Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Полезните коментари
Автор: jumper   
Дата:   19-09-16 22:47

Не ставайте смешни, преди Маца нямаше нищо!

Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: kali222   
Дата:   20-09-16 07:55

Я, колко интелектуално се е развила темата!
И като добавим за по-мързеливите и речника на Елочка Шчукина, мисля, че всеки начинаещ коментатор в този и други форуми може да се ползва от тази тема като ръководство....[smilie5]

Елочка си служеше с лекота и свободно и с тридесет.
Ето думите, фразите и междуметията, грижливо подбрани от нея от целия велик, богат и могъщ руски език:
1. Нахалничите.
2. Хо-хо! (В зависимост от обстоятелствата изразява: ирония, учудване, възторг, ненавист, радост, презрение и задоволство)
3. Знаменито.
4. Мрачен (По отношение на всичко. Например: „мрачният Петя дойде“, „мрачно време“, „мрачен случай“, „мрачен котарак“ и т.н.)
5. Мрак.
6. Ужас (Ужасен. Например при среща с добра позната: „Ужасна среща“.)
7. Хлапак (Към всички познати мъже, независимо от възрастта и общественото им положение)
8. Не ме учете как да живея.
9. Като дете („Бия го като дете“ — при игра на карти. „Срязах го като дете“ — види се, при разговор с отговорен наемател.)
10. Кр-р-расота!
11. Дебел и красив (Употребява се като характеристика за неодушевени и одушевени предмети)
12. Да отидем с файтон (Казва се на мъжа)
13. Да отидем с таксѐ (На познат от мъжки пол)
14. Целият ви гръб е бял (Шега)
15. Ама че го рече
16. Уля (Ласкателно окончание на имена. Например: Мишуля, Зинуля)
17. Охо! (Ирония, учудване, възторг, ненавист, радост, презрение и задоволство.)
Останалите твърде незначителен брой думи служеха като свързващо звено между Елочка и продавачите в универсалните магазини.


Отговори на това съобщение
 Re: Полезните коментари
Автор: тьма   
Дата:   20-09-16 13:30

опаа, това Охо - го употребявам [smilie8]


между другото, като дадоха възможност на фотографите да не се мъчат и режат до определен размер кадрите, от известно време започнах да ползвам екстрата - щракване върху кадъра с мишката - и вместо да се мъча да разбера размазнята, която ми излиза на монитора, какво е - виждам страхотни нещица[smilie24]

та, преди да напишете "Охо" например, щракнете с мишката да видите снимката в другия вариант - така ще ми се наложи по-малко кадри да вадя от Нови предложения[smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »