Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 лаптоп с читав дисплей
Автор: ANUBIS76   
Дата:   02-12-16 20:37

Здравейте,
може ли някой да ми каже добър лаптоп с що годе добър дисплей за да може като се изпечата снимка на хартиен носител да доближава тази която се вижда на дисплея. Да кажа само че не съм PRO и не искам съвети за хиляди левове а за нещо бюджетно. Запознат съм с IPS и т.н. Интересува ме конкретно ако някой има лаптоп на който като си обработи снимката я вижда горе долу същото и на хартиен носител. Не ме интересува мощност на процесори, рам и т.н Благодаря ви :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: quazimodo   
Дата:   02-12-16 21:07

Би ли направил едно уточнение - в движение ли мислиш да обработваш снимките? Не се занасям. Ако не мислиш да обработваш по време на самата фотосесия, много по-лесно ще намериш външен монитор, който да понася калибриране, от което да има даже и полза. Това е мое, също непрофесионално мнение. Аз съм с външен и то старичък монитор, но разликата с екрана на лаптопа е осезаема. За до 300 лева се намира прилична тава[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: kiten   
Дата:   02-12-16 22:06

[smilie11] и за 300 какво калибриране сънуваш бре quazimodo ?!??!
Лаптопи под три бона са само с 6 битова матрица.
Вземете и прочетете за приликите и разликите на 6 битова матрица и копирна машина или принтер в RGB и CMYK.
От обработващата програма и нейните насройки също зависи крайния резултат.



Публикацията е редактирана (02-12-16 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-12-16 22:43

Аз бих заложил на някой dell latitude втора ръка, за към 600лв с IPS матрица. По мобилно и бюджетно... А за цветовете на снимката, основна роля има и принтера и неговите мастила, също така и медията върху която печаташ.

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: asahi   
Дата:   02-12-16 22:48

Калибрирал съм лаптопи с хубави дисплеи, така че че мисията е възможна.

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: StraightEse   
Дата:   03-12-16 11:41

Аз преди 2-3 седмици си взех Asus GL702 базовия модел като машина, която да ми е за всичко и съм много доволен.
Като пари ми се върза 999 лири. Иначе и процесора и рама би трябвало да те интересуват. Не си принтирам снимки
и нямам идея доколко на екран и на хартия са еднакви, но разликата в цветовете в сравнение с предишния ми лаптоп
е меко казано огромна, а фотошопа и лайтрума направо летят. Ако искаш наистина добър дисплей на лаптоп,
ще трябва да се бръкнеш по-дълбоко. Иначе както са ти казали вече, варианта е по-евтин лаптоп с читав външен монитор.



Публикацията е редактирана (03-12-16 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: ANUBIS76   
Дата:   03-12-16 16:41

Благодаря на всички ви[beer]

Засега съм се спрял на това:
http://www.toshiba.bg/discontinued-products/satellite-l50-b-1kf/
Намерих го за 700 лева втора ръка,с остатъчна гаранция и мисля че ще ми свърши работа :)

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: kiten   
Дата:   03-12-16 18:42

буквата U означава че е с 2 ядра на процесора. Освен това матрицата е TFT, много пари са за тази антика.

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: alext   
Дата:   03-12-16 19:03

за тези пари по- добре на айфон- по- хубаво ще ти покаже снимката, наистина варианта с външен монитор е най- удачен но ти си знаеш. Надявам се си наясно с лъскавия дисплей и лампите/ слънцето как се отразява. И за принт може да се надявш да е близко, но ще има и разминавания особено червено и жълто/зеленото на лаптопи най- страдат, защото предимно синьо си излъчва екрана. Ако не си окончателно решил вариант е лаптор за 500/600лв нов плюс екранче втора ръка, но качествено- погледни сайта на итема.За около 300лв много добре вървят HP 2475w(даже нови на 0 часа) и разни Dell. Доста хора от форума са имали/имат такива. Освен това филми, видео, обработка, четене вървят много по- добре на голям екран, а и по- здрави очи ще ти останат.



Публикацията е редактирана (03-12-16 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: ANUBIS76   
Дата:   03-12-16 19:05

Дисплеят на Toshiba Satellite L50-B-16C покрива 91% от sRGB и 70% от Adobe RGB цветовите пространства. Непокритата област е относително малка и равномерно разпределена. Осигурява се достатъчен комфорт от гледна точка на налични, от използваните в Web цветове.

Мисля че е добре за лаптоп за тази цена :)

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: alext   
Дата:   03-12-16 19:16

Въпросът е наистина ли ти трябва екрана на лаптопа тоест ще пътуваш ли нонстоп и обработваш и принтираш. Ако отговора е да може и да е добре, ако реално ще го местиш от едната стая в другата или два пъти в годината ще го изкарваш от вкъщи за мен отговора е, че не е добре [smile]
1.За принт ти е важен Adobe RGB?/sRGB,начина и цветовот пространство на обработка и принтера настройките
2.При светлина срещу,отсрани, отгоре на монитора блести-- товари очите, особена ако обичаш работа в осветена стая
3.Цветовете в различните части на екрана не са еднакви
4.Черното не е черно
5.Дори и да са такива характеристики то е след калибровка. Едва ли имаш намерение да го калибрираш, а ако имаш то трябва през определено време рекалибрация..

Просто за заданието с принта може да бъдеш разочарован иначе за съвсем нормална, употреба, обработка, гледане на видео/снимки звучи добре както са го тествали



Публикацията е редактирана (04-12-16 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: ANUBIS76   
Дата:   03-12-16 19:23

Честно казано, в къщи ми е много трудно да сложа монитор някъде, ако щеш ми вярвай :) Иначе имам телевизор на който всичко излиза ок, ама не съм само аз, та когато ми е кеф да си обработвам снимки на него :) Това е положението. А предимно вечер ще го използвам, така че разни светлини и слънце не ме притесняват...

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: alext   
Дата:   03-12-16 19:28

[smilie24] ясно,като гледам ще ти върши работа, дано да е запазен. Иначе като характеритики е добре за фотошоп, само му сложи едно SSD и ще хвърчи обрабтката

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: ANUBIS76   
Дата:   03-12-16 19:39

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: asahi   
Дата:   04-12-16 01:28

Защо за принтиране да е важен AdobeRGB? Кое устройство или технология покриват AdobeRGB? Краткият отговор е никое. Всичко опира до разбиране на процесите и изискванията за правилна подготовка на файла за печат.

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: test1011   
Дата:   04-12-16 01:45

Може ли пояснение защо е толкова важен AdobeRGB за принт ? Понеже уча графичен дизайн и теамта с предпечатна подготовка е мината.. та аз ли съм проспуснал нещо ? Първото което е на колко места въобще имат машини които поддържат RGB ? 10% да са.. всичко останало е CMYK и точка по-въпроса. CMYK е стандартния цветен профил за печат.

Хубав и точен дисплей при лаптоп отговора винаги е еднозначен и няма второ мнение - Macbook Retina Display

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: alext   
Дата:   04-12-16 02:15

Да, ама те. От сайта на синтезиса
Вашите файлове трябва да бъдат в sRGB или RGB за максимална точност на цвета при печат. Всички файлове в CMYK ще бъдат конвертирани в sRGB при печат, което ще окаже и цветови промени в изображението.

От друг сайт за висококачествен печат
При печат на фотографии препоръчваме да използвате RGB вместо CMYK. Причината е, че те се създават от цифровите фотоапарати и скенери в RGB формат и при прехвърляне от RGB към CMYK необратимо се губи информация за цветовете извън съответното CMYK пространство. Така че, ако конвертирате изображенията си в CMYK само ще намалите възможността на принтерите да използват пълния си капацитет.

При AdobRGB моята логика е, че ако се снима в него и после се конвертира в sRGB се губи по- малко цвят. Обратното е невъзможно.. Тоест дори и AdobeRGB да се замени поне sRGB, а колко остава на хартията божа работа

Retinata в това отношение колкото Toshiba я дават sRGB 90% и е доста харесвана за фотообработка истина е



Публикацията е редактирана (04-12-16 02:22)

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: Nikel   
Дата:   04-12-16 09:15

Не мислете че няма лаптопи с хубави дисплеи. И не са само Епълски... Някои модели на HP (Elitebook) са предназначени за графичен дизайн, водят се работни станции и върховия "DreamColоr" дисплеи е 10 битова S-IPS матрица с Wide Color Gamut. Dell също имат подобни работни станции от серията Precision с "PremierColor" дисплеи. Като нови са наистина над 3000лв, но на старо се намират за малко над 1000 левчета. Разбира се лаптопски дисплей колкото и да е добър никога няма да стигне качествата на отделния професионален дисплей...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: ANUBIS76   
Дата:   04-12-16 11:04

Стана добра дискусия :) Истината е че сърце ми се къса и за тея 700 лева, защото всичко го обръщам във фототехника, ама когато ножа опре до кокал, няма начин. А тези пари са си една хубава святка, мамка му :) То ако имам пари в излишък, ясно е че избор голям, ама и без това рискувам развод заради фотографията, която ми е чисто хоби. Ако съм ПРО и изкарвам пари от това, нали знаете- тогава жените мълчат [smilie25] А и сега за лаптопа едва я навих с обещанието моя ветеран да стане неин хахаха, а междудругото избързах и с коледния подарък, за да смекча звяра[cool], а вие тук 1000 левчета, 3000 левчета...[smilie18] Пожелавам на всички ви весели празници и много, много здраве и парици през новата година. Благодаря ви.[beer]



Публикацията е редактирана (04-12-16 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: samurai2   
Дата:   04-12-16 11:07

ANUBIS76 [smilie24]
весели и на теб [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: asahi   
Дата:   04-12-16 16:26

"Сайта на Синтезиса" и "друг сайт за висококачествен печат" не са източник на знания. Там са ви обяснили това за да си минимизират проблемите с клиентските файлове. Иначе би трябвало да ви дадат профилите на техните машини, а вие да се чудите какво да правите с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: imitev   
Дата:   04-12-16 16:38


На лаптоп успешно обработват снимки само феновете на апъл.

Ако искаш качество и верен цвят - на лаптопския дисплей не става - малък, ситен, кофти матрици...

Истината е, че освен настроен дисплей трябва да имаш и постоянен ъгъл на наблюдение, контролирана осветеност в помещението и т.н.

А това на лаптоп, дето уж ще обработваш снимките в движение, аз не виждам как ще стане...

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: petrov88   
Дата:   04-12-16 18:09

Стига сте го мешали това понятие Retina display. Ретината е патентовано име за дисплеи с по- висока гъстота на пикселите / резолюция/.

Аcer пуснаха в най- новата им Nitro серия лаптопи с УЖ почти 100% покритие на sRGB. В някакви други тестове един от моделите го изкараха с 92-3%. Доколко всичко наистина е така, не мога да знам. Но при всички положения това са машини под 2000 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: compur   
Дата:   04-12-16 18:54

понкога е жалко, че дисплеите на лаптопчетата нямат режим AUTO... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: kiten   
Дата:   04-12-16 22:29

нямат ауто обаче, тука се предлагат услуги за калибриране на лаптопи и таблети. И ,като се свършат тия джаджи актуално ще е калибрирането на телефони.
[smilie5]
Новите модели монитори си имат вграден калибратор,та нека се побърза с калибрирането като услуга, понеже конструкторите още не са се сетили да сложат калибратори на телефоня!
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »