Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Е..ти чувствителния Никон
Автор: borizlat   
Дата:   07-08-16 19:50

Бях седнал на тротоара и камерата(Д5300)беше в скута ми.Малко рязко се завъртях настрани и камерата падна на земята.Падна от не повече от две педи височина.Бързо я вдигнах и трескаво инспектирах.Видях само едно леко натъртване на ръбчето на тялото,където се е ударило в земята, а на обектива нищо му нямаше.Поуспокоен,включих камерата и ми прuзля-"Metering malfunction.Contact Nikon representative"-WTF!! Цъках,бутах-нищо.Може да снима само на М.(Което е достатъчно за мен,но все пак![smilie5][smilie5] ).После в нета четох,пробвах...Сложих му новия фърмуеър,после следвах разни съвети за рисет-нищо.Явно ще се кара на ремонт.Някой ако е имал същия проблем може да сподели.Като цяло съм много разочарован!В смисъл че съм имал и имам различни марки апарати и смартфони,изтървал съм ги,намокряли са се и т.н. но са оцелявали при много по фрапиращи ситуации,а този Никон само се чукна леко и здаде багажа.


Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: tziko   
Дата:   07-08-16 20:16

Търси Профаилд, може да им звънеш първо по телефона. И аз съм със същото тяло, ще го пазя повечко след тази тема.

Стария ми Д60 падна от 1 метър върху теракот и нищо му нямаше, после аз паднах с него в раката ми и го ударих в едни стълби, само му се повреди сензора дето изключва дисплея, сега е на 130к кадъра и работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   07-08-16 22:22

Вчера имах много лоша случка в пирин, нападнаха ни три освирепели огромни кангала при което по инстинкт запратих това, което ми беше в ръката - Фуджи Х-Е1 + 18/2. Намерих го на поне 5 метра от мен, всичко работи [smilie5]
По важното обаче, е че сме живи и двамата с жена ми [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-08-16 00:07

Новите камери не се правят като едно време. Подобен проблем имаше един влогър в тубата с д810. Никой от производителите не печели пари, ако прави вечни камери и затова всички без изключение гледат да си искарат гаранционния срок машинките и айде... Същото важи и за обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: mitpis   
Дата:   08-08-16 00:15

SteliyanStoyanov
Дата: 07-08-16 22:22

Вчера имах много лоша случка в пирин, нападнаха ни три освирепели огромни кангала при което по инстинкт запратих това, което ми беше в ръката - Фуджи Х-Е1 + 18/2. Намерих го на поне 5 метра от мен, всичко работи [
По важното обаче, е че сме живи и двамата с жена ми
Хубавото наистина е, че сте живи и здрави, ама в Пирин пълно с камъни, що трябваше да хвърляш Фуджито?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: Steliyanstoyanov   
Дата:   08-08-16 00:52

Нямах време да мисля и исках просто да замахна, но го изпуснах и полетя.

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 01:13

Наскоро писах за падналия от няма и 50см Никонски обектив за над 3 хил. лева (ползван не повече от 5-6 пъти) и в резултат на това ще посетя и аз Профайлд в четвъртък за сервизирането му. Не е мой, но и мен ме боли от случката, а явно често се случва и няма значение от кой клас, марка и цена е... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: turntablism   
Дата:   08-08-16 10:48

Това с падането ми звучи като спукани спойки на някой чип (лошият вариант ) или лентов проводник помръднал/излезнал ... , но не вярвам да е второто ..

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: джъмбо   
Дата:   08-08-16 13:48

на крива ракета...
не обвинявай техниката за спбствената си немарливост... накратко казано

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: bg2014   
Дата:   08-08-16 13:52

Всеки който снима ежедневно е имал подобни инциденти. При теб се е случило с Никон и сега, ако смениш системата ще внимаваш много повече (знаейки колко струва ремонта) и новата система ще ти се стори по-яка. ДАЛИ?
Аз съм изпускал обектив от над 1м височина на асфалта. Падна на ръба (за късмет) и до сега си го ползвам с кеф без повреди. Всичко е късмет, който компенсира често собствената немърливост или самонадеяност.



Публикацията е редактирана (08-08-16 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 13:53

Не не, никой не обвинява техниката за нещо, просто вече не вярвам на термини като "сглобен като танк" [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: bg2014   
Дата:   08-08-16 13:55

Някога, някъде прочетох, че новата дигитална техника е безпощадна към грешките на фотографа или собственика. Значи важи не само за снимането, ами и за ползването на техниката.



Публикацията е редактирана (08-08-16 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: Emoxide   
Дата:   08-08-16 14:02

продават ни играчки, дегизирани в ефектни тела. Всичко е трошливо.
Сред японските щракалки, останали хегемонично на пазара, най-чупливи са нещата на OLYMPUS

Понастоящем един от най-солидните и надеждни модели е FUJIFILM X-T1 [smilie24]



Публикацията е редактирана (08-08-16 14:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: джъмбо   
Дата:   08-08-16 14:03

има един филм... много добър, макар ако се гледа повърхностно няма да бъде оценен
казва се : "секси ботуши"
та там имаше един интересн епизод... производителя се опитва да продаде свои обувкки а фирмата е стара с традиция за издръжливост и качество... и казва: издъжат по един човешки живот... продавача му показва някакви и вика виждаш ли тези? струват по 10 долара... и след 2 месеца ще трябва да си купят нови... за какво ми е да продавам обувки които се купуват веднъж в живота...

та и с техниката

всъщност само специализираната техника е направена да носи на сътресения и евентуален казвам евентуален удар...

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: tziko   
Дата:   08-08-16 14:11

Ако дадено нещо издържа различен период(по-къс или по-дълъг) от този на гаранцията - инженерна грешка! Оптималния вариант за производителя е нещата да се повреждат 1 ден след изтичане на гаранцията. Със съвременните компютри/технологии, тези изчисления стават все по-точни.

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 14:49

Като термин "заложено производствено стареене".
Аз съм гледал един друг филм за 100-годишната крушка, която все още свети, но защо им е на производителите да правят вечни неща, когато това ще им навреди на бизнеса?!

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   08-08-16 16:14

Имам един обектив който за месец падна поче 4 пъти, и то все долу горе от по 70-80см. Още си снимам с него, без проблеми. Просто смених раницата :D защото той падаше заради нея.

Имам обаче приятелка чийто апарат падна от стол, заедно с чантата. Ами резултатът беше откъртен байонет и разместен някакъв сензор, който се занимава точно с меренето. И двете са една и съща марка ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Е..ти чувствителния Никон
Автор: Митко   
Дата:   10-08-16 00:41

Извън темата - корейския ми ТВ се повреди на 18-я ден след изтичане на 2 години гаранция. Другият (с удължена 5-годишна такава) се повреди 6 месеца след гаранцията. Надявам се при фотоапаратите да не е така.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »