Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: За портретистите - защо?
Автор: bogdanov   
Дата:   11-09-16 17:41

имам един приятел от франция който също си пада по ситуационната фотография. Хем е нещо, което показваш и ти, хем не е. ;) сам прецени!http://sudor.deviantart.com/



Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: BXMarkov   
Дата:   11-09-16 18:48

charlathan, с удоволствием рассмотрел все, есть немало очень классные [smilie24]
(Разгледах всичките с удоволствие, има много добри измежду тях)

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: BXMarkov   
Дата:   11-09-16 18:55

bogdanov, темата е за портрети не се отклонявай [smilie18] Освен това ти според мен си прекалено краен, може би защото си художник и след чувството, емоцията, според теб трябва да има концепция, да е обмислено, изработено. Фотографията, в повечето случаи обаче е спрял миг,както ти сам каза. Понякога се удава да се разкаже история в този един миг, понякога не....

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: charlathan   
Дата:   11-09-16 19:08

BXMarkov, мерси!
http://www.deryabino.ru/Lenses/Canon_5DsR/20160729.html


http://www.deryabino.ru/Lenses/Canon_5DsR/20160805.html




Публикацията е редактирана (11-09-16 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: bogdanov   
Дата:   11-09-16 20:44

Така, такаааа. Сега... фотоапарата е измислен от художник с определена цел и концепция. Светлопис, писане със светлина, рисуване със светлина и още редица интерпретации по темата. Отдавна никой не спори, че фотографията е различна дейност от изкуството. Разбира се, че има изцепки на концептуално ниво и в изкуството. Диего Ривера е прекрасен фотограф в този смисъл, без камера. Явления, като тези остават единствено примери, че е съществувало и друго отношение към творческият процес. Това в никакъв случай не го прави маловажен, но носи заряда на мъртъв плод. В показаните примери виждам единствено тираджия как чеше топките си.

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: catandgoddess   
Дата:   11-09-16 20:51

Ако снимам някого, защото той е поискал е различно от това да снимам някого, защото аз искам.
В първия случай се радвам, ако човекът е щастлив, но не страдам ако не е.
Във втория само моето настроение е от значение.

И в двата случая водещо остава любопитството. Което може да се накъса на 10 000 под-мотива да снимам, но да се самоанализирам сега не искам[smilie21] .

Линковете на charlathan са пример за снимки, в които сякаш няма значение какво чуства нито автора, нито модела, само публиката. Това е всеотдайно, приемам[smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: bogdanov   
Дата:   11-09-16 21:25

catandgoddess, докато пишем тук, върви биг брадър... чувам го с едното ухо, но не ми се ще да го гледам, защото струва ми се и той е създаден заради същият принцип ;) Безсмислено е, колкото и хубави мотиви да се търсят за съществуването му!

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: тьма   
Дата:   11-09-16 21:49

charlathan [cool] вот и настоящие фото портреты

браво, истинска фотография, каквато трябва да бъде една портретна Фотография


богданов, не се излагайте с руския, а ако не Ви харесва истинската фотография, не е нужно да я заклеймявате Свише


Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: petrov88   
Дата:   11-09-16 21:55

И какво и е портретното на тая фотография горе? Половината от хората на снимките горе сигурно не знаят, че присъстват на такива. Ходили сте в галерии, гледали сте портрети..

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: catandgoddess   
Дата:   11-09-16 21:56

Зеленият озъбен емотикон при мен най-често замества ирония, граничеща с циничен сарказъм и самоприсмех... или само присмех.

Продай си телевизора Богданов, ще се спасиш от ...разни неща и ще си модерен[smilie5]

Аз нямам телевизор, най-често казвам, че старият се е счупил и нямам време да ходя да избирам нов... преди казвах истината, но е твърде сложно[smilie5] После за кратко казвах, че не мога да си го позволя, но ми омръзна.


Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: charlathan   
Дата:   11-09-16 22:05

Мерси!
http://www.deryabino.ru/Lenses/Canon_5DsR/20160806.html

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: bogdanov   
Дата:   11-09-16 22:57

catandgoddess, браво на теб:))) Като от калъп сте изляти. Имам безброй познати "без телевизор". Всъщност май само аз имам от обкръжението ми. Къде да го продам, като никой не го иска. Всеки е прегърнал идеята за безтелевизорното пречистване :) Като сълзички сте всички . Телевизора ми е голям, даже огромен. Аз рядко го гледам, но ми е кеф. Вдъхновяват ме звездичките, като не е настроен. Обичам и да го слушам. Абе готино си е. Купи си! Няма да съжаляваш! Тя чистотата, ако си я носиш, ще си остане! :)) (зелен озъбен емотикон не виждам) цвета на който казваш зелен се нарича по друг начин ;) Иначе убедително защитаваш неясни казуси ;)

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: bogdanov   
Дата:   11-09-16 22:59

тьма, с руският държа да се изложа в случая, ако позволите!

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: catandgoddess   
Дата:   11-09-16 23:54

[smilie5] този е, досега го виждах като зелен, но за теб ще се постарая повече с наименованието. Утре ще го проверя на ФШ и после гугъл. Ако го знаеш - кажи.

Ще си купя телевизор. Дори и да не ме зарадва, пак ще си купя.

Имаш ли куче?


Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: mmjm   
Дата:   12-09-16 00:55

А рибки?

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: Lycan   
Дата:   12-09-16 02:06

..бях си казал да не пиша повече на това място, но каждей человек очет ябад, блядь, от безделия совсем охуели! Не съм си представял, че от 5DsR могат да излизат толкова калпави неща и още по-малко, че някой би ги показвал изобщо [smilie5]


Темата предполага нещо много различно

.

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: batsali   
Дата:   12-09-16 04:06

Портрета е кражба. Така де, ако не е режисиран, е кражба. Портрети плющя почти изцяло на роднини и приятели и не с цел те да се харесат, а за да запечатам това, което съм усещал в даден момент и съм видял в тях. Много лица са красиви в стазис, но някои стават красиви най-вече в частите от секундата между две емоции. За да запечаташ искрена емоция в нагласен портрет трябва и ти и модела да сте на една вълна и да има добра комуникация. Това за мене е страшно трудно за постигане, дори с много близки хора, затова си крада. [smile] Много егоистичен жанр е портрета за мене, но и възможност да покажа на другите как аз ги виждам и досега никой не е казал "Въй как си ма фанал, да я триеш тая" [smilie5] В огледалото можеш да видиш себе си, но не и как другите те виждат. Интересно е това. Наистина пленяващи нагласени портрети стават главно тогава, когато модела е добър актьор и знае какво казва с изражение и поза. Иначе се получават портретите на мацки, които гледат неадекватно, насилено мръсно и са в явно неестествена и неудобна поза, каквито мисля всички сме виждали в този форум, а и другаде. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: rimohit   
Дата:   12-09-16 10:33

Хубаво е да се научим да правим разлика между портрет , снимки на хора , концептуален портрет и други. Хубаво е да се опитваме да категоризираме своите неща . Поне да се опитваме..

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: CDman   
Дата:   12-09-16 15:28

Не знаю что плохое находите в портретах charlathanа.

На базе профиля он wildlife фотограф пошел на "охоту" красивьйх девушек.

Девушки заснятьйе не в унизительньйх ситуациях, в смисле разголеннйх или что подобное и я уверен, что если увидят свои фотографии они бъй понравились их.

И другое - работьй мне понравились потому что нет ни одной B/W фотографии.

БГ

Не знам какво лошо намирате в портретите на charlathan.

Като гледам профила му е wildlife фотограф тръгнал да "ловува" хубави момичета.

Самите момичета не са хванати в унизителни ситуации в смисъл да са разголени или нещо подобно и съм сигурен, че ако видят снимките ще си ги харесат.

И друго, което ме грабва - няма нито една B/W снимка. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: тьма   
Дата:   12-09-16 15:31

Според моето лично мнение - портрет търсете само в живописта, във фотографията е - или снимка за паспорт, или открадната снимка на човек на улицата, или нагласена снимка на някого, който рядко знае къде да си сложи ръцете, а да не говорим, че не знае къде да дене очите и мислите в тях, ако ги има.

Както някой каза нагоре - портрет във фотографията може да се получи само при добър фотограф-режисьор и модел-артист.

Богданов, с руския - ок, делай что хочешь, ама с българския пълен член - че вземи най-сетне го научи, ....


Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   12-09-16 16:37

Защото ми е хубаво да снимам хора,нямам какво да добавя.
[shtrak]
+котенца също обичам да снимам https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/cat3.gif




Публикацията е редактирана (12-09-16 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: charlathan   
Дата:   12-09-16 18:11

CDman, мерси!
Днес снимах няколко портрети:
http://www.deryabino.ru/ptaha/20160912/20160912.html

Снимал без разрешение.
850мм (500L + х1.7).



Публикацията е редактирана (12-09-16 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: philip   
Дата:   12-09-16 18:19

Портрет май беше:
А. Вертикална снимка с поне 1 човече вътре.

но за по сигурно:
Б. Кадър на 1 или повече лица от форумен експерт по темата, без значение къде, как и защо...


Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: CDman   
Дата:   13-09-16 08:47

charlathan написа:

> CDman, мерси!
> Днес снимах няколко портрети:
[smilie24]


> Снимал без разрешение.[smilie5]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За портретистите - защо?
Автор: axlastro   
Дата:   13-09-16 10:26

Тъма, за това с ръцете съм съгласен. Проблем е. Иначе аз няма да си казвам защо снимам хора, защото аз самият не знам дали вече искам да го правя... Сякаш беше за да компенсирам нещо, което ми липсваше. Сега се чудя какво искам да снимам. Май пак ще са хора, просто по определен начин...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »