Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Коя от двете видеокарти за видеообработка
Автор: tresto   
Дата:   27-09-16 22:35

Чудя се коя ще е по добрия избор за видео и фотообработка.Първата е с повече Cuda core,а пък втората е по нов модел и е 6GB.Процесора ми е i7 6700k.Ще се ползава най вече Sony Vegas и Adobe - After Effects,както и рендиране на 4к от GoPro 4 камера. Двуомя се между тези две карти:

1.ASUS Turbo GTX 970 OC
2.ASUS GeForce GTX 1060 6GB ROG STRIX

Ще се радвам ако някой е работил с тези карти и даде мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете видеокарти за видеообработка
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-09-16 23:11

Втората е много нова, напълно е възможно още да не я подържа софтуера както трябва и 970ката да е по-добра в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете видеокарти за видеообработка
Автор: e-mil   
Дата:   28-09-16 11:09

Като цяло при изчисления GTX 1060 ще е малко по-бърза от GTX 970. Равнява се горе-долу на нормалната GTX 980.

1060 наистина е с по-малко CUDA ядра от GTX 970 и с по-тясна шина (192 бита), но е със значително по-бърз процесор и малко по-бърза памет. Това, което ме учудва е, че за паметта са писали DDR2. Отдавна не се правят карти с DDR2, но пък от друга страна би било странно да направят такава грешка в описанието.

С Вегас не съм запознат и не знам как ще се държат.
Не си писал каква версия на After Effects ползваш. По-старите версии разчитаха предимно на бърз процесор, бързи дискове и много RAM. Картата нямаше чак толкова голямо значение.
В сегашните версии някои ефекти се ползват от видеоускорителя, но не са много. Полезното е, че Media Encoder вече може да смята с CUDA.

Другото, което ползва картата е Ray Trace, но със сегашната поддръжка на Cinema4D той общо взето е вече безполезен. A за по-прости неща успешно може да бъде заместен от Element 3D на Video Copilot.
Така или иначе, и с двете карти Ray Trace ще ти гърми при зареждане, защото най-новите драйвери на Nvidia вече не поддържат OptiX библиотеката на After Effects. Трябва ръчно да замениш "optix.1.dll" с по-нов.

Тоест има значение какво точно ще правиш при видеообработката, а също и с какъв кодек ще експортваш.
Изчислителната мощ на 1060 няма да я усетиш кой знае колко, но пък нейните 2GB повече видео памет ще ти дойдат добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете видеокарти за видеообработка
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-09-16 11:20

Да специално за 4К потоци повечето памет на видеото ще е плюс! И тенденцията при адобските програми е повечето изчисления да отиват на видеото така че... колкото повече толкова повече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете видеокарти за видеообработка
Автор: tresto   
Дата:   28-09-16 20:19

Благодаря на всички [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете видеокарти за видеообработка
Автор: botzi   
Дата:   29-09-16 15:34

Втората разбира се, тъкмо и моя избор ще е такъв. Поне в игровите тестове 1060ката е около 2 пъти по бърза от 970. Новата архитектура просот е доста по-добра от старите, отделно е по-студена и по малко ватове гълта :) А след година просто бодваш още една вътре и пак си недостижим ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете видеокарти за видеообработка
Автор: e-mil   
Дата:   29-09-16 22:32

Автор: botzi
Дата: 29-09-16 15:34
"А след година просто бодваш още една вътре и пак си недостижим ;)"


GTX 1060 не поддържа SLI. За да си недостижим ще ти трябва 1070 или 1080. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете видеокарти за видеообработка
Автор: dimidumi   
Дата:   01-10-16 10:21

Ще добавя в състезанието и АМД Radeon RX 480, четох добри отзиви за нея, а е с около 30% по-евтина, което си е важно по нашите географски ширини.

RX 480 specs:
Stream Processors: 2304
Core Clock: 1120MHz
Boost Clock: 1266MHz
VRAM: 4 & 8GB
TFLOP: 5.8
Memory Clock: 7Gbps (4GB) & 8Gbps (8GB)
Memory Bus Width: 256-bit
Memory Bandwidth (GB/s): 224 (4GB) & 256 (8GB)
TDP: 150W
Transistors: 5.7b
Manufacturing process: FinFET 14nm
Power: 1x 6-pin

vs
GTX 1070 specs:
CUDA Cores: 1920
Core Clock: 1506MHz
Boost Clock: 1683MHz
VRAM: 8GB GDDR5
TFLOP: 6.5
Memory Clock: 8Gbps
Memory Bus Width: 256-bit
Memory Bandwidth (GB/s): 256
TDP: 150W
Transistors: 7.2b
Manufacturing process: FinFET 16nm
Power connector: 1x 8-pin PCIe

[beer]
При условие, че имам две машини и на двете видео картите са за смяна (9800GTX-145 watt) . Машините са с 600 вата захранване, което мисля че ще стигне и за нова карта до 150 вата.Едната е с 8 ядрен АМД 8350 , а другата с 4-ри ядрен Core 2 Quad 9600. Мисля да сменя първо на АМД машината, а другата на ИНТЕЛ, догодина направо да я сменям цялата, какво ще кажете. [beer]
...към e-mil и Симо се обръщам на-вече, но ако има и други познаващи материята, да пишат. [beer]
...и една съществена разлика между двете карти, по спецификация Radeon RX 480 подържа макс рез. 4096 x 2160 , а GTX 1070 почти двойно 7680 x 4320, не че има още такива монитори или ТВ. RX 480 8гб.е около 700 лв , а GTX 1070 8гб. около 1000 лв. [beer]



Публикацията е редактирана (01-10-16 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете видеокарти за видеообработка
Автор: e-mil   
Дата:   01-10-16 14:27

Автор: dimidumi
Дата: 01-10-16 10:21
"..към e-mil и Симо се обръщам на-вече"


От червените карти отдавна не разбирам. Дълго време софтуерът, който ползвам работеше по-добре с Nvidia - не само CUDA, а и OpenGL, и т.н. Последната ATI, която имах беше Rage 128 Pro, от 1999 год. [smile]
А преди 7-8 години съвсем минах от АМД на Интел по същата причина.

Бръкни във форума на Hardwarebg.com! Там по-често тестват карти и дискусиите са много по-детайлни.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете видеокарти за видеообработка
Автор: stef7   
Дата:   01-10-16 15:29

За фото и видео обработка и двете карти са повече от добри и честно казано едва ли ще усетиш разлика между двете. Продуктите на Адобе ускоряват само ограничени фунции през картата. Предишната ми карта беше AMD а сегашната е NVidia, и двете се справят добре, нямам оплаквания нито откъм драйвери нито откъм работа и бързодействие. Досега картите на NVidia бяха традиционно с по-ниско енерго потребление и в резултат по-студени и по-тихи. Но RX 480 на AMD ги настигна и в това. Така че според мен за работа, която и да избереш няма да сбъркаш.


Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете видеокарти за видеообработка
Автор: stef7   
Дата:   01-10-16 15:37

И ако ще правиш upgrade по-добре почни с процесора и паметта. Както писах програмите на Адобе разчитат все още основно на процесора. 4 ядрен процесор от Sandy Bridge генерацията насам, 16Гб + SSD диск откъдето да зареждаш програмите а ако остане място да правиш и обработката на него и машината направо ще литне :)


Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете видеокарти за видеообработка
Автор: dimidumi   
Дата:   01-10-16 17:48

stef7 написа:

> И ако ще правиш upgrade по-добре почни
> с процесора и паметта. Както писах
> програмите на Адобе разчитат все
> още основно на процесора. 4 ядрен
> процесор от Sandy Bridge генерацията
> насам, 16Гб + SSD диск откъдето да
> зареждаш програмите а ако остане
> място да правиш и обработката на
> него и машината направо ще литне :)
>

На АМД машината вече съм с 16гб РАМ и 2х256гб ССД + 2х5ТБ въртящи ХДД, само от добра видеокарта имам нужда, та сериозно се замислям за RX 480 в предвид добрата и цена и прилични параметри. Интелската ми сисстема няма накъде да се ъпгрейдва, сокет LGA775 е и 8гб РАМ, ще я сменям изцяло. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »