Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   10-09-16 02:03

Много съм объркана и имам нужда от помощ от човек с опит. Искам да си купя фотоапарат, но избора е много труден като не разбирам много, много.
Търся нещо, което на първо място да е леко и да мога да задуржа с една ръка, да се снима лесно с него, защото ще се използва и от семейството, да снима добре на не добре осветени помещения и да мога моментално да уловя шугавият ми син. Не съм опитна с апарата ще снимам главно детето и по екскурзии. Снимала съм малко с канон 40д, но ми в много тежък, а и обектива му беше 17-85мм и той доста голям и тежък и много тъмен. На закрито не се справях добре с него, много бавно намираше фокус, а докато осъзная какво трябва да бутна съм изпуснала момента. Стана много дълго за което се извинявам и ще чакам предложения

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: baraba   
Дата:   10-09-16 02:54

Ако се продава модел дето сам да снима, то другите модели няма да има кой да ги купува,всеки фотоапарат снима според това колко струва

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: quazimodo   
Дата:   10-09-16 04:15

Sony RX 100 от III нагоре[smilie3]. Не прочетох нищо за финансови ограничения та значи цената не е проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Pavlov   
Дата:   10-09-16 08:08

Вярно, няма бюджет. Аз предлагам Sony A6300, с някакъв твърд светлосилен за снимане в помещение, и нещо с по-голям обхват за екскурзии.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-09-16 08:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: asahi   
Дата:   10-09-16 09:02

Кой се дави? А ако се дави какво ще вика?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Don_Diego   
Дата:   10-09-16 09:26

" а и обектива му беше 17-85мм и той доста голям и тежък и много тъмен"

* * *

Няма как светлосилен зуум да не е голям и тежък. Не може "хем душата в рая, хем...", нали?

Ориентирай се към безогледалка (в твоя случай явно без значение каква система) или сапунерка с малки размери и светъл обектив... фокусирането на тъмно е друга бира- като те чета, сигурно си искал да снимаш подвижни обекти в някакъв сумрак или помещение с оскъдна светлина за системата с която си разполагал. Високо исо (хубава матрица с модерен процесор) и светъл обектив и ще ковеш аф-то в тъмното. Приготви си кинти.

А и да, вземи прочети малко кое как, за да не се пулиш в тъмното с настройките.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Pavlov   
Дата:   10-09-16 09:41

asahi написа:
> Кой се дави? А ако се дави какво ще
> вика?

При давене се вика "F1, F1!!" [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-09-16 09:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: valen_tin   
Дата:   10-09-16 10:00

17-85 не е светлосилен обектив и също така е по-скоро лек обектив :)

снимането на деца си е равносилно на снимане на спорт - трудно се хваща кадър, фокус и има много снимки за триене.

най-лесен и евтин вариант е апарат подобен на горе предложеното сони rx100 III - ако се снима с вградена светкавица вътре могат да се хванат моменти, но това си е според мен сериозен компромис с качеството на снимката.

Моят вариант за такива снимки вкъщи е canon 100D, Sigma 18-35/1.8, светкавица canon 430ex2 (отразена обикновено от тавана) ... снимките стават супер, ама нито е леко нито е евтино [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   10-09-16 11:44

Надявам се и за бюджета да помогнете малко. Той зависи за колко ще продам тозо 40д, който е на около 10 000кадъра единствената забележка е леко изтърканата капачка на обелтива иначе си е с кутията, книжките, диска,карта 1гб и една 8гб и чисто нова раничка.



Публикацията е редактирана (10-09-16 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: quazimodo   
Дата:   10-09-16 12:01

При наличието на 40Д може да се направи един компромис, да се купи Сигма 30/1.4 плюс посочената по-горе светкавица 430ЕХII. За снимки в помещение комбинацията е достатъчно добра. Иначе продажбата на 40-така и наличния обектив със сигурност ще се протоооочи във времето. Тялото е достатъчно добро, но вече не се търсят подобни антики. Обективът, независимо, че е проектиран заедно с тази камера, също е далече от търсените и предпочитани канонски зумове, защото е тъмен и в повечето случаи мазен.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   10-09-16 12:03

От eBay може да се закупи за около 300лв, така че можеш да си направиш сметката.

Бюджет винаги има и за повечето хора той е до 1000лв, ако е малко по-ентусиазиран може да скочи до 2000лв.

а6000 е очевиден избор макар, че за мен (и за Sony) APS-C E-mount е умряла система, но ако не се търсят качествени и достъпни обективи, ще свърши работа и най-важното ще се впише в някакъв разумен бюджет/тегло.



Публикацията е редактирана (10-09-16 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   10-09-16 12:11

Просто е изключено да запазя този, защото ми е много тежък, а и искам нещо което може да взимам с мен без допълнителна светкавица. Ще го пусна да се продава пък каквото стане (да съм мислила какво съм купила), но нз на каква цена да го пусна

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: BXMarkov   
Дата:   10-09-16 13:01

Е като не знаеш на каква цена, пусни едно търсене в базара и ще разбереш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: steeens   
Дата:   10-09-16 20:30

400 ако успееш да вземеш, ще Ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Pavlov   
Дата:   10-09-16 21:53

steens - 400? [smilie11] За 40D и EF-S 17-85 IS ?
Пуснат е за 600, и мисля, че е добра цена. Лошото е, че няма много търсене. 40D е от моделите на Canon, на които затворът се скапва дори и да не се ползва, само от стоене. А и резервни части се намират трудно. Така че хората ги избягват.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   10-09-16 22:11

По-рано днес го пуснах в olx точно за 600 дано за го пожелае някой иначе за затворът не го знаех, но за сега е здрав. Утре ще го пусна и в базара

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: vkk1   
Дата:   10-09-16 22:13

редактирано, жената няма нужда от помощ.



Публикацията е редактирана (12-09-16 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   10-09-16 22:13

Иначе обмислях ако успея да го продам да си взема никон този път и конкретно д3200, вие какво ще кажете

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   10-09-16 22:22

Аз съм никонджия, но конкретно този не ти трябва... в почти всяко едно отношение е сходен с настоящия...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: steeens   
Дата:   10-09-16 22:25

Pavlov , само за 40д , обектива не съм го смятал...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: steeens   
Дата:   10-09-16 22:32

Alexgm написа:

> Иначе обмислях ако успея да го
> продам да си взема никон този път и
> конкретно д3200, вие какво ще кажете


От трън та на глог. Търси нещо безогледално, но първо кажи бюджета, за да може да се дават конкретни предложения.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   11-09-16 01:07

Добре да кажем 500 макс 600 и ще помоля да казвате плюсове и минуси на моделите, които предлагате.приоритет ми е теглото и възможност за снимане на закрито

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Pavlov   
Дата:   11-09-16 08:38

Alexgm, едно от изискванията ти е да можеш да снимаш деца в помещение. За което, според мен, ти трябва матрица, държаща на по-високо ISO, и доста сериозна автофокусна система - бърза, и способна да работи на слаба светлина. Затова ти предложих А6300. Беше съвсем сериозно, а ти не му обърна внимание. Както и да е.
D3200 ще е горе-долу същата работа, особено ако е с китовия 18-55. Нещо светлосилно от рода на 35/1.8G също няма да помогне.
Изобщо, ако бюджетът е само 600 лв - по-добре снимай с телефона. Поне винаги е с теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: BEYA   
Дата:   11-09-16 08:44

sony NEX

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: vkk1   
Дата:   11-09-16 11:40

защо ли си губих времето да пиша ...
взимай никон д3200, щом ти харесва, трябваше с това да започнеш. Супер е, спрямо сегашното ти тяло има само плюсове. Спрямо други в този ценови клас има основно минуси.
Как да е, нета е голям, инфо има за всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: ombre   
Дата:   11-09-16 12:00

И аз мисля,че 600лв е крайно недостатъчно,най добрия вариант е некс 6 за тия пари и то само тялото ,до 1000-ка може и А6000 с 16-50.Щом теглото е преоритет,защо ти е друг дслр,макар и лек,пак ще е по тебък и обемист от една безогледалка.Не казваш и дали ще инвестираш в обективи,но ако за всичко цената е 600 лв,наистина е по добре само тела да се ползва,просто тия пари не стигат за нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   11-09-16 12:10

Не ти обърнах внимание, защото този апарат е нов и дори го няма тук. С телефона всички знаят какви снимки вадят, а вчера като ги изкарах на хартия още повече ме хвана яд. Аз искам да си взема нещо втора ръка, а не ново и би трябвало да има все нещо моето поне малко да ми покрива изискванията.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: ombre   
Дата:   11-09-16 14:48

Ясно,е, е тела е супер компромис,това е в кръга на шегата,но сумата която си обявила е толкова ниска,че е невъзможно да вземеш по хубаво тяло от това което имаш и с светъл обектив,който сам по себе си е поне 250 лв втора ръка,/например на никон 50/1.8 G/.На каквото и марка да се спреш,оптиката не е евтина за съжаление,избора е голам,но с по различен бюджет.Успех с избора и на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: quazimodo   
Дата:   11-09-16 14:55

Ами Некс с 16-50 стабилизиран, за какъвто ти стигнат 600 лева. Но понеже Некса и неговите положителни качества са малко преекспонирани, аз бих разгледал и Олимпусите. За тези пари може да се вземе нещо с двоен кит и да се снима, да се снима, да се снима...[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Pavlov   
Дата:   11-09-16 15:01

quazimodo - кой е Olympus-ът (тяло+обектив) за до 600 лв, който има достатъчно бърз и точен автофокус на слаба светлина, за да може с него да се снимат "шугави" хлапета в стая?...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Konstantinov   
Дата:   11-09-16 15:08

Никон 7000 се намира на ниска цена,и фокусира веднага, но съм снимал само на слънце това лято беше с китовия и наистина е много по-бръз от моя некс и олимпус с които снимам.Визьорът също е добър.Моя близка специално го е взела на местото на канон 40д, за да снима дъщеря си на година половина която непрекъснато скача и тича.
Най добре да пробвате преди да купите,дали ви върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: bg2014   
Дата:   11-09-16 18:12

Явно нещата няма да се разминат със сапунерка.
Един вариант който ще изпълни изискванията е следния:
Никон от трета серия - 3200, 3300. Малък но с големи възможности и евтин. Снима и full HD видео. Плюс един обектив 50 или 35 на 1.8 и ....детето е на фокус. За жена 7ма серия си е голям и често ще остава в къщи. Лично мнение. Дали кове фокуса зависи от задапаратното у-во.
Успех!

П.С. Ето снимка с 3100 с китов обектив.
И още една снимка с Д3200 с китов.



Публикацията е редактирана (11-09-16 18:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   12-09-16 00:45

bg2014 благодарско

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 01:17

Сони RX100

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: quazimodo   
Дата:   12-09-16 08:41

написа:

> Сони RX100

Отдаааавна го предложИх ма не го отразиха извъобще. Явно на колежката и импонират големите и черни апарати, нищо че пищи за теглото[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 09:39

Да, странно. Никон д3200- от всички греди-най-голямата. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-09-16 09:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 09:52

Никон д3200 е удобен, докато снимаш на ауто с него-има два бутона и една врътка на кръст.Като ще снимаш на ауто, или приоритет на бленда, защо ти е голям и черен апарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: mmjm   
Дата:   12-09-16 09:54

За тежест.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: crocodile   
Дата:   12-09-16 10:13

Според мен най добре е да продаде и апарата с обектива и телефона и да си купи .....Galaxy S7 .... лек, бърз , на лошо осветление се справя добре и има страхотна основна и добра предна селфи камера.
Върнах се от море и всички снимки са ми от телефона..апарата си почиваше в раницата в хотела.
Но ако държите все пак да снимате с фотоапарат..ориентирайте се към компактен вариант , особено ако снимате собствените си деца и нямате асистент който да ги гледа. Да търчите с голям апарат с монтирана светкавица отгоре след децата и хем да ги снимате хем да ги пазите от бели не е вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: vkk1   
Дата:   12-09-16 10:47

crocodile, забрави да ти обърне внимание. Тя а6300 не отрази, къде телефон ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 10:54

Помогнете ми да разбера нещо, моля.

Факти:
- Всички DSLR-и могат да имат потенциален проблем с авто-фокуса (вероятно тук бъркам и важи само за Nikon)
- Само серии над средното ниво имат вградена микро-корекция, а ако нямат отиваме в сервиза

Въпроси:
- защо същестуват подобни боклуци, като ниско и средно ниво DSLR-и?
- защо някой ги купува?
- защо се произвеждат?
- зашо говорите за тях?
- защо ги препоръчвате на жената?



Публикацията е редактирана (12-09-16 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 11:00

Произвеждат се, защото се купуват.Заради бранда :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: quazimodo   
Дата:   12-09-16 11:01

Друже, пИйни една студена вода! Успокой се и почни пак да четеш темата, но от първия пост и не по диагонал. Това по отношение на препоръките към девойката.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: mmjm   
Дата:   12-09-16 11:03

Данил не читатель, Данил писатель.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 11:04

В продължение на месец се чудех на Nikon D5500, докато случайно не попаднах на тема, където един колега беше споменал да се внимава за този проблем.
Като нов в обласста, останах направо шокиран и моментално реших никога да не си купя DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: quazimodo   
Дата:   12-09-16 11:22

Аз пък съм се зарекъл, че никога няма да си купя нещо, което снима, води се фотоапарат а няма оптичен визьор[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Kalimas   
Дата:   12-09-16 11:35

Познавам хора, които с един светъл обектив и един дълг още си карат с 40D и досега не са имали проблеми с детски снимки и скорости. Може и някоя по евтина светкавица с възможност за насочване към тавана и не ти трябва друго.

Като цяло - не виждам смисъл, щом е наличен 40D да не му се вземе един от 24/2.8 СТМ, 40/2.8 СТМ, 35/2, 50/1.8 (II или STM ).

Ако 40D ви е голям, неудобен и не може да се справите с него - защо друг DSLR? Нали знаете, че за добри и бързи снимки на лоша светлина, пак ще трябва по-светъл обектив? А те са тежки. Така че минимум около килограм - тяло + обектив.

Аз бих послушал съветите за безогледалка или RX100.

@surr3a1 кат' не ти изнася брака на автофокуса - снимай ръчно, не е забранено. [smilie3] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: boqnkov   
Дата:   12-09-16 11:40

Още един глас за сонито! Ако държите на огледално рефлексен и малък избора е един: канон 100д с обектив 24/2.8 или 40/2.8. Аз съм с такъв и ми е огромно удоволствие да си го разнасям с мен навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   12-09-16 13:34

Не съм казала, че държа на опреденен апарат, но искам най-доброто за парите с които разполагам. Вчера ходох до технополис за да разгледам безогледалните и чесно почти всички бяха пък прекалено мънички и се чудих как да ги хвана, само а6000 ми се стори по удобен за хващане, но не разполагам с такива пари.говорих за никон 3200,защото сравнение с моя и доста други е мн лек, а не и мн голям и мислех, че е добър компромис за тези пари.вие се сърдите, че не ви отразявам, но не ми и казвате какво ще получа от предложените от вас модели и какво няма.помолих по горе сами казвате + и - така ще ми помогнете при избора, а не като пуснете просто един коментар с марка и модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: bg2014   
Дата:   12-09-16 13:51

Понеже разбуних заспалите съвети и тема та да ви отговоря на зададените въпроси:
1. Давам съвет от ЛИЧЕН ОПИТ. Не оспорвам чужд съвет.

И защо всичко това ви дразни вас лично?
Какъв опит имате с тези апарати, че толкова ги мразите?



Публикацията е редактирана (12-09-16 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Pavlov   
Дата:   12-09-16 13:51

Автофокусната система на Nikon D3200 не е достатъчно добра, за да снимаш спокойно на слаба светлина. Още повече, че много скоро ще искаш да смениш китовия 18-55VR с някой твърд светлосилен. И това най-вероятно ще е 35/1.8G. Неговият бавен мотор допълнително ще допринесе за пропуски във фокуса.
Ако ще е DSLR, присъединявам се към колегата по-горе за Canon. Някой твърд STM обектив, с тяло от рода на 650D/700D, или ако ти идват големи - 100D, ще е по-удачен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 14:07

@bg2014: фотоапарат, който няма фокус какво точно е, и как което и да е друго качество има значение?

Може би е проблем само на Никон, но нета е пълен с описания как да си проверим апарата дали има проблем с фокуса, следователно не е нещо инцидентно.

Аз опит нямам, не съм притежавал, но поради описания проблем никога няма да си купя подобно изделие.

Идеята ми е, че всеки новопрохождащ член на форума, питащ за нисък/среден клас ДСЛР (в частност Никон), трябва да бъде предупреден, че може да си купи апарат, който не може да фокусира, следователно е боклук!



Публикацията е редактирана (12-09-16 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 14:16

От никон д3200 до никон д810 практически няма никаква прилика.Всъщност единственото общо нещо е надписа.Това,че щото в наса купили такива никони, дай да купуваме ниския д3200. Ето това имах предвид,като казах,че се произвеждат нисък клас никни, защото се купуват.З заради бранда.д3200 е чипарски апарат, като за същите пари ще си купиш безогледалка или хай енд сапунер, които ще го бият и блъскат по удобство, предимства и качества много кратно.Въобще да купуваш нещо,само защото е еди коя си марка е късогледо. Утре така ще сложат на някое лайно надпис никон,сони, айфон или самсунг и ще ви го продадат.То не че вече не го и правят,де :)



Публикацията е редактирана (12-09-16 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: mmjm   
Дата:   12-09-16 14:23

Заглавието е неподходящо по ред причини.Формулирай темата така: Нали е подходящо да сменя моя 40Д с Д3200. С тази формулировка никой няма да си мисли, че умираш, а и предполага положителен отговор та спокойно да вземеш това, което си избрала вече.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-09-16 14:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: dtangelov   
Дата:   12-09-16 14:37

При бюджет от 600 лв., по добре да се снима с телефон, но ако към тях се прибавят още толкова (от продажбата на настоящия апарат), препоръчвам
Panasonic Lumix DMC-LX100.
Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: vkk1   
Дата:   12-09-16 14:44

вие се сърдите, че не ви отразявам, но не ми и казвате какво ще получа от предложените от вас модели и какво няма.помолих по горе сами казвате + и -

Егати и потресаващата наглост! Хората изтрещяха тотално!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 14:53

@vkk1: хаха, нали?

@Alexgm:
Госпожо/це, идеята на съветите от колегите е да вземете съответния модел/марка и да отворите Гугъл, след което да започнете да четете спецификации, сравнения и ревюта. Това продължава докато откриете предложен модел, на който недостатъците да са приемливи. През това време ще се изчела толкова много ревюта и мнения, че ще имате идея какво да гледате и за какво да внимавате.

За 600лв и телефон хубав не може да се купи...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   12-09-16 15:36

Благодаря за мненията. От няколко дена се ровя в темите,еми то почти няма няма човек, който да си каже мнението, без да го наложи сякаш е най-компетентното и другите трябва да го приемат ако не се почва 'аз що си губих времето' и се държите подигравателно. То пишман ставаш, че си поискал мнение тук. То или предизвикваш някой скандал или излиза, че си нагла и иска невъзможни неща. А вие големите фотографи, като си купите системите за по 2бона и ставате едни разбирачи.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-09-16 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Bess_bg   
Дата:   12-09-16 15:46

Все още имам 40Д за второ тяло и освен теглото друг недостатък не виждам. Аз не го и не съм го ползвала с китак, а с по-бързо фокусиращи обективи за спорт/деца. Снимала съм успешно шорттрек в Зимния/Славия (където хич не е светло). Разбира се ако размера и теглото са проблем (което за много хора е така) има и много други решения от безогледалните камерки (за телефоните да не говорим :) ).

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: ombre   
Дата:   12-09-16 16:16

Всъщност макар и по различен начин,всеки един пост е публикуван за да ви помогне,все пак пишем вв вашата тема...:),просто не четете избирателно и нямам в предвид различните постове...:).Няколко пъти ви се каза,че за тази сума няма как да стане,дслр-а е тежък,безогледалката е малка,демек нито едното...опцията е да останете с техниката която е налична,обаче защо не погледнете нещо втора ръка?А6000 се намира около 800 лв с китака,не вярвам да е проблем да извадите още 200 лв,двата големи магзина,а и не само те,предлагат и на изплащане.Предполагам сама разбирате,че с толкова ограничен бюджет каквото и да се предложи едвали ще покрие очакванията ви,понеже имам чувството,че очаквате нещо в пъти по качествено от това което ви дава вашия канон.Не казвате и дали ще сменяте стъкла.Разгледайте базара на форума,пълно е с техника.X-1 на фуджи също можете да му обърнете внимание,поне като размер мисля,ще ви пасне една идея по голямо от А6000 и по малко от дслр.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   12-09-16 16:41

Аз точно втора ръка търся.ако е безогмедален ислах да е от по едрите. За обектив искам попринцип още един, но сега пари нямам. Знам, че 600лв са малко, но чак пък нищо за тях

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: dtangelov   
Дата:   12-09-16 17:13

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=79876
Ето едно предложение влизащо в бюджета.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=194
Това е ревюто във ФФ
а бъдеще и един 45/1,8 за портрети за около 400 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: dtangelov   
Дата:   12-09-16 17:30

Линковете не се получиха за това пращам от ново [smile] https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=79876

Това е едно бюджетно решение.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=194

Това е ревюто във ФФ (Не препоръчвам обектива 12-50 поради по големия му размер)
а бъдеще и един 45/1,8 за портрети за около 400 лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: vkk1   
Дата:   12-09-16 18:16

Ето един от "по-едрите" :
http://www.photographyblog.com/reviews/sony_a3000_review/

Същия некс 3, но в по-голяма кутия, за хора, за които "размерът има значение"!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   12-09-16 20:39

Гледам на някой тела на пише м5, на някой м5 2, каква е разликата

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: dtangelov   
Дата:   12-09-16 21:14

Е-М 5 м2 е следващата версия. Има няколко подобрения като 5 осна стабилизация, пиикинг и др., но и цената доста надхвърля бюджета който е посочен.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: bg2014   
Дата:   12-09-16 22:25

surr3a1 написа:
@bg2014: фотоапарат, който няма фокус какво точно е, и как което и да е друго качество има значение?

Аз опит нямам, не съм притежавал, но поради описания проблем никога няма да си купя подобно изделие.


Прочето написаното с дебел шрифт. Това визирах в преден пост като казах и ще се повторя:
Странни хора сте тези, които знаете малко, а си мислите, че знаете всичко. Пиши си за твоя опит и не се прави на знаещ в нещо с което нямаш опит.
Колегиален съвет. Аз за Оли и Сони не пиша, въпреки, че имам опит, но е недостатъчен за да се правя на знаещ.
И не се сърдете. Все пак си говорим колегиално и не трябва да се обиждаме или засягаме. Просто да споделим това-онова и да се усмихнем накрая.
[beer]



Публикацията е редактирана (12-09-16 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   13-09-16 09:34

@bg2014: не става въпрос за сърдене, колега, а по-скоро е разочарование. Бях готов да си купя Никон и едва ли не в последния момент прочетох за тези проблеми.
Как да направя покупка, когато апаратът може да има проблеми с фокуса, и то с някои обективи? На сервизи не вярвам, а и да си купя нещо и да го пращам към сервиз - не ми е мечта.
Ще го кажа и по друг начин: точно по този проблем, наистина не бих искал да пиша от личен опит.

Поздрави и хубав ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Nikolas666   
Дата:   13-09-16 09:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: vkk1   
Дата:   13-09-16 10:11

Ако мислиш, че Никон имат проблеми с фокуса, питай някой с канон и 50 1.8 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   13-09-16 11:32

Какви са фактите:

- всички ДСЛР-и могат да имат проблем с фокуса
- проблемите не е нужно да са с всички обективи, може да са с някои
- високите и скъпи класове могат да си ги решат сами
- ниски и средни класове отиват в сервиз

Кое точно не е ясно и кое не съм разбрал правилно?

То пък остава да дадеш 3 бона за фотоапарат и да не може да си оправи сам фоукса...!

Нормалните хора купуват нисък/среден клас тела. Всички те при евентуален проблем отиват директно в сервиза.

Следователно всеки нормален човек тръгнал да си купува голям-черен кютук, трябва да внимава много!



Публикацията е редактирана (13-09-16 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: m.djorov   
Дата:   13-09-16 11:44

Кое е това тяло за 3 бона без възможност за фина настройка на АФ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   13-09-16 11:48

Колега, бързо четем, но бавно осмисляме!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: bg2014   
Дата:   13-09-16 11:53

Да де, затова си говорим така кротко. Това в този форум е рядкост. Двама опоненти да спорят без сеир за останалите. Това ми допада и затова взимам отношение няколко пъти. Иначе просто пиша и ... мълчание.
Аз проходих за втори път във фотографията преди няколко години. След времето на лентовите апарати ( до 91 година) снимах със сапунерки и имам безброй спомени. Едва през 2014 г. си взех никон Д5100 и ... отново в джаза. Да снимаш не се забравя. Това, което важи за лентата си е валидно и за цифровите. Трябва да се научи ОБАЧЕ едно важно правило за цифровата фотография:
"Тя е безкомпромисна към всяка грешка на фотографа, дори дребна."
Толкова са точни и усъвършенствани, че това е основно правило. Добави и програмите за обработка и ето ти един цял свят от светлина.
Имал съм 3100, 3200, 3300, 5100, 5300 и сега Д3. Няколко Канона за кратко и това е. Това са фотоапаратите. Имам камера Сони която също е перфектна и съм много доволен. Въобще цифровите системи са прекрасни.
Сега, че на някой не му допада някой модел ... че кой модел допада на 100% от собствениците? Но да се пишат неверни неща е грешка.
Всеки модел има слабо място. Не всеки обаче го открива. Аз проблеми с фокуса не съм имал въпреки многото обективи с които съм снимал. По-късно. нисък клас апарати и част от евтини обективи
Какъвто и избор да направи човек НЯМА да е последен. Ако човек иска да се развива - минава на следващо ниво и на следващо и така. Но все от някъде трябва да се започне. Най-важното е да не се хвърлят заблуди. Финия фокус е голяма екстра за професионалисти. Дори с 10 стъпки да има разлика едва ли че го усетиш. Настройките на фин фокус са от -20 до плюс 20 и малцина са тези, които знаят каква е разликата на -10 или плюс 10.
Та заради доброто на всички нас се хабя с думи.



Публикацията е редактирана (13-09-16 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Nikolas666   
Дата:   13-09-16 12:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: vkk1   
Дата:   13-09-16 12:07

surr3a1, твърденията ти са верни, безспорно.
Но това с фокуса не е толкова масов проблем, колкото изглежда.
Аз съм сменил около 10 обектива на Никон и първият, с който имам проблем и то само на определени дължини, е 80-200 2.8, който обаче е от далечната 1990 година - нормално е все пак да не се сработи перфектно с тяло от 2010 и да не се налага калибриране.
Никога не съм имал проблеми с обективи дори на 1.8, както и тамрон, сигма и т.н.
При безогледалките, шансът за проблем с фокуса е по-малък, заради принципа на работа при тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   13-09-16 13:10

Благодаря за отговорите!
Наистина информацията ми е малко и то най-вече от теми тук във форума.
Като човек, който разбира малко, се "плаша" лесно.

Радвам се да разбера от вас, че проблемът макар и известен, е относително рядък, и е в зоната на изключенията.

bg2014: [beer]



Публикацията е редактирана (13-09-16 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: bg2014   
Дата:   13-09-16 13:44

Най-после видях тема в която да няма обидени. Благодаря ви, колеги!
Наистина е по-хубаво без омразата....без значение кой е прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: mmjm   
Дата:   13-09-16 14:09

И моите още 5ст. Съветвахте колежката да вземе безогледалка. С оглед ограничаване на теглото добре, но опитът ми с оли е-рм1, е-рl5 и е-р5, показва, че фокусирането на динамично движещ се обект при слабо осветление е тото(с обективи 14-42r2, 45/1.8 и 3-те сигми) панасониците са значително по-бързи, но някои колеги не харесват картината им, за сонитата съм чувал, че са по-тромави от олимпусите но като качество на изображението ги отвяват(по-голямата матрица не е за пренебрегване). Мисля, че дслр ще се справи по-добре при подобни условия.
Изобщо при избор на такава техника трябва да се пипне лично по възможност за повече време и да се обмислят компромисите, които сме готови да направим. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   13-09-16 14:29

Преди време прочетох един много елементарен, но изключително добър съвет тук, а именно "Вземаш набор от снимки и съпоставяш при какви условия си ги снимал. От съпоставката си вадиш изводите за следващата покупка".

След морето тази година, имах около 420 снимки, като около 280 бяха от 18 до 56мм на 1.5 кроп. Чудех се дали да си купя Olimpus 12-40 2.8 Pro, и тази елементарна съпоставка ме убеди, че е добър избор.

Иначе казано, авторката може да направи подобна съпоставка и да види на колко тъмно снима, при какви скорости, исо и тн.



Публикацията е редактирана (13-09-16 14:35)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »