Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: lowlevel   
Дата:   01-09-16 00:47

Привет,

Определям себе си като, много начинаещ ентусиаст, тоест предпочитам да питам :) Така, по-инерция за 7D MarkII, си поръчах нов Tamron 3.5-6.3/18-270 Di II VC PZD, който се държи отчайващо зле с това тяло - аз забелявзам най-вече потресаващо бавно фокусиране, размазване, което води до голям % кофти снимки.
Така, решено е, явно това не е моят обектив. Та съм се спрял след много четене на следните варианти, които ме устройват като бюджет. Все пак снимам основно любителско-семейно, разходки, деца, но държа все пак на хубавите портрети и пейзажи. Спрял съм се на:

1. Sigma 17-70/2.8-4.0 DC OS HSM C/AF Macro
2. Sigma 18-35/1.8 DC HSM C/AF
3. Canon EF-S 17-55/2.8 IS USM
4. Tamron 24-70/2.8 SP Di VC USD

Моля за съвет от хора, които разбират :)


Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-09-16 07:47

Като човек който използва 7д марк 2 от доста време избора е Canon EF-S 17-55/2.8 IS USM ... Бърз, точен и светлосилен! Ползвал съм го супер е!
Обосновка: СИгма 17-70 е трагедия обектив.
Сигма 18-35 е със средна скорост на фокусиране , но е до бройка да "пасне" дори с микроаджъстмънт на тялото.
Тамрона 24-70 е чудесен, но на ФФ тяло , а кроп 7д марк 2 идва никакви дължини ...

Аз в момента ползвам канон 17-40 ф4 (предоволен)

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: biso   
Дата:   01-09-16 08:11

ако имаш възможност, купувай си канонски обективи, другото е компромис - видял си го с тамрона

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: Kalimas   
Дата:   01-09-16 08:42

Ако имаш възможност, Canon 17-55/2.8 (въпреки че вече е мноого стара но златна техника) или сигма 17-50/2.8 ( но трябва да видиш как се държи на тялото и какви са компромисите) Тамрона (24мм) за пейзажи може и да не ти е достатъчно широк.

И да те дообъркам ( може да не четеш надолу, ако не искаш допълнително да се объркваш [smilie3] [smile] )

Ако ти се сменят обективи може да вземаш втора ръка един 18-135СТМ + 35/2 (28/2.8, 50/1.8) или 85/1.8 и трябва да хванеш от тичащо дете в далечината до портрети и вътрешни снимки на по-ниска светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: realnoncho   
Дата:   01-09-16 10:12

Canon 17-55 IS мен лично не ме очарова като конструкция и качества. Сигма 17-50 2.8 OS е много по-евтина и не отстъпва на канона. Последната версия на 17-70 Contemporary също е ОК.

18-35 е супер, но твърде къс и тежък за общо ползване, а 24-70 не е много удобна дължина на кроп.

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-09-16 10:25

Тия фул фрейм обективи като почнете да ги редите на кропките нито острота има нито нищо. Какво като пише ел на 17-40 след като 18-55 ис е по добър на кроп тялото... отнася се и за останалите фф обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: ss_sgp   
Дата:   01-09-16 10:30

Canon 15-85 + един светлосилен по избор

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: smilen_k   
Дата:   01-09-16 11:30

Послушай Нончо и Симо, не ти трябва ФФ обектив за кроп тяло.От 17-55/2.8 също не съм много впечатлен,въпреки че много го хвалят.Сигмите не съм ги пробвал, но имах един Тамрон 17-50/2.8 (нестабилизиран), който вадеше уникален детайл и острота, но при него пък нещата са до бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: ss_sgp   
Дата:   01-09-16 11:59

И аз имах така хваления Тамрон 17-50. Има добро цветопредване и контраст. Само че на 17мм лявата 1/3 от кадъра страдаше от децентриране. Отделно имаш крива фокусна повърхност на 17мм -> забравяш за добър детайл по края на кадъра. Отделно срещу ярка светлина намирането на фокуса е тото. Отделно...
Както казаха по-горе - ако искаш да ползваш дълго време обектива просто си вземи канонски. Разликата м/у 15мм (на Canon 15-85) и 17мм е голяма. Едното е приравнено 24мм, което е широко; другото е 27-28мм, което е нито риба нито рак.



Публикацията е редактирана (01-09-16 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: lowlevel   
Дата:   01-09-16 12:06

Благодаря за отговорите, макар че сега съм още по-объркан :)

Днес вече се загледах и по Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM и Tamron SP AF 17-50mm F/2.8 XR Di II VC LD Aspherical [IF]

Надделяват мненията, че трябва да се огледам за Canon-ски обектив, макар че в сферата в която работя Tamron и Computar са лидери, явно страдам от някакво проф. изкривяване.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: tyunkata   
Дата:   01-09-16 17:48

Тамрон правят чудесни индустрилани стъкла, оебктивите също не са лоши, сига да може да преглътнеш разните им проблемчета. Конкретно за кропка Canon предлагам следните по приоритет 1 към 4:


1. Светлосилен и точен и бърз фокус, стабилизация, здрав обектив и боен кон - Canon 17-55 2.8 IS

2. Нетолкова светъл но бърз и точен Canon 15-85 или 18-135 STM IS; Първият е малко по-широк и здравo конструиран. С вторият по-готино се снимат видеоклипчета заради безшумният мотор, малко по-дълъг е, но пък има по-слаба конструкция. Сигма 17-70 Contemp също e OK, даже по-светъл от горните два, като изключиш че на 17 мм краищата са мазни и може да имаш евентуални проблеми с точността на фокуса (но имаш микроджъстмънт в тялото и може да се нагласи)

3. Светлосилни и остри, с евентуални проблеми с фокуса - Сигма/Тамрон 17-50 2.8. Тамроните често има крива фокусна равнина, което не може да го оправиш и с микроаджъстмънта. При Сигма сигурно също може да се наложи калибрация на фокуса. Въпрос на подбиране на конкретна бройка е.

4. Китов обектив на Канон - 18-55 IS с или без STM.


Иначе ако ме питаш какво да вземеш за пейзажи бих казал, че аз ги снимам с кропка тяло и обективи покриващи 10 до 200 мм. Но ако ще е един обектив за пейзажи, то би бил Canon 15-85. А за портрети си вземи един Canon 85 1.8. Така ше имаш хубаво покритое за пейзажи и един оптимален като цена/качество потретен обектив. Ако 15-85 ти идва скъп, може да се замени с другите изброени.



Публикацията е редактирана (01-09-16 18:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: emo99   
Дата:   01-09-16 17:59

Забрави за Сигма! Имам неприятни спомени от сервиза им, но изборът си е твой.

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: koleto.spasov   
Дата:   01-09-16 21:04

Тествал съм го с тамрон 24-70 на събитие и беше много зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: Pavlov   
Дата:   01-09-16 21:08

Доколкото разбирам от изброените в първия пост, бюджетът е някъде 1000-1300 лв. За тези пари спокойно се взимат:
1) Canon EF-S 18-55 IS STM - за "любителско-семейно, разходки, деца".
2) Canon EF-S 10-18 IS STM - ако потрябва нещо по-широчко за пейзажите.
3) Твърд светлосилен портретник, според предпочитаната дължина.

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: VGGeorgiev   
Дата:   03-09-16 10:18

С това тяло, може би най-добрия избор ще е Sigma 18-35mm F1.8.
+ Доста по-остри ще са снимките в сравнение с комбинацията с другите обективи. Доколкото виждам от разни тестове с това тяло е с 4-5 P-Mpix по-остър от останалите обективи, които си изредил.
- Ако го сравяваме с Canon-a auto фокуса е по-бавен.
+ Доста по остър е от останалите.
+ По-малко distortion и vignetting
- Повече chromatic aberration

Доколкото виждам цените на Canon EF-S 17-55/2.8 IS USM и Sigma 18-35/1.8 са почти еднакви, така че трябва да си избереш fast auto focus vs sharpness and fast aperture.

Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Review
Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS Review



Публикацията е редактирана (03-09-16 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: alex070707   
Дата:   03-09-16 15:22

Аз съм твърдо за Сигма 18-35!
Това да вземеш 7д 2 и да му лепнеш китак както предложи някой е просто нереално...

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: Pavlov   
Дата:   03-09-16 17:42

alex070707, имал ли си "китак"-а, който препоръчах? Не, нали? Така си и мислех.
Canon EF-S 18-55 IS STM е остър поне колкото Sigma-та. Освен това е лек, удобен, стабилизиран, фокусира мигновено, и най-важното - евтин. Идеално решение за случаите, когато не ти трябва много отворена бленда. За останалите - нещо твърдо.



Публикацията е редактирана (03-09-16 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-09-16 17:55

Абе не е колкото сигмата, но е достатъчно остър и в много ситуации по-удобен заради по-големия обхват на зуума. И е евтин да... Каквото и да слагаш на тези кропки, по-голяма грешка от това да набучиш фул фреймски зуум от висок клас няма, какъвто и да е той. Просто не са правени за толкова гъста матрица и не са остри, тежат и са скъпи...
Другата грешка е 18-200 или 18-270 или нещо подобно, като ще се ползва с такъв обектив защо изобщо се дават пари за камера дето и се сменят обективите? Резултатите не са по-добри, а могат да са и по-лоши от тези на турбосапунерка с 1" матрица и светла качествена оптика на 2.8... съответно за повече пари и тегло в раницата.

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: alex070707   
Дата:   03-09-16 19:32

@Pavlov, Не ми трябва да съм имал китака, за да ти кажа, че няма шанс да стъпи на малкия пръст на 18-35. Този обектив, заедно с 50-100 почти ме накараха да мина от ФФ на кроп...

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: aldygreen   
Дата:   03-09-16 20:00

alex070707 написа:

> @Pavlov, Не ми трябва да съм имал
> китака, за да ти кажа, че няма шанс
> да стъпи на малкия пръст на 18-35.
> Този обектив, заедно с 50-100 почти ме
> накараха да мина от ФФ на кроп...

В директното сравнение е истината.
Снимаш едно и също, по един и същи начин, обработваш по един и същи начин и гледаш картинките една до друга.
Другото са ПРАЗНИ приказки.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: alex070707   
Дата:   04-09-16 00:06

Ей ще ме накарате да отида до Павильона и да направя "сравнението", все едно малко има в нета.

Ако китака беше същия клас като сигмата, нямаше да струва толкова и може би все някой друг щеше да мисли така.

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: Pavlov   
Дата:   04-09-16 00:12

Никъде не съм писал, че "китакът" е същия клас като Sigma-та. Внушавате си разни работи, и после ги оспорвате [smile] .
Sigma 18-35/1.8 е уникална и като оптика, и като светлосила, и като конструкция. И ако няма проблеми с фокуса със съответното тяло, е голяма работа. Но - за снимки на по-затворени бленди и 18-55 IS STM се справя много добре. А е евтин. И ще позволи със зададения бюджет да се купят и други обективи, които могат да допълнят обхвата 18-35/55.

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: aldygreen   
Дата:   04-09-16 01:21

Сигмата 18-35/1.8 може да е уникален, но тукмак и по размери, и по тегло, и по цена, не ме интересува. Тегло 811 грама нестабилизирани. Благодаря. За мене лично тези 1.8 и 2.8 не се оправдават. На по-затворените бленди китовият STM е поне равен на "супер-пупер" в центъра, а по периферията е по-добър като рязкост. Плюс стабилизация, АБСОЛЮТНО безшумен фокус и бленда 4 до 33mm. Лично решително го предпочитам за видео.
Но напоследък праскам с голям кеф с бяла палачинка 40/2.8 с тънкия сенник, бял, за да го различавам в тъмното от черния 24/2.8, но липсата на стабилизация в определени случаи се чувства. И шумът на фокуса е далеч по-голям отколкото на китака.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: realnoncho   
Дата:   04-09-16 08:55

18-35 1.8 се възприема погрешно. Трябва да се възприема като съвкупност от твърди обетиви на 1.8 - 18,20,24,28,30,35мм. Горните обективи на 1.8 биха били доста по-скъпи и тежки и не могат да се сменят мигновено(даже няма всички дължини за кроп).
Много е ценно за фотография на събития на тъмно като концерти и за снимки на естествена светлина в затворено пространство.

Но за общи семейни снимки не, там едно 17-50 2.8 OS е по-добър избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Триумене при избор на обектив за 7D MarkII
Автор: lowlevel   
Дата:   07-09-16 18:50

Здравейте, и благодаря на всички отзовали се по-темата. След като прочетох всичко, реших да мина на Canon EF-S 17-55/2.8 IS USM, за да имам малко повече свобода. Не искам да влача една торба обективи с мен. Сигма 18-35 го гледах на живо, наистина е доста тежък за моите любителски цели.

Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »