Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Компактни стативи
Автор: shamelessEyes   
Дата:   29-11-16 14:09

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактни стативи
Автор: shamelessEyes   
Дата:   29-11-16 14:17

Здрвейте,

напоследък изпитвам затруднения с любимото си занимание, снимане без подготовка и конкретна цел. За кефът, за хобито и затова какво можеш да срещнеш и заснеме като любител фотограф.

В подобни занимания винаги съм усещал липсата на подходящ статив, който да е компактен, стабилен и функционален.

Случайно попаднах на разни модели от разни сайтове, но бих се радвал ако някой сподели модел или марка които са ползвани и тествани.

Колкото по компактен толкова по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактни стативи
Автор: Kalimas   
Дата:   29-11-16 14:17

Май липсва втория пост. [smile] [smilie5]
Моля дефинирай "компактен".
Аз все се чудя за нещо като горилапод, което да ми седи постоянно в чантата. Или имаш предвид нещо по-голямо?
Ще ми е интересно да видя за какво иде реч.

Втория пост на автора се появи паралелно с моя[smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (29-11-16 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактни стативи
Автор: shamelessEyes   
Дата:   29-11-16 14:19

Компактен - Да се побира в раница ( не фотографска )
[smilie5]



Публикацията е редактирана (29-11-16 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактни стативи
Автор: kvakioh   
Дата:   29-11-16 14:26

Redged, MeFoto, Gitzo. Ултракомпатни са сгънати, до метър, метър и 20 като се разпънат тотално. Има и Cullman nanomax 400t, но нещо поръждясва. Всъщност, всичките, без Gitzo, но там стигаме до едни цени, за които може 2-3бр. от другите да се купи.
Да се определят: тегло, максимални размери, условия на ползване, тип глава, начин на снимане. Така доста вяло може да си говорим и обсждаме. А, и $$$, това е най-определящо тук.



Публикацията е редактирана (29-11-16 14:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактни стативи
Автор: digitalpr   
Дата:   29-11-16 14:27

Не зная какви са ти представите за компактен статив, но мога да ти покажа аз какво ползвам. Снимам предимно по планини, с тежка раница на гърба, често за дни, случвало се е и седмици наред.Това е статива, настройва се бързо и тежи 1.2кг: https://www.manfrotto.com/compact-action-black
Имам и един който е 500-600гр., но с него DSLR-а е много нестабилен и вятъра става проблем.



Публикацията е редактирана (29-11-16 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактни стативи
Автор: lamerko   
Дата:   29-11-16 14:30

Има едни китайски, дето поне на картинка изглеждат добре. Един от моделите им ми седи вече почти година в "watch" листата... специално този е сгънат 35см, 156 макс, 1.1кг и възможност за отделяне на краката да стане монопод. Направо си е без пари - последния път като ходих към острова имах намерение да си го купя направо там за да не мъкна по летищата стативи [smilie18]

китайче

Отговори на това съобщение
 Re: Компактни стативи
Автор: shamelessEyes   
Дата:   29-11-16 14:35

Попаднах на MeFoto. Изглежда аргономичен в преносимо състояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактни стативи
Автор: tyunkata   
Дата:   29-11-16 14:46

Приятел има същият китайски статив от линка на Ламерко. За тази цена е супер според мен- доста компактен откъм размери и кг. Почти се събира в градкса раничка 35 литра. Лично ползвам подобен тип статив когато съм на планина - от travel/iprip серията на Бенро - довоелен съм. Манфрото и Гитзо имат чудесни ултра компактни варианти също - но прецени дали ти се дават толкова пари. При стативите, основното правило е колкото по-масично толкова по-добре. Вече трябва да прецениш плюсове и минуси на всеки един от тях.

Успех!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »