Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 агенция vs частник
Автор: S.nikolov   
Дата:   09-07-16 18:23

Какво мислите за сватбените агенции които предлагат фото+видео на цена по-тънка от частниците, които предлагат примерно само Фото.
Пример Х агенция фото + видео за 12 часа = 600лв
частно лице фото - 1300лв...
Въпроса ми е - заслужава ли си човек да търси добър фотограф при условие, че агенция Х ще му достави 'техен'. Повечето хора не различават снимки правени от телефон до dslr . Как в случая ще ги убедите, че снимката правена от вас за 1300лв ще е по-добра от агенцията взимаща поне 4 пъти по-малко

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: mmjm   
Дата:   09-07-16 18:28

Отново лайното бе метнато по вентилатора.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: J0R0   
Дата:   09-07-16 18:45

Викам им че ако ги снимам, ще участват в томбола с големи награди :)



А сериозно - защо трябва да убеждаваш някого в нещо?
Аз примерно никого не ща да убеждавам.
Напротив, искам клиентите ми да са предварително убедени, че продукта който предлагам е с добро съотношение цена-качество.
Че е това което им трябва.
И хич не държа да привличам клиенти, които нямат ясни критерии по отношение на цените или качеството на услугата.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: S.nikolov   
Дата:   09-07-16 18:57

Имам позната на която и предложих услуги, които ще са по-ниски от тези на които ще работя , но тя накрая предпочете агенция, която и казали конкретните 600лв за комплект видео + снимки.. накрая щяла да получи файловете на 3 флашки...
Не съм се целял да я привлека, а просто да си свърша работата , както и тя да остане доволна, но уви... Не е само тя така - много хора са на този принцип...

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: bocodage   
Дата:   09-07-16 19:59

Нали за това е портфолиото на фотографа. Клиента разглежда работата на рализчните агенции/фотографи и вижда дали намира разлика в снимките. Ако намира разлика сравнява цените и ако е склонен да доплати за това което му харесва повече взима "по-доброто". Ако разликата в "качеството" е значително по-малка отколкото е разликата в цената прави лек компромис с "качеството" и спестява много пари. Човек като види снимка за 600 лева и снимка за 1300 лева и не може да направи разликата няма смисъл да дава 1300 лева. Ако си взимаш скъп фотограф от снобария това вече е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: kvakioh   
Дата:   09-07-16 20:13

Не успях да нацеля свободни нито агенция, нито подходящ човек за събитието преди повече от месец, затова нацелих случаен. Като за цената, добре се е справил. 4.5 от 6. За селдващия път ще знам, че хората са доста заети в Бг като цяло. Предпочитам от 1000, отколкото нещо средно и с мощен брой снимки за 400-500. Точно така ще процедирам и занапред като търся такъв род услуги.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: Gecata   
Дата:   09-07-16 20:37

Аз пък давам 100евро на този който първи скочи с дрехите в басейна [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-07-16 22:46

малко пак се сравняват ябълки с круши, ама по какво - цвят, вид, вкус, тегло...не е ясно, само за цена се говори.
Аз пък ще ти кажа, че има комбинирани услуги (фото и видео), които започват от 3000лева, както и има фотографи, дето взимат по 100лв на участие, пускат музика за още 200лв и са на твое разположение 24 часа около събитието, а за още 100лв. и партьор ще снима видео [smilie5]
Как ли тия от комбинираните услуги успяват да вземат 3к лева? Дали е до убеждаване? А и клиенти всякакви - нали знаеш! Има телефони и за под 100лв със същото или почти същите основни приложения, има и такива от 1800-2200лв, ама едва ли се чудят как да ги продават! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-07-16 23:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: camelasign   
Дата:   09-07-16 23:52

бахти агенциите...

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: Hotoshop   
Дата:   10-07-16 00:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: kiten   
Дата:   10-07-16 01:13

Едните и другите са от един дол с дренки. Важното е клиента да бъде прекаран и да остане пак доволен[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: Gecata   
Дата:   10-07-16 08:52

Hotoshop (Регистриран : 08.06.2016 23:36 , снимки: 0 в профила) , kiten (Снимки:2 в профила) [cool]
Нали се сещате , че сте просто НИКОЙ и както казва народа "Всяка жаба да си знае гьола и реда за квакане, а вашият ред е мнооого назад [smilie3]
Един дол дренки сте и двамата. Не бих ви поискал нито за клиенти, нито за хора които да ми свършат някаква работа.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: agop4o   
Дата:   10-07-16 09:17

Айде пак се почна.Ако не платите 3000лв за сватбени снимки нито сватба ще има нито младоженците ще имат спомен.Е нищо че ще разглеждат снимките два пъти и после ще ги забравят къде са ги оставили.Абе хора що е толкоз трудно да се разбере че има клиент за 3000 и клиент за 300.Който може плаща който не може не плаща.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: ve_sselin   
Дата:   10-07-16 09:19

Повечето хора като започнат да организират сватба или друго съботие си правят списък. Аз ги разбирам, като стигнат до снимки, видео и музика, гледат да се оттърват наведнъж - какво по-лесно от това- звънкаш на някой лъв ли ще е, тигър ли ще е и си готов, продължаваш със списъка. Има си хора всякакви. Ами че аз имам приятел, който си беше събрал всички снимки от сватбата в една папка на компютъра - и от фотографа и от гостите дето са му пращали..и като седнахме веднъж да разглеждаме, той не можеше да различи коя снимка от какво е, даже хареса повече някои снимки с инстаграм филтри. Той все още не може да проумее как съм дал 7-8000 лв. за фотоапарат като от телефона по- хубави ставали снимките. Какво да им убеждавам на тези хора, нито им се сърдя, нито са виновни за нещо. Този мой приятел е може би най-стойностния и хубав човек който познавам въпрки, че повечето тук ще го заклеймят като прост и чалгаджия, след като не може да оцени изкуството което правят. Така, че не се опитвайте да убеждавате никой, само си отваряте беля на главата, защото трябва да доказваш после колко си по-добър. За това е портфолиото - показваш какво можеш - ако на клиента му хареса и те наеме -ОК, ако не - "следващият, моля"!

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-07-16 09:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: asahi   
Дата:   10-07-16 19:56

Евтиното месо не е вкусно.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: ss_sgp   
Дата:   10-07-16 20:14

"беше събрал всички снимки от сватбата в една папка на компютъра - и от фотографа и от гостите дето са му пращали..и като седнахме веднъж да разглеждаме, той не можеше да различи коя снимка от какво е, даже хареса повече някои снимки с инстаграм филтри"

Това често пъти е вярно от гледната точка на непредубедения човек. Защото той оценява снимката на първо място като емоция и след това може изобщо да не обърне внимание като качество на кадъра, особенно ако се разглежда на телефон. На второ място софтуера, който симулира филтри не е за пренебрегване и ако не си добър в постобработката може с добър кадър да се класираш зад него.
Техника за 7-8000лв не гарантира добър резултат, в ръцете на непрофесионалист повечето пъти става точно така. Просто ще имаш технически добри кадри, а това не се цени.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: burningice   
Дата:   10-07-16 20:25

Агенция разбира се, така парите остават в семейството.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: JXT   
Дата:   11-07-16 09:44

БОБИ-ЛЪВЧЕТО,
Намерете се с DJ Krassi One и направете екип - той да пуска музиката, ти да снимаш. На една сватба се засякохме с тоя човек... ей скъса ми нервите! И той от 30 години бил в бранша... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   11-07-16 09:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: CDman   
Дата:   11-07-16 10:08

Клиента си решава на кой и как да наеме. После той ще си "консумира" закупеното.

Ако искаш предложи на твоята позната да и направиш 10-тина снимки без пари.

Така ще си натрупаш портфолио , а ако са по-хубави от тези на агенционния фотограф ще си спечелиш много яка реклама от булката "оф, той ми предлагаше да ме снима ама аз патката ..."[smilie7]

Успех [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: mmjm   
Дата:   11-07-16 11:49

По-скоро, ако според булката и родата снимките са по-хубави от агентурните, ще спечелиш реклама, все пак говорим за субективни възприятия.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: Myth   
Дата:   11-07-16 12:25

Няма какво да се убецдавате, за тая работа има портфолиа, ама да ти кажа, едва ли твоята позната е гледала твоето и на агенцията.

Отговори на това съобщение
 Re: агенция vs частник
Автор: Agop4o   
Дата:   11-07-16 12:56

Асахито вярно че евтиното месо не е хубаво ама пък ако ти поднесат хубаво месо ама прегоряло или сурово[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »