Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Проблем с D7200 или нещо друго???
Автор: colorphoto   
Дата:   30-10-16 19:35

vkk1: Човек,споко с белия баланс - миналата зима и аз оревах орталъка за зеленеене на Д-610.....

Обаче после си настроих баланса от квадратчето за всички цветни настройки и мирясах!

За Д-610 преместване с едно/1/деление/квадратче/ надолу към Магента за намаляване на зеленеенето и отместване с едно/1/ квадратче на дясно към Амбър /Кехлибарено/ за стопляне.

Имайте предвид че Д-610 самия му дисплей зеленее леко,а всъщност на читаво калибриран монитор почти не е осезаемо това отклонение.

За другите модели се действа на същия принцип в зависимост дали ти синее,розовее и прочие.

А при Д-750 такава корекция можеш да направиш даже с по-фини стъпки /по-малки
квадратчета/.

Също на Д-750 може да се настрои и цветопредаването на самия монитор.

Което не значи че с Д-610 не можеш да контролираш цветопредаването - можеш и преди заснемането.

Има оправия и с цветовете на относително новите Никони,макар наистина от Д-7000 и Д-700 назад моделите им бяха с по-приемливо цветопредаване по заводски настройки.[smile]



Публикацията е редактирана (30-10-16 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D7200 или нещо друго???
Автор: Krassy   
Дата:   30-10-16 19:40

Не ви е проблемен D7200, да го знаете от мене [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D7200 или нещо друго???
Автор: alext   
Дата:   30-10-16 22:06

@ alext - компенсацията не е на минус, даже понякоа е на +0.3 даже на слънчев ден ...
Това за матричното мерене не съм го тествал, защото при динамични снимки ми трябва спот-мерене в определена част от кадъра :)
Но ще опитам де, благодаря за съвета!


А и още нещо AF-S AF-C има значение също. Меренето е обвързано с фокус точката при никон и при single и движещ се обект може да има разминавания.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D7200 или нещо друго???
Автор: krist   
Дата:   31-10-16 10:46

Освен написаното от Krassy, ще добавя, че Тамрон 70-300VC и при мен, на Д610 често греши фокуса при слабоконтрастни сцени, особено в лайввю - това му е може би единственият сериозен кусур на този иначе прекрасен оптически обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D7200 или нещо друго???
Автор: colorphoto   
Дата:   31-10-16 15:10

Е,те повечето стъкла грешат в лайв вю на ДСЛР-ри и не само на Д-610.

Кой снима с лайв вю с ДСЛР редовно реално?

И да,неоргиналните стъкла повече грешат в лай-вюто по принцип,но и парите им са по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D7200 или нещо друго???
Автор: krist   
Дата:   31-10-16 15:17

Останалите ми обективи като че ли не грешат толкова в лайв-вю, но може би и защото са по-широки, не се забелязва толкова грешката. А, кой снима често на лайв-вю - предполагам, доста хора, които снимат от статив - пейзажи (особено нощни), макро, дори уайлд и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D7200 или нещо друго???
Автор: colorphoto   
Дата:   31-10-16 15:27

Аз нямам още този навик за лайв-вюто даже и на пейзажи не се сещам да го влюча.....

ЕГН.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D7200 или нещо друго???
Автор: krist   
Дата:   31-10-16 15:37

Въпросът за лайв-вюто е интересен като цяло, защото на теория уж трябва да е по-точен фокусът при него, но конкретно с въпросния тамрон, имам чувството, че понякога е по-точен през визьора. Може би си е до това, че е на друг производител, знам ли.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D7200 или нещо друго???
Автор: colorphoto   
Дата:   31-10-16 16:44

Еее,за лайв вю технологията си има безогледалки - там я развиват.

При ДСЛР-ите не е приоритет,за съжаление.

При Никон още по-малко.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D7200 или нещо друго???
Автор: slyn4ogled   
Дата:   31-10-16 17:08

Благодаря на всички отзовали се по темата - доста интересни неща изчетох :)

Да вметна само във връзка с въпроса ми - не ползвам live view в никакъв случай, освен при жалките ми опити да заснема видео ... но и там, дори с оригинални и скъпи обективи, фокуса издиша.
Вероятно ще е по-точен ако мина на Manual, ама обикновено не се сещам за това по време на снимане. Времето за фокусиране в дадена точка вероятно ще е равно или съизмеримо с това на Auto-режим ... Ще взема да си лепна една бележчица до дисплея за другия път :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D7200 или нещо друго???
Автор: lamerko   
Дата:   31-10-16 17:14

Пробвай някой път с live view - резултатите може и да те изненадат...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D7200 или нещо друго???
Автор: colorphoto   
Дата:   31-10-16 17:16

Ми то по-принцип и кино и видео на ръчен фокус се снима,изключая телевизия и репортажи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »