Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Адаптер за M42 към Nikon
Автор: jordand   
Дата:   06-08-16 12:01

Имам нужда от препоръка за работещ адаптер за Carl Zeiss Jena Flektogon 20mm 2.8 към Nikon D7000=

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер за M42 към Nikon
Автор: steeens   
Дата:   06-08-16 12:43

Няма да имаш безкрайност с преходник без оптичен елемент. А с оптичен елемент ще имаш влошаване на картината. [beer][beer] [beer]

Тоя ми попадна първи, сигурно има и други подобни.



Публикацията е редактирана (06-08-16 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер за M42 към Nikon
Автор: steeens   
Дата:   06-08-16 12:53

Ето подобен по-евтин


Ето и един явно позлатен?

[smilie25] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер за M42 към Nikon
Автор: quazimodo   
Дата:   06-08-16 13:02

Точно в най-подходящото за него амплоа, този обектив ще е безполезен с адаптер. Освен това има един тънък момент, поне с адаптерите, на които аз съм попадал - като го навиеш за безкрайност и задният елемент опира в елемента на адаптера ако има такъв[smilie23]

П.П. Ако пък няма елемент, уж няма и безкрайност, щото и с него толкова я има де[smilie18] [smilie18] [smilie18]!


Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер за M42 към Nikon
Автор: Божидар58   
Дата:   06-08-16 13:11

Абсолютно безсмислено начинание....Минал съм по този път и го казвам от личен опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер за M42 към Nikon
Автор: sveto92   
Дата:   07-08-16 11:28

Квазимодо. Този проблем с опирането на задния елемент си е до обектив. За съжаление не са малко обективите, чиито задни лещи да излизат много назад (като прехвалените хелиос 58/2). Но има редица други, които нямат този проблем.
Иначе с 20ка резултата с оптичен елемент може и да не е много добър. На широкоъгълни обективи има драстично намаляване в качеството. С нормални обаче няма такова нещо, тествал съм с хелиосче 44-м4 (не на безкрайност, но тествах със и без самия оптичен елемент) и само контраста пада малко. малко, незначително.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер за M42 към Nikon
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-08-16 18:44

Никон + М42 = кауза пердута!
Не се занимавайте с глупости!
Подобни теми излизат поне веднъж на три месеца. Използвайте търсачката, преди да отваряте нова тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер за M42 към Nikon
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   07-08-16 18:48

Моят съвет е - градете си системите според обективите. Не отивайте към Никон, ако е толкова важно да използвате стари МФ обективи. За тях безогледалки или Пентакс / Канон системи, като при последните също има МФ обективи, при които има близки срещи от трети вид между заден елемент и огледало, т.е. трябва да се внимава.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер за M42 към Nikon
Автор: dekov   
Дата:   07-08-16 19:51

Flektogon 20mm. e страхотен обектив и може да се пригоди за Nikon, без да се променя оптическата схема.
За съжаление покойния Наско ги правеше с тънък адаптер и вкарване на оптиката по-навътре така, че има фокус и на безкрайност.
Никакъв проблем с доближаване на огледалото.
Друг вариан който съм виждал беше с намаляване ширината на последната част на обектива, тази с резбата, отнема се от предната част и се сглобява отново, но пак си трябва можещ човек.


Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер за M42 към Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   08-08-16 02:00

Слав61 в Търново питай дали може да го преработи,понеже вече май само той преработва такива неща.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »