Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: SaLInsKI   
Дата:   13-12-16 19:59

Здравейте!Днес се сдобих с два аналогови Минолти ХД7 и ХГ1 и няколко обектива: Soligor mc auto-zoom 70-150mm , Vivitar series 1 70-210mm f3.5 macro vmc , Minolta md rokkor 50mm f1.7 , Vivitar 28mm f/2.8 mc wide angle , Minolta MD ZOOM 35-70 mm f/ 3.5 . Всичко беше комплект и не вървеше по отделно и накрая го взех всичкото. :D Някой има ли сведения за мастър-джедай в тази област,по конкретно с почистването и поправката на аналогова техника? Има прашинки по обективите и по телата,нищо фрапантно,просто да им направи една профилактика и да ги почисти. Засичал съм по темите,че като стане дума за поправка,влиза в играта името Слав от Велико Търново(понеже съм оттам),инъче повече информация по темата... :)
https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/15380420_1385504128137057_6307994750292733440_n.jpg?...

Отговори на това съобщение
 Re: Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-16 00:17

Как са уплътненията на вратичките за лентата, това е най-важното и първото да се види и смени ако трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: radomarinov   
Дата:   14-12-16 00:34

Оправи си XD7, а XG1 я сложи на витрината, не ти трябват двете. Доколкото знам Слав се занимава предимно с обективи, не знам дали ще помогне в случая. Изщракай по една лента и виж дали има нужда от профилактика. Ако можеш с еднакви филми и обективи, да провериш дали меренето е вярно. Имаше някакъв проблем с тия Минолти, мисля че батериите, които се продават в момента не са със същия волтаж и от там дава грешно мерене.
П.П. Имам ги и двете, ама от много време събират прах[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: SaLInsKI   
Дата:   14-12-16 08:12

Уплътнението на ХД7 е на салата и се рони,като се пипне,ако успея да намеря такъв подобен материал и аз бих могъл да го сменя. Инъче батерии съм взел,колкото да ги подкарам,но ще намеря точните (SR44),че и аз четох за този волтаж.ХГ1 е като нов в сравнение с другия. Инъче човек ми трябва по-скоро да почисти обективите и въобще да каже дали има смисъл или просто да си карам така. Ще пробвам с един и същ обектив с двете тела да видя дали мерят еднкво...

Отговори на това съобщение
 Re: Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: MikeDimit   
Дата:   14-12-16 08:59

Уплатненията си ги сменете. Проблемите не са в батериите. Аз си купувам от където сваря и до момента съм нямал грижа. Проблемите са в кондензаторче, което понякога е за смяна. Ако не работи смяната му е лесна и почти без пари. От неупотреба може да клеяса пина на механизма за уиндъра и да блокира зареждащия механизъм. Друг проблем е изронване на буферното киче на огледалото - пляка зверски. Ако има прашинки във визьора се чистят лесно - демонтира се горната част( да се има предвид , че е метализирана пластмаса), маха се платката и се внимава да не се надере призмата и лещата.
Иначе от старост гумите по обектива могат да лепнат, а екокожата по апарата да се разлепва.

Отговори на това съобщение
 Re: Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: SaLInsKI   
Дата:   14-12-16 09:06

Външно по тялото всичко е добре,нищо не лепне и не се разлепва,вътре предполагам не е така положението,ще огледам добре.На визьора има прашинки,което не е чак толкова проблематично.Това с кичето не знам как е,но предполагам и то е за смяна,заради годините.С какъв материал подменяте уплътнението на вратичката?

Отговори на това съобщение
 Re: Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: SaLInsKI   
Дата:   14-12-16 09:12

Вътре над огледалото седи едно уплътнение,не знам дали за него става впрос(кичето),изглежда цяло,но предполагам се рони и цапа с буклук огледалото и покрай него,т.е. самото огледало е за чистене. Предполагам с въздух и с онези тампони за почистване на сензорите на dslr-ите ?



Публикацията е редактирана (14-12-16 09:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: DDt85   
Дата:   14-12-16 15:25

Във фейсбук някакъв господин се беше рекламирал като ремонтаджия на аналогови камери. https://www.facebook.com/Photo-camera-repair-534986156687514/. Не го познавам, не съм ползвал услугите, давам опции.
Що се касае до уплътненията, из ютуб разни люде демонстрират умения за смяна на уплътнения, даже с подръчни средства.
https://www.youtube.com/watch?v=XyqFSwEZ_ds
Не се наемам да коменирам могат ли го или не, предлагам и вариант направи си сам.
XD-7 е последната целометална камера на минолта, следващата от Х-серията - Х700 е с метализирана пластмасова горна част.
Батерии - 2x LR44; 2x SR44; 1х CR1/3N. Последната опция не съм я пробвал. Не помня кои бяха директно умиращите - тоест, които нямат крива на разряда. При тях с времето меренето започва да греши в резултат на падащото напрежение. Но тази част от коментара може и да е плод на пълна заблуда с батериите за аналогови камери. проверете и вие преди да решите кои. Моята X700 е с варта ЛР44, изкара един филм без проблем, без да е изключвана. Веригата при тези камери се затваря с поставяне на пръста на спусъка. Препоръчва се, ако не се ползва повече от 2 седмици батериите да се извадят.



Публикацията е редактирана (14-12-16 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: SaLInsKI   
Дата:   14-12-16 16:28

Значи порових се и открих,че тези уплътнения ги правят от листове микропореста гума 2мм/3мм,тук в България има такава лента самозалепваща,просто трябва да се разкрои правилно.Инъче батериите като ги гледах още миналата седмица,ЛР44 им е променлива кривата и са непостоянни,СР44 са тези с постоянна крива на напрежение,държат повече и изведнъж умират..и са малко по-скъпи,което е в рамките на нормалното.Този господин ще го преслушам евентуално,инъче ще търся и информация за Слав,който се занимава с обективи. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: DDt85   
Дата:   14-12-16 16:36

Важно е да почистиш добре от старата гадост, иначе може да не ти лепне добре новата гума. Мисля, че това е от сравнително лесните упражнения в камероремонта. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: SaLInsKI   
Дата:   14-12-16 16:38

Определено това е от лесните неща.Гумите отзад на вратичката се сменят лесно,вече вътре изпитвам някакви притеснения,но да приемем,че няма невъможни неща. [cool] Благодаря за информацията и съдействието! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: radomarinov   
Дата:   14-12-16 23:29

DDt85 написа:


> Батерии - 2x LR44; 2x SR44; 1х CR1/3N.
> Последната опция не съм я пробвал.

Моята XD7(XD11) е с такава. Бачка[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: raffito   
Дата:   15-12-16 15:03

Аз мога да ти извърша този ремонт ...ама съм от Пловдив.
Правел съм го на много апарати.
Не е работа за всеки.
Изискват се умения и инструменти.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Minolta XD-7 и Minolta XG-1
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-12-16 07:09

на раковски и сливница пресечката има едно фото, там са ми оправяли и тяло и обективи минолта хд.... доволен съм...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »