Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: gbrain   
Дата:   30-11-16 19:49

Ми да. Моят стартър пак е:
Д7200 + Тамрон 17-50
Д90 + Никор 85 макро



Публикацията е редактирана (30-11-16 20:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: Krassy   
Дата:   30-11-16 22:31

Моя тест ще го държа още малко и го трия от дропбокса...

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   30-11-16 23:23

kvakioh: За моя широк бюджетен казваш Никкор 18-35/3,5-4.5 - май си прав като се замисля,макар да ми се ще нещо по-светличко,ама като няма бюджет.....

Ще търся втора ръка по базара.

Благодаря за информацията!

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-12-16 01:18

Я чакайте сега, защо така ми наскачахте за варианта ктоп и 70-200/2.8? Вярно, че това е най-пресния ми обектив, с който съм снимал най-малко, но мисля, че нещата ще се получат и с кроп. Разбира се на 200мм едва ли ще имам кадри ама от 70 до към 135 си е нормална дължина, предвид големината на помещенията тук, пък и за непринудени снимки става, когато някой не позира и дори не ме е забелязал че го дебна. За сесията навън с младоженците също, ще маже бекграунда добре. Ако успея тая седмица да седна на комп ще кача няколко кадъра от сватбата с д750.

Видях теста, прилично си снима д7200. Аз и на Бони вярвам! Сега го чакам да дойде до две седмици, че търговеца е във Франция [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: krist   
Дата:   01-12-16 09:59

И аз мисля, че не е толкова драма 70-200 на кроп. Миналата седмица снимах един концерт с Д610 и 70-200, и ми идваше малко къс на 200. На кроп определено ще е по-добре.

За colorphoto: Никор 18-35, новият G обаче, а не D, за който ти е написал kvakioh. Новият излиза(ше) в базара на 800 лв. и е прекрасен за парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: demiman   
Дата:   01-12-16 10:00

Не скачаме [smilie3] ... 70-200 според мен се купува за да се снима на 200мм и на 2,8 ... ма знам ли [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: demiman   
Дата:   01-12-16 10:01

krist ... дългото никога не стига [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: Krassy   
Дата:   01-12-16 10:08

wildlife фотографите снимат с кроп по обясними причини...

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-12-16 13:15

Добре де, ще поснимам и ще преценя, нали имам и д750, като не става ще завинтя 70-200 на него и проблем няма [smilie5]
Може би избързах с избора на кроп тяло, но както казва Пепи - ще опитам, ще си поиграя и ако сам видя, че не става ще продавам [smile] Все пак това е техника, не е жена, то някой хора по няколко жени смениха, та камера ли ще ми се опре [smilie5]

Благодаря на всички включили се, разбира се няма как да се вслушам във всички мнения, защото тогава вместо да намаля техниката - ще я увелича, а и бюджет гоня, но определено мненията ви са полезни!!! [thankyou] [thankyou] [thankyou]

ПП: Krist бяхме говорили преди с теб за сравнение на 20/1.8 и 18-35. Направи ли такова, имаш ли някакви лични впечатления след това, защото на база на такова лично сравнение преди година някъде аз избрах 20-ката, споменавал съм и защо. Питам просто, не си ги мерим да знаеш [beer]



Публикацията е редактирана (01-12-16 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   01-12-16 14:43

Krist: За концерти и на Д-610 70-200мм наистина често не достигат,ама Боби ще снима сватби в помещения и иска на кроп да го сложи това 70-200 та ще е излишно дълго и с по-затворена еквивалентна бленда от което ще страда дефокуса.

Мдааа по-добре да е Г търсения от мен 18-35,ама 800 лева сега въобще не мога да дам.....

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: krist   
Дата:   01-12-16 15:16

PhotoBo, мисля, че миналата година, като купувах Сигма 24/1.4 А, сравнявах и с 20/1.8G, но сравнението беше съвсем грубо, та не мога да коментирам в детайл. Мога само да кажа, че по същото време ходих на един курс при Никола Борисов, който спомена за едни от кадрите му, които много харесвам, че са правени именно с 20/1.8G [smile] Както написах вече в темата обаче, 18-35G, сравнен със Сигма 24/1.4 А е много добре - в центъра е с почти съшата резолюция, в ъглите е пренебрежимо по-зле, на кривене разбира се е по-зле, и като че ли на винетиране малко, но пък на нощни снимки май вкарва по-малко флеър от светлини в кадъра. Като цяло си е прекрасно варио-обективче, с което са правени преобладаващ процент от пейзажите ми, откакто минах на Никон, и тенденцията се запазва, дори и след закупуването на Сигма 24/1.4.

colorphoto, да за сватби ще му е дълъг на кроп 70-200, спор няма, аз говорех по принцип за комбинация кроп + 70-200. Извинете ме, ако с това съм бил твърде офтопик!

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   01-12-16 15:23

Аз често на открито с Д-610 + Тамрон 70-200/2.8 минавам в кроп-режим на сензора за да приближа обектите,ама само на открито.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: krist   
Дата:   01-12-16 16:14

Е, то това е май същото, като да снимаш в нормален режим и да кропнеш после? Само дето файловете ще са по-малки.. Аз 70-200 нямам засега, тъй като не ми трябва, вместо него имам Тамрон 70-300VC.


Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   01-12-16 16:51

Да,същото е.

Обаче аз обичам да имам колкото се може по-малко за постобработка.

Така съм свикнал от филмовите времена.

Досадно ми е дълго да мажа в конверторите понеже правя доста кадри.



Публикацията е редактирана (01-12-16 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-12-16 14:14

Ъпдейт по темата:

Получих D7200 преди очакваната дата, като преди това бях изпълнен със съмнения и несигурност дали направих правилния избор...Мислех дори да го върна без да го разопаковам по едно време, но не се стърпях и го грабнах още с пристигането [smile]
Завинтих му подред 85/1.8, 50/1.8 и 20/1.8, оказа се, че много ми пасна в комбинацията с 20-ката, все пак това са приравнени 35мм на ФФ - комбинация в която много хора снимат дори събития [cool]
Аз май ще запазя комбинацията която съм си набелязал за събития, но много вероятно е за кеф - разходки, пътуване, екскурзии е да движа с кропа и 20-ката като основен обектив и 50/85 в чантата за резерва [smilie5] Така ще си спестя мъкненето на големи и тежки варио обективи, няма да влизам и в допълнителни разходи по набавянето на допълнителни кроп обективи и ще имам възможността да снимам повече с крачен зуум, та да свиквам за в бъдеще. Подозирам обаче, че след време 20-ката ще бъде слагана често освен на д750 и на кропа и за събития, но за това времето ще покаже [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: alext   
Дата:   05-12-16 14:17

Айде честито, време е за повече снимане сега, стига занимаване с технически глупости[beer]



Публикацията е редактирана (05-12-16 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: Krassy   
Дата:   05-12-16 15:07

Видя, че снима яко [smilie7]
И страхотна динамика на изображението има...

Коя 20-ка ползваш? Че и на мен ми трябва нещо такова, широко...

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: demiman   
Дата:   05-12-16 15:10

Честит да е!!! 35мм.... доста обсъждани ... от най-универсални до най-куци ... времето ще покаже наистина [shtrak] Само да питам за пътуване и екскурзии това ли ще е широкото? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-12-16 01:29

Благодаря! [thankyou]
Краси, 20-ката е новата на Никон 1.8G.
demi, подозирам, че няма да издържа и ще взимам D750 с 20-ката за широко. Миналата година ходих в Тенерифе и най-много това ползвах. Във Врачанския балкан също. Срамота е да оставя фул фрейма вкъщи, а да мъкна кропа, нали? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   06-12-16 02:23

20-ката може да си покаже възможностите най-вече на фулфрейма.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-12-16 03:09

Абе така е, ама след като вече я имам ще я слагам и на кропа като най-широк обектив, няма сега да я хвърлям или тепърва да купувам кроп обективи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-12-16 22:18

Малък ъпдейт:
Днес снимах театрална постановка по случай Коледа на големия син, който е на 4 год. Наредих се най-отзад зад всички родители, направих 200-тина кадъра с D7200 и основно 70-200/2.8, а за общите снимах с 20/1.8. Още не съм свалил снимките, но фокуса кове в притъмнената зала. Това може да е полезно за съседната тема за D610 и D7100, понеже и там се спрегна и D7200 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: demiman   
Дата:   15-12-16 08:35

Кажи на какви мм са повече от кадрите ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-12-16 15:47

Честно, наблегнах на изявата на синчето най-много и гледах да го отделя от тълпата, а и той беше на втори ред, зад други деца и най-често снимах на 200мм. Когато излезе на предна позиция снимах и на 70мм, като гледах да го уловя в цял ръст. Имам и няколко общи снимки на 20мм, за да се хване общата атмосфера на събитието. Но да 70-200 си става чудно и за кроп на подобни събития според мен [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: demiman   
Дата:   15-12-16 16:08

Следващият пък го отдели още по-добре със 750 на 200мм. [shtrak] - ще си заслужава още повече [beer] ..... и стига пипа на жената апарата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »