Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Отражателен плат за рефлектор
Автор: rasmus   
Дата:   04-11-16 08:27

Искам да си ушия калъфка за дифузния чадър, така че хем загубата на светлина да е по-малка, хем да няма отразена в обратна посока светлина (като снимам shoot through). За тази цел ми трябва същия плат, от какъвто се правят отражателите, но идея си нямам как се казва този плат, нито пък къде се продава.

Та някой има ли представа откъде мога да си купя отражателен плат за рефлектор? Или да предложи някакви алтернативи?

Отговори на това съобщение
 Re: Отражателен плат за рефлектор
Автор: stillen   
Дата:   04-11-16 08:56

При китайците съм виждал такъв плат - линк


Отговори на това съобщение
 Re: Отражателен плат за рефлектор
Автор: rasmus   
Дата:   05-11-16 08:01

Честно казано, предпочитам от България да пазарувам. Не вярвам тук да не се продава нищо, което да е с въпросните характеристики - да е лъскаво и да може да се шие.

Днес ще се разходя да потърся сенници за кола, да видя дали те ще свършат работа. Другото, което ми хрумва, е спасилното одеяло, ама не съм сигурен, че материята, от която е изработено, позволява да бъде зашито върху плат.


Отговори на това съобщение
 Re: Отражателен плат за рефлектор
Автор: iasen2   
Дата:   05-11-16 19:24

А защо не си купиш отражателен чадър или бързо сгъваем софтбокс

Отговори на това съобщение
 Re: Отражателен плат за рефлектор
Автор: codcdbp   
Дата:   06-11-16 00:04

В района на Ботев и Пиротска (в София) има магазини за платове, от там си купих горепосоченият плат [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отражателен плат за рефлектор
Автор: rasmus   
Дата:   08-11-16 11:01

codcdbp, благодаря за съвета, ще се разходя до Пиротска да видя какви магазини за платове има и дали ще намеря въпросния магазин.

iasen2, аз сгъваем софтбокс си имам, ама светлината от чадъра някак си ми харесва много повече - по-мека е, по-приятна ми е. Но пък и загубата на светлина е по-голяма, особено ако се снима навън. Именно затова искам да направя някакво комбинирано решение - смесица между софкбокс и дифизен чадър :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отражателен плат за рефлектор
Автор: asahi   
Дата:   08-11-16 18:27

Ако намериш в магазин обади къде е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »