Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-11-16 03:32

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-11-16 03:32

Значи, положението е малко филм, ама като цяло аз често попадам в такива, така, че нищо ново под слънцето (за мен самия и тези, които ме познават), за някой по-опитни, сериозни и вещи в занаята хора ще е поредната "петъчна тема", ще стане веселба или отегчение до смърт... Аз ще си кажа, който желае да пише. [smilie5]

Имам едно D750 и малко "повечко" стъкла от необходимите ми, това са - Nikkor 20/1.8G, 50/1.8G, 85/1.8G, 105/2.8VR, Tamron 24-70/2.8 VC, 70-200/2.8 VC, имам и светка. За кеф снимам портрети, чат-пат пейзажи, платено съм снимал интериор и от скоро се опитвам да снимам събития и сватби и натам гледам. На повечето не съм конкуренция, в Англия съм и тук се опитвам да пробия. В момента правя личен сайт за събитийна фотография. Ако говорим за сватби и събития схемата е следната:
Искам да разкарам иначе чудесния макро обектив 105/2.8, тъй като почти не намирам приложение с него. На негово място искам да добавя второ тяло, даже ако трябва да съм честен искам да намеря себе си и конкретната система, която да ми върши работа. Лошото е, че не съм готов да покрия едно събитие/сватба само с два твърди обектива, както напоследък често се спрягат Сигми-те 35/1.4 арт и 85/1.4 и затова съм се ПРЕзапасил в тая насока, но понякога почвам да го мисля и се отплесвам кой обектив да сложа, с кой какво искам да постигна и т.н. Изненадващо за мен самия, последната сватба я изкарах предимно с 24-70/2.8 и 50/1.8, само за сесията отвън слагах (по-скоро за тест) 70-200/2.8... [smilie8]
Малко се поотплеснах, конкретно: Искам вместо 105-цата (говорим и финансово, и физически) да взема едно второ тяло и за сега обмислям D7200. D500 ми идва скъпичко и ако ще давам толкова пари, то по-добре вместо него да взема още едно D750. Oт друга страна с един приятел си говорим, че при един ФФ и един кроп при едни и същи стъкла ще покрия по-различен обхват, както и ще се сдобия с различна визия. Та се чудя, какви да ги свърша... Хем по-оптимално да подбера техниката (в това число, ако е нужно да я понамаля), хем като прохождащ в този бизнес да не се стигне до там, че нещо да ми липсва и да се излагам особено в началото. Иначе казано как бихте съкратили или променили замисленото от мен:

D750 + 24-70 + 20 + 50
D7200/D750 + 85 + 70-200

Горe-долу сигурно така бих ги и комбинирал и сменял обективите на двете тела...

Офф, че дълго стана... Извинявам се предварително, както викаше Тошко младши [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: gbrain   
Дата:   27-11-16 09:09

Махай тези -> Nikkor 20/1.8G, 50/1.8G, 85/1.8G и си вземи втора д750ка. Ако не ти стигнат парите, и д7200 ще се справи. Макрото е супер ценен обектив. Моля, няма защо [shtrak]

п.с. Ако можеш не ги продавай, винаги ще ти влязат в употреба, рано или късно.



Публикацията е редактирана (27-11-16 09:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-11-16 09:23

Я, един буден [beer]
Андо, ти ме преби, брат!!!
Искаш да направя схемата по-проста:
D750 + 24-70 + 105
D750 + 70-200

Така ли?

Нали писах, че снимам и портрет и прйзаж за кеф, и трите (20,50,85) са супер компактни и леки в сравнение с вариотата и макрото (което не снимам), не ми ли правиш схемата по-сложна така, макар и с по-малко стъкла? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: gbrain   
Дата:   27-11-16 09:37

Аз съм от ранобудните [smilie5]
Да ти кажа всичко е много индивидуално. Затова винаги съветвам - не продавай нищо по възможност (тъй като съм продал някои обективи, а условията за снимане постоянно се променят и сега пак ми трябват). С работа ще се установи кое ти е най-необходимото, и кое по-малко. Само клиенти да имаш много пожелавам ти [smile]

п.с. Удобна техника хем за сватби/портрети, хем за природа/пейзаж... искаше ми се да има такова животно. За моите нужди, просто стоят на двата полюса [smilie5] И аз обичам да ми е леко като хайквам баирите [smile]



Публикацията е редактирана (27-11-16 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-11-16 10:16

Прав си за това, че е индивидуално. И всичко е до начин на работа и до стил ако щеш. Тук сватбите са по-скучни, по-мудни и заспали от нашите, а на последната сватба дето снимах с колега и приятел той я изкара почти цялата с 35/1.4 арт и 85/1.8, а аз с 24-70 и 50/1.8, пък бяхме на едно мероприятие, с еднакви размери и условия [smile]
Това с продаването е хубаво да се избегне наистина, но в моя случай освен, че е належащо (от продажбата на 105-цата ще натъкмя парите за едно D7200), ами е и желателна - наистина съм се затрупал със стъкла, чиято употреба ми е трудна във всеки един момент. Не искам да се разделям с 20-ката на този етап, за мен тоя обектив най-вече си струва парите, но схемата да го махна него и 50-та и да взема една Сигма 35/1.4 арт след време също е вариант, но тогава за туризъм ще трябва да мъкна вариото 24-70 [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: Pavlov   
Дата:   27-11-16 10:18

PhotoBo, мисля, че вече си минал фазата, в която някой друг трябва да ти каже кои обективи ти са удобни за работа и ти харесват като картинка [smile] . Най-добре можеш сам да си прецениш.
Мога да ти кажа единствено, че според мен за сватби най-удачната кропка за момента е точно D7200. Да, D500 дава повече, но на много по-висока цена. Не мисля, че си заслужава.
А ако те интересува каква визия ще дават обективите ти на APS-C матрица - D750 има кроп режим, пробвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-11-16 10:20

Pavlov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-11-16 10:22

Аз да се допитам до колегите все пак, от питане глава не боли. Някъде измежду съветите може да ми хрумне нещо, което съм видял, но не съм му обърнал внимание, обикновенно така става с очевидните неща [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: samurai2   
Дата:   27-11-16 10:58

И аз да попитам нещо в темата ,ако може [smilie3]
Кое снимате на кропка и кое на фулфрейм[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: horrible   
Дата:   27-11-16 10:59

samurai2: а бе всеки снима на каквото му е кеф. Всичко е относително! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: samurai2   
Дата:   27-11-16 11:01

И аз това се чудя за какво да мъкнеш 2 апарата / освен единият за резервен /[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: horrible   
Дата:   27-11-16 11:06

Ако от събитието, което снимам изкарвам прехраната си, е нормално да мъкна 2 тела, но ако си любител и от време на време снимаш за някой лев... раницата не трябва да ти е повече от.. 10 кила техника :D

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-11-16 11:24

Резервен е първото нещо за което се сещам, в случай на авария при първото тяло, с второто поне ще довърши човек ангажимента и ще запази спомените на хората. Същото е с телата с два слота за карти, за предпочитане са за платени ангажименти. Второто вече го вметнах като опция - различна визия и ъгъл при различните по сензор тела. Третото е, че спасяваш момента. Ако си обигран и опитен фотограф знаеш кое след кое следва и имаш време за реалция да сменяш обективи и да не испуснеш нищо дори на едно тяло. Ако си неопитен и несигурен (пък и да не си) все си мисля, че с две тела и два закачени на тях обектива се работи много по-лесно и бързо, не губиш много време за смяната им, имаш повече време за реакция. Ако ще това да са само два твърди дори, класически 35мм на едното тяло, 85мм на другото [smilie24] За 24-70 на едното и 70-200 на другото пък няма какво да говорим... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: designwerk   
Дата:   27-11-16 12:27

Явно си си изградил навици, и си установил (или си на път да го сториш)кое и кога работи. От моя гледна точка, праймовете са тромави и понякога ограничаващи за събития като сватбени тържества.
Никон имат доста добри телеобективи...но това вече го знаеш.

Аз бих дичнал праймовете и бих заложил на стъклария от порядъка на 12-24 / 24-70 / 70-200

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: Krassy   
Дата:   27-11-16 12:32

85/1.8 G на D750 се държи прекрасно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: D.S   
Дата:   27-11-16 12:46

Според мен имаш достааа обективи. Казваш не снимаш макро, демек този обектив само прашясва. 85 и 70 200, покриват 105. Та не виждам защо да не го продадеш. А Д7200 не отстъпва на ФФ много, освен по " визия "

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-11-16 13:26

Така е 85/1.8G си е екстра, не мисля да го махам, освен един ден ако не го заменя с новата Сигма арт. Иначе за 105-цата точно това е моята когика, не се ползва - продавам го и парите отиват за ново тяло. За варио обективите не съм за или против твърдо. Успешни са, за събития са лесни за изпилзване и вършат работа. Маса народ снимат само с един или два варио обектива сватби и пак им се получава :) Просто моите са множко и за това хи мисля всякакви варианти, защото пък не искам и да изключвам твърдите от арсенала си изцяло [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: designwerk   
Дата:   27-11-16 13:49

Твърдата стъклария е добра ако ги редиш по паркчетата или каналите. Аз също пазя едно 85 на Zeiss и отделно 105 което е доста прилично за студиина работа. Но...всичко е до навици и практика

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   27-11-16 14:07

Боби,105-ицата и 50-сетицата веднага бих ги продал - имаш тези дължини на вариотата - 50 е много скучна визия а 105 с много ограничено приложение.

20-тицата също не е удобна за мероприятия - махаш я.

Взимаш някакво широко варио за по-добра оперативност - Тамрона бих купил.

85 можеш да си го оставиш.

За второ тяло - само ако ще снимаш често сватби - Д-610,може и на старо.

Ако не снимаш редовно сватби не ти трябва второ тяло всъщност.

Да се мъчиш в бързината на снимането на мероприятие да мислиш кое стъкло каква визия дава на фулфрейм и каква на кроп е излишен зор.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: demiman   
Дата:   27-11-16 14:54

На твое място кроп никога не бих си купил [smile] С парите от 20 и 105 точно ще си купиш едно 610 ... щом правиш схеми [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: dekov   
Дата:   27-11-16 19:32

Второ тяло се ползва за да има по-малко смени на обективи, абсурдно е да са кропка и фулфрейм.


Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: kvakioh   
Дата:   27-11-16 19:36

50/1.8 G се забравя, то се покрива от 24-70-те. 20/1.8G aКо се разкара, ще е голяма грешка, то няма аналог. 105 макрото- също.
Две ФФ, ако са еднакви, най-добре.
20, 24-70, 70-200 си е комплекта. и 85мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: Krassy   
Дата:   27-11-16 19:44

35 и 85 с Д750 и Д7200 ... реално имаш 35, 50, 85 и 130 [smilie5]

сладко [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: samurai2   
Дата:   27-11-16 19:50

dekov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »