Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: colorphoto   
Дата:   08-08-16 22:31

Рекува на успява да ми възстанови изтритите от хардадиска на компютъра РОУ-файлове,докато с джепезите се справя.

Друга програма ли да търся ,или това е нормално да не намира РОУ-овете?

Благодаря предварително на отзовалите се!

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: victory13   
Дата:   08-08-16 22:37

Ха... това е много по-добре... на мен ми възстанови само превютата от роу [smilie18] ... става въпрос за карта обаче, и само за роу файлове ...

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: BXMarkov   
Дата:   08-08-16 23:27

colorphoto, имаш повод да се радваш, при подобни операции често не възстановява нищо. И ДЖПГ си е снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: colorphoto   
Дата:   09-08-16 00:07

Благодаря!

Е,да,ама аз повечето си ги държа само в РОУ,не ги конвертирам веднага и чак като ми дойде мерак отварям да преработя някой и друг кадър до джепег а след още време ги и поразчиствам останалите.....

Белята е че много щракам и далеч не всичко конвертирам всъщност.

А и обикновено обработвам доста време след заснемането,като отлежат кадрите и ги видя по нов начин.

Демек да ги считам за бегали тези че бяха само РОУ-ове,е десет процента може да съм обработил.....[smilie3]

Добре че не снимам нищо неповторимо напоследък.

Не че сефте ми се изтриват маса снимки,ама преди снимах в джепег само и си ги възстановявах до 90% и повече.

Сега като не ми уйдисва джипега на Д-610 само РОУ ме удовлетворява.



Публикацията е редактирана (09-08-16 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: realnoncho   
Дата:   09-08-16 00:11

Да не си цъкнал някоя отметка да ти търси само картинки (jpeg, gif, png..) и затова да не ти намира суровите?

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: colorphoto   
Дата:   09-08-16 00:14

Ми,Нончо пробвах и с тази отметка и без нея обаче.....

Пак ще пробвам да търси всичко - не само снимки,пък да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: victory13   
Дата:   09-08-16 00:21

Еми то за тва старата мъдрост да се снима роу + jpeg е ... мъдрост... ама нали да спестим място за шиТьовъра...
Лошо като цяло, да се опитат и други опции... ако има...

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: steeens   
Дата:   09-08-16 00:21

Пробвай и с ZAR. За възстановяване на снимки е безплатна, дано и РОУ-овете ги смята за снимки.[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: victory13   
Дата:   09-08-16 00:22

За съжаление не са...

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: colorphoto   
Дата:   09-08-16 00:58

Благодаря Ви момчета!

Ще пробвам.

Ако снимам неща и места,които не могат да се видят всеки ден щях да ползвам РОУ + джепег,ама за снимане по улици и паркове в моя роден град някак не ми се вижда резонно.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: colorphoto   
Дата:   09-08-16 03:14

След 3 часа дийп скан ги възстанови рекувата и доста от РОУ-овете,обаче е пълна каша ,а някой от другите файлове,които съм смъквал са клонирани до към 90 бройки от един кадър!

Сега ще се чудя как да избирам кое да възстанови - ще лудна ръчно да ги избирам - доста време ще отнеме.....

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: virosh   
Дата:   09-08-16 08:32

Може да пробваш с PhotoRec.
Доста неща ми е спасила, макар и не снимки. Има и поддръжка на повечето RAW формати.

Иначе, това което си получил като резултат е нормално. Най-добрият начин е да възстановиш всичко каквтото може на нов диск и след това преглеждаш файловете един по един. Сортираш и махаш дубликатите.

За съжаление при такива операции винаги е каша.


Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: lamerko   
Дата:   09-08-16 10:58

RStudio-то сякаш е най-добро, но чакането е доста. И съвсем между другото - може да прецакаш информацията така, като пробваш разни програми на килограм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: virosh   
Дата:   09-08-16 11:44

@lamerko, няма проблем да тества с колкото програми си иска стига да не се пише по диска където са файловете които иска да възстанови.

Принципно най-добрият вариант при подобни случаи е да се направи копие на данните с програма като "dd" (под Linux) или нейният еквивалент при Windows. После това копие се монтира с права само за четене и се работи с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: colorphoto   
Дата:   09-08-16 11:55

Благодаря за новата информация.

Надявам се няколкото сканирания да не са увредили спасената информация.

Бих пробвал и с посочените горе програми ако е безопасно.

Играчка работа е и иска време и нерви.

Навремето си спасих повечето файлове след форматиране погрешка,но тогава бяха само джепези.

Хм,странно на някои кадри,които съм сигурен че не съм конвертирал и бяха само РОУ пише джепег???

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: lamerko   
Дата:   09-08-16 11:57

melkor: проблема е, че не знаеш всъщност повечето измислени програми какво точно правят. Някои са способни да доведат дори до физически повреди :)

Иначе по-сериозните такива имат опция да правят снапшот на диска и после да ровят в него. Директното използване на dd не е особено препоръчително, когато има области с лоши сектори и нестабилно магнитно покритие.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: virosh   
Дата:   09-08-16 11:58

@colorphoto, RAW файла съдържа JPEG. Така нареченото "preview". Обикновено това е JPEG файл с много ниско качество и резолюция който е предназначен накои програми да могат да ти покажат какво има във файла без да интерпретират самият RAW.
Може поради това да ти ги вади по този начин.

@lamerko, за PhotoRec със сигурност знам че само чете. Колкото до копието - там по-добрият вариант е "ddrescue", който ще пропусне лошите сектори и ще продължи да копира дори и при грешка. Естествено тогава няма как да имаш пълната информация в копието но това е единственият начин то да бъде направено.



Публикацията е редактирана (09-08-16 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: lamerko   
Дата:   09-08-16 12:13

И между другото вграденото изображение за превю не е чак с толкова ниско качество - поне при моя 6D превюто в cr2 файла е в пълния 20 мегапикселов размер, нивото на компресията не мога да кажа, но ако експортнеш превюто като jpeg излиза около 1MB при 20MB-тов cr2 (размера силно варира според детайлите и нивото на шума).

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: Станчев   
Дата:   09-08-16 21:06

Обикновено снимам ROW плюс jpg и ми се случи да си форматирам картата по грешка. Рекувата ми възстанови само jpg.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: nickname   
Дата:   09-08-16 22:07

Навярно това ще ти помогне!


Отговори на това съобщение
 Re: Рекува не ми възстановява изтритите от харда на компа РОУ-ове,а само джепезите..
Автор: colorphoto   
Дата:   09-08-16 22:22

Благодаря Ви!

Рекувата за сега я изоставям и ще пробвам другите Ви предложения като имам време.....



Публикацията е редактирана (09-08-16 22:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »