Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Samsung VP-D24i. Прехвърляне на данни чрез кабел на компютър.
Автор: neto1   
Дата:   07-08-16 16:19

Здравейте.
Камерата ни е от 2000 година. Не намерихме USB кабела, който бяхме купили и пробвах с USB кабел от тон-колона, който пасна. Като свържа камерата с компютъра се чува звук от компютъра и нищо повече. Дисплея на камерата е повреден, но във визьора се вижда всичко, дори и менюто на камерата. На дисплея мига надпис USB. Прегледах менюто докато беше свързана камерата с компютъра, но не видях опция, която да задейства или разреши връзката им или прехвърляне на данни.
Камерата е с видеокасети и имаме супер много записи, които искам да прехвърля на компютъра. Знам, че ще е голям зор понеже камерата е много стара.
Компютъра е с windows 10, пробвах и на лаптоп с windows 7 - нищо не стана. Намерих ръководството на камерата в интернет. Изтеглих програмата, която беше дадена DVC media, но като я инсталирах и я пусна ми казва, че не е открито устройство. Предполагам, че решението е да се купи точния USB кабел. Бих желал и ще бъда благодарен, ако ми отговорите какви опции има за решението на проблема ми!


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung VP-D24i. Прехвърляне на данни чрез кабел на компютър.
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-08-16 18:38

Два USB кабела може да изглеждат еднакви, но всъщност да не са. Има такива, които са само за зареждане на устройства. На теб ти трябва кабел, който може и да пренася данни.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung VP-D24i. Прехвърляне на данни чрез кабел на компютър.
Автор: dekov   
Дата:   07-08-16 19:59

Намираш назаем друга камера и прехвърляш, става въпрос за Minidv,
предполагам, а може би има и 1394 (FireWire)


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung VP-D24i. Прехвърляне на данни чрез кабел на компютър.
Автор: steeens   
Дата:   07-08-16 22:38

Всъщност май точно 1394 (FireWire) ти трябва, ако искаш да прехвърляш запис от касетата. С USB се прехвърлят снимки и клипове от мемори картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung VP-D24i. Прехвърляне на данни чрез кабел на компютър.
Автор: asahi   
Дата:   07-08-16 23:44

Чуек, дръпни си оттук менюалчето на камерата на който език ти е удобно, прочети си кое какво, как и защо се прави и ще знаеш по въпроса повече от 95% от форумците, вкл. и от мен. Пий вода от извора - доволен ще останеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung VP-D24i. Прехвърляне на данни чрез кабел на компютър.
Автор: PieroBG   
Дата:   11-08-16 17:43

С usb-то картина няма да прехвърлиш. Снимки може. Трябва ти 1394.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »