Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Todor_Prikumov   
Дата:   30-11-16 12:19

Понеже заради кроп фактора 1.5 * 50 = 75мм ~ 85мм.
А ако сложим 85мм на кроп, това прави 127.5мм еквивалент, което не че не е ок за портрет, но ако сложим и цената на единия обектива и надругия като фактор, везните клонят към 50мм-вия.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: catandgoddess   
Дата:   30-11-16 12:22

Пробвай и двата и прецени. На мен последно сякаш идеалният вариант ми е 35мм на Фф. Това го прави портретния обектив за ФФ за мен [smilie5]

Виж какво искаш да снимаш и кой от двата ти отговаря на нуждите[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: lamerko   
Дата:   30-11-16 12:26

Какво значи "не е ок за портрет"? Един от най-готините портретници за Канон е 135-цата, ако те притесняват милиметрите. Колкото до 85-ците - като цяло картинката им е много приятна както на кроп, така и на ФФ. Без да уточнявам марки и модели :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   30-11-16 12:29

Зависи от търсената визия. И с 11мм на кроп могат да се снимат портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Todor_Prikumov   
Дата:   30-11-16 12:31

Само да уточня, че имам 35мм f1.8, и въпроса е има ли смисъл да се взима 50мм при това положение?
А иначе мм-ите ме притесняват относно 85-цата, защото си мисля, че в стая трудно може да се ползва на кропка.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Synthy   
Дата:   30-11-16 12:33

Може за близък план. За цял ръст е прекалено дълъг.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: NNT   
Дата:   30-11-16 12:37

Водещият фактор е това, което искаш да снимаш, а не числата на стъклото!
Как си представяш снимката, позата, вертикал или хоризонтал; ще има ли фон с елементи, които да работят за сюжета?
Портрет е много разтегливо понятие и фокусното разстояние за даден случай може да е перфектно, а за друг - скучно, клиширано и плоско.
Всичко останало са числа без никаква стойност.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Todor_Prikumov   
Дата:   30-11-16 12:39

Dimitar.Tzankov написа:

> Зависи от търсената визия. И с 11мм
> на кроп могат да се снимат
> портрети.

Не излизат ли криви глАви :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: lamerko   
Дата:   30-11-16 12:41

Стига с тази визия - така и няма да разбереш една снимка дали е на 35мм или 135мм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Todor_Prikumov   
Дата:   30-11-16 12:46

lamerko написа:

> Стига с тази визия - така и няма да
> разбереш една снимка дали е на 35мм
> или 135мм :)

Е да де, ама ако на модела не мога да му хвана нищо повече от лицето, а искам... не е яко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Synthy   
Дата:   30-11-16 12:48

На модела по принцип не трябва да хващаш каквото и да било [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Nikolas666   
Дата:   30-11-16 12:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Todor_Prikumov   
Дата:   30-11-16 12:51

Synthy написа:

> На модела по принцип не трябва да
> хващаш каквото и да било [smilie5]
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: catandgoddess   
Дата:   30-11-16 13:38

Synthy : +1

Допуска се едно изключение на живот [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-11-16 13:43

ЗАвиси какъв е апарата...
Между 40 и 85мм ми е лимита на мен за кроп. Идеалния според каквото съм пробвал е някой макро 60 или 70мм. Тамрон 60/2 или Сигма 70/2.8, ако е за Никон без мотор остава 60мм. ЗА 50мм по-скоро бих го оставил като някакъв среден, междинен на ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: tziko   
Дата:   30-11-16 14:03

Аз си определям дължината според това, какво искам да хвана от фона зад модела. Не говоря за дълбочината на фокус, а за това, че дългите обективи хващат много по-малък фон концентриран зад модела, а широките хващат много неща стоящи зад модела. В този ред, най-ми допада 105мм на кроп, но пространството не винаги е подходящо за тази комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Synthy   
Дата:   30-11-16 14:17

Аз съм ОК и със 100мм на кропнат никон. Чудесна дължина е според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: petrov88   
Дата:   30-11-16 14:27

На кроп 85цата не ми е OK за портрети, когато ми се наложи да прекосявам планини, полета, реки и езера само и само за да мога да вкарам някой в цял ръст в кадъра ... :D Имам и 135, който се чудя защо още не съм продал.

Иначе за кроп 35 ми е предпочитаната дължина



Публикацията е редактирана (30-11-16 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: samurai2   
Дата:   30-11-16 14:28

85 - цата е убийствен портретен обектив специално за никонските кропки.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Synthy   
Дата:   30-11-16 14:30

Айде сега някой от пишещите да дефинира "портрет", и след това да се започне умуване, кой обектив покрива критериите.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: axlastro   
Дата:   30-11-16 14:48

50 мм е най универсален.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: vkk1   
Дата:   30-11-16 14:56

За мен портретният обектив е 200/2 [cool]
И май не съм сам: има и други, които се мъчат на подобни дължини

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: colorphoto   
Дата:   30-11-16 15:09

Драматична дискусия по въпроса е излишна.

Това че портрети могат да се снимат и с под 50мм е верно,но е по-скоро изключение.

Класическите портрети са преимуществено обхващащи главата на човек,раменете и главата или от кръста на горе.

Питайте Гуухгъл за портрети на хора по които и да е ключови думи и ще се убедите в горното.

В един портрет най-важна е главата,която идентифицира и личността.

От горното се и определя пригодността на даден обектив за портрети.

От 80мм до 135мм са най-често използваните дължини.

И на 200мм и на 300мм става хубав портрет,но предвид че в много помещения не можеш да отстъпиш толкова назад тези фокусни дължини са по-рядко използвани.

За цял ръст от 28мм до 60мм са по-удобни разбира се.

А пък за арт и по-широкото дава интересни резултати.




На питащия ще кажа че 35мм на кроп наподобява 50мм на фулфрейм и за цял ръст ще е използваемо а пък за по-тесни пространства ще ти трябва и по-широко.

За снимане на глави най-добре би бил 85мм,което дава относително 123мм.

50мм на кроп също е решение за портретуване предвид че наподобява относително 75мм.


Човек,с един единствен обектив не можеш да снимаш различни жанрове и в това е и смисъла на ДСЛР системите.



Публикацията е редактирана (30-11-16 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: asahi   
Дата:   30-11-16 15:10

Въпросът в заглавието е формулиран погрешно и оттам следва липсата на верен отговор.

Портретите могат да бъдат с най-различни визии, които се постигат с различна светлина, зрителен ъгъл, ДОФ и ракурс.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: catandgoddess   
Дата:   30-11-16 15:46

Супер тема, аз размислих, последните ми снимки с 35 на ФФ хич не ме задоволяват и вече снимам с дълго. Под 400мм и слушалка в ухото на модела за да получава инструкции хич не го броя за портретна фотография... стиЙт някакъв... със 135 - широко и всеобхватно...

[shtrak] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »