Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Статут на помещение
Автор: LinaK   
Дата:   29-10-16 10:41

Здравейте,
Предварително се извинявам ако има подобна тема. Предстои ми да купя помещение със статут на офис. Трябва ли да му сменям статута, след като ще го ползвам за студийни фотосесии?

Отговори на това съобщение
 Re: Лина
Автор: FAQ   
Дата:   29-10-16 11:15

Не.

Отговори на това съобщение
 Re: Статут на помещение
Автор: шдфдшд   
Дата:   29-10-16 12:15

..хубаво е все пак да се знае в каква сграда и на какъв етаж е помещението...ползва ли вход , стълбище и коридори на жилищна сграда и т.н. ...

Отговори на това съобщение
 Re: Статут на помещение
Автор: kvakioh   
Дата:   29-10-16 12:20

ЗАвиси в каква сграда и къде е. Примерно студиото ни в София е в жилищна сграда и го обявяваме като студио и офис, защото иначе хората от сградата мрънкат, ако напишем жилище и се плаща само за 1 човек такса за входа.
Ако е в нова сграда или с отделен вход, в зависимост от това дали ще се обявява и дейността някъде пред власти и т.н. регистрации, фирма или друго, пак си зависи.
Според мен Не, не е толкова належащо да се сменя статута.

Отговори на това съобщение
 Re: Статут на помещение
Автор: tonal   
Дата:   29-10-16 12:27

[smilie5] чалга ще има ли [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Статут на помещение
Автор: LinaK   
Дата:   29-10-16 12:49

Много благодаря за отговорите! Помещението е в жилищна сграда на кота 0, партер, под нивото на улицата е. Има си самостоятелен вход. Статутът му е на офис и на кабинет. Основните входове на сградата, стълбища и асансьор няма да се ползват от мен и потенциалните клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Статут на помещение
Автор: iasen2   
Дата:   29-10-16 13:22

Щом пише офис, значи може да го ползваш за търговска дейност без проблем
Ако ще го ползваш за магазин, трябва да пише в разрешението за ползване магазин
Но обезателно трябва да има разрешение за ползване

Отговори на това съобщение
 Re: Статут на помещение
Автор: шдфдшд   
Дата:   29-10-16 14:18

..ами , като е в сутерен , не е ли ниско...гледам фотографите все за височината питат , като търсят помещение...заради осветлението...

Отговори на това съобщение
 Re: Статут на помещение
Автор: test1011   
Дата:   29-10-16 14:30

като се търси помещение се търси винаги да влиза по-малко външна светлина, сещаш се кво става когато се смеси баланса на бялото на светкавиците с външната светлина

Отговори на това съобщение
 Re: Статут на помещение
Автор: LinaK   
Дата:   29-10-16 14:41

Затова съм харесала това помещение, защото няма мн външна светлина и е достатъчно широко. Височината е 2.60, моите светкавици са на стативи и ще снимам деца и семейства в определени композиции, така че височината не ме притеснява. Просто ме е страх, че ще пристигнат на проверка някакви хора и ще кажат "Защо снимате тук, когато статута на помещението е офис?" и всякакви такива ужасии.

Отговори на това съобщение
 Re: Статут на помещение
Автор: ve_sselin   
Дата:   29-10-16 15:05

Аз мисля, че за ателие, офис, кабинет изискаванията са едни и същи - става въпрос за такива като височина, санитарен възел, достъп, съотношение на площта на прозорците към общата площ на стените и т.н. и не би трябвало да има проблеми, но все пак не взимай мнението ми за меродавно преди някой да ти отговори категорично!

Отговори на това съобщение
 Re: Статут на помещение
Автор: GenaDP   
Дата:   29-10-16 15:52

Просто ме е страх, че ще пристигнат на проверка някакви хора и ще кажат "Защо снимате тук, когато статута на помещението е офис?" и всякакви такива ужасии.

Може да пристигнат и други неща да питат. Помисли си отсега дали ще изкараш бизнеса си на светло (демек - ще обявяваш приходи), или ще си в черния сектор.

Отговори на това съобщение
 Re: Статут на помещение
Автор: LinaK   
Дата:   29-10-16 15:56

Да, пропуснах да кажа, че искам всичко да е легално, имам регистрирано ЕООД, така че ще обявя активна дейност след като се нанеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Статут на помещение
Автор: iasen2   
Дата:   29-10-16 16:52

Имам шивашки цех от 10 години, никой досега не ми е искал разрешитрелното за ползване, защото това не е в компетенцията на никой проверяващ. Но са ме проверявали за какви ли не други неща

Иначе никой не мпже да оцелее ако всичко му е на светло. Но това е съвсем друга тема.



Публикацията е редактирана (29-10-16 16:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »