Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Зрителен ъгъл на лаптоп
Автор: boqnkov   
Дата:   29-11-16 22:36

Здравейте, при обработка на снимките на лаптопа ми картината значително се променя когато дори леко сменя ъгъла на дисплея. Промяната изглежда като че все едно променям експонацията. Не искам дисплея да ме лъже по някакъв начин и като видя снимката другаде да е различна. Искам да знам има ли начин да разбера знам кой точно е правилния ъгъл на цветопредаване.

Отговори на това съобщение
 Re: Зрителен ъгъл на лаптоп
Автор: realnoncho   
Дата:   29-11-16 22:52

Вероятно е лаптоп с TN матрица, на какъвто по принцип не може да се разчита много за добро цветопредаване дори и след калибрация. Решението е външен монитор или лаптоп с много добър такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Зрителен ъгъл на лаптоп
Автор: ve_sselin   
Дата:   29-11-16 22:56

Правилния начин е да си вземеш външен монитор и да го калибрираш. Аз на лаптопа обработвам само когато съм на почивка и нямам търпение да чакам да се прибера и да видя какво съм сътворил. По модерните лаптопи с IPS матрици може и да стават, но аз лично не съм виждал. Той телефона ми вади 10 пъти по добра картина и цветове от лаптопа ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Зрителен ъгъл на лаптоп
Автор: alext   
Дата:   29-11-16 23:27

На по- старите панели цветовете се менят с промяна на ъгъла. Най- добрия и евтин вариант е външен монитор- втора ръка за около 300лв може да намериш нещо с уникални цветове и IPS матрица, не само за снимки, но и филми, видео, игри придобиват други измерения с хубав екран... пък за снимки да не говорим. Ако се интересуваш конкретни модели може да потърсиш темите назад бол. По- скъпия вариант лаптоп с IPS вече масове почнаха да ги правят така средния и високия клас лаптопи, но пак не могат да стигнат цветовете на външен монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Зрителен ъгъл на лаптоп
Автор: asahi   
Дата:   29-11-16 23:34

От средата на горния ръб дърпаш една права, перпендикулярна на дисплея, и гледаш от нея. И да се оплакваш, и да не се оплакваш - това е положението. И най-хубавите лаптопски дисплеи си променят изображението с промяна на ъгъла. Видял съм повече от доста лаптопи.

Отговори на това съобщение
 Re: Зрителен ъгъл на лаптоп
Автор: test1011   
Дата:   30-11-16 02:00

Купуваш си Macbook и не си тровиш повече живота с глупости , живеем в 21 век хора а още половината хора не ползват монитор с точно цветопредаване.. дори не е и близко до точно..

Отговори на това съобщение
 Re: Зрителен ъгъл на лаптоп
Автор: asahi   
Дата:   30-11-16 15:12

Макбук и точно цветопредаване? Калибрирай си макбука, след това покажи корекционните криви в потвърждение на тезата си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »