Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: yordanp   
Дата:   25-10-16 11:50

Здравейте,

От скоро време се лутам в избора на акумулаторни батерии за един фотоапарат (Canon Powershot S3 IS). Искам да си взема 4 бр. батерии 2500mAh AA на цена 25-30лв, издържащи и за снимки при зимни условия (студено време).


Преди време взех едни Philips 2450mAh със зарядно:
http://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/SCB1480NB_12-IMS-bg_BG?$jpglarge$&wid=1250


Но се оказаха голям боклук, за 10 презареждания вече не издържаха и за 5 снимки. Имах едни стари батериии, с които до днес карам и съм доволен: Sony Cycle Energy 2500mAh.

Потърсих последните в интернет в няколко сайта пишеше че ги има в наличност, но навсякъде казаха че вече не се произвеждат и не разполагат с такива.

Ориентирах се към други препоръчани от много места Sanyo Eneloop 2500mAh. Същото и за тях - спряни са от производство и не се намират.

Panasonic Eneloop произвеждат тези батерии вече в Япония, но и цение има са по-виоки към 40 лв.

Виждам че се намират решения и за 20 лв, 2500mAh, но са ми малко съмнителни. Можете ли да ми препоръчате изпитана от вас марка, модел. Не искам да попадам на поредните имитации на батерии, важно е да разбера дали в посочения ценови диапазон мога да намеря нещо читаво. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: kiten   
Дата:   25-10-16 12:23

Първо си намери подходящо зарядно, което да разрежда батериите преди зареждането и по този начин мемори ефекта ще бъде игнориран.
Тоя филипс не е боклук а престоял по складове и магазини повече от 5 години. Пази се при бъдеща покупка батериите да не застояли.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-10-16 12:25

Panasonic Eneloop си купи. През 2012 Панасоник придобива Саньо. Това са същите батерии.



Публикацията е редактирана (25-10-16 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   25-10-16 12:26

Eneloop Pro (Panasonic) - доволен съм от тях, а и са си проектирани за ниски температири. Но цената им е 36 лева за блистер 4 броя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: Nimi   
Дата:   25-10-16 13:05

Някой да знае да се предлагат някъде NiZn 1.6V акумулаторни батерии?

Освен Али-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: lord_kik   
Дата:   25-10-16 14:43

Вземи си от Кауфланд Ккласик и никак няма да съжаляваш за 12лв просто съм очарован колко време издържат.Просто съотношение цена-качество няма аналог.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: asahi   
Дата:   25-10-16 14:50

И не забравяй умното зарядно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-10-16 15:01

Panasonic купиха само името...технологията е продадена на Fujitsu.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: eon4e   
Дата:   25-10-16 15:36

В Икея се продават батерии Ладда(белите), които явно са ребрандирани Енелуп Про. Цената е около 12лв за 4бр. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: kiten   
Дата:   25-10-16 21:44

"Media Range" немска брендирана марка също са енелупи и се продават на почти три пъти поевтино.

Отговори на това съобщение
 Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: mikon   
Дата:   26-10-16 00:13

Здравейте и от мен.Какво имаш предвид от "подходящо" зарядно.Моля,дай няколко примера за ориентация?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: da.fo   
Дата:   26-10-16 02:03

Зарядно устройство Maha/Powerex MH-C9000 + калъф за зарядно устройство Maha/Powerex MHS-CC180 - 105 лева от Фотопавилиона.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   26-10-16 02:09

Може и това , като за същите пари има възможност да зарежда и литиеви батерии. Естествено някои хора си правят сметката, че за тези пари ще си накупят няколко комплекта батерии, но всичко е до личен избор. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: didesignbg   
Дата:   26-10-16 12:20

Зарядният ток на Маха-та най-правият ток въобще!

Въобще не е нужно да се занимаваш с маха-та и да губиш по 15 минути докато сложиш едни батерии да се зареждат. Всяко зарядно с отделен канал за всяка батерия и прекратяващо зареждане следейки делтата на напрежението ще ти върши отлична работа. Лидл продават такова за 30 лева, че и някоя друга функция бонус са му сложили. Далеч не са единствени, ако се загледаш по магазините за електротехника се оказва че не само маха правят зарядни.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   26-10-16 15:40

Още един глас за лидълското. Зарежда приемливо бавно [smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: kiten   
Дата:   26-10-16 23:54

Бавния заряден слаб ток си е лакардия за оловни акумолатори. Никел хидридните батерии дали ще се зареждат за 1 час или за 12 все се скапват след третата година.
След третата година прясно заредените вършат за деня работа, но оставени за един месец и почти нямат ток.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: juslen   
Дата:   27-10-16 00:15

Едно такова си взимаш и си свиркаш, зарежда всякакви батерии-Ni-MH, Ni-CD и Li-ion всякакви размери във всякакви комбинации, автоматично си ги идентифицира. Имам такова от доста време, върши отлична работа и цената му е супер.

https://batteryservice.bg/produkt/zaryadno-ustrojstvo-nitecore-i4-v2/

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   27-10-16 00:27

Чета си тая темичка за разнообразие и стигнах до мисълта, че бавния заряд е лакърдия само за оловни акумулатори.
Досмеша ме.

Умните хора преди да пишат - четат.

Бъдете здрави и на фокус.

P.S.
Зарядното от линка по-горе само на пръв поглед е супер, MH-C9000 е нещото, което е добре да има човек, ако държи батериите да са ОК по-дълго време. Тук не става дума за пари всъщност, както не става дума за пари, когато си купиш по-добро масло за двигателя на колата.



Публикацията е редактирана (27-10-16 00:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: aldygreen   
Дата:   27-10-16 23:44

kiten написа:

> Никел хидридните батерии дали ще
> се зареждат за 1 час или за 12 все се
> скапват след третата година.
> След третата година прясно
> заредените вършат за деня работа,
> но оставени за един месец и почти
> нямат ток.

Повече от 5 години (може и 6 да са) на сапунерката си ползвам UNIROSS HYBRO 2100mAh. Цена в "Метро" - смешна. Спуквал съм ги от работа, стояли са и с месеци без зареждане, но държат заряда почти без саморазряд. Ползвал съм ги и на ръчни светкавици. Зареждал съм ги и на "бавно" зарядно, и на "бързо" процесорно. Не са мръднали. Имам и UNIROSS HYBRO 800mAh. Същата работа.
Но отдавна ги няма по нашите магазини.
На ръчните ми светкавици стоят VARTA 2100mAh Ready for Use и се зареждат от дъжд на вятър, когато не се използват. Всичките са на поне 3 години. Единственият им кусур е, че са малко по-дебели и малко по-трудно излизат от гнездата.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (27-10-16 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: k7   
Дата:   28-10-16 01:00

Аз използвам sanyo-eneloop от белите и зарядно powerex mh-c800s

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: asahi   
Дата:   28-10-16 01:48

Всичко за зареждане

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: StraightEse   
Дата:   28-10-16 09:30

Аз за зареждане ползвам Nitecore D4 с батерии GP 2600 и съм повече от доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: lowlevel   
Дата:   29-10-16 10:50

Аз лично, след тестване на сума и ти зарядни станции, покрай хилядите играчки на децата с батерии, съм най-доволен от това на Camelion - http://www.camelion.com/en/products/chargers/universal-chargers/cm9398/, и то най вече поради наличието на функцията Discharge. Цената му е около 15 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми акумулаторни батерии за фотоапарат
Автор: batsali   
Дата:   29-10-16 17:43

Малко груби сметки.

Една алкална клетка AA струва 1лв. Един скъп Eneloop Pro е 10лв. Да кажем, че енелупа ще изкара само 50 цикъла преди да му падне капацитета и/или му се увеличи вътрешното съпротивление до неприемливи стойности и стане практически неизползваем. При това положение замества 50 алкални клетки и цената на цикъл е 0.20лв, тоест 5 ПЪТИ по-ниска от цената на алкална клетка. На практика Енелупа ще изкара повече от 50 цикъла, има по-евтини клетки от него, а и NiMH клетките като цяло превъзхождат алкалните по много показатели. Така че в НАЙ-ЛОШИЯ случай ползването на NiMH акумулатори е 5 пъти по-изгодно от ползването на следващата по-лоша алтернатива. Къде има аналог на тая ситуация? [smilie5] Цената на добро зарядно се избива лесно, защото може да си го ползвате с години. Освен това всякакви акумулатори са консуматив. Не може да очаквате, че сложна химична система няма да си промени свойствата в продължение на 10 години издевателства в ръцете потребители с неустановена техническа компетенция. Затова просто си купувате читаво зарядно, което няма да повреди клетките и ще ги зарежда напълно, купувате си клетки, които не са най-евтините Чайна мейк, на които пише 100000000001 mAh и не се занимавате с тънки сметки изобщо. Който има специфични изисквания и му е критично дали дадена батерия ще издържи 10мин по-дълго може да си прави много тънки сметки, но 99% от потребителите нямат такива нужди и изисквания.

И не на последно място - научавате как работи техниката, която ползвате, за да може да ви служи дълго и без неприятни изненади, и не хвърляте акумулаторни батерии заедно с битовите отпадъци.

Както каза kiten, поглеждайте датата на производство на клетките, защото наистина може да си купите стари нови клетки.

[beer]



Публикацията е редактирана (29-10-16 17:48)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »