Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: mmjm   
Дата:   08-02-17 19:58

Последното е по-скоро пожелателно, тъй като няма как да се докаже кога и какво си установил.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: colorphoto   
Дата:   08-02-17 21:19

И защо е тази драма?!

На някои от по-старите тамрони това им е характерност,не е дефект и не се поправя.

Ако е въпрос до калибрация винаги е можело да звънне в сервиза на тукашния вносител и техника да му обясни как седят нещата и какво може да се направи.

Е, калибрацията за безгаранционни обективи се заплаща но не е страшна цената а техника е услужлив.



Публикацията е редактирана (10-02-17 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-02-17 04:33

Чакайте сега малко, пратил ли е човека обектива в гаранционния му срок - пратил го е!!!
Получил ли си го е обратно - не е!!!
11 месеца чака за това, нормално ли ви се вижда и това???
За мен не е! Няма какво друго да кажа [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: stanetzz   
Дата:   10-02-17 00:11

Уважаеми Gena DP, не 11 месеца, а 11 месеца и 29 дни да беше, в гаранционния срок съм.

Уважаеми bg2014, какви акумулатори, човек? Не съм искал никой нищо да ми сменя за ново. Гаранцията е от търговеца, затова го пращам ЗА РЕМОНТ на него, а не на сервиз.

Уважаеми съфорумци, всеки с мнението си. Както вече писах в първия си пост, споделям преживяванията си с въпросния магазин, за да ги имате предвид, когато купувате "изгодно" , с идеята, че имате някаква гаранция. Имам доста покупки и от И-бей, и от Алиекспрес, Някои от които са и на по-скъпа техника. За пръв път ми се наложи да ползвам "гаранция". Просто вече ще имам едно наум, че не мога да очаквам коректност от някого, който е на другата страна на света, особено, ако е изтекло времето за диспут и в E-bay, и в PayPal.
Да, можех да го изпратя и по-рано за ремонт. Така щеше да ми излезе още по-скъп- буквално- разпределяйки стойността му върху времето, за което е използван.
И да, наистина съжалявам, че не се свързах с български сервиз, а наивно реших, че потребителските ми права и в Европа са защитени така, както тук.

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: GenaDP   
Дата:   10-02-17 01:10

Уважаеми Gena DP, не 11 месеца, а 11 месеца и 29 дни да беше, в гаранционния срок съм.

Според правилата на ибей си можел да върнеш обектива в едномесечен срок след получаването му, и да ти възстановят заплатената сума. Очевидно си забелязал проблема още преди да изтече този срок, но не си направил нищо... Е, за следващия път ще знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: moto12   
Дата:   10-02-17 09:52

Гена, човека казва "върнах го за ремонт според указанията на продавача (гаранционно)". Стоката е приета, няма нужда да се намезват закони, още повече пожелателни текстове. В случая stanetzz да чете другата тема за проблеми с ибей, и да действа по въщия начин с търговеца (писма, полиции, защитаващи организации и т.н. Фактически излиза кражба сега)



Публикацията е редактирана (10-02-17 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: bg2014   
Дата:   10-02-17 10:51

Вече съм забравил буквите на закона, но той е еднакъв за цяла Европа. По спомен ето какво пише: /който желае да го намери, да го прочете и да го цитира точно. На мен ми е минало времето да се ровя.../
1.Имате 2 месеца за да забележите разминаване между това, което е описано и това, което сте получили. Само през тези 2 месеца може да го забележите.
2.АКО сте забелязали разминаването МОЖЕ да върнете стоката или ДА ПРОДЪЛЖИТЕ да я ползвате въпреки разминаването. Но трябва да уведомите, че има такова разминаване. Трябва да УВЕДОМИТЕ!!!
3. АКО сте забелязали и уведомили описаното - имате време от 1 година или колкото е гаранционния срок за да пратите стоката за ремонт. Всичко това е за гаранционния ремонт на стоката.
4. АКО се прояви дефект по време на ползване на стоката вие може да се възползвате от сервизните услуги на търговеца, но без особени претенции.
5. Ако има 3 еднакви дефекта в гаранционния срок и при проява на друг различен дефект, имате право да върнете стоката.
Много търговци взимат стоката с дефекта и я задържат с идеята да изтече гаранционния срок, но това са некоректни търговци. Това са мръсни номера и е възможно да имаме такъв случай в тази тема. Според мен не е.
Уважаеми колега stanetzz, нищо лошо не сте направили и не ви упреквам. Просто пишете, че в пъти е по-добър обектива от Никонския, а го връщате заради дефект. Това ме подразни. Дали ТЕ СА ОТКРИЛИ дефекта, или той е в ЗАУ ......затова ТЕ имат законно основание да го задържат. Търсят дефекта.
И няма законен срок за откриване на предполагаем дефект.... затова ви казвам, че вие не сте нито първия, нито последния с подобно поведение.
Има една приказка:" Там където отиваш, аз от там се връщам...."- и те я изповядват. Виждаш го, нали?
Това, че споделям малка част от моя опит, не значи да се настройвате против мен... аз мога и да си мълча и да си гледам темата безучастно.



Публикацията е редактирана (10-02-17 10:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »