Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Помощ в избора на фотоапарат
Автор: moni.nikolaeva   
Дата:   18-07-16 12:53

Здравейте фотографи, имам един въпрос от малко незапознат в сферата човек. А именно да ми помогнете в избора на фотоапарат. Става въпрос за едно дете на 12 години, което иска да се научи да снима и решихме да му купим фотоапарат. Бюджета ни е до 700-800 лв., но тъй като трябва да се купят и карта и чанта може би цената до 700-700 и нещо ще е най-подходяща, знам, че Nikon i Canon като марки са най-добри и гледах тяхни модели, но бихте ли ме посъветвали вие като по-разбиращи в сферата. Общо взето голям зуум не му трябва, може би повече този фокус, който като фокусира лицето отзад всичко е замъглено..

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: silvesar   
Дата:   18-07-16 13:12

Взимате на детето един nikon 3200 или canon 1200 с китов обектив и един 50мм f1.8 за този фокус за който казваш и всичко ще е ок. За тези пари по добре да е от базара във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   18-07-16 13:23

Евентуално Canon EOS 100D


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   18-07-16 13:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: silvesar   
Дата:   18-07-16 13:27

mmjm : БОБИ-ЛЪВЧЕТО Не мисля, че бюджетът ще и стигне за нов апарат с портретен обектив.За 700 лева ще вземе само тялото и е до там без обектив, чантичка и карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: alex070707   
Дата:   18-07-16 13:31

100D от базара + 18-55 STM + 50mm 1.8 STM. За тези пари няма какво по-добро да се намери особено според нуждите и.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: silvesar   
Дата:   18-07-16 13:31

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=77386
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=73785
Ето ти решението.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   18-07-16 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-07-16 13:36


"Става въпрос за едно дете на 12 години, което иска да се научи да снима и решихме да му купим фотоапарат."

Явно детето, а и Вие нямате минимално понятие от фотография, не е добра идея да му се купува огледално-рефлексна камера със светлосилен обектив още повече с фиксирано фокусно разстояние. Бих Ви посъветвал да му купите по-нисък клас апарат с възможност за ръчни настройки, докато се понаучи и на теория и на практика. След 2-3 години то само ще ви каже какво му е нужно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   18-07-16 13:38

Да, 5200 с 50 1.8д без мотор е перфектната покупка за дете! Отлично предложение, типично за форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-07-16 13:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-07-16 13:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: silvesar   
Дата:   18-07-16 13:45

vkk1: Това е бюджетното решение за парите които могат да отделят от друга страна съм съгласен BXMarkov, но все пак всеки сам решава какво да си вземе.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   18-07-16 13:48

нали се сещаш, че 50 1.8д няма автофокус на 3-та и 5-та серия?
На ръчен ли ще снима детето?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   18-07-16 13:55

Нека авторът уточни нов или втора употреба, изненада или не и разни такива дребни подробности.
Компактен нов със светъл обектив и ръчни настройки с този бюджет, трудна работа. Ако се търси нов, стартовите модели дслр-и от която и да е марка с китов обектив, се вместват в бюджета и са достатъчно добра база за обучение, а и не само.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   18-07-16 14:02

Фуджито е добра опция, но ми се струва, че щом ще е за дете, ще се иска нещо ново и "представително" (черно и голямо). Ето няколко предложения за входящ клас:

Nikon D3300 + 18-55

Canon 1200D + 18-55 + 50/1.8

Canon 100D + 18-55

Canon 1300D + 18-55

Последния е най-нов като модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   18-07-16 14:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   18-07-16 14:14

Ако 100% искате да е огледално-рефлексен и да е нов - ето едно разумно решение: Във Фотосинтезис има комплект Nikon D3300 + обектив 18-55 + карта 16GB + чанта :) Купувате си всичко необходимо за 779 лв. Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   18-07-16 14:15

Точно тази комбинация я няма (и аз нея съм посочил), но другата, дето с 20-на лева повече я има. Каноните са маркирани в наличност.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: moni.nikolaeva   
Дата:   18-07-16 14:17

какво ще кажете между тези два модела nikon и canon

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   18-07-16 14:19

lamerko -
Код: 280503000866
Наличност: Наличен Това е инфо от преди минутка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   18-07-16 14:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   18-07-16 14:22

Да :) аз съм в грешка, за което се извинявам [smilie5] Наличен е комплекта за 799 лв. Е пак са в бюджета [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   18-07-16 14:24

866 е ДРУГАТА комбинация , от 799 лева :)

865 е въпросната за 779 лв., но не е в наличност.

moni.nikolaeva: Канон-а е по-компактен - може би най-компактния DSLR на пазара, което би било добре за 12 годишно дете. Като изработка стои малко по-стабилно и по-здраво от Никона - може би именно заради компактния си размер... Никон-а може да се изтиска повече - би дал по-добра картинка при по-неблагоприятни условия, но това вече зависи от фотографа. И двете тела са добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   18-07-16 14:32

Оказва се, че желанието е за нов и бюджета е достатъчен за 2 определени модела :) При това положение, най-доброто, което можете да сторите е да отидете заедно с детето в магазина :).. Ергономията и това как ще му пасне в ръцете никак не е за пренебрегване :).. Пък на място може да изскочи и друго решение (знае ли се)... Успех още веднъж [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »