Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Toshiba FlashAir Wi-Fi карта на EOS 600D
Автор: aldygreen   
Дата:   05-08-16 22:40

.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: aldygreen   
Дата:   05-08-16 22:47

Целта е да е подкара WIFI връза на лаптоп с EOS 600D с FlashAir SD. За сега не успях да подкарам EOS Utility да се свърже с каперата по WIFI. Версията на EOS Utility e 2.14.20. Някой правил ли е WIFI връзка чрез EOS Utility, с коя версия и с кой EOS?
Говоря за лаптоп, връзка с телефон не ме интересува.
Ще съм благодарен за информация по въпроса.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (05-08-16 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: lamerko   
Дата:   05-08-16 23:23

600D няма wi-fi. Това с картата до колкото знам е недостъпно за софтуера, понеже функцията си е на самата карта и няма управление на фирмуеъра. Тия карти ги правят просто да може да си изтеглиш файловете дистанционно, а не за управление на тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: aldygreen   
Дата:   06-08-16 00:01

На мене ми е достатъчно да си тегля файловете. Но може да се наложи използването на друг WIFI FTP софт вместо EOS Utility. Ако знам MAC адреса и IP на WIFI картата, работата може и да стане. Хубава занимавка за опресняване на знания.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: lamerko   
Дата:   06-08-16 00:29

За файловете трябва да си ползваш приложението, което си идва с картата. EOS Utility е софтуера на Канон, който е за телата с Wi-Fi модул :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   06-08-16 00:54

https://www.toshiba.co.jp/p-media/english/download/wl/software02.htm


Пробвай с това ;) То се връзва със картата... Ползвал съм карта на друга марка, в нея си имаше директно WEB и FTP сервърчета и ставаше дори през браузър.. Предполагам че и тошибите го имат. Приложението го ползвах когато ми се налагаше да тегли всичко.. Но с тази огромна скорост опитите ми приключиха бързо ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: aldygreen   
Дата:   06-08-16 01:25

Камерата и лаптопа се видяха. Утре ще търся подходяща програма за трансфер.
[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (06-08-16 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: aldygreen   
Дата:   06-08-16 15:05

С брузър фаловете се идат и могат да се разглеждат, стига да са JPG. Връзката с FlashAir ми излиза като Wireless Network connection. Но не се вижда във Windows мрежата. Ако реша този проблем, файловете могат да се гледат и теглят с FastStone. Не съм си у дома, та ми е по-трудно да работя.
Значи проблемът вече е мрежов. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: baron_barbaron   
Дата:   06-08-16 16:35

Добре де какъв е проблема да си инсталираш това което ти препоръчва производителя. Ако го направиш ще можеш да си направиш настройките така че да са ти удобни. Тази карта има WI_FI, което ще рече че има и SSID то може да бъде видимо или скрито. Ако е скрито няма да я виждаш. Трябва да направиш нова връзка където да го напишеш това SSID също така вероятно ще ти иска и USERNAME и PASSWORD. Всичките тези неща можеш да си ги настроиш. При моята карта тези настройки се правеха през браузъра, по подразбиране беше скрита мрежа. За да я направиш видима първоначално се махаше един CFG файл, който после пак си се появяваше, но вече с новите настройки. Отделно по спомен имаше и опция кои файлове да са видими през WEB. Пак пояснявам моята карта беше на друг производител, но едва ли е нещо кой знае колко различно.


Всичко това може би ще е много по лесно ако отвориш линка който съм дал по горе. След като си направиш настройките така че да са ти удобни, можеш спокойно да го деинсталираш ако толкова ти пречи.



"Връзката с FlashAir ми излиза като Wireless Network connection. Но не се вижда във Windows мрежата. Ако реша този проблем...."
От къде я гледаш че да се вижда така и на кое казваш WINDOWS мрежа ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: aldygreen   
Дата:   06-08-16 18:43

@baron_barbaron Благодаря за полезната информация. Аз съм изградил връзката с картата и нямам нужда от преконфигуриране. Трябва ми FTP за изтегляне на RAW и JPG файлове от картата. Не съм си у дома и затова трудно работя. Сега ще се поразтърся за такова FTP, а мрежата ще оправя като се върна вкъши.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: asahi   
Дата:   06-08-16 19:07

За да виждаш с експлорера диска от картата тя трябва да поддържа SMB протокол.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: aldygreen   
Дата:   07-08-16 00:51

Аз ползяам Firefox и други браузъри. Firefox безпроблемно се свързва с FlasAir, а сега му добавих и FireFTP разширение. Но за да го пусна като хората, трябва малко повече четене, че има разни настройки, които трябва да са точни.
Принципни проблеми няма.
Като се прибера вкъщи, сматям,че ще успея и с мрежовия вариант.
Засега толкоз.
[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: aldygreen   
Дата:   08-08-16 01:38

asahi написа:

> За да виждаш с експлорера диска от
> картата тя трябва да поддържа SMB
> протокол.

Картата поддържа NetBIOS over TCP/IP и Bonjour протоколи.
Може да работи в Access Point mode и в Station mode, според настройките с конфигуратора.
Ако нещо ме притеснява, това е възможността за трансфер на RAW файлове, които основно използвам.
[shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: aldygreen   
Дата:   09-08-16 21:48

С подходящо приложение могат да се свалят всякакви файлове.
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: aldygreen   
Дата:   10-08-16 00:09

Първият RAW е прехвърлен.
За 25 лева повече от добро решение.
[beer]



Публикацията е редактирана (16-08-16 01:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: aldygreen   
Дата:   12-08-16 15:58

За тези, които желаят пълен дистанционен контрол от смартфон върху DSLR, канонски или никонски, две малки WIFI джаджи:

XSORIES Weye Feye

Ревю

Case DSLR Remote, Wifi control of your DSLR

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с EOS Utility WIFI връзка с EOS 600D
Автор: aldygreen   
Дата:   30-12-16 00:54

Най-сетне се престраших да инсталирам Magic Lantern на Toshiba SD Wi-Fi FlashAir, въпреки свирепите предупреждения за затриване на Wi-Fi функционалността.
След "лека уплаха" и малко възстановителни работи, за които психологически бях подготвен, всичко си тръгна както трябва.
Сега вече Magic Lantern ми работи и на FlashAir карта, с достъп до файловете от всичко, с което разполагам - ПеЦе, лаптоп, таблет.
[beer]

P.S. Изкефих се, като си свалих снимките, без да вадя измръзналия апарат от чантата и неопреновия калъф.



Публикацията е редактирана (02-01-17 23:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »