Дата:   25-12-16 07:49

Амии примерно нещо такова:
https://www.nariba.com/shop/bg/obleklo/rakavici/polareni-rakavici.html

де да може да си извади човек пръстите, кога трябва да тамани апарата и да снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: roburt48   
Дата:   25-12-16 09:22

Аз не ползвам, но може би нещо такова ще свърши работа:

http://dreboliiki.com/product/rakavitsi-za-smartfon-iglove/



Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: Fifata   
Дата:   25-12-16 09:43


http://www.bhphotovideo.com/c/product/1194928-REG
А за тези какво ще кажете?

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: quazimodo   
Дата:   25-12-16 10:04

Намери си бели парадни ръкавици[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-12-16 10:06

Fifata точно ей тия дето ти си показал ги имах(още ги имам някъде прибрани). Не съм ги използвал за тази цел, да снимам с тях. Ама като се замисля за нищо не съм ги използвал. Супер неудобно си усещах ръцете с тях. Не знам от къде им е хрумнало да напишат, че са за фотографи.

Ей тези които roburt48 е предложил мисля, че са най-добре. С тях няма да усещаш напрежение на ръкавицата когато си свиваш ръката. Поне на мене те са ми най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: vkk1   
Дата:   25-12-16 10:08

лелее, щом и ръкавици за смартфони има .... [cool]
изоставам ... или одъртявам, все едно, но нещо не сме от един свят с тези технологични нововъведения.

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: johny_x3m   
Дата:   25-12-16 11:48

Аз ползвам такива за снимане и каране на картинг зимата и съм много доволен. Не пропускат вятър, което за зимата във Варна си е голямо предимство.
Ръкавици

Ако искаш да можеш да си вадиш пръстите да оперираш с апарата можеш да пробваш тези



Публикацията е редактирана (25-12-16 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: viara123   
Дата:   25-12-16 17:05

Латексови, бели ползвам аз

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: Gecata   
Дата:   25-12-16 19:40

Абе като стана дума да се отварят такива теми моля препоръчайте ръкавици които хем да са удобни за снимане, хем и за пикаене, мъжката част от фотографите имам пред вид. Щото в студа пикаенето върви заедно със снимането, особено отнасящо се за онази част от нас които са ходили в казарма. И давайте така по-маркови предложения - без китайски ефтинжоси моля [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: шдфдшд   
Дата:   25-12-16 20:02

...за пикаене са удобни белите парадни ръкавици без допълнителни екстри..
...при използване по предназначение , левият показалец се изпъва с цел удобство при изтръскването...и това е...други мурафети няма...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: Ivodam   
Дата:   25-12-16 20:33

За зимно време имам ръкавици Ловепро, много са удобни, но върха на показалеца съм го изрязал, за да си усещам спусъка директно.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: victory13   
Дата:   25-12-16 20:44


http://www.preventa-bg.com/images//upload//PIC468779.jpg



1,50-2,00лв

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: itilien   
Дата:   25-12-16 20:56

Преди няколко години като ходих през зимата до Норвегия си измайсторих ей това:

https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/539680_10200591944706823_82999423_n.jpg?oh=ebfbad0ba...


Направени са от 2 ката вълнен плат от палто. Идеята е да се носят над тънки поларени ръкавици и да си вадя пръстите през цепките, а на дясната ръка и палеца е с цепка. Така и не се наложи да ги ползвам, и още не съм ги изпробвал [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-12-16 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: шдфдшд   
Дата:   26-12-16 12:43

...ако говорим сериозно , мисля че проблемът няма намерено решение досега..
...за фотография не ми се налага , но за риба ходя зимно време и съм пробвал различните варианти , а там проблемите са сходни..
...ръкавиците , които държат , що годе пръстите топли стават само за бокс...
...при тези , с които що годе може да се работи ,пръстите замръзват , се едно си без тях..и по-добре без тях..
...тези дето са без пръсти - същата работа..
...пробвал съм латексови ръкавици , да не ми се мокрят ръцете поне - не става...не е там истината..
..арктическите модели не съм пробвал , ма като гледам инуитите и тям подобни по филмите , като ловуват май с голи ръце работят..после си слагат "боксовите" модели...
...мисля , че решението трябва да е , тънки , леки ръкавици с някакво реотанче в тях и някаква приемлива по размер батерийка ...и колкото издържи - толкова...
...чудя се , как не са го измислили още американците , че китайците да го изкопират , че да си го купим от ибей , с шипинга за тяхна сметка...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   26-12-16 13:18

Автор: шдфдшд
...ръкавиците , които държат , що годе пръстите топли стават само за бокс...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Извинявам се, че реагирам така, обаче си ужаснооооо прав...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: Fifata   
Дата:   26-12-16 13:41

Снощи гледах и на manfrotto и на lowepro, а съм си фен на манфрото, Ама 150$ за ръкавици са ми доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: itilien   
Дата:   26-12-16 13:51

Аз винаги съм ползвал евтини поларени ръкавици от пазара - примерно за 3 лева. Ако няма вятър вършат добра работа дори при доста ниски температури (примерно -5, -7). Ако има вятър или е още по-студено вече може да се сложат дебели еднопръстови върху тях, които да се свалят само докато се работи с камерата. Друго решение, особено пък евтино не виждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: Fifata   
Дата:   26-12-16 13:54

До 100лв съм склонен да дам за ръкавици.

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: neqixolvtp   
Дата:   26-12-16 14:27

тези за подходящи за работа

Отговори на това съобщение
 Re: Ръкавици или без?
Автор: lamerko   
Дата:   26-12-16 14:38

Да, ако мъкнеш казани със смет :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »