Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   10-09-16 02:03

Много съм объркана и имам нужда от помощ от човек с опит. Искам да си купя фотоапарат, но избора е много труден като не разбирам много, много.
Търся нещо, което на първо място да е леко и да мога да задуржа с една ръка, да се снима лесно с него, защото ще се използва и от семейството, да снима добре на не добре осветени помещения и да мога моментално да уловя шугавият ми син. Не съм опитна с апарата ще снимам главно детето и по екскурзии. Снимала съм малко с канон 40д, но ми в много тежък, а и обектива му беше 17-85мм и той доста голям и тежък и много тъмен. На закрито не се справях добре с него, много бавно намираше фокус, а докато осъзная какво трябва да бутна съм изпуснала момента. Стана много дълго за което се извинявам и ще чакам предложения

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: baraba   
Дата:   10-09-16 02:54

Ако се продава модел дето сам да снима, то другите модели няма да има кой да ги купува,всеки фотоапарат снима според това колко струва

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: quazimodo   
Дата:   10-09-16 04:15

Sony RX 100 от III нагоре[smilie3]. Не прочетох нищо за финансови ограничения та значи цената не е проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Pavlov   
Дата:   10-09-16 08:08

Вярно, няма бюджет. Аз предлагам Sony A6300, с някакъв твърд светлосилен за снимане в помещение, и нещо с по-голям обхват за екскурзии.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-09-16 08:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: asahi   
Дата:   10-09-16 09:02

Кой се дави? А ако се дави какво ще вика?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Don_Diego   
Дата:   10-09-16 09:26

" а и обектива му беше 17-85мм и той доста голям и тежък и много тъмен"

* * *

Няма как светлосилен зуум да не е голям и тежък. Не може "хем душата в рая, хем...", нали?

Ориентирай се към безогледалка (в твоя случай явно без значение каква система) или сапунерка с малки размери и светъл обектив... фокусирането на тъмно е друга бира- като те чета, сигурно си искал да снимаш подвижни обекти в някакъв сумрак или помещение с оскъдна светлина за системата с която си разполагал. Високо исо (хубава матрица с модерен процесор) и светъл обектив и ще ковеш аф-то в тъмното. Приготви си кинти.

А и да, вземи прочети малко кое как, за да не се пулиш в тъмното с настройките.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Pavlov   
Дата:   10-09-16 09:41

asahi написа:
> Кой се дави? А ако се дави какво ще
> вика?

При давене се вика "F1, F1!!" [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-09-16 09:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: valen_tin   
Дата:   10-09-16 10:00

17-85 не е светлосилен обектив и също така е по-скоро лек обектив :)

снимането на деца си е равносилно на снимане на спорт - трудно се хваща кадър, фокус и има много снимки за триене.

най-лесен и евтин вариант е апарат подобен на горе предложеното сони rx100 III - ако се снима с вградена светкавица вътре могат да се хванат моменти, но това си е според мен сериозен компромис с качеството на снимката.

Моят вариант за такива снимки вкъщи е canon 100D, Sigma 18-35/1.8, светкавица canon 430ex2 (отразена обикновено от тавана) ... снимките стават супер, ама нито е леко нито е евтино [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   10-09-16 11:44

Надявам се и за бюджета да помогнете малко. Той зависи за колко ще продам тозо 40д, който е на около 10 000кадъра единствената забележка е леко изтърканата капачка на обелтива иначе си е с кутията, книжките, диска,карта 1гб и една 8гб и чисто нова раничка.



Публикацията е редактирана (10-09-16 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: quazimodo   
Дата:   10-09-16 12:01

При наличието на 40Д може да се направи един компромис, да се купи Сигма 30/1.4 плюс посочената по-горе светкавица 430ЕХII. За снимки в помещение комбинацията е достатъчно добра. Иначе продажбата на 40-така и наличния обектив със сигурност ще се протоооочи във времето. Тялото е достатъчно добро, но вече не се търсят подобни антики. Обективът, независимо, че е проектиран заедно с тази камера, също е далече от търсените и предпочитани канонски зумове, защото е тъмен и в повечето случаи мазен.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   10-09-16 12:03

От eBay може да се закупи за около 300лв, така че можеш да си направиш сметката.

Бюджет винаги има и за повечето хора той е до 1000лв, ако е малко по-ентусиазиран може да скочи до 2000лв.

а6000 е очевиден избор макар, че за мен (и за Sony) APS-C E-mount е умряла система, но ако не се търсят качествени и достъпни обективи, ще свърши работа и най-важното ще се впише в някакъв разумен бюджет/тегло.



Публикацията е редактирана (10-09-16 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   10-09-16 12:11

Просто е изключено да запазя този, защото ми е много тежък, а и искам нещо което може да взимам с мен без допълнителна светкавица. Ще го пусна да се продава пък каквото стане (да съм мислила какво съм купила), но нз на каква цена да го пусна

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: BXMarkov   
Дата:   10-09-16 13:01

Е като не знаеш на каква цена, пусни едно търсене в базара и ще разбереш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: steeens   
Дата:   10-09-16 20:30

400 ако успееш да вземеш, ще Ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Pavlov   
Дата:   10-09-16 21:53

steens - 400? [smilie11] За 40D и EF-S 17-85 IS ?
Пуснат е за 600, и мисля, че е добра цена. Лошото е, че няма много търсене. 40D е от моделите на Canon, на които затворът се скапва дори и да не се ползва, само от стоене. А и резервни части се намират трудно. Така че хората ги избягват.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   10-09-16 22:11

По-рано днес го пуснах в olx точно за 600 дано за го пожелае някой иначе за затворът не го знаех, но за сега е здрав. Утре ще го пусна и в базара

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: vkk1   
Дата:   10-09-16 22:13

редактирано, жената няма нужда от помощ.



Публикацията е редактирана (12-09-16 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   10-09-16 22:13

Иначе обмислях ако успея да го продам да си взема никон този път и конкретно д3200, вие какво ще кажете

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   10-09-16 22:22

Аз съм никонджия, но конкретно този не ти трябва... в почти всяко едно отношение е сходен с настоящия...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: steeens   
Дата:   10-09-16 22:25

Pavlov , само за 40д , обектива не съм го смятал...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: steeens   
Дата:   10-09-16 22:32

Alexgm написа:

> Иначе обмислях ако успея да го
> продам да си взема никон този път и
> конкретно д3200, вие какво ще кажете


От трън та на глог. Търси нещо безогледално, но първо кажи бюджета, за да може да се дават конкретни предложения.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   11-09-16 01:07

Добре да кажем 500 макс 600 и ще помоля да казвате плюсове и минуси на моделите, които предлагате.приоритет ми е теглото и възможност за снимане на закрито

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Pavlov   
Дата:   11-09-16 08:38

Alexgm, едно от изискванията ти е да можеш да снимаш деца в помещение. За което, според мен, ти трябва матрица, държаща на по-високо ISO, и доста сериозна автофокусна система - бърза, и способна да работи на слаба светлина. Затова ти предложих А6300. Беше съвсем сериозно, а ти не му обърна внимание. Както и да е.
D3200 ще е горе-долу същата работа, особено ако е с китовия 18-55. Нещо светлосилно от рода на 35/1.8G също няма да помогне.
Изобщо, ако бюджетът е само 600 лв - по-добре снимай с телефона. Поне винаги е с теб.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »