Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: sakuraki   
Дата:   02-11-16 09:04

Здравейте! Както се разбира от заглавието ме поканиха официално на изложба /художествена изложба/. До сега никога не съм канен официално и нямам представа какво да направя, освен да отида на изложбата разбира се [smilie18] [smilie18] . Трябва ли да подаря нещо на художника и ако трябва какво например / художничка е ако има значение /.

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   02-11-16 09:09

Не е задължително, но цветя, книга, усмивка... На всичко ще се зарадва [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: catandgoddess   
Дата:   02-11-16 09:16

Къде е изложбата [smilie8]

Мястото има значение, когато се изготвя план за действие [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: CDman   
Дата:   02-11-16 09:35

Брех [smile]

Едно време ние канехме художничките. Сега вече те канят [beer]

Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: sakuraki   
Дата:   02-11-16 10:12

Ми изложбата ще е в някакво като кафене. Иначе и аз се зачудих, но пък си е ласкателство за мен [smilie5] . И аз си мислих за цвета, но някак ми се стори неподходящо, за книга не се бях сетил, а усмивката си е винаги с мен [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: catandgoddess   
Дата:   02-11-16 10:17

В някакво като кафене... хех, беше време :)

Вземи цвете и нещо екзотично в бутилка( по кафенетата нямат такива екстри). Може би Абсент или някой Татренски чай, малка бутилка, но с качество, покани я на вино след изложбата [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: sakuraki   
Дата:   02-11-16 10:23

Чакай, чакай ще забирам жената с мен [smilie18] , ще се вкарам в беля така [smilie5] , или пък хмм мога да пробвам да видим колко са разкрепостени [smilie18] [smilie18] . Ми то не е точно кафене, но пак е нещо такова. Аз си мислих за бутилка вино, но не знам дали е логично в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: asahi   
Дата:   02-11-16 10:25

Нищо не взимай. Иди по-рано, разгледай, поговори 2 минути с авторката и си тръгни 15 минути след официалното откриване. Ако нещо те задържи - сам ще решиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: catandgoddess   
Дата:   02-11-16 10:25

А, щом си с твойта жена вземи само цвете, а виното като сте сами след културното мероприятие. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: e-mil   
Дата:   02-11-16 10:26

Щом си поканен е добре да отидеш.
Ако в поканата не е отбелязано препоръчително облекло, можеш да носиш и дънки. Не като подарък, а върху себе си. За подарък вземи дребен сувенир или вино, но в краен случай и то ако тя е приятел. Ако не сте близки по-добре цветя. При всяко положение подаръците на изложба винаги изглеждат странно.

Но това ти е по-малкият проблем. По-големият е какво ще правиш в залата.
Вероятно някой ще представи художничката, а после и тя ще каже няколко думи. Когато свърши ръкопляскай по-силно от другите, за да запомни, че си бил там!

Вероятно ще има някаква почерпка. Преди официалната част гледай да си застанал до някоя маса. Докато художничката говори огледай добре кетъринга и си избери какво ще вземеш! След като свърши първо си налей избраното питие, а ако има и хапки веднага си напълни чинията. Вкусните неща ще свършат най-бързо.

Не говори със силен глас; не плюй по пода; ако си пушач първо се огледай къде пушат другите! Не пали вътре, освен ако "домакинята" не е сложила пепелници! Не гаси фаса в чинията с остатъците от хапките!

Ако имаш стомашни проблеми и те налегнат газове първо се присламчи до някоя по-големичка група! След няколко секунди смръщи лице и започни да се оглеждаш! Така няма да се разбере кой го е направил.

Предварително се запознай с творбите, които ще бъдат изложени. Или поне с жанра и техниката на рисуване. После разгледай в Интернет кое какво представлява и научи няколко термина! Гледай да не бъркаш близки по звучение думи! Например ако разглеждаш акварел, не е добре да казваш: "Плътният цвят на акрила подчертава експресивния вътрешен свят на обекта". Но пък ако е акрил спокойно можеш да кажеш: "Отлична яркост в комбинация с малко тегло на картината. Опаковайте ми два броя!".

Винаги коментирай картините, а не рамките! Най-вероятно рамките не ги е правила тя и е некоректно да получава комплимент за чужда работа.

Ако тя случайно те пита за мнение, но не се сещаш какво да кажеш, само кимай дълбокомислено докато оглеждаш картината. После, ако е в по-пастелни или мрачни тонове бавно кажи: "Хм-м... това ми напомня за отчуждението при Сартр". Ако е по-светла и ярка пък кажи: "Хм-м... това ми напомня за личната свобода при Сартр".
Спокойно! Всички са чували за Сартр, но почти никой не го е чел.

Ако събеседникът все пак настоява да кажеш повече, измисли нещо от сорта: "Мен повече ме привличат портретите и онази всеобхватна вселена, която може да се долови у всеки от нас. Аз самият съм фотограф. Виждали ли сте мои творби?" Това последното го кажи с тон от типа: "Не може да не си виждал снимките ми бе, загубеняк! Те са навсякъде." Това ще го накара да се почувства неудобно. А после продължи: "Но всъщност работя и в други жанрове. И сватби снимам, и фирмени събития, ето визитката ми! Разбира се, графикът ми е почти пълен, но за Вас ще измислим нещо."
Въобще старай се да преместиш на разговора към тема, в която ще се чувстваш по-свободно. Номерът е да уцелиш момента за отнемане на инициативата.

По принцип е добре да владееш изрази като: "Дистопичното пространство търпи експресивността на хетеронормативния дискурс, но дидактичната конструкция на съвремието е повече в синхрон с лаканианската некохерентна система." Това обаче е висш пилотаж и овладяването му изисква ходене на повече изложби.

Но като цяло няма страшно. Ако стане напечено винаги можеш да се изнижеш с думите: "Много се извинявам, но съм поканен на още една изложба (или премиера на книга)." В днешно време куцо и сакато пише, рисува, и снима, така че изложби, и премиери колкото щеш поне в София.
Можеш да кажеш и: "Ще тръгвам за да не изпусна Вип Брадър", но тогава половината зала ще отговори: "И аз тръгвам.", а това ще накара художничката да се ядосва за недоизядения кетъринг.

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: Nikolas666   
Дата:   02-11-16 10:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: шдфдшд   
Дата:   02-11-16 10:40

..тоз e-mil , бе...[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: sakuraki   
Дата:   02-11-16 10:45

Е тоя отговор чаках [smilie5] . Хубавото е, че не пуша поне и ще гледам да отида сит [smilie5] . Действително най - добре без подарък и т.н, ще разгледам, ще пусна тук там някоя критика [smilie7] [smilie7] . Благодаря Ви много , за бързото включване [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: CDman   
Дата:   02-11-16 10:48

Когато свърши ръкопляскай по-силно от другите, за да запомни, че си бил там!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Може да викаш ООЩЕ , ООЩЕ , ООООООЩЕ [smilie5]

Със сигурност ще те запомни [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: шдфдшд   
Дата:   02-11-16 11:16

Автор: sakuraki
Дата: 02-11-16 10:45

..... ще пусна тук там някоя критика .....


...чай, ся....e-mil не е писал нищо за критика....ще объркаш нещо...[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   02-11-16 11:29

Вземи все пак едно цвете, ако сгафиш нещо да замажеш положението [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: sakuraki   
Дата:   02-11-16 13:34

Взех карамфили би трябвало да свършат работа [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: lamerko   
Дата:   02-11-16 13:36

Или как да се преборим за кетъринга [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: Nikolas666   
Дата:   02-11-16 13:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: ATHOM   
Дата:   02-11-16 13:57

Едно пликче да не забравиш.

От кетеринга, ползвай израза "Аз, за кученцето..." [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: WILDHEART   
Дата:   02-11-16 14:19

как карамфили бре... на изложба отиваш не на погребение...

колкото до поста на e-mil направо го крада.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: uri64   
Дата:   02-11-16 14:52

Мда, карамфилите са малко соц...щото на времето само карамфили имаше...иначе за погребения хризантемите са клише...

..поне и ще гледам да отида сит...
e-mil не се е произнесъл по този пункт, но предполагам, че не би препоръчал за първо шкембе/пача с много чесън, оцет и люто и за второ кюфтета с много лук....

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: sakuraki   
Дата:   02-11-16 15:19

Току що довърших една голяма порция праз с яйца [smilie5] . В крайна сметка реших да не взимам нищо, защото 2 броя карамфили са достатъчни според мен [smilie5] [smilie5] / шегувам се разбира се /. Взех една плочка с някакво послание на нея и изглежда яко

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: luboar   
Дата:   02-11-16 15:28

Подари бяла роза, не опакована или много семпло увита. Говори за картините . С твои думи, така както ги усещаш. Не използвай заучени фрази.
Бъди искрен.
Приятно прекарване!


Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: iliyanb   
Дата:   02-11-16 15:39

Ако ти е по джоба и ако харесваш произведенията на автора, си купи едно. Какво ще говориш тогава вече е без значение. Авторът ще оцени жеста.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   02-11-16 17:57

luboar [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: mitpis   
Дата:   02-11-16 19:24

Бил съм на хиляди изложби носи се цвете само ако е авторка и то не е задължително, иначе нищо-автора трябва да почерпи, ти се прави на заинтересован и задължително поздрави автора. За автора е важно ти да си там, колкото повече публика толкова по-добре за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: viara123   
Дата:   02-11-16 19:54

Едно пешкирче да дариш...

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: sherbit   
Дата:   02-11-16 20:07

Има винце на авнта.

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: asahi   
Дата:   02-11-16 23:20

Аз на една изложба отидох с тенджера кебапчета, щото художничката отказа да осигури кюфтета.

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: enizvk   
Дата:   02-11-16 23:54

Едно цветенце и вземи една луканка в джоба, да има с какво да мезиш виното [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: batsali   
Дата:   03-11-16 01:17

Откажи поканата под предтекст, че подобни плебейски прояви са много под нивото ти. Търси извинение. [smilie5]

А сериозно - мое мнение е, че на театър, кино, изложби и всякакви артЪ прояви трябва да се ходи както се ходи където и да е другаде в ежедневието. Целта е да стане дума за изкуство, да те жегне нещо, да си намериш думата със сродни души. Ако ще си показваме новите дрехи, изкуственото възпитание и заучените фрази, по-добре да не ходим, защото можем да мастурбираме и вкъщи...

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: sakuraki   
Дата:   03-11-16 08:36

Нямаше кюфтета [smilie2] [smilie2] , но пък имаше много сладки [smilie5] . Действително рисунките се оказаха доста хубави и имаше интересна тема на разговор. Плочката беше тоочно на място и пишеше (картината не се рисува от четката нито от ръката на художника, а от душата на артиста - каквото и да значи това ) [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: mitpis   
Дата:   03-11-16 15:25

Много яко, щедър автор- имало е сладки, обикновено е само вино, но най-важното е, че ти е харесала изложбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Поканен съм на изложба.Какво да правя?
Автор: asahi   
Дата:   03-11-16 17:23

Едно време какви изложби имаше... https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/1087.gif



Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »