Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Помощ в избора на фотоапарат
Автор: moni.nikolaeva   
Дата:   18-07-16 12:53

Здравейте фотографи, имам един въпрос от малко незапознат в сферата човек. А именно да ми помогнете в избора на фотоапарат. Става въпрос за едно дете на 12 години, което иска да се научи да снима и решихме да му купим фотоапарат. Бюджета ни е до 700-800 лв., но тъй като трябва да се купят и карта и чанта може би цената до 700-700 и нещо ще е най-подходяща, знам, че Nikon i Canon като марки са най-добри и гледах тяхни модели, но бихте ли ме посъветвали вие като по-разбиращи в сферата. Общо взето голям зуум не му трябва, може би повече този фокус, който като фокусира лицето отзад всичко е замъглено..

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: silvesar   
Дата:   18-07-16 13:12

Взимате на детето един nikon 3200 или canon 1200 с китов обектив и един 50мм f1.8 за този фокус за който казваш и всичко ще е ок. За тези пари по добре да е от базара във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   18-07-16 13:23

Евентуално Canon EOS 100D


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   18-07-16 13:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: silvesar   
Дата:   18-07-16 13:27

mmjm : БОБИ-ЛЪВЧЕТО Не мисля, че бюджетът ще и стигне за нов апарат с портретен обектив.За 700 лева ще вземе само тялото и е до там без обектив, чантичка и карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: alex070707   
Дата:   18-07-16 13:31

100D от базара + 18-55 STM + 50mm 1.8 STM. За тези пари няма какво по-добро да се намери особено според нуждите и.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: silvesar   
Дата:   18-07-16 13:31

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=77386
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=73785
Ето ти решението.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   18-07-16 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-07-16 13:36


"Става въпрос за едно дете на 12 години, което иска да се научи да снима и решихме да му купим фотоапарат."

Явно детето, а и Вие нямате минимално понятие от фотография, не е добра идея да му се купува огледално-рефлексна камера със светлосилен обектив още повече с фиксирано фокусно разстояние. Бих Ви посъветвал да му купите по-нисък клас апарат с възможност за ръчни настройки, докато се понаучи и на теория и на практика. След 2-3 години то само ще ви каже какво му е нужно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   18-07-16 13:38

Да, 5200 с 50 1.8д без мотор е перфектната покупка за дете! Отлично предложение, типично за форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-07-16 13:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-07-16 13:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: silvesar   
Дата:   18-07-16 13:45

vkk1: Това е бюджетното решение за парите които могат да отделят от друга страна съм съгласен BXMarkov, но все пак всеки сам решава какво да си вземе.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   18-07-16 13:48

нали се сещаш, че 50 1.8д няма автофокус на 3-та и 5-та серия?
На ръчен ли ще снима детето?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   18-07-16 13:55

Нека авторът уточни нов или втора употреба, изненада или не и разни такива дребни подробности.
Компактен нов със светъл обектив и ръчни настройки с този бюджет, трудна работа. Ако се търси нов, стартовите модели дслр-и от която и да е марка с китов обектив, се вместват в бюджета и са достатъчно добра база за обучение, а и не само.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   18-07-16 14:02

Фуджито е добра опция, но ми се струва, че щом ще е за дете, ще се иска нещо ново и "представително" (черно и голямо). Ето няколко предложения за входящ клас:

Nikon D3300 + 18-55

Canon 1200D + 18-55 + 50/1.8

Canon 100D + 18-55

Canon 1300D + 18-55

Последния е най-нов като модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   18-07-16 14:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   18-07-16 14:14

Ако 100% искате да е огледално-рефлексен и да е нов - ето едно разумно решение: Във Фотосинтезис има комплект Nikon D3300 + обектив 18-55 + карта 16GB + чанта :) Купувате си всичко необходимо за 779 лв. Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   18-07-16 14:15

Точно тази комбинация я няма (и аз нея съм посочил), но другата, дето с 20-на лева повече я има. Каноните са маркирани в наличност.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: moni.nikolaeva   
Дата:   18-07-16 14:17

какво ще кажете между тези два модела nikon и canon

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   18-07-16 14:19

lamerko -
Код: 280503000866
Наличност: Наличен Това е инфо от преди минутка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   18-07-16 14:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   18-07-16 14:22

Да :) аз съм в грешка, за което се извинявам [smilie5] Наличен е комплекта за 799 лв. Е пак са в бюджета [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   18-07-16 14:24

866 е ДРУГАТА комбинация , от 799 лева :)

865 е въпросната за 779 лв., но не е в наличност.

moni.nikolaeva: Канон-а е по-компактен - може би най-компактния DSLR на пазара, което би било добре за 12 годишно дете. Като изработка стои малко по-стабилно и по-здраво от Никона - може би именно заради компактния си размер... Никон-а може да се изтиска повече - би дал по-добра картинка при по-неблагоприятни условия, но това вече зависи от фотографа. И двете тела са добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   18-07-16 14:32

Оказва се, че желанието е за нов и бюджета е достатъчен за 2 определени модела :) При това положение, най-доброто, което можете да сторите е да отидете заедно с детето в магазина :).. Ергономията и това как ще му пасне в ръцете никак не е за пренебрегване :).. Пък на място може да изскочи и друго решение (знае ли се)... Успех още веднъж [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: moni.nikolaeva   
Дата:   18-07-16 14:35

или този nikon

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   18-07-16 14:39

Ами точно за този Никон Ви споменаха няколко човека :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-07-16 15:20

Нисък клас ДСЛР и зеленото квадратче+JPEG няма да дадат нищо повече от добър компактен. Продължавам да смятам, че предложеният от Nikolas666 Fujifilm X30 е много подходящ в сравнение с нисък клас с китов обектив. Явно в случая водеща е амбицията на родителите, иначе детето щеше да е регистрирано тук и да пита.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-07-16 15:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   18-07-16 15:47

Доколкото разбрах, цената също е фактор, а предложението Ви е стотина лева над бюджета. Друг компактен има и не лош вариант на Canon
Все пак идете с детето в магазина, то ще ползва техниката и трябва да му е удобна и чисто визуално да я харесва. Ако нещо не го кефи, трудно ще събудите или ако има, то лесно ще убиете интереса у него. Като се понаучи, ще знае от какво има нужда и избора ще е по-лесен. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Gru   
Дата:   18-07-16 18:24

Зависи от гледната точка, ако се мисли практично - сапунер със ръчни настройки е достатъчен.
НО,
вероятно детето ще се зарадва повече на "голям и черен" фотоапарат.
Заедно с фотоапарата вървят подкрепата и насърчаването.
Как ще кажете на детето : купихме ти някакъв фотоапарат във фото форума ни казаха , че това е добре за теб, но същите тези хора снимат със големи и черни фотоапарати.
От друга стана стои въпросът дали е редно да се подаряват такива скъпи неща, аз съм си мислил върху идеята да му се каже , че апарата е на чичо му , но му се дава временно да пробва да снима.
Аз бих купил нещо от сорта на Canon 100D (втора употреба за влизане в бюджета) със китовия 18-55 IS, след това, при интерес и прочитане на 1 - 2 книжки , 50mm 1.8 и статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: victory13   
Дата:   18-07-16 18:49

Сапунерата е най-краткия път към отказа от фотография...
За фауната насам "големия и черен" е само това... голям и черен. Други разлики със сапунерата няма [cool] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: 798099   
Дата:   18-07-16 19:02

Що бе? Има и "големи и черни" турбозуумове. Някои от които съвсем не са лоши за дете на 12 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-07-16 19:23

Говорете си вие тук, тя авторката вече е купила сигурно голям и черен [smilie18]

Автор: victory13
Сапунерата е най-краткия път към отказа от фотография...

Ми не е, ама спорове не ми се водят [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: petrov88   
Дата:   18-07-16 19:33

Следя темата от самото начало и се опитвам да си представя 12 годишно дете да се мотае с чанти, да сменя обективи и други нещица. Хубаво е да има обектив за онзи фокус със замъгляването, но колко време ще изкара преди да счупи/ загуби нещо? Взимайте му някой от посочените Canon-и или Nikon-и щом все пак искате, но нека да си остане само с един обектив на него засега и по- малко допълнителни аксесоари.

П.П Всъщност в тоя ред на мисли по- добре да е някоя безогледалка например, и някакъв case, че КАТО се изпусне, после вероятността да му няма нищо ще е по- голяма :)



Публикацията е редактирана (18-07-16 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   18-07-16 20:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   18-07-16 20:50

А бре, Боби, за секунда ме превари[smilie5] [smilie5] [smilie5]!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   18-07-16 20:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   18-07-16 22:51

Абе хора, за 12 годишно дете става въпрос. Къде се хвърлихте на ДСЛР или хай-енд компактни.
Един турбо-зуум му е ОК, ако има ръчни настройки, перфектно. Ако няма, пак става.
Нека поснима година-две без да го счупи, тогава или ще знае какво иска, или ще е ясно, че фотото не е за него.
Колко от Вас са снимали с огледално-рефлексни на 12?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   18-07-16 23:02

Абе що използвате фотоапарати, компютри, интернет и т.н. - да не би баба ви да ги е ползвала на 12? Глупаво мислене. Колкото за ДСЛР-а - не разбирам защо има масово схващане, че входящия клас ДСЛР е някаква връхна технология. Ами не е. И точно затова се наричат така - ВХОДЯЩ клас, който е предзнаначен именно да се ХВАНЕ ИНТЕРЕС и за обучение. Както спомена вече някой, една сапунерка по-скоро ще разочарова. Не че няма да прави по-добри снимки.

Между другото - аз на 12 снимах с SLR - Зенит. Доста по-тежък от сегашните DSLR-ки. Знам какво беше - тръпката е голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   18-07-16 23:15

Прав си, но донякъде. Със Зенита можеха да се чупят орехи и нищо да не му стане. Със сегашните ентри-левъл... ще се счупят за дни при нормално ползване от 12 годишно дете.
Са, не ми казвайте колко са съвестни ваще деца и как си пазят нещата. Няма такова нещо. На тая възраст всичко заминава за дни.
Та, не знам дали си заслужава инвестицията. Но всеки сам си брои парите.
Ако много се държи на ДСЛР, някой втора ръка за 300-350 кинта, изпадат чудесни оферти. Дори от днес имаа 4-5 обяви в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   18-07-16 23:29

12 годишно дете е в пети клас ?!?
Моето дете е на няма и 5 години и си има лични фотоапарат, таблет, лаптоп и един куп подобни джунджурии и нето едно не е счупило, какво остава за дете в пети клас.
За мен оптималното решение е д3300 или канон 100д заради относително ниското тегло. За обектив, вече беше казано в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-07-16 23:47


Автор: vkk1

"Моето дете е на няма и 5 години и си има лични фотоапарат, таблет, лаптоп и един куп подобни джунджурии и нето едно не е счупило,"

Сигурно пише и стихове, отдавна е прочело "Под игото", знае два чежди езика и решава диференциални уравнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   19-07-16 00:04

Моите племеннички са на 11 и 13.
Нямат фотоапарати, но таблетите и телефоните издържат в ръцете им най-много месец, като част от времето се ползват с напукани дисплеи и т.н., докато издъхнат тотално.
Затова изрично казах, да не споменавате собствените си деца, щото те винаги са най-най-...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   19-07-16 00:24

Ами вижте, ако имате проблеми с възпитанието - винаги можете да се обърнете към квалифицирана помощ.
Да пише и чете може, да, стихове не знам дали може да съчинява, по повод езиците - в градината, за която плащам един дслр на месец - имат английски всеки ден с учител англичанин. Колко го знае не съм проверявал, щото не ми е приоритет.
Други въпроси?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   19-07-16 00:26

Днешните 12 годишни нямаТ нищо, ама нищо общо с времената, в които доста от пишещите тук са били на 12 :) (както и аз, разбира се) [smilie5] . Приспособими са към технологии, схватливи са, знаят езици, имат изградени навици за боравене с всякакви технологични чудеса :) Хич не ги подценявайте... това не е поколението на джитбола, дамата и скачането на ластик, нито на дъвченето на филия с масло на улицата [smilie5].. На всичко отгоре един D3300 + 18-55 не е нито огромен, нито тежък :) Па, ако му вземат и ред боди - още по-гъзарско [smilie18]..Нека си идат хората до магазина (бюджета позволява) и да си изберат заедно с ДЕТЕТО !!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   19-07-16 00:51

ivjordan: то много добре викаш да не се споменават, ама ти що споменаваш твоите? Май някъде там е проблема. Деца нямам, но имам племенници на 9 и 12. Малкия все още не пази, макар и последния му таблет издържа около година (сега е при мен за реанимация), но големия вече се е налучил. Няма интерес за фотография, но има лаптоп, дето го мъкне насам-натам, както и учебен таблет (експериментална паралелка без учебници - учат на таблети [smilie18]). Наскоро го прегледах за буби, но физически си беше супер. Бих му поверил ДСЛР, но... просто няма интерес, поне засега.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: антивик   
Дата:   19-07-16 06:35

Що веднага фъргате детето у дълбокото???[smilie11] [smilie10] Ако ще е да се учи по-добре да тръгне от по-просто, по-обикновено апаратче/тип сапунера/, има ги и на доста по-ниски цени от 7-800лв. и после да се надгражда.
А ако карам от моя си опит почнах на тез години със Смяна 8М и успях да мина на Зенит чак когато сам си събрах пари /от стипендии и бригади/ и си го купих. Може би това беше и стимул после да го пазя /той между другото още си е при мен и си работи[smilie3]/

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: velinp   
Дата:   19-07-16 07:03

Курс + техниката от базара за този бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Nikolas666   
Дата:   19-07-16 07:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   19-07-16 09:07

Напротив, никъде не съм писал за моите. Писах "племенници", защото те са ми по-често пред погледа. Те ен са мои деца и бегло ми дреме дали и как са възпитани. Въпросът е, че не пазят. А то народа си го е казал: "Мойто дяте, най-убаво". Затова изказвания за личните отрочета не са меродавни. Щото те може да са най-големите чудовища на света, но за родителите си са най-хубавите.
Извинявам се за оффтопика.
Както казах, всеки е свободен да харчи парите си както намери за добре. За мен е тъпо да се купува ДСЛР на 12 годишно дете, ако ще да е и вундеркинд. Има достатъчно добри сапунери, които ще му позволят по-лесно да навлезе във фотографията, ако изобщо има интерес, защото често се оказва, че интересът им продължава по ден и половина. На дечурлигата това.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   19-07-16 10:11

За теб е тъпо, но за мен не е. Особено ако родителите не се чувстват финансово притеснени и са готови да отделят някаква сума за развитие на ИНТЕРЕСА в дете им, които те си го познават. Щом са решили да му подарят играчка за 700 лв. - значи му имат някакво доверие да я пази. И аз дадох пример с "моите" ПЛЕМЕННИЦИ - лично на мен ми дреме как са възпитани. И мога преспокойно да твърдя - 12 годишни вече осъзнават стойността на нещата. Естествено без да правя генерализация - виждал съм и 25 годишни да са пълни мърлячи в това отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: alek200   
Дата:   19-07-16 12:29

Според мен 600D + 18-55 STM + 50mm 1,8 II

600D - 400 лв.
18-55 - 200 лв.
50мм -120 лв.
---
720 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   19-07-16 12:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: alek200   
Дата:   19-07-16 12:55

@БОБИ-ЛЪВЧЕТО кой точно?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   19-07-16 12:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: alek200   
Дата:   19-07-16 13:19

@БОБИ-ЛЪВЧЕТО Д5200 и Д3300
(а ти пише в профила, че не се заяждаш)
та кой от двата по-добър и е 400 лв.?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   19-07-16 13:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: BXMarkov   
Дата:   19-07-16 13:23

vkk1 [smilie24] Браво, да ти е живо и здраво, така изглежда по нищо не отстъпва на 12-годишните и след като има апарат ми е интересно да разбера с какво тяло и какви обективи снима, защото се съмнявам да е със сапунер?

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »