Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: dragovarvar   
Дата:   11-12-16 19:25

Здравейте, имам следната дилема и не мога да се реша кой от двата да избера. До днес снимах с D5300, но тялото вече е при новия си собственик, аз пропускам D7200 хубав е но искам нещо различно и затова отивам към Пентакс. Проблема е, че и двата модела много ми харесват, но незнам защото да взема единия или защо да взема другия.:) Знам само че ще е един от двата, но кой?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: luboar   
Дата:   11-12-16 19:35

защо мислите, че някой друг трябва да ви избира камерите ?
..поредният.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-12-16 19:36

Ъмм :) не разбирам идеята на чуденето. Логично би било обективите в никон системата да не те удовлетворяват и да искаш да ползваш пентакски иначе не виждам смисъл от прехода.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: dragovarvar   
Дата:   11-12-16 19:40

А защо трябва да пишете като няма какво да кажете, поредния. Тези отговори не очаквам, при условие че сравнение няма във форума между двата модела, знам как да търся с търсачката.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: radikyokushin   
Дата:   11-12-16 19:42

luboar написа:

> защо мислите, че някой друг трябва
> да ви избира камерите ?
> ..поредният.

Я па тоа [smilie23] [smilie23] [smilie23]
Теб пък, кой те кара?!? [smilie11]



Публикацията е редактирана (11-12-16 19:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: kvakioh   
Дата:   11-12-16 19:45

Камерата е консуматив, важни са обективите. В случая за пореден път е по-важно да се изберат стъклата.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: luboar   
Дата:   11-12-16 19:46

добре.какви обективи имате с Никон системата ?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: dragovarvar   
Дата:   11-12-16 19:49

Прехода е от любопитство да видя нещо по различно от масовката.Любител съм, лаик и пак ще снимам с 16-85/70-300/ 50f 1.8 с които снимах и с Никон, та чисто любителско снимане и сравнение с предишната техника. Ако не ми хареса винаги мога да се върна към Никон. Моля просто за съвет ако има хора с наблюдения над тези модели, асно ми е че D7200 и 7Dll са най,най,най ама не мерси за сега.



Публикацията е редактирана (11-12-16 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: steeens   
Дата:   11-12-16 19:53

И двата апарата са добри, ти сам трябва да прецениш кой да избереш. Ето тук има добро сравнение, макар да са с равни точки като цяло:
http://cameradecision.com/compare/Pentax-K-3-II-vs-Pentax-K-70



Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: luboar   
Дата:   11-12-16 19:53

Тогава, след масовката, си купете някакво тяло на Пентакс, с limited обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: steeens   
Дата:   11-12-16 19:55

dragovarvar, няма да снимаш само с тях, ако пробваш някое от старите ръчни стъкла...гарантирам ти![beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: dragovarvar   
Дата:   11-12-16 19:56

Абе luboar, ти да не си счетоводител,к какво ще купя като стъкло не е твой проблем



Публикацията е редактирана (11-12-16 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: luboar   
Дата:   11-12-16 19:59

към кой е въпроса ?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: luboar   
Дата:   11-12-16 20:01

почвате за заеквате ? к..какво

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: dragovarvar   
Дата:   11-12-16 20:06

luboar, ако имаш нещо конкретно по двата апарата да кажеш, сподели го, а ако ще спамиш като поредния спамер.... няма какво да ти кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: radikyokushin   
Дата:   11-12-16 20:10

luboar написа:

> почвате за заеквате ? к..какво

Ама пък, знае да пише, за разлика от теб.
Иначе не може да ти се отрече - оср@ на човека темата със замах. Още с първия пост.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: luboar   
Дата:   11-12-16 20:16

Ще ти кажа, смотаняко, че снимките не се правят от апарати, а от хората които ги държат. Така, че ти нямаш никакъв шанс да направиш снимка, за място различно от семейния албум. Независимо какво има в ръцете ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: Plpenov   
Дата:   11-12-16 20:44

luboar , по кротко бре човек, какъв ти е проблема, човека пита!?!?! Ако има какво да кажеш по-въпросните модели пиши, другото си е спам...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: radikyokushin   
Дата:   11-12-16 20:47

Не си е пил лекарствата.
Аз поне, с друго не мога да си обясня подобно поведение.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-12-16 20:51

Място за хвалби и обсъждане на пентакс техника с активна цензура и липса на мнения против марката

[smilie5] Та така... ако си решил да си вземеш пентакс лошо няма. Между двата аз бих избрал К70. По-евтино и същите екстри, ще ти останат пари за обективи примерно.

ПС продължавам да съм на мнение, че е грешно да се избира тяло без да се мисли за обективите.



Публикацията е редактирана (11-12-16 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: moto12   
Дата:   11-12-16 20:51

Предполагам си прочел вече това .
Не обръщай внимание на обидните коментари, първо че ще спрат и второ има си админи.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: dragovarvar   
Дата:   11-12-16 21:25

Естествено мисля и за обективите които съм си заплюл за Пентакс и не мисля че са по скъпи от тези на Никон и не са толкова трудни за намиране.
16-85 и при двете марки са 450-550лв втора ръка/ 50f1.8 Пентакс като нов е по евтин/ Tamron 70-300VC е с еднаква цена/ 16-50f2.8 е с по ниска цена от 17-55, за любител повече не ми трябва/а и светкавиците са на едни пари, говоря за аналога на SB 910. A ако ще сравняваме обективи, на които цената, на вторичния пазар започват от 2000лв не мерси, не си изкарвам хляба с фотография и нямам нужда от аналог на 70-200VR любител съм , но ми става нещо като хоби.



Публикацията е редактирана (11-12-16 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-12-16 21:37

Има си причини за тези цени :)

Първата е че пентакс е малко разпространена и малко желана система(има си причини) и пазара втора ръка не я харесва...

50 1.8 пентакс е по-слаб обектив от никонския дето е с вграден мотор. По-малко екстри има и е по-евтинджос.

16-85 са на кантар. Нормална цена и еднакви като оптика горе долу.

16-50 2.8 пентакса е с проблем фабричен. След време 100% гаранция че ще спре да работи АФ. Ремонта не помня колко струваше, но просто така е направен. Същия като възможности(на 95%) обектив за никон се продава като токина и е по-евтин и безпроблемен. Препоръчвам тамрон 17-50 2.8, ако се търси такъв обектив. В pentaxforums.com имаше сравнение. Само между другото 17-55 2.8 никора е кофти и също не си струва в днешно време.

70-300вц не помня имаше ли стабилизация във пентакската версия. Хубаво е да има VC защото при по-дългата оптика стабилизацията помага за АФ.

Светкавица се ориентирай към годокс. По-евтини са и по-модерни. И това при условие, че ти трябва ТТЛ светкавица...

Друго, което е важно - не разчитай на влаго защитата на пентакс и пали свещи да не ти се налага да ползваш сервиза им.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: dragovarvar   
Дата:   11-12-16 21:42

Ето това вече е коректен съвет, благодаря много

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: botzi   
Дата:   11-12-16 23:47

"Първата е че пентакс е малко разпространена и малко желана система(има си причини) и пазара втора ръка не я харесва..." - те за това до скоро не можеха да смогнат с бройки и са единствените производители на DSLR апарати с ръст в продажбите, нали? :D
"Друго, което е важно - не разчитай на влаго защитата на пентакс и пали свещи да не ти се налага да ползваш сервиза им. " :D - Симо гледам продължаваш да пишеш глупости във форума. Ако опита ти е на базата на твоята к30 не знам. Моите апарати доста вода са изпили и до сега проблем не съм имал. Покажи ми друго толкова добре изработено тяло в класа си като К3 II и К-1.
Какво значи един обектив да е по слаб от друг? 50 1.8 не случайно му казват plastic fantastic, и за парите си дава чудесно оптично качество. Проблемите с 16-50 са заради по-слабия мотор, който отдавна е подменен (отделно ремонта е за 20 мин. и се подменя гаранционно ако има проблем. Просто няколкото обектива с този мотор - 16-50, 50-135, 55 и 200 стар трябва да се ползват, ако се оставят половин година легнали обикновено после зор сработват. Има възможност и всички да се ъмпват и да работят с отверка, на който не му се занимава със подмяна на мотор при старите бройки. Пепи на никой не е отказал все още :)
Колкото за годоксите все още не е излязла TTL версията за пентакс (oчакват се скоро), за сега добър избор е Мец.
Колкото до телата на К3 II в момента на промоция си заслужава много повече от к70 ( к70 обаче има по добра динамика и шум в момента).



Публикацията е редактирана (12-12-16 00:11)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »