Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 macOS Siera... RIP apple...
Автор: hose   
Дата:   26-11-16 11:12

тръшнал ме е грипа тия дни, та викам така и така нямам какво да правя, дай да ъпдейтна...
за протокола - още бях на пумата

ай ай какво направих... хора това е по-зле и от виндолс вече... много тъжно...

- на всяко стартиране ми дава еда черна линия като на развален ТВ, гасне и пак пали екрана и тогава чак пали ОС-а... отначало реших че е от самото инсталиране - не, на всяко пускане

- наложи се да си купя ъпгрейд за Paragon-а, (за NTFS) ок, една директория на външния хард, която бях копирал преди час примерно изчезна - копирам я наново - не може да бъде "риплейсната", защото била "инвизибъл"... ко? ко?????? след ровене в нета и гледане на хакове в терминала накрая я копирах просто на друго място - по-добре да я има два пъти...

- 4 пъти импортвам букмарковете в сафарито

- скрола на мишката ми лагва и не работи - а е кабелна, не е хай тек някакъв...

- и най-якото - снощи си включвам телефона да се зарежда, и разбира се се почва - тук ауторизация, там ауторизация, ама вЕрвате ли му на тоя комп., ама потвърдете от телефона ама не знам си кво... сто часа се въртя, а у - по едно време гледам - спряло да зарежда - някъде посред тия неща ми даде пак че оставали 10% батерия... вадя-пъхам - пак тръгва... сега пък дава - имате ъпдейт на иос-а - викам УбУУУ... тръгва... вися вися - не може... е що? гледам тИлИфонЪ - там се ъпдейтва ши***** месинджър... ъпдейтвам, рестартвам, пускам - гледам на телефона - нямате ъпдейт, всичко е ново, пак отварям ай тюна - седи си че има нова версия... нейсе оставям го да се зарежда и си лягам - ставам сутринта и натискам да видя някой нещо да е звънял/писал - черно... пак - черно, другия бутон - черно... а... задържам - нъцки... вадя кабела пак натискам - черно... пъхам пак кабела - иконката с червена батерия... това чудо не само че не заредило батерията но е ДРЪПНАЛО и наличната енергия... WTF????? след малко запали телефона и ПАК изключи да зарежда... колкото и да вадя и слагам кабела - не...

нереално просто... мака ми е стар, 2011, но е с i7, 16 рам и ССД... не знам... вадя си СД с пумата и това е... аман...

много е тъжно - само за няколко години скапаха всичко... RIP

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: hose   
Дата:   26-11-16 11:17

незнайно защо са променили и бутона за палене с recovery партишън-а - вместо да задържаш само option(alt) - държиш Command + R... и за чий... преди просто си избираш партишъна - а така пали или само риковерито или дава избор - и то реално нямаш такъв... абе

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: iavorianev   
Дата:   26-11-16 12:12

И при мене сиерата е много зле,да не говорим че когато мака е на батерия сече,не може да зареди една програма по 2 минути,сафарито се отваря 5 минути...и аз съм с 2011та, и7,4 рам ,256 ссд

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: iavorianev   
Дата:   26-11-16 12:16

Мисля че това е нарочно с новия софт стари устроиства да се осират тотално

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: zbonev   
Дата:   26-11-16 12:44

Macbook Pro 2011 и съм с Osx 10.9 Mavericks и не мисля да ъпгрейдвам - веднъж вече се обърках ...

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: hose   
Дата:   26-11-16 13:17

проблема е че сега не тръгват едни плъгини които си купих… е не… така не съм си късал нервите от времената на windows XP честно…

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: axtom   
Дата:   26-11-16 14:52

MacBook Pro later 2012, Сиера върви без проблеми . Дано намерите решението за Вашите.

Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: hose   
Дата:   26-11-16 15:24

http://osxdaily.com/2016/09/24/troubleshooting-macos-sierra-problems/

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: veselinhristov   
Дата:   26-11-16 16:20

Според мен проблема е някъде при Вас.
Сиерата върви перфектно без никакви забележки.
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: Fifata   
Дата:   26-11-16 17:18

И при мен сиера върви перфектно...
Нямам никакви оплаквания и даже съм доволен че ъпдейтнах :)

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: stemer   
Дата:   26-11-16 18:47

MBP Late 2013. При мен всичко е ок

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: test1011   
Дата:   26-11-16 18:59

MBP early 2013 16gb ram i7 256 ssd

Сиерата първоначално забиваше имах ядове много бавна беше после се разтърсих из нета , реснах PRAM VRAM и някви си там глупости и се оправи, след това пуснаха още някакви ъпдейти на сиерата и всичко вече си е по старо му лети си както трябва а Сири-то си е много удобно междо другото ако постоянно си на път и търсиш къде да хапнеш или каквото и да било :)

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: sherbit   
Дата:   26-11-16 21:38

И в нас има Ай устройства но не се хваля [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: mmjm   
Дата:   26-11-16 22:26

Ай къв кредит ли? И у нас има таквиз.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: hose   
Дата:   26-11-16 22:35

след 24 часа, 5 преинстала и тонове ругатни накрая финиширах пак със тая сиера... да видим...

признавам че има и положителни неща - примерно сега вече явно ми е запомнил всички букмаркове, та със самото инсталиране (чиста инсталация с формат) си бяха на място [smilie24]

но - премигването на екрана при стартиране и лагването на скрола на мишката си остават... гадни дизайн също, ама той не е от днес... пак са го пооправили малко... не смея да си включа телефона обаче [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: asahi   
Дата:   26-11-16 23:34

Баровец не се оплаква!

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: Lycan   
Дата:   26-11-16 23:44

Хосе, на каква Пума си бил?? Гъбаркаш се нещо! Невъзможно е да подкараш Сиера на 15 годишно съоръжение!

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-11-16 04:02

Аз такива проблеми нямам от 2003 г., когато се отказах от отхапаната ябълка. Много пари за нищо! [smilie5]


http://i.imgur.com/feOdg.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: e-mil   
Дата:   27-11-16 09:06

Автор: hose
Дата: 26-11-16 11:12
"мака ми е стар, 2011..."
Автор: HTML
Дата: 26-11-16 23:44
"Гъбаркаш се нещо! Невъзможно е да подкараш Сиера на 15 годишно съоръжение!"


Минаха ли вече 15 години от 2011 досега?
Ба си как лети времето. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: Dalt   
Дата:   27-11-16 09:28

iMac 27 late 2012, MacBook Pro 15 Retina Late 2015

И на двата върви като пушка. Никога не са преинсталирани. Премигването го има само на лаптопа като се буди, предполагам че е неизчистен видео буфер.

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: hose   
Дата:   27-11-16 12:37

пускам да се ъпдейтва адобито - и по средата заби... без причина или нещо.. седи си така... нито се quit-ва нито нищо.. бетер виндолс.... трагедия просто...

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: Krassy   
Дата:   27-11-16 12:44

карма [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: georgioiv   
Дата:   27-11-16 12:51

Имах подобен проблем с еър от 2012. КОлкото и да се мъчех да го подкарам след ъпгрейд - не тръгна добре - симптомите - същите... Сложих го на чисто, след рекавъри от интернет, минах през нейтивната му ОС, която му седи на рекавъри диска. Работи си после идеално, няма нито един от проблемите които имаше. Освен това ползва по-малко място на диска, което е жизнено важно за мен с моите 64 SSD :) Сега ползвам pro версията от ранната 2015 - със Сиерата е направо безумно добре.

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: hose   
Дата:   27-11-16 15:54

gorbi - аз правя чисти инсталации, не ъпгрейд, това всичко се случва след формат и тотално наново инсталация...

ако има начин да подкарам Exposure X2 на Alien Skin на Mountain Lion се връщам без да се замисля... не може шибания скрол на кабелната мишка да не работи...

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: Krassy   
Дата:   27-11-16 16:03

Темата ме подсети да ъпгрейдна едно мак мини дето имам.. беше на Маверикс... сега е на Сиера...
Ем работи си кучето... хем не е чиста инсталация... ама това с чистите инсталации са уиндоуски страхови неврози май [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »