Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Загубени Raw файлове
Автор: Lorena   
Дата:   04-11-16 18:03

Не знам как и защо, но ги няма. Бяха сейвнати на лаптоп Macbook pro. Цял ден се борим да възстановим файловете или от лаптопа, или от картата с различни програми, но без успех. Всякакви предложения са добре дошли!

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: lamerko   
Дата:   04-11-16 18:09

Възможно е да са преместени без ваше позволение и знание на клауд сървърите на ябълката. Да не говорим, че дори може да са конвертирани и обезобразени... това се случва със сурови аудио файлове и понякога клипове!

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: Lorena   
Дата:   04-11-16 20:37

Проверих, не са в клауда:(

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: Komitoff   
Дата:   04-11-16 20:46

А от картата как са изчезнали?
Ако не е форматирана и не е презаписвана - има шанс.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: colorphoto   
Дата:   05-11-16 01:21

Аз скоро от недомисляне си унищожих четири месеца снимане и понеже ми бяха в РОУ файловете се чудих с каква програма да ги възстановявам,но излизаха и много предишни и странични файлове и само част от жипег-овете на унищожените РОУ-ове.....

Всъщност Рекува-та ползвах и не ми беше удобна в случая.

Друга подобна програма ми даваше ерор някакъв и до тука.

Нямах нерви да ги чакам и подреждам и да трия излишното и пих една студена водКа по няколко пъти.....


Иначе в миналото от погрешка форматиран твърд диск с джипези Рекува ми възстанови над 90%.


Все-пак ако някой има предвид програма за възстановяване на РОУ-файлове ще съм благодарен да сподели и да пробваме.



Публикацията е редактирана (05-11-16 01:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: Murnau   
Дата:   05-11-16 01:33

Ако сте от Пловдив, може и да измисля нещо
пишете ми бележка

добре е да спрете да правите каквото и да било на лаптопа, ако не сте сигурни, че на диска не се пише...



Публикацията е редактирана (05-11-16 01:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: Lorena   
Дата:   05-11-16 09:05

Благодаря за съветите, от София съм.
Картата е форматирана:(
Colorphoto, не пия водка. Иначе до сега да съм обърнала цяла бутилка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: Komitoff   
Дата:   05-11-16 09:51

Ако картата е само форматирана и не е пипана има голям шанс.
За лаптопа - колкото повече работите на него - шансовете намаляват.
Трябва да пипа човек, който знае какво прави.
Има едни доста добри - http://www.skycode.com

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: nickname   
Дата:   05-11-16 10:47

Може да опитате с това
Обърнете внимание на Camera Raw Files, който могат да се възстановят.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: smilen_k   
Дата:   05-11-16 15:44

Аз сега точно това правя,опитвам се да възтановя една карта със RecoverMyFiles, ако стане ще пиша[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: Nedyalkov   
Дата:   05-11-16 17:50

И аз имах проблем с RAW файлове , от една дефектирала карта памет. Пробвах какво ли не , и почти се бях отказал....! И накрая тази програма : R-Studio , ми реши проблема .Друг подобен софтуер изобщо не виждаше картата ... ето линк : http://www.r-tt.com/ru/?UlOkSZIl

Рядко добра програма!!


Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: smilen_k   
Дата:   07-11-16 11:24

Автор: Nedyalkov -и аз току що я пробвах,възтанови ми всички изтрити файлове след 2 формата-Браво.Препоръчвам я на авторката на темата,но да си я свали от За*унда[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: virosh   
Дата:   07-11-16 14:57

За възстановяване на файлове аз лично препоръчвам това - PhotoRec.
Досега ме е спасявала няколко пъти макар и не точно за снимки.
На сайта им има и списък с форматите които поддържа за възстановяване.

Единственият минус е че няма графичен интерфейс и ако никога не сте работили с подобна програма може да бъде малко объркваща. Но пък документацията е добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: asahi   
Дата:   07-11-16 16:48

На възтановяващата програма въобще не и пука файловете ви РОУ ли са или джипег.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: colorphoto   
Дата:   08-11-16 04:43

Добре Асахи, но защо Рекувата ми е възстановявала след форматиране на хард по грешка 95% от жепезите,а след изтриване на РОУ-файлове ми показва че е открила малка част от записаните роу-ове и тонове нетърсени жепези?

Сериозно питам - нямам добри познания по АйТи.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: Komitoff   
Дата:   08-11-16 07:52

Има разлика в структурата на файловете.
Джипези и тифове имат - условно казано - начало и край, и дори повредени се отварят (може и да имат някоя друга черна линия).
Илюстратор, индизайн, пдф и роу - при каквато и да е промяна се повреждат. Дори възстановени повечето не се отварят. Това е емпиричен анализ. Не мога да обясня точно защо се получава. Може да има общо с компресацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: vkk1   
Дата:   08-11-16 07:59

БИЦ-ИЗОТ /ИТЕМА/ възстановяват от всякакви носители и при всякакви повреди. Обаче не е никак евтина процедурата. Мой познат наскоро даде 700лв за въстановяване от хард диск, но информацията беше наистина важна.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: virosh   
Дата:   08-11-16 09:02

Разликата във файловете е в специален блок в началото и края на файла (header и footer), които всъщност указват какъв точно е файла, каква е дължината му и още един куп мета данни.
Точно по тази информация програмите за възстановяване се опитват да засекат къде точно е началото и края на файла и да извлекат информацията за него.

Ако дадената програма не разполага с информацията за това какво представлява един NEF файл, то тя никога няма да го открие дори той да е там.

Поради това идва и проблема когато се пише върху диска след като нещо е изтрито, защото може да се запишат данни върху част от тези които искате да възстановите. Тогава ще разполагате с началото и може би края но ще ви липсва средата или някоя друга част.

Реално данните не се изтриват наистина когато ги изтриете. Изчистват се само мета данните във файловата система за това къде са се намирали. Това е причината тези програми да успяват да възстановяват затрита информация. Но все пак и това си има лимити.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: zbonev   
Дата:   08-11-16 10:23

http://www.z-a-recovery.com/download.aspx

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: asahi   
Дата:   08-11-16 18:23

Защо Рекува прави така не мога да кажа. Пoлзвам други програми - Bad Copy Pro, Get Data Back.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: nki   
Дата:   08-11-16 20:51

EaseUS Data Recovery - извади де що има от два пъти форматиран хард. Не съм я пробвал върху преносими носители.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубени Raw файлове
Автор: iliyanb   
Дата:   08-11-16 23:39

EaseUS - безотказна при мен досега[smilie24] .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »