Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony RX100 и филтри
Автор: Reader_BG   
Дата:   07-11-16 13:43

Здравейте,

Въпрос към хората, които ползват някоя от различните версии на въпросното апаратче и биха ли споделили дали ползват доп. приспособления като НД или поляризационни филтри (или дори макро лещи) и дали са доволни (както и откъде се сдобиват с тях, ако може)? [smile] Търсих по нашите онлайн сайтове, но като че ли не откривам никакви адаптери за филтри или пък нещо от сорта на тези магнитните:

https://www.youtube.com/watch?v=FejSR_k37Gc

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 и филтри
Автор: raffito   
Дата:   07-11-16 14:50

Много добре е измислено.

Трябват ти 3 филтъра на Ф42мм-магнитни.
C-PL,ND, UV или /SKY/.
Може би трябва да си ги поръчаш,или някой да ти ги изпрати от чужбина.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 и филтри
Автор: stzz   
Дата:   07-11-16 15:03

...........само да отбележа за поляризационните филтри!

При ДСЛр-ите е ясно и просто - през визьора и всичко си се вижда.
[smilie24]

При безогледалките(DP3Q, предполагам за RX100 също(на мен ми отне известно време да го разбера)) когато искаш да използваш поляризационния ефект за да затъмниш небето, въртейки филтъра, на дисплея нищо не се променя!!!

...............[smilie10] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie10]............защото - на S, A, и P, апаратчето си компенсира ефекта от филтъра, като променя стойностите на експонацията!
Та за целта, въртейки филтъра гледайте как времето на експониране се променя(в режим А) и снимате при най-бавна скорост.

[smilie3] [smilie3] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 и филтри
Автор: raffito   
Дата:   07-11-16 15:12

Това ,което казва колегата за съжаление си е вярно.
С безогледалките по-трудно се снима с CPL филтър.
Ама затова си има и кролче за недоекспониране и преекспониране.
Пък и повечето безогледалки имат и "М" режим.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 и филтри
Автор: Giorgio.K   
Дата:   07-11-16 15:16

RX100III има вграден ND филтър 3 стопа, който работи много добре. Така че за тази версия ND едва ли ти е необходим.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 и филтри
Автор: stzz   
Дата:   07-11-16 15:24

Когато разбереш причините, лесно се намира решение - прочее, не смятам че това проблем от съществено значение. Аз известно време използвах CPL филтъра само за гасене на отблясъци, като отдавах невъзможността да го използвам за небе, на "калпав" дисплей.
Просто споделям, защото и други може да изпитват подобно...[smilie21] ....."разочарование"!!!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 и филтри
Автор: Reader_BG   
Дата:   07-11-16 15:44

Благодаря на всички.

Stzz, поляризационния ме интересува по-скоро да елиминирам отблясъците, не толкова да затъмнявам с него. А този ефект надявам се вече се вижда на екрана /премахването на отраженията/?

И някъде в България може ли да се намери такъв филтър? Ако някой знае - може на л.с. да ми прати някой линк.



Публикацията е редактирана (07-11-16 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 и филтри
Автор: stzz   
Дата:   07-11-16 15:48

Да, по отношение отблясъци и отражения, няма проблем ефекта да се констатира по дисплея.

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 и филтри
Автор: Reader_BG   
Дата:   07-11-16 15:55

Благодаря.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »