Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: deadmau5   
Дата:   16-11-16 06:14

Така, говорим за събитийна фотография и следната наличност:

- тела:
Nikon D7200 + Nikon D750
- обективи:
Nikkor 24-70mm f/2.8G
Tamron 70-200/2.8 VC
Nikon 20mm f/1.8G
Nikon 85mm f/1.8G

Какво бихте добавили Вие при подобен набор от техника? Аз съм се замислил само за една Sigma Art 35/1.4 или 50/1.4 и да се приключва с всякакви дългосрочни инвестиции в техника на този етап...И все пак кой от двата? Също какво бихте добавили, ако е различно от посочените и защо? 10х [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: D.S   
Дата:   16-11-16 07:55

Аз лично нищо. Имаш 4 доста доста добри обектива, покриващи всичко. И все пак 35. На мен 50 ми е леко скучна дьлжина, която се покрива от варио :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   16-11-16 07:59

Зависи от типовете събития, понякога стават много интересни кадри със свъхширок или fisheye.

35 и 50 няма да ти дадат нещо, което нямаш като визия. Някои от тези двата вида би ти дал.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: alex070707   
Дата:   16-11-16 13:16

Системата ти според мен е напълно завършена. Ако често изпадаш в ситуация, в която ти трябва плитък ДОФ, а нямаш място да ползваш 85мм, тогава би имало смисъл от 50мм 1.4. Ако пък ти трябва по-бързо тяло смени D7200 с D500. Пак казвам - на твое място нищо не бих си купил, според мен няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: dekov   
Дата:   16-11-16 13:37

Аз ползвам често и 12-24 мм. за 24х36мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: BXMarkov   
Дата:   16-11-16 13:39

35/1.4 ще завърши перфектно системата. Нищо друго не ти е нужно. Ако ти се занимава, за разнообразие можеш да смениш 20-цата с нещо от сорта на 16-35.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: kvakioh   
Дата:   16-11-16 16:32

И според мен нищо не е нужно в повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: Krassy   
Дата:   16-11-16 18:17

Асистент [smilie7]

тези неща... тежат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: samurai2   
Дата:   16-11-16 18:27

Интересно ми е като си на събитие-тържество-сватба кога ше имаш време да сменяваш обективите.При сесията на младоженците - става.Иначе така системата е завършена.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: Krassy   
Дата:   16-11-16 19:06

Е той има две тела, чиято смяна по време на снимки е лесна.
Друг е въпроса, че "сватбаря" с опит нищо не го бие по задника да бърза. Той знае какво се случва и само чака на позиция [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: samurai2   
Дата:   16-11-16 19:26

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: deerstalker   
Дата:   16-11-16 19:55

За "събитийна фотография" - Nikkor 24-70mm f/2.8G
Tamron 70-200/2.8 VC - друго не ти трябва

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: kvakioh   
Дата:   16-11-16 20:16

И 14-24, за да покрие тотално всичко като мм поне...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: Krassy   
Дата:   16-11-16 20:38

А някои снимат цяла сватба с 35 и 50... само [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: goldstar   
Дата:   16-11-16 20:59

Krassy [smilie24] .. рибешкото око както казаха колеги по-горе или 35/1,4 , или пък и двете [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   16-11-16 22:43

Само аз ли мисля, че за да се чудиш какъв обектив да добавиш, трябва да си усетил липсата на нещо конкретно сред наличните ти обективи, но тогава ти най-добре би знаел какво да е то. Ако не знаеш какъв обектив да си вземеш, значи не си изпитал реално липсата му, поне аз така виждам нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: Komitoff   
Дата:   16-11-16 23:11

Имам:
Ауди А8 за дълъг път;
Тесла С и Смарт за града;
Порше за спортно каране;
За всеки случай и един Мерцедес...
Каква кола да си купя и защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: Krassy   
Дата:   16-11-16 23:12

Opel... става за всичко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: vangata   
Дата:   16-11-16 23:45

При този арсенал ти трябват повече ангажименти, нищо повече[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-11-16 03:57

Като е въпрос за покриване на най-много мм и аз смятам, че с един 14-24/2.8 нещата заспиват, дори може спокойно да отпадне нуждата от твърдата 20-ка. Иначе от двете сигми сякаш вече повече съм за 35-цата, по-универсална ми се вижда. Както се спомена вече има хора дето снимат само с твърди и пак се справят. Колегата Спасов снима сватби само със Сигми 35/1.4 арт и 85/1.4 хсм и мисля, че държи вариото 70-200/2.8 за всеки случай само... но най-добре той да си каже в темата. За това - всяка система е завършена, ако сам човек няма нужда от нещо друго, ако ще и да включва само 1 или 2 обектива, ама точните! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: Krassy   
Дата:   17-11-16 11:30

Имам перфектен 14-24/2.8 за продаване [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: samurai2   
Дата:   17-11-16 11:35

цена

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: Krassy   
Дата:   17-11-16 11:48

Колегата е на фото-форум-феста... обектива е в него, цената също [beer]
Казано по-точно, при сериозен интерес давам координати, ще може да се тества на място [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: samurai2   
Дата:   17-11-16 11:54

значи да отиде купувача до Пампорово и там да се разбира [smile] че вас в Варна ви мързи да пишете [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на последен обектив за завършване на система при събитийна фотография?!
Автор: Krassy   
Дата:   17-11-16 12:00

Мисля, че казах достатъчно точно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »