Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Полезните коментари
Автор: тьма   
Дата:   18-09-16 20:31

Реших да надникна в полезните коментари, да видя как хората тактично критикуват - а то - превърнало се в реклама на собствени снимки - всеки качил снимка, под която някой викнал - Браво! [smilie8] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: Twingo   
Дата:   18-09-16 20:34

А аз реших да надникна в полезните теми, които си направила... е, не са много [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: fotograf123   
Дата:   18-09-16 20:37

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: sherbit   
Дата:   18-09-16 20:38

Тъма ако нещо искаш да кажеш кажи направо. Виж снимките за които гласувам. Може да има някой да съм коментирал, такива са рядко изключение. И за двете има статистика.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: ceco   
Дата:   18-09-16 21:03

Едни от най-полезните коментари, според мен - това са изтритите коментари! След като авторът е изтрил даден коментар, значи все пак нещо е разбрал от него ... и се страхува да не би и други да го разберат! [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-09-16 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: тьма   
Дата:   18-09-16 22:02

Twingo , много са, човече, при това адски интересни[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: тьма   
Дата:   18-09-16 22:05


коментар:
Маргич
снимка на:
MyPyH4oo
заглавие:
Весела
!!!


коментар:
PhotoJunior
снимка на:
MyPyH4oo
заглавие:
Весела
:)


коментар:
eftooo
снимка на:
MyPyH4oo
заглавие:
Darina
Браво!


и все в този дух, давай, народе, така се спи спокойно, лека нощ за днес, утре специално за обожателя ми - нова интересна и полезна тема[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: lamerko   
Дата:   19-09-16 02:30

Какъв е проблемът? И какъв е смисълът на тази тема?!

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: kali222   
Дата:   19-09-16 09:53

Проблем практически няма. Живее се и без полезни коментари, естествено.
Смисълът, обаче на маркирането на даден коментар като полезен е да помогне и на някой друг да не прави същата грешка, когато някой от тук цъкащите зад апарата или пред компютъра си е направил труда да коментира смислено под нечия снимка.
Може и коментар "!!!" да е много полезен за автора, но за останалите със сигурност не е.
Жалко, че на много малко хора им минава мисъл в главата и за някой друг, освен за зебе си.
Иначе, разбира се, че няма нищо лошо и в саморекламата.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-09-16 11:27

Темата отива на към оная от преди "анти Matza-f" [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: nyamago   
Дата:   19-09-16 11:35

"Ползата е в очите на ползващия"

(Древна египетска поговорка).

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: kvakioh   
Дата:   19-09-16 13:08

!!! не знам за какво се използва, аз го мисля, че е тройно възклицание.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: my.point.of.view   
Дата:   19-09-16 13:14

Който е искал коментар от мен... умен, полезен... получил е.
Тра-ла-ла.
Животът е суета.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: kvakioh   
Дата:   19-09-16 13:16

"и гонене на вятъра." Еклисиаст

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: Nikolas666   
Дата:   19-09-16 13:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: nyamago   
Дата:   19-09-16 13:26

В моя речник !!! означава "нямам думи" или "падна ми ченето", "онемях"...

Както вече мнозина ме знаят, рядко ми се случва да нямам думи (по-скоро имам в излишък). И когато се случи да коментирам с удивителни, значи много.

Но като гледам други коментари, някои хора са си с перманентно паднали ченета или просто 'глухонеми' / онемяат пред всяка видяна снимка... Със сигурност не го приемам като възхищение под мои снимки, защото чак възхищение не заслужават. Значи е 'тайния' код за реципрочно гласуване?
= = = = =

За сравнение във Фликър има роботизирани плъгин-и, помагащи на хората да дават по много и бързи коментари с едно кликване. И ми се случва: щракнал съм отблизо автомобилна гума и коментар: "Много красив пейзаж!" или на размазан тлефонен кадър без фокус: "Удивителен детайл". Първо мислех, че е сарказъм и се обиждах, докато на разбрах, че е автоматизирано [smilie2]

Тук роботиката с 'изкуствен интелект' още не е пробила, та естственият знае само !!! +++ !!! [smilie18]



Публикацията е редактирана (19-09-16 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: CDman   
Дата:   19-09-16 14:19

!!![smilie21] +++ [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: uri64   
Дата:   19-09-16 14:28

Хората отдавна са го измислили...примерно Илф и Петров в "Златният телец" [smilie5] :
---------------------------------------
"Началникът на „Херкулес“ отдавна вече не подписваше книжата собственоръчно. В случай на нужда той изваждаше от джоба на жилетката си едно печатче, дъхваше любовно на него и удряше срещу титула виолетово факсимиле. Този трудов процес много му харесваше и дори го наведе на мисълта, че не би било лошо да се пренесат върху гумата и някои най-често употребявани резолюции.

Така се появиха на бял свят първите каучукови изречения:

„НЕ ВЪЗРАЗЯВАМ. ПОЛИХАЕВ“

„СЪГЛАСЕН СЪМ. ПОЛИХАЕВ“

„ПРЕКРАСНА МИСЪЛ. ПОЛИХАЕВ“

„ДА СЕ РЕАЛИЗИРА. ПОЛИХАЕВ“

Като провери на практика новото приспособление, началникът на „Херкулес“ стигна до извода, че то значително опростява неговия труд и се нуждае от по-нататъшно поощрение и развитие. Скоро беше пусната в работа нова партида гумени печати. Този път резолюциите бяха по-многословни:

„ДА СЕ НАКАЖЕ СЪС ЗАПОВЕД. ПОЛИХАЕВ“

„ДА СЕ НАКАЖЕ С ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ. ПОЛИХАЕВ“

„ДА СЕ ИЗПРАТИ В ПРОВИНЦИЯТА. ПОЛИХАЕВ“

„ДА СЕ УВОЛНИ БЕЗ ОБЕЗЩЕТЕНИЕ. ПОЛИХАЕВ“

Борбата, която началникът на „Херкулес“ водеше с комуналния отдел за помещението, го вдъхнови за нови стандартни текстове:

„АЗ НЕ СЪМ ПОДЧИНЕН НА КОМУНАЛНИЯ ОТДЕЛ. ПОЛИХАЕВ“

„ТЕ ДА НЕ СА СЕ ПОБЪРКАЛИ НЕЩО? ПОЛИХАЕВ“

„НЕ МИ ПРЕЧЕТЕ НА РАБОТАТА. ПОЛИХАЕВ“

„НЕ СЪМ ВИ НОЩЕН ПАЗАЧ. ПОЛИХАЕВ“

„ХОТЕЛЪТ ПРИНАДЛЕЖИ НА НАС И — ТОЧКА. ПОЛИХАЕВ“

„ЗНАМ АЗ ВАШИТЕ ХИТРИНИ. ПОЛИХАЕВ“

„И КРЕВАТИТЕ НЯМА ДА ДАМ, И УМИВАЛНИЦИТЕ. ПОЛИХАЕВ“

Тази серия беше поръчана в три комплекта. Предвиждаше се продължителна борба и проницателният началник не без основание се опасяваше, че с един комплект не ще може да мине.

След това беше поръчан набор от резолюции за вътрешно-херкулесовски нужди:

„ПИТАЙТЕ СЕРНА МИХАЙЛОВНА. ПОЛИХАЕВ“

„НЕ МЕ ЗАБЛУЖДАВАЙТЕ. ПОЛИХАЕВ“

„КОЙТО БАВНО ВЪРВИ, ДАЛЕЧЕ СТИГА. ПОЛИХАЕВ“

„ПРЪЖДОСАЙТЕ СЕ ВСИЧКИ! ПОЛИХАЕВ“

Творческата мисъл на началника естествено не се ограничи изключително с административната страна на работата. Като човек с широки възгледи, той не можеше да заобиколи въпросите на текущата политика. И той поръча прекрасна универсална щампа, над чийто текст се мъчи няколко дни. Това беше дивна гумена мисъл, която Полихаев можеше да приспособи към всички случаи в живота. Освен че му даваше възможност незабавно да откликва на събитията, тя го и освобождаваше от необходимостта всеки ден да мисли мъчително. Щампата бе направена толкова удобно, че беше достатъчно само да се попълнят оставените в нея празни места, за да се получи злободневна резолюция:

В отговор на ................................. ние, херкулесовци, като един човек ще отговорим с:

а) повишаване качеството на служебните преписки,

б) увеличаване производителността на труда,

в) засилване борбата с бюрократизма, протакането, семействеността и лакейството,

г) премахване отсъствията по неуважителни причини и именни дни,

д) намаляване допълнителните разходи за календари и портрети,

е) общо нарастване на профсъюзната активност,

ж) отказване от празнуване Рождество Христово, Великден, Света Троица, Бпаговещение, Йордановден, курбан байрам, йом-кипур, рамазан, пурим и другите религиозни празници,

з) безпощадна борба с тъпоглавието, хулиганството, пиянството, безотговорността, безгръбначието и перверзията,

и) поголовно навлизане в редиците на дружеството „Долу рутината от оперните сцени“,

к) поголовно преминаване към соята,

л) поголовно преустройване на книговодството към латинската азбука,

а също така с всичко, от което ще стане нужда занапред.

Пунктираното празно място Полихаев запълваше лично, според нуждата, като се съобразяваше с текущия момент.

Постепенно Полихаев се настърви и започна все по-често и по-често да пуска в ход своята универсална резолюция. Стигна се дотам, че той отговаряше с нея на нападките, интригите, насъскванията и безчинствата на собствените си сътрудници.

Например: „В отговор на наглото безчинство на счетоводителя Кукушкинд, който иска да му се заплатят извънредни, ще отговорим с…“ Или: „В отговор на долните интриги и подлите нападки на сътрудника Борисохлебски, който иска извънреден отпуск, ще отговорим с…“ — и така нататък.

И на всичко това трябваше незабавно да се отговори с повишаване, увеличаване, засилване, премахване, намаляване, общо нарастване, отказване от безпощадна борба, поголовно навлизане, поголовно преминаване, поголовно преустройване, а също така и с всичко, от което ще стане нужда занапред.

И чак след като смъмреше по този начин Кукушкинд и Борисохлебски, началникът пускаше в действие късата гумичка:

„ДА СЕ НАКАЖЕ С ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ. ПОЛИХАЕВ“

или:

„ДА СЕ ИЗПРАТИ В ПРОВИНЦИЯТА. ПОЛИХАЕВ“

При първото запознаване с гумената резолюция някои херкулесовци се опечалиха. Плашеха ги многото точки. Особено ги смущаваше точката за латинската азбука и за поголовното навлизане в дружеството „Долу рутината от оперните сцени!“ Обаче всичко се уреди мирно. Наистина Скумбриевич се развъртя и организира освен споменатото дружество още и кръжока „Долу Хованщина!“, но с това се свърши цялата работа.

И докато зад вратата на Полихаев се чуваше вентилаторно бучене на гласове, Серна Михайловна работеше енергично. Стойката с щемпелите, наредени по ръст — от най-малкия:

„НЕ ВЪЗРАЗЯВАМ. ПОЛИХАЕВ“

до най-големия — универсалния, напомняше онзи чудноват цирков инструмент, на който белият клоун със слънце не на гърба, а малко по-ниско свири с пръчици серенадата на Браг. Секретарката избираше приблизително подходящ по съдържание щемпел и подпечатваше с него документа. Най-много натискаше тя сдържаната гума:

„КОЙТО БАВНО ВЪРВИ — ДАЛЕЧЕ СТИГА“

помнейки, че това беше най-любимата резолюция на началника.

Работата вървеше без спънки. Гумата замести отлично човека. Гуменият Полихаев по нищо не отстъпваше на живия Полихаев. "


Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: тьма   
Дата:   19-09-16 17:56

Страхотно, някои ще си ги копирам и ще ги мятам вместо празен прозорец, както напоследък правя - ами нямам време да пиша под всички - празно е равно на нямам думи - а дали от възхита, или обратно - по подразбиране[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: nyamago   
Дата:   19-09-16 18:12

НЕ ВЪЗРАЗЯВАМ. ПОЛИХАЕВ

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: тьма   
Дата:   19-09-16 18:21

ДА СЕ УВОЛНИ БЕЗ ОБЕЗЩЕТЕНИЕ.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: MikeDimit   
Дата:   19-09-16 20:11

„ПРЪЖДОСАЙТЕ СЕ ВСИЧКИ! ПОЛИХАЕВ“

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: iliyanb   
Дата:   19-09-16 21:02

Я кажете: Някаква възможност има ли на база ниво "компютърно програмиране" мързеливо без напъване да се пишат коментари под между 20 и 40 снимки дневно? Да си пусна джаджата и да не се хабя като топ играчите. Да ги редува някак за разнообразие усмивчиците, удивителните и т.н. Да не изглежда баш като от робот. Не държа да се маркират като полезни в последствие [smilie18]. Не ми се щрака при всяка моя снимка пусната за гласуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: radomarinov   
Дата:   19-09-16 21:49

Сигурно има, питай Маца най-добре[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: shamelessEyes   
Дата:   19-09-16 21:56

аз познавам тролове (магарета), много по-добри от някои програмисти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »