Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Проблем с батерии
Автор: camelasign   
Дата:   05-07-16 17:36

Имам проблем с батерии eneloop pro. На една година са. Приблизително 500 светки на седмица. В началото издържаха толкова и повече преди да почне да зарежда бавно светката, сега след час снимане започват много да се бавят и не става да се работи. Нормално ли е, изхабени ли са и как да проверя това.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: steeens   
Дата:   05-07-16 18:16

Сметни колко пъти си ги зареждал. Какво ти е зарядното?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: camelasign   
Дата:   05-07-16 18:30

Да речем, че се зареждани 50-70 пъти. Зарядното не е класно, hama delta load, но в началото се държаха по един начин, а сега по друг...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: lamerko   
Дата:   05-07-16 18:51

Мммм зарядното не е много свясно. Намери си отнякъде смарт чарджър, например Maha MH-C9000. Ако решиш да си купуваш подобно - струват към 100-на лева...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: 798099   
Дата:   05-07-16 19:29

Ментета са! Преди няколко години купих такива от щанд на панаира в Пловдив. Убеждаваха ме, че са супер-дупер. Ми-и-и-и не бяха, бяха си пълен боклук, не защото SANYO ENELOOP са кофти, ама и те, като SanDisk картите имат страшно много ментета, които "честни търговци" продават у нас!!!

От две години съм с Energizer, купени от фотото в подлеза до Спортната палата в София. Е как пък не ми създадоха грам проблем тези? Изснимах със светката едно парти по случай 50-годишнина и не мръднаха, тяхната...



Публикацията е редактирана (05-07-16 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: camelasign   
Дата:   05-07-16 19:37

А така...тези ги купих от синтезиса в София и там ме убеждаваха...аз снимам по 1-2 събития в седмица и не може да ми се дънят само след 1 година си мисля, в началото бяха ок, сега тц...какво може да ми провери примерно техник с уред за да знам дали да не разчитам повече на тях

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   05-07-16 19:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: asahi   
Дата:   05-07-16 19:41

При интензивно ползване има два варианта:
1. Евтино зарядно и батериите колкото изкарат.
2. Умно зарядно и макс. изтискване на живота на батериите.
Предимство на втория вариант е, че винаги ще знаеш в какво състояние е всяка батерия и ще си направиш сметката доколко можеш да разчиташ на нея и кога да я хвърлиш. И да не забравяме, че батериите са консуматив.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: steeens   
Дата:   05-07-16 21:13

БОБИ-ЛЪВЧЕТО , с какво зарядно ги зареждаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   05-07-16 21:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: steeens   
Дата:   05-07-16 21:18

Май там е разликата, неговото е бързо зарядно и пържи батериите.[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (05-07-16 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: asahi   
Дата:   05-07-16 22:04

Не е бързо, но с това предимствата му се изчерпват.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: camelasign   
Дата:   05-07-16 22:05

Да, по-бързо зарежда...за около 4 часа батерии 2400

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: Jk.freeman   
Дата:   05-07-16 22:08

То работата с тия eneloop е много изчанчена вече. Sanyo не правят нищо. Бранда е купен от Panasonic Corporation и забележете, се правят в Китай. А истинската технология eneloop е купена и се произвежда от Fujitsu, ако ще те от FDK Corporation. Разбира се все още в Япония. Ай наздраве[beer]

ПП. Иначе малко по-горе колегата който се подвизава с ник, който е телефонния номер на любовницата ми ви е подсказал много вярно коя е най-яката батерия - Energizer. Любопитното при тях е, че те и Duracell са само брандове. И накрая нещо наистина за най-любознателните, зайчето на Duracell всъщност е измислено от Energizer...хахаххахха



Публикацията е редактирана (05-07-16 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: asahi   
Дата:   05-07-16 22:09

Гледам му параматрите:
Charging Class 1,7h h for 1000 mAh
Input Voltage (Car Charger) 12 V/0.5 A
Input Voltage (Power Supply) 100 V - 240 V/50 Hz
Max. Charging Current with AA 700 mA
Max. Charging Current with AAA 350 mA
Trickle Charge Yes

Наистина ще е бързо зарядно.

Ако това е вярно: ".едните батерии 1800 ги зарежда към 14 ч а 2100 към 16 ч." наистина си ги препържил. Това с умно зарядно няма как да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: 798099   
Дата:   05-07-16 22:10

Ми-и-и, май съм познал. Нищо, че форумният "гуру" пак ни учи какво и що, четейки в Уикипедия...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: asahi   
Дата:   05-07-16 22:19

Мда, пооозна.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: 798099   
Дата:   05-07-16 22:26

Ей, "свободният 'човек", никът ми е образуван от компилацията на последните две цифри от годините на раждане на тримата ми сина! Не е опит да се правя на интересен, ама като сметнеш колко съм дърт, това е единственият начин да го запомня![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   05-07-16 22:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: Jk.freeman   
Дата:   05-07-16 22:36

Боби ако твоето зарежда по 14-16ч значи си е наред...така трябва да зареждат. Па и човека нали ви казах, че ви подсказа най-правилно - Energizer, там е истината. Или айде може и Fujitsu[smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: 798099   
Дата:   05-07-16 22:37

Боби, какво ти става бе, човек?! Казах, че онези ENELOOP , които купих се оказаха ментета, а ENERGIZER-а държат здраво.

Какъв бъзик, какви 5 лева?

А това, че никът ми е такъв съм го написал доста преди ти и Jk.freeman да сте се региктрирали във форума.

Още нещо: личната ми неприязън към съфорумеца asahi е отдавна и има своето обяснение. Обяснение, което му е добре известно и няма сила, която да ме накара да променя мнението си!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: victory13   
Дата:   05-07-16 22:42

Бера ядове с един комплект Imedion, купен от единия фото-магазин. Батериите са с бронзовата лента към плюса, АА. Не държат хич, бързо свършват. Всичките си батерии ги зареждам с едно зарядно, тези се отличават с посоченото по-горе.
Като предупреждение...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: jingov   
Дата:   05-07-16 22:44

Читавите Енеллупки и Енерджайзери нямат нищо общо с ментетата или с батериите внесени по друг канал. Ползвам един комплект Енерджайзер 2АА/4бр, три комплекта Енеллуп 2100бели, 2700черни/4 Метц 58АФ и 800 3ААА- бебифон, не са мръднали , първите са с пръстенче -тиксо, за да ги различавам, че се стари /5-7 г./. За щастие явно съм попаднал на читави .


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   05-07-16 22:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерии
Автор: kiten   
Дата:   05-07-16 23:19

На човека батериите имат мемори ефект. Нека да пробва да ги изтощи до дупка и наново зареди.
Според мен са глупости че зарядното скапва батериите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »